ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار توماناره میزی محک مدل TS-250S

اره میزی حرفه ای محک دارای میز کشویی ریلی

نوع محصول : ابزار برقی و شارژی

دسته بندی محصول : اره

زیر دسته بندی محصول : اره میزی

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

16,560,000

تومان

درباره محصول

مشخصات اره میزی محک مدل TS-250S

✅با میز آلومینیومی
✅میز حرفه ای ریلی
✅قابلیت کشویی دو طرفه
✅میز برش با 65 * 75 سانتیمتر
✅دارای گونیای ریلی
✅قابلیت برش زاویه تا45 درجه
✅امکان ببرش تا ضخامت 78 میلیمتر
✅بدنه فایبر گلاس
✅اسلاید کناری با خط کش 60 سانتیمتری
✅قبلیت اتصال به مکنده

گارانتی: 12 ماه شرکت محک البرز ابزار

اره های رومیزی و هر آنچه که باید بدانید

 

 

 ناگفته نماند که بسیاری از کارگران نجاری و دست سازان اغلب می توانند با استفاده از یک اره دستی برای اکثر کارهای اصلی و اره کردن خود کنار بیایند.

در حالی که این ممکن است درست باشد، انواع دیگر اره ها گاهی اوقات نه تنها می توانند کار را آسان تر کنند، بلکه نتایج را ثابت تر و با کیفیت تر نیز می کنند.

یکی از بهترین نمونه ها اره رومیزی است. همانطور که در زیر توضیح خواهم داد، اره میزی یکی از بهترین ابزارهایی است که می توانید به کارگاه خود اضافه کنید، و اگر قصد دارید یک اره سوار شده را به موجودی خود اضافه کنید، احتمالاً این اولین ابزار است.

به زبان ساده، یک اره رومیزی به شما امکان می دهد تا به سرعت از قطعات بزرگ چوب کار کنید، همراه با زمان هایی که برای یک پروژه بزرگ نیاز به اره کردن چندین قطعه دارید. حتی اگر فقط به یک برش مربعی سریع روی 2×4 برای جایگزینی یک قطعه نرده نیاز دارید، اره میزی همیشه بهترین است.

اگر شما فردی هستید که کمی با اره های رومیزی و اینکه برای چه کاری مناسب هستند آشنا نیستید یا فقط به اطلاعات کمی در مورد نحوه استفاده صحیح از آن نیاز دارید، این جایی است که باید باشید.

این مقاله یک دوره آموزشی در مورد تمام اطلاعات ضروری که باید در مورد اره های میزی بدانید، از جمله انواع، تاریخچه، ایمنی و بیش از چند روش ارائه می دهد.

اره میزی چیست؟

 

اصطلاح "اره میزی" در ابتدا می تواند کمی مبهم باشد، به خصوص اگر قبلاً از اره هایی مانند اره نواری آگاه باشید که از نوعی سطح صاف در اطراف تیغه نیز استفاده می کند.

یک اره رومیزی معمولاً بیشتر از تنظیمات میز مانند استفاده می کند، بنابراین نام رسمی اره میزی واقعی را به خود می گیرد

پس اره میزی دقیقا چیست؟

در ابتدایی‌ترین توصیفات، اره رومیزی، اره‌ای مدور است که در زیر سطح میز نصب می‌شود و بخشی از تیغه آن بالای میز بیرون زده است، جایی که در معرض دید قرار دارد و قادر به برش چوب است.

قسمت در معرض اره به اره رومیزی اجازه می دهد تا دستگاه برش مستمری را ارائه دهد که به کاربران امکان می دهد قطعات کار را به روشی کنترل شده، اندازه گیری شده و دقیق تر وارد تیغه کنند.

قسمت میز دارای چندین روش برای اندازه گیری برش و تنظیم زوایای مختلف و غیره است.

مجموعه اره بر روی یک اره نصب شده است که اره را در جای خود نگه می دارد و به کاربر اجازه می دهد تا عمق و زوایای برش را تنظیم کند. میز مسئول نحوه تغذیه قطعه کار به تیغه اره است.

اره میزی اگرچه ماهیت بسیار ساده ای دارد، اما کاربردهای بی شماری را برای نجاری ارائه می دهد و همچنین راحتی و قوام زیادی را ارائه می دهد. این دقیقا برعکس برش با دست آزاد از هر نظر است.

وقتی به درستی از اره رومیزی استفاده می‌شود، می‌توان برای اطمینان از دقت ربات‌مانند در تعدادی از برش‌های مختلف، بدون توجه به اینکه چند قطعه کار ردیف کرده‌اید که نیاز به برش دارند، حساب کرد.

و در حالی که بسیاری از مدل‌ها برای حمل و نقل به محل کار و/یا ذخیره‌سازی ساخته شده‌اند، به جای آن، وجود یک اره میزی در فروشگاه شما راهی سریع، کارآمد و راحت برای برش‌های سریع و دقیق در صورت نیاز به شما می‌دهد. باید همه چیز را تنظیم کرد

تاریخچه اره میزی

 

هنگام بازگویی تاریخچه اره میزی، اساساً داستانی از توسعه اره مدور در طول زمان و همچنین پیاده سازی در مجموعه اره رومیزی است. در جدول کلی تاریخچه به حدود 250 سال گذشته بازمی گردد.

