ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار تومانبتن کن دی سی ای مدل AZC05-26 B

بتن کن چهارشیار 26 میلیمتر دی سی ای

نوع محصول : ابزار برقی و شارژی

دسته بندی محصول : بتن کن

زیر دسته بندی محصول : بتن کن چهارشیار

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223
درباره محصول

مشخصات بتن کن دی سی ای مدل AZC05-26 B

✅ سه حالته: سوراخکار، سوراخکاری چکشی و تخریب
✅دارای قفل کن سوئیچ
✅دارای دسته کمکی

گارانتی: 18 ماه شرکت صنعتی نگین

 

دریل بتن کن چهار شیار در مقابل دریل چکشی | نگاه کردن به داخل آنها

 

شما چند سوراخ برای سوراخ کردن دارید. در بتن. خوب، این همه چیز را تغییر می دهد. مطمئناً، ممکن است بتوانید با یک دریل معمولی و یک قطعه سنگ تراشی از پس آن برآیید، اما ممکن است دوباره نتوانید. بستگی به این دارد که بتن چقدر سخت باشد، چه مقدار سنگدانه در مخلوط وجود دارد و چه تعداد سوراخ باید سوراخ کنید. سپس قدرت دریل شارژی خود را خواهید داشت. ممکن است به مته ای نیاز داشته باشید که به طور خاص برای حفاری در بتن طراحی شده باشد. دو ابزار متناسب با این صورت حساب. دانستن تفاوت بین سوال دریل بتن کن چهار شیار و دریل چکشی به شما کمک می کند ابزار مناسب را برای کار انتخاب کنید.

دریل بتن کن چهار شیار چیست؟

یک چکش دوار یا دریل بتن کن چهار شیار به طور همزمان چندین عمل را انجام می دهد. هم مته را به سمت موادی که سوراخ می‌شود به جلو می‌راند و هم مانند دریل، مته را می‌چرخاند. یک سیستم پیستونی و فشار هوا، مته را وارد بتن یا مصالح بنایی می کند. این ترکیب بسیار قوی تر از دریل چکشی گاز می گیرد. همچنین اعتصابات واقعی کمتری وجود دارد.

 از مته های SDS-Plus یا SDS-Max استفاده می کند. دریل هیلتی یا دریل بتن کن چهار شیار نام های جایگزینی برای آنها دارد، اما آنها کاملاً سازگار هستند. این قطعات در سه نظام چکشی چرخشی می لغزند و قفل می شوند و برای وارد کردن یا برداشتن به کلید یه نظام یا ابزار دیگری نیاز ندارند. شما همچنین می توانید مته های اسپلاین را پیدا کنید، اما آنها بسیار کمتر رایج هستند و کم و بیش منسوخ شده اند.

یک دریل بتن کن چهار شیار معمولاً از نظر اندازه یک دریل چکشی را کوچک می کند و شکل آن واقعاً شبیه یک دریل معمولی نیست. شما همچنین هرگز از چکش چرخشی یا دریل بتن کن چهار شیار برای به حرکت درآوردن سر پیچ گوشتی ها استفاده نمی کنید، در حالی که یک دریل چکشی می تواند کار مضاعف انجام دهد.
مکانیسم دریل بتن کن چهار شیار

دلیل اینکه چکش‌های دوار یا دریل بتن کن چهار شیار بسیار سریع‌تر از دریل ‌های چکشی حفاری می‌کنند، به دلیل قطعات داخلی قوی آنهاست. در حالی که یک دریل چکشی راه خود را به داخل سطح "ارتعاش" می کند، یک دریل بتن کن چهار شیار با نیروی بسیار بیشتری دور می شود.

دریل بتن کن چهار شیار از پیستون محرکی استفاده می کنند که فشار هوا را به پیستون پرنده وارد می کند. این کار حتی زمانی که موتور الکتریکی مته را به صورت چرخشی می چرخاند، مته را به سرعت به جلو می برد. بهترین دریل های بتن کن چهار شیار از زمان بندی پیشرفته برای همگام سازی ضربه ها و چرخش برای عملکرد بهتر استفاده می کنند.

صرف نظر از اینکه دریل بتن کن چهار شیار برقی با سیم یا باتری بی سیم کار می کند، دریل های بتن کن چهار شیار تقریباً همه به یک روش کار می کنند.

