ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 500 هزار تومانکولیس دیجیتال اوتنسی

کولیس دیجیتال تمام استیل اوتنسی

نوع محصول : ابزارهای اندازه گیری دقیق و لیزری

دسته بندی محصول : کولیس

سایز
15 سانت
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

900,000

تومان

درباره محصول
 
 

مشخصات کولیس دیجیتال اوتنسی

 -جنس بدنه استیل ضد زنگ

-دارای استاندارد IP54

-دارای صفحه دیجیتال با بدنه فلزی

-در دو حالت سانتی متر و اینچ

-عمق سنج، داخل سنج و بیرون سنج

-دارای جعبه پلاستیکی

-دارای پیچ گوشتی و باتری

 

راهنمای خرید کولیس دیجیتال تمام استیل اوتنسی

برای خرید کولیس دیجیتال تمام استیل اوتنسی ابتدا در قسمت سایز، طول کولیس مورد نظر خود را مشخص کنید و سپس فرآیند خرید را ادامه درهید.

استفاده صحیح از کولیس دیجیتال اوتنسی

کولیس های دیجیتال بهترین دوست شما برای اندازه گیری دقیق اجسام کوچک هستند، اما مهم است که بدانید چگونه از کولیس ها به درستی استفاده کنید. برای کاربران دستگاه فرز ، برای اطمینان از اینکه ابعاد مواد شما در نرم افزار با ابعاد واقعی مواد سازگار است، کاملاً ضروری هستند.

بیشتر کولیس‌های مناسب تا 0.001+/- اینچ (0.02 میلی‌متر) دقیق هستند، که برای اطمینان از اینکه هنگام فرزکاری خیلی عمیق برش نمی‌زنید و بدانید که طرح شما در قطعه‌ای که از آن استفاده می‌کنید قرار می‌گیرد کافی است.

این راهنما نحوه استفاده از کولیس های دیجیتال برای اندازه گیری های مختلف را نشان می دهد و برای هر کسی که می خواهد نحوه استفاده صحیح از آنها را یاد بگیرد مفید است.

 

 

چرا به جای خط کش از کولیس استفاده کنیم؟

در یک کلام، دقت. یک خط کش و کره چشم شما ممکن است برای بسیاری از سناریوها خوب باشد، اما نه برای اطمینان از اینکه ماشین شما در عمق 0.003 اینچ بار برداری می کند و نه 0.006 اینچ یا 0.001". برای مثال، اگر اندازه گیری ضخامت ماده (محور Z) باشد. بالاتر از حد انتظار است، سپس در اولین پاس برش، بار برداری انتهایی با مواد بیشتری از حد انتظار مواجه می شود، که می تواند بار برداری انتهایی را کسل کند یا بشکند. متناوب، اگر اندازه گیری ضخامت ماده (محور Z) کمتر از حد انتظار باشد، دستگاه فرز بریدگی ها به اندازه کافی عمیق نمی شوند.


چرا از کولیس دیجیتال اوتنسی به جای کولیس معمولی استفاده کنیم؟

خواندن کولیس های دیجیتال بسیار ساده تر است و اغلب گران تر یا دقیق تر از کولیس های معمولی هستند. مگر اینکه واقعاً قدیمی باشید یا فقط عاشق کولیس معمولی باشید، کولیس‌های دیجیتال راه حلی هستند.

آناتومی یک کولیس دیجیتال اوتنسی

 

 

دکمه روشن/صفر کولیس دیجیتال اوتنسی ( On/zero button ): کولیس ها را روشن می کند و موقعیت فعلی را صفر می کند
چرخ شست کولیس دیجیتال اوتنسی ( Thumbwheel ): فک ها را باز و بسته می کند
فک های بیرونی کولیس دیجیتال اوتنسی ( Outside jaws ): ابعاد بیرونی یک جسم را اندازه گیری کنید
آرواره های داخلی کولیس دیجیتال اوتنسی ( Inside jaws ): ابعاد داخلی یک جسم را اندازه گیری کنید (این ها ظریف هستند، پس مراقب باشید.)
عمق سنج کولیس دیجیتال اوتنسی ( Depth gauge ): ضخامت یک جسم یا عمق یک سوراخ را اندازه گیری می کند
گام سنج (غیر قابل مشاهده) کولیس دیجیتال اوتنسی ( Step gauge ): فاصله یک لبه تا نقطه دیگر یک جسم را اندازه می گیرد
پیچ قفل کننده کولیس دیجیتال اوتنسی ( Locking screw ): از حرکت فک های کولیس جلوگیری می کند
دکمه اینچ/میلی متر کولیس دیجیتال اوتنسی ( Inch/millimeter button ): بین اینچ و میلی متر جابجا می شود
دکمه ABS کولیس دیجیتال اوتنسی ( ABS button ): به طور موقت موقعیت فعلی را صفر می کند
محفظه باتری کولیس دیجیتال اوتنسی ( Battery compartment ): باتری را نگه می دارد
نام شما در کولیس دیجیتال اوتنسی ( Your name ): به مردم می‌گوید که این کولیس‌های شما هستند که در فضاهای کاری مشترک مهم هستند


قبل از انجام اندازه گیری کولیس دیجیتال اوتنسی را صفر کنید

 

 

مهم است که قبل از هر اندازه گیری کولیس خود را صفر کنید. اگر این مرحله را نادیده بگیرید، ممکن است اندازه گیری های بعدی شما دقیق نباشد. در تصویر بالا، صفحه نمایش در اولین بار بسته شدن فک ها 0.0025- را نشان می دهد. اندازه گیری کنید برخی از کولیس های فانتزی، مانند این ها، تضمین می کنند که موقعیت صفر همیشه درست خواهد بود، اما هنوز مهم است که مطمئن شوید.