همه چیز را می توان به سال 1777 ردیابی کرد، زمانی که ساموئل میلر اولین اره مدور واقعی را تولید کرد، اگرچه او احتمالاً ایده کلی را از افراد دیگر دریافت کرده است. با این حال، او اولین کسی بود که جلو رفت و یکی را ساخت، بنابراین او برنده شد. اره او فقط یک دیسک مدور با دندان های تیز بود.

سال 1878 زمانی است که همه چیز واقعا جالب شد. W.R. & John Barnes در راکفورد، ایلینویز یک اره مدور نصب شده با میزی را توسعه دادند که با استفاده از یک پدال پایه دار کار می کرد، به نوعی مانند آن چرخ خیاطی های قدیمی که از پدال برای پمپ کردن مکانیسم هایی که سوزن را به حرکت در می آورد استفاده می شد.

این اره‌ها در نهایت بسیار محبوب شدند و در حیاط‌های چوب و مغازه‌های نجاری ظاهر شدند. آنها در چند دهه بعد محبوبیت خود را حفظ کردند، زیرا مدل ها پیشرفته تر شدند. طراحی اره بازوی شعاعی ریموند دیوالت بعدها نیز یکی از بازیگران اصلی بود.

در سال 1929، Art Emmons of Porter Cable اولین اره مدور قابل حمل را اختراع کرد که از یک محرک مارپیچ با یک موتور الکتریکی استفاده می کرد. طراحی استراتژیک و تاثیرگذار به شکلی سبک وزن و فشرده منجر شد که به کارگران اجازه می‌داد تا اره را به محل کار خود ببرند، نه برعکس.

از آنجا، تعدادی از پیشرفت‌ها و ویژگی‌های جدید در اره‌های رومیزی معمولی پیاده‌سازی شدند، که در نتیجه نسخه‌های پیشرفته‌تر و سبک‌تری که اکنون در اختیار داریم، شد. دوستان ما از SawPicks یک مقاله عالی در مورد اره های رومیزی انجام دادند.

آناتومی اره میزی

برای اینکه درک بهتری از اره رومیزی داشته باشید، بهتر است تمام قطعات و مسئولیت آنها را بدانید.

جدول اره میزی

این بدیهی است که همنام اره رومیزی است و بیشتر ویژگی ها و عملکردهای اصلی اره میزی در آن قرار دارد.

میز می تواند مواد مختلفی داشته باشد اما به دلایل واضح تقریباً همیشه فلزی است. چدن و ​​فولاد سنگین انتخاب های رایج برای اکثر اره های رومیزی هستند.

میز جایی است که قطعه کار قبل از برش قرار می گیرد و به عنوان تکیه گاه برای چوب عمل می کند که به داخل تیغه اره هدایت می شود. جدول معمولاً دارای واحدهای اندازه گیری است که به وضوح در طرفین مشخص شده اند و دارای شکاف هایی برای مواردی مانند حصار شکاف و میتر سنج است.

اندازه یک میز تأثیر زیادی بر میزان بزرگی یک قطعه کار می‌تواند به راحتی جابجا شود و با دقت برش داده شود. هر چه میز بزرگتر باشد، چوب بزرگتری را می تواند در خود جای دهد. برخی از مدل ها دارای اکستنشن های میز هستند که تا می شوند یا بیرون می آیند.

اره

این قسمتی است که برش را انجام می دهد. بخش اره یک اره دایره ای است که بر روی یک اره نصب شده است که به آن زاویه و قرارگیری مناسب می دهد و در عین حال اره را کاملاً محکم و ثابت نگه می دارد.

این اره‌های مدور بسیار قدرتمند هستند و معمولاً در اندازه تیغه‌های 10 اینچی هستند، اگرچه برخی از مدل‌های کابینت بزرگ‌تر می‌توانند به اندازه 12 اینچ هم باشند.

معمولاً اره را می توان به بالا و پایین حرکت داد تا تیغه کم و بیش برای آن کار اره کاری خاص در معرض دید قرار گیرد، و اکثر مدل ها همچنین به تیغه اجازه می دهند تا به یک محل برای برش های اریب، اغلب تا 45 درجه، خم شود.

صفحه تیغه اره میزی

 

صفحه تیغه ناحیه ای در اطراف شکاف است که در آن تیغه اره به سمت بالا و بالای میز بالا می رود. صفحه از میز و تیغه اره محافظت می کند و مقداری تقویت کننده اضافی را فراهم می کند. یک صفحه تیغه استاندارد تمام برش های اساسی را امکان پذیر می کند، در حالی که برش های دادو ممکن است نیاز به استفاده از صفحه دادو داشته باشند.

پوشش تیغه اره میزی

همانطور که از نام آن پیداست، پوشش تیغه برای محافظت از تیغه و کاربر هنگام برش ها استفاده می شود. پوشش مستقیماً روی تیغه اره قرار می گیرد و برای مطابقت با شکل آن منحنی است.

هنگامی که قطعه کار به اره وارد می شود، پوشش بالا کشیده می شود و روی قطعه کار قرار می گیرد که امنیت بیشتری در برابر ضربه زدن ایجاد می کند. پوشش تیغه معمولاً شفاف است تا کاربر همچنان بتواند دقیقاً محل تیغه را در حین برش ببیند.

