ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار توماناره میزی محک مدل TS-250

اره میزی 250 میلیمتر پایه دار محک

نوع محصول : ابزار برقی و شارژی

دسته بندی محصول : اره

زیر دسته بندی محصول : اره میزی

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

9,800,000

تومان

درباره محصول

مشخصات اره میزی محک مدل TS-250

✅قابلیت برش در زوایای مختلف
✅بدنه فایبرگلاس
✅میز فلزی
✅ایمنی بالا

گارانتی: 12 ماه شرکت محک البرز ابزار

6 کاربرد اره رومیزی – برای چه مواردی می توان از آن استفاده کرد؟

در ابتدایی ترین شکل خود، اره رومیزی شامل یک تیغه اره چرخشی است که از مرکز یک میز کار مسطح عبور می کند. مجهز به نرده ها و راهنماها، هدف اصلی آن برش چوب یا تخته های دست ساز به اندازه های قابل کنترل تر است.

با توجه به این عملکرد ساده، چرا اره رومیزی به مرکز فعالیت کارگاه تبدیل شده است؟ این سوالی است که امروز اینجا هستیم تا به آن پاسخ دهیم!

بیش از یک اره گرد بر ثابت، اره رومیزی جای خود را در مغازه های چوب در همه جا به دست آورده است زیرا توانایی آن در انجام سریع، ایمن و کارآمد برش های ضروری است. بیایید به هر یک از این کاربردهای اره رومیزی با جزئیات بیشتری نگاه کنیم، سپس با پرداختن به ملاحظات ایمنی بسیار مهم برای استفاده از اره رومیزی کار را به پایان برسانیم.

 

6 موارد استفاده از اره رومیزی
1. برش با اره میزی محک مدل TS-250

رایج ترین استفاده برای هر اره رومیزی این است که تخته های بزرگتر را به قطعات کوچکتر برش دهید که کار با آنها راحت تر باشد. کندن، یا برش چوب به عرض، به موازات دانه چوب انجام می شود. شما همیشه تخته را مستقیماً در مقابل حصار شکافی قرار خواهید داد (هرگز با دست آزاد)، تا از خطر چرخاندن تخته و گیر کردن اره خود جلوگیری کنید.

 

 

2. برش مقطعی با اره میزی محک مدل TS-250

همتای ریپینگ، برش عرضی، برای برش چوب به طول استفاده می شود. این نوع کار به این دلیل نامگذاری شده است که شما دانه های چوب را برش می دهید، این نوع کار را می توان با یک راهنمای جدول متقاطع کشویی با بیشترین دقت انجام داد.

اگر پروژه شما نیاز به برش زاویه دار یا میتر دارد، باید از گیج چرخشی قابل تنظیم اره رومیزی خود استفاده کنید. آن را به زاویه مورد نیاز تنظیم کنید، با یک اندازه گیری زاویه دوبار بررسی کنید، سپس قطعه کار را در حالی که آن را از طریق تیغه عبور می دهید، محکم در مقابل حصار نگه دارید.

 

 

.3.  برش های اریب اره میزی محک مدل TS-250

اره های رومیزی به گونه ای طراحی شده اند که می توانند زاویه تیغه را تغییر دهند و امکان برش های اریب را فراهم کنند. تیغه اره را به زاویه مورد نیاز کج کنید و دقت آن را با اندازه گیری زاویه دوبار بررسی کنید. اره خود را روشن کنید و آماده تغذیه معمولی برای پارگی یا برش های متقاطع در یک زاویه ثابت خواهید بود.

 

 

4. برش خرگوش و شیار با اره میزی محک مدل TS-250

هر دوی این برش های مفصلی که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرند با اره رومیزی بسیار آسان تر و دقیق تر می شوند. هر دو برش را به عنوان یک کانال طولانی و باریک در تخته خود در نظر بگیرید. خرگوش ها از لبه دور تخته بریده می شوند، در حالی که شیارها بیشتر به سمت مرکز بریده می شوند.

در حالی که یک اره رومیزی این برش ها را سریع و راحت انجام می دهد، اما تا حدودی خطرناک تر نیز هستند. این به این دلیل است که بسیاری از اره‌های رومیزی برای انجام این برش‌های دقیق نیاز به برداشتن محافظ تیغه و چاقوی رینگ دارند. احتیاط بیشتری به خرج دهید و اطمینان حاصل کنید که در حین بریدن خرگوش ها و شیارها، هیچ حواس پرتی در محل کار شما وجود ندارد.

 

 

5. برش مفاصل با اره میزی محک مدل TS-250

اره رومیزی شما همچنین قادر به ایجاد انواع برش های مفصلی در خارج از ربات ها و شیارها است. مانند قبل، گاهی اوقات ممکن است نیاز به برداشتن محافظ تیغه و چاقوی رینگ داشته باشد. در این شرایط هنگام برش مفاصل بسیار محتاط باشید.