اکثر دریل های بتن کن چهار شیار دارای حالت های مختلفی هستند. بیشتر آنها یک حالت چرخشی را ارائه می دهند که عملکرد پیستون چکشی را غیرفعال می کند. برخی دیگر دارای این حالت به علاوه یک حالت فقط چکشی هستند که به طور موثر ابزار را به یک ابزار خردکن کوچک تبدیل می کند. این اغلب هنگام برداشتن مقادیر کمی آجر، بلوک یا سنگ مفید است. همچنین برای از بین بردن مشمع کف اتاق یا کاشی به خوبی کار می کند.

دریل چکشی چیست؟

دریل چکشی به سادگی نوعی دریل است. در جایی که یک دریل معمولی مته را می چرخاند تا در بتن یا مصالح بنایی سوراخ کند، دریل چکشی یک اثر ضربه ای اضافه می کند. یک جفت چرخ دنده ضربه ای در کنار هم قرار می گیرند به طوری که وقتی مته در حالت چکش می چرخد، تقریباً یک لرزش در برابر یکدیگر ایجاد می کنند. این به دلیل تعداد برجستگی ها در امتداد محیط چرخ دنده ها با سرعت بسیار بالایی رخ می دهد. دیدن بیش از 20000 IPM یا ضربه در دقیقه غیر معمول نیست.

این اثر ارتعاش کوچک با حرکت سه نظام به مته در امتداد محور خود منتقل می شود. نتیجه کمی است که به صورت چرخشی دریل می شود در حالی که در حین مته زدن کمی به مواد ضربه می زند. این اثر ظریف است، اما واقعاً با استفاده از یک دریل ساده مجهز به یک قطعه سنگ تراشی بهبود می یابد.

 

ممکن است متوجه شوید که یک دریل چکشی تا زمانی که آن را در مواد فشار ندهید به حالت چکشی نمی رود. این بر اساس طراحی است. مجموعه ای از فنرها به عنوان کلاچ برای جدا کردن دو دیسک لبه دار عمل می کند. هنگامی که مته را به داخل بتن فشار می دهید، آنها به هم می رسند و مکانیسم را فعال می کنند.

بیشتر دریل های چکشی و مطمئناً تمام دریل های چکشی شارژی دارای یک سوئیچ برای قرار دادن ابزار در حالت فقط مته هستند. این کار مکانیزم چکش کاری را از کار می اندازد و به شما امکان می دهد از ابزار برای حفاری چوب و کارهایی که نیازی به چکش کاری ندارند استفاده کنید.


ضربات دریل چکشی در مقایسه با ضربه دریل بتن کن چهار شیار چگونه است؟

در مقایسه با دریل چکشی، یک دریل بتن کن چهار شیار ضرباتی با نیروی بسیار بیشتری ایجاد می کند. در اصل، دریل چکشی متکی به کاربر برای فشار دادن به مواد برای ایجاد نیروی ضربه ای بیشتر در حین مته است.دریل بتن کن چهار شیار پس از فعال شدن، از طریق پیستون پرنده، لقمه را به صورت فیزیکی وارد ماده می کند.

شما می توانید دریل چکشی را به عنوان "ارتعاش" در برابر بتن برای شل شدن آن در نظر بگیرید. برعکس، یک دریل بتن کن چهار شیار در حین حفاری در واقع روی بتن خرد می شود.

حداکثر اندازه سوراخ چکش در مقابل دریل چکشی

در حالی که دریل های چکشی در سوراخ هایی با اندازه حدود 1/2 اینچ عملی نیستند، یک دریل بتن کن چهار شیار می تواند سوراخ هایی به قطر 2 اینچ ایجاد کند. حتی زمانی که در سوراخ‌های کوچک‌تر استفاده می‌شود، دریل بتن کن چهار شیار خیلی سریع‌تر از دریل چکشی با مته‌های هم‌اندازه به داخل بتن مته می‌شود.

 

دریل های چکشی به عنوان ابزار حفاری بتن "پاره وقت" عمل می کنند. شما نمی خواهید از این ابزارها به صورت تمام وقت برای حفاری تعداد زیادی سوراخ استفاده کنید. آنها به سادگی کار را به خوبی انجام نمی دهند - و دریل های بتن کن چهار شیار کاملاً مقرون به صرفه شده اند. این همچنین به اندازه سوراخ هایی است که می خواهید با این ابزارها سوراخ کنید.