ضد لگد

پس زدن یک نگرانی عمده در مورد ایمنی اره رومیزی است. هنگامی که قطعه کار به درستی محکم نشده باشد، یا در هنگام تغذیه چوب به اره، نوعی حادثه رخ دهد، حرکت اره می تواند چوب را بگیرد و آن را در هر جهتی به پرواز درآورد که خطری برای کاربر ایجاد می کند و آسیب می رساند. قطعه کار یا تجهیزات مجاور

پنجه های ضد لگد در سمت عقب درپوش تیغه نصب می شوند و مانند پنجه های میخ دار به نظر می رسند که به سمت پایین زاویه پیدا می کنند و روی قطعه کار قرار می گیرند، به نوعی مانند انگشتان کوچک کوچک که قطعه کار را به آرامی پایین نگه می دارند.

اگر مقداری لگد وجود داشته باشد، پنجه ها به سختی می توانند از ارتفاع ظرفیت برش اره بالا بروند، بنابراین قطعه کار را گرفته و از پرواز آن جلوگیری می کنند.

حصار را پاره کنید

 

حصار پارگی برای کمک به هدایت قطعات کار هنگام برش های برش استفاده می شود. حصار به گونه ای طراحی شده است که پایدار باشد و یک راهنمای غیرقابل حرکت ارائه دهد که قطعه کار را دقیقاً در جایی که باید باشد نگه می دارد.

حصار موازی با تیغه است و می تواند به چپ و راست تنظیم شود و به کاربر این امکان را می دهد که قطعه کار را دقیقاً در جایی که باید قرار دارد قرار دهد، همانطور که توسط تیغه بریده می شود. بدون حصار بریده شده، کاربر هیچ راه واقعی برای اطمینان از حفظ یک خط مستقیم در حین برش دادن قطعه ندارد.

حداکثر فاصله حصار شکاف از تیغه، ظرفیت پارگی است که نشان دهنده حداکثر اندازه قطعه کار است که می تواند به درستی در مقابل نرده و در منطقه اره قرار گیرد.

میتر سنج اره میزی

میتر سنج ها، مانند نرده های شکاف، جسمی هستند که هنگام وارد شدن به قطعه کار به تیغه اره، روی آن قرار می گیرند. با این حال، به جای یک خط مستقیم، تنظیم میتر به کاربر این امکان را می دهد که تخته را در زاویه دلخواه برای برش میتر قرار دهد.

گیج میتر در سمت چپ ناحیه تیغه اره معمولی است و در ناحیه شکاف از پیش تعیین شده خود به موازات میز بالا و پایین می لغزد. گیج را می توان از 0 تا 90 درجه تنظیم کرد.

گیج زاویه اریب اره میزی

اکثر اره های رومیزی قادر به ارائه برش های اریب هستند، بنابراین بدیهی است که باید راهی وجود داشته باشد تا ببینیم تیغه را روی چه زاویه ای تنظیم کرده اید. گیج های زاویه اریب اغلب در انتهای عمود بر قفس اره، درست زیر میز قرار دارند.

این گیج همچنین دارای دسته ای برای تنظیم زاویه اریب است، بنابراین می توانید دقیقاً ببینید که تیغه اره را به چه زاویه ای کج می کنید.

تنظیم ارتفاع تیغه  اره میزی

قسمت نهایی تنظیم تیغه جنبه ارتفاع است. این دسته تقریباً همیشه مستقیماً در بالا یا زیر تنظیم کننده زاویه اریب قرار دارد و عموماً به شکل میل لنگ دستی است.

چرخاندن دسته به یک جهت باعث می شود که تیغه اره از شکاف به سمت بالا برود در حالی که چرخاندن دسته به زاویه مخالف باعث عقب نشینی آن به داخل شکاف میز می شود.

این تنظیمات به منظور تطبیق ارتفاع برش اره با قطعه کار در حال برش ضروری است. خیلی کم است، و تمام راه را قطع نمی کند. خیلی زیاد است، و ممکن است برش آنقدر تمیز نباشد و همچنین ممکن است باعث لگد زدن شود.

ایستادن

اره هایی که روی نیمکت یا میز کار محکم نشده اند به نوعی پایه نیاز دارند. عملکرد پایه ها بسته به نوع اره رومیزی مورد استفاده متفاوت است.

اره‌های رومیزی که برای حمل‌پذیری بیشتر طراحی شده‌اند، پایه‌های جمع شونده‌ای دارند که شامل غلتک‌ها یا چرخ‌ها نیز می‌شود، در حالی که نسخه‌های کابینتی و اره‌های رومیزی که واقعاً برای حمل‌ونقل مکرر در نظر گرفته نشده‌اند، پایه‌های سنگین‌تری دارند که به اره پیچ می‌شوند یا به گیره متصل می‌شوند.

انواع اره میزی

اره های رومیزی به طور کلی ساده و در طراحی اولیه خود یکنواخت هستند. با توجه به آنچه گفته شد، چندین نوع مختلف برای انتخاب وجود دارد که هر کدام دارای مزایای متمایز و کاربردهای ایده آل هستند. در اینجا محبوب ترین انواع اره رومیزی آورده شده است.

اره میزی نیمکتی

 

اره‌های رومیزی کوچک‌ترین نوع معمولی اره‌های رومیزی هستند و همانطور که از نامشان پیداست، هنگام استفاده می‌توان آن‌ها را روی میز قرار داد. با این حال، با وجود این نام، بسیاری از اره‌های رومیزی روی میز در واقع دارای پایه جمع شونده مخصوص به خود هستند تا روی آن نصب شوند.