در حالی که بحث کامل در مورد سبک های اتصال خارج از محدوده این مقاله است، در اینجا لیستی از برش های مشترک رایج است که با استفاده از اره رومیزی آسان تر و دقیق تر می شوند:

دامان
تنون
دادو
دم کبوتر
میتر تقویت شده
انگشت

 

 

6. کرفینگ با اره میزی محک مدل TS-250

تقریباً بریدن یک نوار چوب با برش‌های اره‌ای با فواصل منظم می‌تواند انعطاف‌پذیری محلی کافی برای ایجاد یک خمیدگی محکم برای آن فراهم کند. این فرآیند برداشتن بخش‌هایی از تخته که به عنوان کرفینگ شناخته می‌شود، می‌تواند حتی به چوب‌های سخت ضخیم منحنی بدهد. هر چه فاصله کرف نزدیکتر باشد، خم محکم‌تری ایجاد می‌شود.

 

 

انواع تیغ اره رومیزی

اره میز دایره ای


انتخاب تیغه مناسب برای هر یک از برش های بالا می تواند به معنای تفاوت بین یک برش صاف و دقیق و یک لبه ناهموار باشد که کاملاً متناسب با پروژه شما نیست. چهار دسته اصلی از تیغه ها برای انتخاب وجود دارد:

تیغه های ریپ دارای دندانه های مغار مانند بزرگ و متناوب با فرورفتگی های عمیق بین آنها هستند. این آنها را برای پاک کردن مقادیر زیادی خاک اره که هنگام برش با دانه های چوب تولید می شود، عالی می کند.
تیغه های برش متقاطع دندانه های بسیار کوچکتری نسبت به تیغه های ریپ دارند و به شکل اره ای در سراسر دانه های چوب بدون پاره شدن آن هستند.
تیغه های ترکیبی بهترین گزینه برای مغازه های چوب فروشی خانگی هستند، زیرا به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند هم با و هم از روی دانه های چوب برش دهند. در حالی که آنها به خوبی یک تیغه مخصوص ریپ یا برش متقاطع عمل نمی کنند، راحتی عدم نیاز به تعویض تیغه ها برای هر برش آنها را به گزینه ای بسیار راحت تر تبدیل می کند.
تیغه های با نوک کاربید عملکرد تیغه های تخصصی را با تطبیق پذیری تیغه های ترکیبی ترکیب می کنند و آنها را به گزینه ای جذاب (اگر گران قیمت) برای مغازه های چوبی خانگی و حرفه ای تبدیل می کند.

 

 

ملاحظات ایمنی کار با اره میزی محک مدل TS-250

شاید ارزشمندترین ویژگی یک اره رومیزی مجموعه ای قوی از ویژگی های ایمنی آن باشد. البته این اقدامات احتیاطی و مکانیزم های ایمنی تنها در صورتی برای شما مفید خواهد بود که با مطالعه اطلاعات ایمنی در دفترچه راهنما با دستگاه آشنا شوید!

مهم نیست که چقدر نجاری باتجربه هستید، هرگز عاقلانه نیست که از روش های کار ایمن منحرف شوید - حتی برای صرفه جویی در وقت یا هزینه. اگرچه فهرست کاملی از دستورالعمل های ایمنی کارگاه نیست، اما همیشه هنگام کار با اره رومیزی خود، دستورالعمل های ایمنی زیر را در نظر داشته باشید:

طبق توصیه سازنده از محافظ های دستگاه استفاده کنید
قبل از تعویض تیغه ها، دستگاه خود را از منبع برق آن جدا کنید
هرگز هنگام حرکت برش یا تیغه ها تنظیمات را انجام ندهید
هنگام پوشیدن لباس های گشاد یا جواهرات از اره رومیزی استفاده نکنید و همیشه موهای بلند را ببندید
چوب را برخلاف جهت چرخش تیغه اره رومیزی تغذیه کنید
همیشه هنگام برش از قطعات کار خود به درستی حمایت کنید
برای وارد کردن قطعات کار از طریق تیغه، از چوب فشاری ( محافظ دست کار با اره میزی ) استفاده کنید، نه از دستان خود
هرگز برای از بین بردن ضایعات یا بریدگی ها به تیغه نرسید
محل کار را تمیز و مرتب نگه دارید و همیشه قبل از شروع کار، کف را از نظر وجود زباله چک کنید

نتیجه کار با اره میزی محک مدل TS-250

یادگیری استفاده ایمن از اره رومیزی اولین گام برای به دست آوردن حداکثر استفاده از آن است. آنها قادر به انجام طیف گسترده ای از برش های دقیق به سرعت و کارآمد هستند، اغلب به قلب و روح خانه و مغازه های چوبی حرفه ای تبدیل می شوند. ایمنی و آداب و رسوم مناسب کارگاه را در نظر داشته باشید تا اره رومیزی خود را به دلیل قابلیت اطمینان و کاربرد آن دوست داشته باشید.

 

قدرت:
1800 وات
سرعت (دور در دقیقه) :
5000
کشور سازنده :
دارد
وزن:
20 کیلوگرم
لوازم همراه:
تیغه الماسه چوب بر
ابعاد میز:
487*642 میلیمتر
قطر صفحه یا تیغه :
250 میلیمتر
افزودن نظر