برای سوراخ های 1/8 اینچی تا 1/4 اینچی، یک دریل چکشی باید به خوبی به شما کمک کند، مگر اینکه بخواهید ده ها مورد از آنها را سوراخ کنید. بیش از 1/4 اینچ و ما واقعاً سرعت و انعطاف پذیری یک چکش چرخشی را ترجیح می دهیم. حتی وزن اضافه شده (این ابزارها معمولاً بیشتر از همتایان دریل چکشی خود هستند) بیش از سرعت های حفاری سریعتر جبران می شود.


مشاغل بزرگ، مشاغل کوچک

من نمی‌دانم شما چه کاری را یک شغل «بزرگ» می‌دانید، اما برای ما، این چیزی است که به بیش از یک دوجین سوراخ یا سوراخ‌های کافی در یک اندازه خاص نیاز دارد. یک دریل چکشی کوچکتر برای این کار سبک عالی عمل می کند. سنگ تراشی یا تاجری که نیاز دارد سوراخ هایی به قطر 3/8 اینچ یا بزرگتر در بنایی ایجاد کند، میلگرد را سوراخ کند یا بتن را بشکند، به آن چکش دوار دست خواهد یافت.

پس چه کسی از دریل های چکشی استفاده می کند؟ همه کسانی که عاشق روشی هستند که این ابزارها یک ویژگی اضافه را تقریباً بدون هزینه اضافی ارائه می دهند. این شامل مصارف غیر صنعتی، نجار، لوله کش، MRO (نگهداری، تعمیر، عملیات) حرفه ای ها، و تکنسین های HVAC است.

ما دریل های چکشی را برای رفع سوراخ های 1/4 اینچی یا کوچکتر برای نصب دوره ای Tapcon دوست داریم. دریل های چکشی معمولاً هزینه کمتری نسبت به دریل های بتن کن چهار شیار دارند. می توان از آن برای چوب یا سنگ تراشی نیز استفاده کرد.دریل بتن کن چهار شیار فقط یک یا دو کار را انجام می دهد: سوراخ کردن بتن و احتمالاً به عنوان یک ابزار اصلی تخریب. در جایی که ممکن است دریل چکشی را پیدا کنید که توسط سنگدانه های سنگین از مسیر خارج شده است، یک دریل بتن کن چهار شیار به طور پیوسته در بتن سوراخ می کند.

مته دریل بتن کن چهار شیار در مقابل مته دریل چکشی

ماهیت و انواع مته های دریل بتن کن چهار شیار امکان غلظت بیشتر کاربید و الگوی فلوت تهاجمی تر را برای حذف سریع تر تراشه فراهم می کند. به این مته های SDS-Max بزرگتر نگاهی بیندازید:

دریل های چکشی اغلب بسیار شبیه به دریل های معمولی با کمی کاربید در نوک هستند. آنها مزیت اضافی پشتیبانی از یک هسته ضخیم تر با فلوت های کم عمق را دارند. به عنوان مثال این قطعات بوش بلوگرانیت را بررسی کنید:

جمع بندی

برای جمع بندی آن - برای سوراخ های بتن کوچکتر و راحت تر، دریل چکشی انتخاب بهتری است. دریل های بتن کن چهار شیار کارهای سخت تر را سریعتر و با قدرت بیشتر انجام می دهند. آنها همچنین دارای یک انتخاب مته بسیار گسترده تر و همه کاره تر هستند. هنگام مقایسه یک دریل چکشی ودریل بتن کن چهار شیار، قبل از خرید، همه اینها را در نظر بگیرید.

اگر حرفه ای هستید و نکاتی در مورد استفاده از دریل های چکشی در مقابل دریل های بتن کن چهار شیار دارید، آنها را در نظرات زیر اضافه کنید. 

 

 
قدرت:
800 وات
سرعت (دور در دقیقه):
0-1200
وزن :
2.9 کیلوگرم
کشور سازنده :
جمهوری خلق چین
تعداد ضربه :
0-4000 ضربه در دقیقه
نوع مته یا قلم :
چهارشیار
قابلیت بکارگیری قلم :
دارد
لوازم همراه :
مته چهار شیار 3 عدد - یک جفت زغال
دور متغیر ( دیمر ) :
دارد
افزودن نظر