این اره ها در واقع به عنوان اره های میز کار شناخته می شدند، اما توسعه و پیشرفت مداوم اره های میز کارگاهی باعث شده است که اره های میزی در دسته خود قرار گیرند.

گاهی اوقات از اره های رومیزی به عنوان اره های میزی فشرده نیز یاد می شود، اگرچه مدل های رومیزی را می توان در چندین اندازه مختلف یافت. با این حال، آنها تمایل دارند در جنبه های کوچکتر چیزها باشند و معمولاً بسیار قابل حمل هستند.

اره‌های میزی ظرفیت پارگی کمتر و موتورهای قدرتمند کمتری دارند، اما با توجه به ماهیت آنها قابل انتظار است. بسیاری از پیمانکاران حرفه ای یک اره میز رومیزی را برای حمل آسان به محل کار در صورت نیاز نگه می دارند و بسیاری از صاحبان خانه همه آنچه را که نیاز دارند را در دوره اره میز رومیزی پیدا می کنند.

اره میزی سایت کار

 

اره‌های میز کار معمولاً ترکیبی از قابلیت حمل و ظرفیت بزرگ‌تر هستند که در یک خط باریک بین هر دو راه می‌روند. یک بار دیگر، این نام به استفاده ایده آل آنها اشاره دارد: بردن به یک سایت شغلی واقعی و استفاده در آن.

این اره‌های میزی بزرگ‌تر و سنگین‌تر از مدل‌های رومیزی هستند، اما همچنان حس خوبی از قابلیت حمل و تحرک را به لطف طراحی خود حفظ می‌کنند. دیدن اره های رومیزی محل کار با پایه های جمع شونده متصل به بدنه که شامل لاستیک ها یا چرخ های سنگین است، معمول است.

علیرغم اندازه و وزن بزرگتر، اره های محل کار باید توسط یک نفر بلند شوند، خواه در پشت کامیون، تریلر یا هر جا دیگری که اره در هنگام حمل جا می شود.

پیشرفت‌های فناوری در چند سال گذشته منجر به اره‌های محل کار شده است که می‌توانند در صورت عدم استفاده به اندازه‌های بسیار کوچک‌تر فشرده شوند، در حالی که سطوح میز قابل افزایش و حصارهای شکاف دار و موتورهای قوی‌تری دارند که برای کارهای سنگین‌تر نیز طراحی شده‌اند.

اره میزی پیمانکار

اره‌های رومیزی پیمانکاری ممکن است به دلیل نامشان شبیه اره‌های سنگین قابل حمل به نظر برسد، اما در واقع بیشتر در نظر گرفته شده‌اند که در یک مغازه ثابت باشند. این اره‌ها به عنوان جایگزین ارزان‌تری برای اره‌های رومیزی کابینت بزرگ‌تر ساخته شدند، در حالی که هنوز مقدار زیادی قدرت و ظرفیت را حفظ می‌کنند.

اره های رومیزی پیمانکار به دلیل داشتن موتورهای قدرتمند، ظرفیت اره و پارگی بزرگ و سطح پایدارتر که کمتر مستعد لرزش در هنگام استفاده هستند، شناخته می شوند، که آنها را برای اره کردن فشرده و دقیق تر در محیط کارگاهی عالی می کند.

اره میزی کابینتی

 

اره‌های کابینتی که برای سنگین‌ترین و حرفه‌ای‌ترین کاربران طراحی شده‌اند، نهایت قدرت اره‌کاری و اندازه کلی سطح کار را دارند.

اره‌های میزی بزرگ و به ظاهر غیرقابل جابجایی فضای کار کافی، نرده‌های شکاف بزرگ و مجموعه‌های اره فوق‌العاده قدرتمند را فراهم می‌کنند که می‌توانند به راحتی از هر قطعه کار بدون هیچ ضربه واقعی یا از دست دادن گشتاور برش دهند.

اره های کابینت نیز گران ترین هستند. در حالی که اینها برای مصارف سنگین و حرفه ای عالی هستند، اما پیمانکاران معمولی غیر حرفه ای یا حتی سطح پایین هیچ نیاز یا استفاده واقعی برای اره رومیزی کابینت ندارند.

اره میزی ترکیبی

اره رومیزی هیبریدی ترکیبی استراتژیک از اره های کابینتی و اره های محل کار را ارائه می دهد. از یک طرف، تطبیق پذیری و وزن کمتر یک اره محل کار را به دست می آورید، و از سوی دیگر، طراحی به سبک کابینت را دریافت می کنید که ثبات بهتری را به همراه کابینت که به جمع آوری گرد و غبار کمک می کند، ارائه می دهد.

اره میزی مینی

اره های میزی مینی عمدتاً نادر هستند، اما برخی از افراد هستند که از آنها لذت می برند و/یا نیاز واقعی به آنها دارند. اره های رومیزی مینی اغلب توسط علاقه مندانی استفاده می شود که به طور معمول با مدل های کاردستی سر و کار دارند.

اره های میزی مینی معمولاً می توانند حدود 4-5 اینچ اندازه داشته باشند و دارای قطعات متحرک ریز هستند. در حالی که اینها برای ساخت مدل عالی هستند، برخی از چوب‌کاران باهوش می‌توانند راه‌های استراتژیک برای استفاده از آنها نیز پیدا کنند.

