ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانکولیس معمولی روپن

کولیس معمولی از جنس استیل ضد زنگ

نوع محصول : ابزارهای اندازه گیری دقیق و لیزری

دسته بندی محصول : کولیس

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

355,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات کولیس معمولی روپن

✅ دارای کیفیت قابل قبول
✅ تمام استیل
✅ دارای جعبه محافظ
✅ ساخت چین
✅ دقت بالا
✅ مقرون به صرفه
✅ ضد زنگ
 

راهنمای خرید کولیس معمولی روپن

برای خرید کولیس معمولی روپن ابتدا در قسمت سایز، طول مورد نظرتان را برای کولیس معمولی روپن انتخاب کنید و سپس فرآیند خرید را ادامه بدهید.

کاربرد کولیس معمولی

 
 
می دانیم که کاربرد اصلی کولیس معمولی برای اندازه گیری فاصله بین دو طرف مقابل یک سطح است. ما می توانیم ابعاد داخلی و خارجی و حتی ارتفاع یک جسم را با کولیس معمولی با دقت اندازه گیری کنیم. می تواند تا یک صدم میلی متر اندازه گیری کند. در این مقاله با چند کاربرد کولیس معمولی آشنا می شویم.
 

کاربردهای کولیس معمولی

برخی از کاربردهای کولیس معمولی در زیر ذکر شده است:

-آزمایشگاه های علوم
-اهداف پزشکی
-صنایع فولاد
-صنایع هوافضا
-بخش آموزشی

استفاده از کولیس معمولی در آزمایشگاه های علوم

یکی از کاربردهای عمده کولیس معمولی در این زمینه است. برای مطالعه انبساط مواد به دلیل دماهای متفاوت به منظور پی بردن به خواص آنها استفاده می شود. برای اندازه گیری تجهیزات مختلف به منظور قرار گرفتن مناسب در آن استفاده می شود. آنها همچنین برای اندازه گیری اجسام منظم و نامنظم از داخل یا خارج مفید هستند.


استفاده از کولیس معمولی برای اهداف پزشکی

صنعت پزشکی و جراحی به شدت به این دستگاه کولیس معمولی وابسته است زیرا ابعاد ابزار اندازه گیری شده است تا برای جراحی ایده آل باشد. دقت و دقت در اینجا مهم است زیرا هر ابزاری حتی به تغییرات کوچک بسیار حساس است و باید دقیقاً اندازه‌گیری شود زیرا باید در یک فضای بسیار پیچیده عمل کند.


کاربرد کولیس معمولی در صنایع فولاد

هنگام ساخت یا بررسی ابعاد محصول جانبی به منظور اطمینان از رعایت استانداردهای مورد نظر، استفاده از کولیس معمولی بسیار توصیه می شود. برای اندازه گیری عرض و حتی ارتفاع اجسام مختلف استفاده می شود. کولیس معمولی در اندازه گیری سوراخ ها، عرض لوله ها، دور مهره های فلزی و غیره کمک می کند.


کاربرد کولیس معمولی در صنایع هوافضا

صنعت هوانوردی با دقت خالص کار می کند، یک تفاوت کوچک در تغییر ابعاد جسم می تواند فاجعه بار باشد. استفاده از این دستگاه کولیس معمولی در اینجا تضمین کننده رعایت استانداردهای ایمنی همراه با دقت در استفاده از قطعات کوچک است که به پرواز کمک می کند.


استفاده کولیس معمولی در بخش آموزشی

در مدارس و مؤسسات مهندسی، استفاده از این ابزارهای دقیق اندازه گیری به دانش آموزان کمک می کند تا ابزارها و اجسام مختلف دیگر را که در فیزیک یا بسیاری از زمینه های دیگر مورد استفاده قرار می گیرند، بسنجند و همچنین کولیس معمولی به رفع خطای صفر کمک می کند. استفاده از این ابزار کولیس معمولی برای اندازه گیری ابعاد بیرونی و درونی اجسام استوانه ای شکل یکی از معدود آزمایشات در فیزیک مدرن است.


سوالات متداول در مورد کولیس معمولی


سوال اول:برخی از کاربردهای کولیس معمولی را فهرست کنید.

استفاده از کولیس معمولی در آزمایشگاه های علوم
استفاده از کولیس معمولی در اهداف پزشکی
استفاده از کولیس معمولی در صنایع فولاد
استفاده از کولیس معمولی در صنایع هوافضا
استفاده از کولیس معمولی در بخش آموزشی

سوال دوم: چند نوع خطا در اندازه گیری با کولیس معمولی وجود دارد؟
سه نوع خطا در اندازه گیری با کولیس معمولی وجود دارد که بر اساس منبعی که از آن ناشی می شوند طبقه بندی می شوند. آن ها عبارت اند از:

خطاهای فاحش در کار با کولیس معمولی
خطاهای تصادفی در کار با کولیس معمولی
خطاهای سیستماتیک در کار با کولیس معمولی

سوال سوم : خطاهای مشاهده در استفاده از کولیس معمولی چیست؟
اینها خطاهایی هستند که به دلیل سوگیری فرد، عدم تنظیم مناسب دستگاه کولیس معمولی یا بی دقتی فرد در انجام مشاهدات ایجاد می شوند. خطاهای اندازه گیری همچنین شامل خوانش های اشتباه به دلیل خطاهای اختلاف منظر می باشد.


سوال چهارم : خطاهای مطلق در کار با کولیس معمولی را تعریف کنید.
تفاوت بین مقدار اندازه گیری شده یک کمیت و مقدار واقعی آن خطای مطلق را نشان می دهد. این تغییر بین مقادیر واقعی و مقادیر اندازه گیری شده است. توسط آن داده می شود
خطای مطلق = |VA-VE|


سوال پنجم: منظور شما از دقت در اندازه گیری با کولیس معمولی چیست؟
توانایی یک ابزار برای اندازه گیری مقدار دقیق به عنوان دقت شناخته می شود. به عبارت دیگر، نزدیک بودن مقدار اندازه گیری شده به یک مقدار استاندارد یا واقعی است. دقت با خواندن کوچک به دست می آید.

آلیاژ:
استینلس استیل ( استیل ضد زنگ )
منبع تغذیه:
ندارد
بازه اندازه گیری:
در سه اندازه 150-0 و 200-0 و 300-0 میلیمتر
دقت:
0.03± میلی متر
کشور سازنده:
چین
مدل نمایش:
آنالوگ
درگاه خروجی:
ندارد
افزودن نظر