اندازه گیری ابعاد بیرونی با کولیس دیجیتال اوتنسی

 

 

از فک های بیرونی کولیس دیجیتال برای اندازه گیری ابعاد بیرونی یک جسم استفاده کنید. مطمئن شوید که جسم موازی با فک های کولیس دیجیتال باشد، در غیر این صورت اندازه گیری دقیق نخواهد بود. در تصویر بالا، از فک های بیرونی کولیس دیجیتال برای اندازه گیری عرض یک قطعه آلومینیوم آسیاب شده استفاده می شود. تصویر دوم نادرست است زیرا جسم مورد اندازه گیری موازی با فک ها نیست.

 

 

همچنین می توانید از فک های بیرونی کولیس دیجیتال برای اندازه گیری ضخامت یک جسم استفاده کنید. برای کاربران دستگاه فرز PCB رومیزی Bantam Tools، این مهم ترین اندازه گیری است. ضخامت مواد شما باید دقیق باشد در غیر این صورت ابزار شما خیلی عمیق یا به اندازه کافی عمیق نمی شود. مطمئن شوید که جسم عمود بر فک های کولیس دیجیتال باشد تا اندازه گیری دقیق باشد. در انیمیشن های بالا، از فک های بیرونی برای اندازه گیری ضخامت یک صفحه آلومینیومی آسیاب شده استفاده می شود. تصویر دوم نادرست است زیرا جسم مورد اندازه گیری عمود بر فک ها نیست.ابعاد داخلی را با کولیس دیجیتال اوتنسی اندازه گیری کنید

 

 

برای اندازه گیری ابعاد داخلی یک جسم با کولیس دیجیتال، فک های داخلی کولیس دیجیتال را ببینید. مطمئن شوید که جسم عمود بر فک های کولیس دیجیتال باشد. در تصویرهای بالا، از فک‌های داخلی کولیس دیجیتال برای اندازه‌گیری ابعاد داخلی یک سوراخ آسیاب شده به یک قطعه آلومینیوم استفاده می‌شود. تصویر دوم نادرست است زیرا جسم مورد اندازه گیری عمود بر فک های کولیس دیجیتال نیست.


اندازه گیری عمق با کولیس دیجیتال اوتنسی

 

 

از عمق سنج کولیس دیجیتال برای اندازه گیری عمق از یک سطح به سطح دیگر استفاده کنید. مطمئن شوید که کولیس ها بر سطح مورد اندازه گیری عمود هستند. در تصویر های بالا، از عمق سنج برای اندازه گیری فاصله از سطح یک قطعه آلومینیومی تا میز زیر آن استفاده می شود. تصویر دوم نادرست است زیرا کولیس ها بر سطوح در حال اندازه گیری عمود نیستند.


با کولیس دیجیتال اوتنسی یک قدم را اندازه گیری کنید

 

 

از گام سنج کولیس دیجیتال برای اندازه گیری فاصله بین یک لبه و لبه بعدی بالای آن استفاده کنید. در تصویر بالا، از گام سنج برای اندازه گیری فاصله از گوشه یک قسمت آسیاب شده تا لبه جلویی ویژگی مربع بالای آن استفاده می شود.

با کولیس دیجیتال اوتنسی اندازه گیری مقایسه ای انجام دهید

 

 

با صفر کردن کولیس ها در محل خود هنگام اندازه گیری، می توانید ابعاد یک جسم را با ابعاد جسم دیگر مقایسه کنید. در تصویر بالا، قطر سوراخ در قسمت آسیاب شده با قطر میله مقایسه می شود تا مشخص شود که آیا میله در سوراخ قرار می گیرد یا خیر.

ابتدا از فک های داخلی کولیس دیجیتال برای اندازه گیری قطر داخلی سوراخ استفاده می شود. بعد، دکمه صفر/روشن کولیس دیجیتال را فشار داده می شود تا کولیس ها صفر شود. در نهایت از فک های بیرونی کولیس دیجیتال برای اندازه گیری ابعاد بیرونی میله استفاده می شود. قرائت روی صفحه نمایش کولیس دیجیتال تفاوت بین ابعاد سوراخ و میله است.

آلیاژ:
استیل ضد زنگ
منبع تغذیه:
باتری 3 ولت
بازه اندازه گیری:
15 سانتی متر
دقت:
0.03± میلی متر
کشور سازنده:
جمهوری خلق چین
مدل نمایش:
صفحه نمایش LCD
درگاه خروجی:
ندارد
افزودن نظر