موارد استفاده اره میزی

اره های میزی می توانند برش های مختلفی را انجام دهند و همچنین کاربردهای گسترده ای دارند.

برش متقاطع با اره میزی

برش متقاطع یکی از اساسی ترین انواع برش ها در هر کلاس نجاری است. برش متقاطع عمل ساده برش در برابر دانه چوب، عمود بر دانه است.

یکی از کاربردهای رایج این کار، اره کردن قطعات تخته در انتهای آن است. برش متقاطع با زاویه 90 درجه انجام می شود و از روی چوب "تقاطع" می شود.

برش های متقاطع را می توان در عمل بر روی هر نوع اره ای انجام داد، اما اره های رومیزی بسیار موثر هستند و می توانند با کمی تلاش، برشی سازگارتر و اندازه گیری شده ایجاد کنند.

برش میتر با اره میزی

برش های میتر نمونه دیگری از نوع برش معمولی است که با اره میزی آسان تر می شود، به خصوص در هنگام انجام برش های متعدد برای چندین قطعه کار.

برش میتر برشی روی چوب در هر زاویه ای غیر از 90 درجه است، به این معنی که یک برش زاویه دار است. دلایل مختلفی برای ایجاد برش های میتر وجود دارد، مانند ایجاد گوشه ها روی یک قطعه یا ایجاد راهی برای ایجاد لبه هایی که با هم هم سطح هستند.

اره‌های رومیزی از گیج‌های میتر در کنار تیغه اره استفاده می‌کنند و این گیج‌ها معمولاً می‌توانند در شیار موازی با تیغه بالا و پایین تنظیم شوند.

گیج دارای صفحه‌ای است که به شما امکان می‌دهد قطعه کار را دقیقاً به زاویه دلخواه خود زاویه دهید، یک راهنمای کوچک که قطعه را در آن زاویه به سمت تیغه قرار می‌دهد.

پاره کردن چوب با اره میزی 

برش چوب یکی از قدیمی ترین و پرکاربردترین انواع برش است. کندن چوب شامل بریدن قطعات بزرگتر به قطعات کوچکتر، اغلب درازا است. این فرآیند می‌تواند یک تکه چوب یا ورق بزرگ را بگیرد و آن را به چند قطعه تبدیل کند تا برای آن پروژه خاص استفاده شود.

در اغلب موارد، زمانی که برش های متعدد ریپ انجام می شود، این برش ها معمولاً دقیقاً به همان اندازه هستند.

طراحی و راه اندازی اره رومیزی امکان پارگی بسیار سریع و دقیق را در صورت نیاز فراهم می کند، به همین دلیل است که این اره ها در محل کار بسیار محبوب هستند. کاربر می‌تواند اندازه‌گیری‌های مورد نیاز را انجام دهد، حصار شکاف را راه‌اندازی کند، اره را روشن کند و شروع به برش‌های سریع و کارآمد کند تا زمانی که مواد شکسته شوند.

برش های خرگوشی با اره میزی 

 

برش های خرگوش را می توان به نوعی به عنوان نوعی قطعه پازل توصیف کرد. با برش های رببت، قسمتی از قطعه کار را به صورت یکنواخت برش می دهید، که تقریباً همیشه در نظر گرفته شده است که به قطعه ای متصل شود که به همان روش بریده شده است تا به هم برسند.

به عنوان مثال، یک تخته 2×4 را تصویر کنید، و سپس انتهای یکی را تصویر کنید. اگر روی انتهای چوب خطوط بکشید و آن را به چهار تکه مساوی تقسیم کنید، برش خرگوشی زمانی است که یکی از آن مربع ها را تا انتهای قطعه بردارید.

این کار مستلزم دو بار برش چوب است. ابتدا یک برش تا انتها روی قطعه ایجاد می‌کنید، چوب را می‌چرخانید و دوباره تا انتها برش می‌زنید که باعث می‌شود برش‌ها به هم متصل شوند و در نتیجه آن قسمت از قطعه کار حذف شود.

برش های خرگوش عمدتاً در ساخت مبلمان استفاده می شود، اغلب در مواردی که نیاز به لبه ها و گوشه ها داشته باشند، از وسایل کوچکتر استفاده می شود. راه‌های زیادی برای برش‌های خرگوشی وجود دارد، اما اره رومیزی به مراتب ساده‌ترین، دقیق‌ترین و کمترین زمان را می‌گیرد.

برش دادوها با اره میزی

در حالی که میترها، برش های متقاطع و برش های ریپ همگی نسبتاً ابتدایی هستند، برش دادو 100٪ نیست. این اساساً پیچیده ترین برشی است که می توانید انجام دهید، و همچنین می توان گفت سخت ترین است.

برش دادو اساساً مفصلی است که دو قطعه کار را با در هم تنیدن چندین شیار به یکدیگر متصل می کند. در حالی که یک برش خرگوشی فقط یک مفصل تمیز است، دادوها چند شاخه هستند و دقیقاً به هم متصل می شوند تا اتصالات را به یکدیگر متصل کنند.

این برش ترجیحی برای قفسه‌ها و کابینت‌های ساختمانی است و زمانی که به درستی انجام شود، حداقل مقدار چسب یا اپوکسی برای حفظ قطعات در کنار هم لازم است. همانند برش های ربتی، اره های میزی بهترین انتخاب برای اجرای برش دادو هستند.

در حالی که چندین روش مختلف برای برش دادو وجود دارد، رایج ترین روش استفاده از برش سر انباشته دادو روی اره رومیزی است.

نجاری خوب با اره میزی

کسانی که در نجاری مهارت بیشتری دارند، می‌توانند روش‌های نوآورانه‌ای برای برش‌های بسیار پیچیده و روش‌های دیگری بیابند که برخی معمولاً برای اره مانند اره‌های نواری استفاده می‌کنند.

می‌توانید ویدیوها و مقاله‌های جالب زیادی را به صورت آنلاین از کارگران ماهر چوب که از اره‌های رومیزی به روش‌های بسیار تخیلی استفاده می‌کنند، بیابید.

لوازم جانبی اره رومیزی

در حالی که اره های رومیزی دارای تمام لوازم ضروری برای استفاده از آنها هستند، هنوز تعدادی لوازم جانبی وجود دارد که باید در دسترس داشته باشید، به خصوص در مورد ایمنی.

لوازم جانبی ایمنی اره میزی

 

 

عینک ایمنی

هر کسی که تا به حال از هر نوع اره ای استفاده کرده است، خواه میز، دستی یا مدل دستی باشد، باید کاملاً آگاه باشد که محافظت از چشمان شما یک گزینه نیست. عینک ایمنی یکی از ضروریات است، بنابراین مطمئن شوید که همیشه یک عینک خوب در دست داشته باشید.

هنگام پوشیدن آنها باید همیشه بتوانید به وضوح ببینید و آنها نیز باید احساس راحتی کنند.

دستکش ایمنی

محافظ دست یکی دیگر از بخش های مهم ایمنی اره رومیزی است. در حالی که ممکن است دستکش ایمنی برای محافظت از دستان شما در برابر تماس با تیغه کار چندانی انجام ندهد، اما می تواند از شما در برابر زباله های پرنده و گم شدن قطعات کار و هر ابزار دیگری که ممکن است در این بین استفاده کنید محافظت کند.

دستکش‌ها همچنین چسبندگی بهتری به شما می‌دهند، که همیشه وقتی چوب را از روی اره رومیزی می‌گذرانید، چیز خوبی است.

محافظ گوش یا صدا گیر

یکی از تنها ایرادات واقعی اره رومیزی بلندی صدای آنهاست. حتی با مدل های بالاتر، سطح سر و صدا هنوز بسیار بد است و قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نویز بدون محافظ در نهایت می تواند به پرده گوش و توانایی شنوایی شما آسیب برساند.

در مورد محافظ گوش شما انتخاب های زیادی دارید. شمع های گوش، هدفون های کوچک و پوشش های کامل گوش، همگی گزینه های شایسته ای هستند، بنابراین با هر چیزی که راحت ترین و موثرترین است، استفاده کنید.

سایر لوازم جانبی اره میزی

پایه – بسیاری از اره‌های رومیزی موجود در بازار با نوعی پایه عرضه می‌شوند، اما صرف نظر از اینکه چه نوع اره رومیزی را خریداری می‌کنید، همیشه مشخص نیست. حتی اگر از یک اره رومیزی کوچک‌تر استفاده می‌کنید، داشتن یک پایه به شما امکان تحرک بهتری برای مکان استفاده از آن می‌دهد.

همچنین این احتمال وجود دارد که پایه ای که همراه اره رومیزی شما ارائه می شود کیفیت چندان بالایی نداشته باشد. اگر نیاز به خرید پایه دارید، به دنبال پایه‌ای باشید که در صورت عدم استفاده به راحتی جمع شود و ذخیره شود و همچنین راه‌اندازی سریع و آسان را ارائه دهد و البته پایداری زیادی را نیز ارائه دهد.

میتر سنج - یکی دیگر از لوازم جانبی مهم اره که همیشه همراه اره رومیزی قرار نمی گیرد. یا، مانند پایه، ممکن است کیفیت گیج میتر استوک را دوست نداشته باشید.

به دنبال گیج‌هایی باشید که به راحتی تنظیم می‌شوند و در طول استفاده نیاز به تنظیم بسیار کمی دارند. زوایای میتر باید دقیق باشد، بنابراین شما به یک سنج نیاز دارید که واقعاً بتواند کار را انجام دهد.

اسپری ضد اصطکاک – داشتن یک سطح میز تمیز و صاف یک راه خوب برای اطمینان از اینکه مواد شما همیشه بدون دردسر روی سطح کار و داخل تیغه اره می لغزند. اسپری ضد اصطکاک، که گاهی اوقات روان کننده رومیزی و سطحی نیز نامیده می شود، می تواند کمک زیادی به این امر کند.

این اسپری اصطکاک هر دو اره رومیزی و ابزار دستی را از بین می برد و همچنین گرد و غبار و رطوبت را دفع می کند و از زنگ زدگی و خوردگی جلوگیری می کند. این ارزان است و تفاوت زیادی ایجاد می کند.

کیسه گرد و غبار - گرد و غبار و زباله های پرنده، آفت وجود هر اره برقی سوار شده است. همه از پریدن گرد و غبار در همه جا متنفرند، گرد و غبار به صورت، موها و لباس‌های شما نفوذ می‌کند، روی زمین آشفته می‌شود، و همه جای اره را فرا می‌گیرد، دید شما را مسدود می‌کند و باعث می‌شود چند ساعت طولانی نظافت کنید.

وصل کردن کیسه گرد و غبار و شیلنگ به محل اتصال جاروبرقی اره راهی موثر برای به دام انداختن گرد و غبار و نگه داشتن آن در حین انجام کار است. اینها ارزان هستند و شما را از سردردهای زیادی نجات می دهند.

تیغه اره رومیزی

تیغه های اره رومیزی به تعیین سبک برش هایی که باید روی قطعه کار انجام شود کمک می کند. واضح است که می‌توانید تقریباً با هر تیغه‌ای کنار بیایید، اگر تنها هدفتان این باشد که به هر برشی که می‌توانید بزنید، رضایت دهید، اما تطبیق تیغه‌ها برای کارهای خاص، نتایج بسیار مطلوب‌تری را به همراه دارد.

چهار نوع تیغه اصلی وجود دارد که بر اساس شکل یا ساییدگی دندان های آنها تعیین می شود. تیغه‌های اره‌های رومیزی معمولاً 10 اینچ هستند، گرچه برخی از مدل‌های بزرگ‌تر می‌توانند از نوع آسیاب بالای تخت (FTG)، مخروط بالا (ATB)، ترکیبی (ATBR) و آسیاب سه‌تراشه‌ای (TCG) باشند. 12 اینچ یا حتی بزرگتر.

FTG - دندانه های تیغه بلندتر، بهترین حالت برای اره کردن و پارگی عمومی، زمانی که صاف بودن مهم نیست.
ATB - زاویه دار در لبه بالایی، برای ایجاد برش های تمیزتر بهتر است، همچنان می تواند به عنوان یک تیغه همه منظوره استفاده شود.
ATBR - ترکیبی از دندان های FTG و ATB. برش‌های نسبتاً صافی ایجاد می‌کند، در حالی که همچنان می‌تواند با مواد سخت‌تر به راحتی کار کند.
TCG - دندان‌های کوچک‌تر، با دندان‌های FTG با فاصله در سرتاسر. دندان پخ شده، برش را ناهموار می کند، در حالی که دندان FTG زیر اساساً آن را تمیز می کند. بهترین گزینه برای اره کردن مواد متراکم مانند ورقه ورقه پلاستیکی و مواد جامد مانند کورین و فلزات غیر آهنی مانند برنج و آلومینیوم است.

نرده اره میزی

هر اره رومیزی نیاز به یک حصار برش دارد، اما اگر اره شما آن را برش نمی‌دهد یا به سادگی ندارید، می‌توانید فقط با چند متریال و کمی هوشمندی خودتان آن را بسازید. مطمئنا، کمی خام خواهد بود، اما بسیار خوب کار می کند، و همیشه می توانید ظاهر را کمی دیرتر سفارشی کنید.

آنچه شما نیاز دارید:

مته
تخته 2×4
2 سینک
فلش-راست 2 پیچ یا مهره سنگین با طول اضافی برای اتصال دسته ها
فلش سمت راست 2 پیچ روی دستگیره ها
فلش سمت راست ساندر

دستورالعمل ها:

با مربع کردن و اندازه گیری عرض میز خود شروع کنید، تا بدانید چه مدت باید حصار را بسازید.
با استفاده از 2×4، قطعه را تا جایی که 0.5 اینچ بیشتر از میز در هر انتهای آن است برش دهید. سپس یک طول 5 اینچی از 2×4 را از عرض نصف کنید تا دو تکه مجزا داشته باشید.
با استفاده از دو پیچ سنگین، در هر انتها، قطعات انتهایی را بچسبانید تا هنگامی که حصار روی میز قرار می‌گیرد، در هر انتهای آن آویزان وجود داشته باشد. باید دقیقاً مانند یک حصار معمولی بدون هیچ شکافی ردیف شود.
حصار را خط بکشید و از یک مته برای ایجاد سوراخ سینک استفاده کنید، جایی که مهره را وارد می کنید.
مهره ها را در هر انتها قرار دهید، به طوری که طرف رزوه شده بیرون بیاید.
با استفاده از یک پیچ یا دسته، آنها را به هر طرف پیچ کنید. این باعث می شود که حصار فشار وارد کند تا در موقعیت قفل شود.
در صورت لزوم، از سنباده برای صاف کردن قسمت پایین حصار استفاده کنید تا راحت تر روی میز بلغزد.
نرده را در کنار تیغه مربع کنید. اگر حصار کاملاً موازی است، شما خوب هستید که بروید.

چگونه از اره میزی استفاده کنیم؟

هیچ روش همه منظوره ای برای استفاده از اره رومیزی وجود ندارد، زیرا هر روش به نوع برش شما بستگی دارد. با این اوصاف، در اینجا مراحل کلی هنگام ایجاد هر برشی آورده شده است.

اره را از برق بکشید.
سطح را پاک کنید.
ارتفاع تیغه را به اندازه ¾ اینچ بالاتر از ارتفاع قطعه کار خود تنظیم کنید.
هر گونه تنظیمات مورد نیاز را در میتر ماهیگیر یا حصار شکافی انجام دهید.
قطعه کار را بارگیری کنید.
وصل کنید و اره را روشن کنید.
با استفاده از دست یا چوب فشار، قطعه را از طریق تیغه عبور دهید.
پس از برش کامل قطعه، اره را خاموش کنید و اگر تمام شد آن را از برق بکشید.

5 نکته مهم ایمنی اره میزی

هنگام استفاده از هر ابزار برقی یا اره، ایمنی از اهمیت بالایی برخوردار است. این موضوع در مورد اره رومیزی بیشتر صادق است.

موضوع اینجاست اره رومیزی بیش از هر نوع اره دیگری مسئول آسیب های جدی به افراد مبتدی و دست ساز است.

فهمیدن دلیل آن کار سختی نیست، زیرا اره میز تیغه ای غول پیکر است که از وسط میز بیرون زده است. چیزهای زیادی وجود دارد که ممکن است اشتباه شود ... اگر مراقب نباشید.

خیلی مراقب باش. در اینجا پنج راه آسان برای انجام این کار وجود دارد:

هنگامی که موادی که برش می‌زنید با تیغه تماس دارد، اره را روشن نکنید.
همیشه هنگام برش های ریپ از حصار ریپ استفاده کنید، آن را با دست آزاد نکنید.
همیشه از میتر سنج – نه حصار شکاف – برای ایجاد برش های عرضی استفاده کنید. حصار پشتیبانی مورد نیاز را فراهم نمی کند.
مثلث تعجب در طول برش، مواد را روی میز کاملا صاف نگه دارید.
مثلث تعجب هنگامی که از آن استفاده نمی کنید برق را خاموش کنید و هنگام انجام هر گونه تنظیمات یا تعمیرات آن را از برق جدا کنید.

تعمیر و نگهداری اره میزی

اره رومیزی مانند هر ابزار برقی دیگری است: هر چه بهتر از آن مراقبت کنید، بهتر کار می کند و عمر طولانی تری دارد. در اینجا چند روش ضروری برای نگهداری اره میز آورده شده است.

چگونه یک اره میزی را تنظیم کنیم؟

اره رومیزی با تنظیم خوب یک اره رومیزی مطمئن و دقیق است. این فرآیند نسبتاً گسترده است، بنابراین در اینجا یک ویدیوی عالی از مجله WOOD در مورد نحوه انجام این کار وجود دارد.

چگونه اره رومیزی خود را بدون زنگ زدگی نگه داریم؟

زنگ بزرگترین دشمن ابزارهای برقی شماست و مطمئناً شامل اره رومیزی نیز می شود. خوشبختانه، جلوگیری از زنگ زدگی آسان است. تنها چیزی که لازم است کمی ابتکار است.

واکس خمیری بر پایه کارناوبا (موم ماشین) ماده ای است که به راحتی در دسترس و فوق العاده موثر است تا میز شما را از زنگ زدگی محافظت کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که از یک اسفنج مرطوب برای مالیدن آن به میز استفاده کنید و سپس بگذارید خشک شود. پس از خشک شدن، فقط آن را با یک پارچه تمیز صاف کنید. در صورت نیاز یک لایه دوم اضافه کنید، فقط مطمئن شوید که شکاف ها و گیج میتر را لثه نمی کند.

این کار را یک ماه در میان انجام دهید و نه تنها میزی بدون زنگ زدگی خواهید داشت، بلکه یک میز صاف خواهید داشت که به قطعه کار اجازه می دهد تا درست در امتداد سر بخورد. البته همیشه می توانید از محصولات تخصصی نیز استفاده کنید. فقط دستورالعمل ها را دنبال کنید، و شما آماده خواهید بود.

نحوه تمیز کردن اره میزی

پس از ماه‌ها استفاده، مجموعه اره شما می‌تواند به خوبی از خاک و زباله‌ها لکه‌دار شود. تمیز کردن آن باعث می شود مانند نو کار کند و از آسیب در آینده جلوگیری کند.

با جدا کردن اره از برق شروع کنید و سپس صفحه گلو، محافظ تیغه و تیغه را بردارید. وجود رزین را بررسی کنید و آن را تمیز کنید.

اکنون از یک کمپرسور هوا یا یک قوطی هوا برای پاشیدن گرد و غبار از چرخ دنده ها و شکاف ها استفاده کنید. با استفاده از پشم فولادی و یک مسواک قدیمی، هر گونه زباله باقیمانده در چرخ دنده ها را تمیز کنید و از یک برس قدیمی دیگر برای استفاده از واکس ماشین فوق در یک لایه نازک استفاده کنید.

همه چیز را دوباره کنار هم بگذارید، و همه چیز آماده است.

نتیجه

امیدواریم تا به حال متوجه شده باشید که چرا اره‌های رومیزی ابزاری ضروری و فوق‌العاده همه‌کاره برای کارگران نجاری و دست سازان در هر سطحی هستند. اره رومیزی باید سنگ بنای موجودی بزرگ اره برقی شما باشد و می تواند چندین دهه با مراقبت مناسب استفاده کند.

 

 
 
 
 
قدرت:
1800 وات
سرعت (دور در دقیقه) :
5000
کشور سازنده :
جمهوری خلق چین
وزن:
21 کیلوگرم
لوازم همراه:
تیغه الماسه چوب بر
ابعاد میز:
640*740 میلیمتر
قطر صفحه یا تیغه :
250 میلیمتر
افزودن نظر