ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار تومانخانه

محصولات

ابزارهای جوش و برش

متعلقات ابزارهای جوش

مجموعه اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX ایرانی

مجموعه اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX ایرانی

اسپری تست و ترک یابی مایع نافذ مگنا فلاکس

نوع محصول : ابزارهای جوش و برش

دسته بندی محصول : متعلقات ابزارهای جوش

تعداد
تکی
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

645,000

تومان

درباره محصول

مشخصات مجموعه اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX ایرانی

راهنمای خرید مجموعه اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX ایرانی

شرایط مرجوع کردن مجموعه اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX ایرانی

 

نحوه استفاده از کیت تشخیص اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX

روش بازرسی نافذ رنگ با استفاده از محصولات اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX یک آزمایش غیر مخرب برای عیوب باز به سطح است. ممکن است در موادی مانند آلومینیوم، منیزیم، برنج، مس، چدن، فولاد، فولاد ضد زنگ، کاربیدها، استلیت، پلاستیک های خاص و سرامیک ها استفاده شود.
موارد ضروری روش عبارتند از:
• استفاده از ماده نافذ در ناحیه مورد آزمایش.
• حذف ماده نافذ اضافی از سطح.
• توسعه نشانه.
• بازرسی.
یک نشانه قرمز تیره نقص را مشخص می کند.
سطوح باید عاری از مواد خارجی و رنگ باشد. گریس ها، روغن ها و غیره از نفوذ جلوگیری می کنند و باید با تمیز کردن اولیه با پاک کننده (مانند SPOTCHECK® SKC-S) یا با چربی زدایی پاک شوند. رسوب، شن و ماسه، کثیفی و غیره، مواد نافذ را به دام می اندازد و مانع حذف آن می شود، بنابراین مسواک زدن سیمی یا پیش تمیز کردن مشابه ضروری است. برای قابل اطمینان ترین نتایج، رنگ باید از مناطقی که باید آزمایش شوند حذف شود. این کیت اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX برای بازرسی مواد پلاستیکی توصیه نمی شود، زیرا ممکن است مواد مورد آزمایش را لکه دار، نرم و یا حتی حل کند.

  1. تمیز کردن
    برای پیش تمیز کردن، قسمت/بخش مورد بازرسی را با پاک کننده/حذف کننده SKC-S بپوشانید. اجازه دهید پاک کننده به اندازه کافی روی قطعه بماند تا هرگونه کثیفی یا لایه ای را از بین ببرد. با یک پارچه تمیز خشک کنید. در صورت لزوم تکرار کنید. پس از تمیز کردن نهایی، قبل از استفاده از اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUXنافذ، زمان بگذارید تا خشک شود. همان روزی که بازرسی انجام می شود تمیز کنید.

2. نافذ را اعمال کنید
قسمت/بخش مورد بازرسی را اسپری یا برس بزنید تا با ماده نافذ اسپری تست جوش مگنا فلکس MAGNAFLUX پوشانده شود. اگر نافذ قطرات را به عقب برگرداند، دوباره تمیز کنید یا با SKC-S پاک کنید. اجازه دهید ماده نافذ به مدت 10 تا 30 دقیقه روی قطعه بماند . زمان‌های نفوذ طولانی‌تر ممکن است برای تعیین ناپیوستگی‌های بسیار ظریف و محکم مورد نیاز باشد. زمان نفوذ طولانی‌مدت بر روی نتایج تأثیر نمی‌گذارد، اگرچه ممکن است ماده نافذ روی قطعه خشک شود. اگر این اتفاق افتاد، دوباره با ماده نافذ خیس کنید، یک دقیقه بگذارید، سپس بردارید.

3. نافذ را حذف کنید
هنگامی که زمان نفوذ کافی مجاز بود، سطح را با یک حوله تمیز یا پارچه ای که از قبل با SKC-S مرطوب شده است پاک کنید. سطح را با SKC-S اسپری نکنید زیرا این کار حساسیت را مختل می کند. تا زمانی که تمام مواد نافذ سطح باقیمانده پاک شود پاک کنید. قبل از رفتن به مرحله بعد از خشک بودن سطح اطمینان حاصل کنید

4. توسعه
مهم: قوطی آئروسل را به شدت تکان دهید. قوطی اسپری را 12 تا 18 اینچ (30 تا 45 سانتی‌متر) بالاتر از قسمتی که باید بازرسی شود نگه دارید و با SKD-S2 توسعه‌دهنده کافی اسپری کنید تا قسمت نازک و یکنواخت خیس شود. ضخامت صحیح توسعه دهنده به یک لایه سفید یکنواخت خشک می شود. توسعه دهنده بیش از حد نشانه ها را پنهان می کند. خیلی کم آنها را به اندازه کافی توسعه نمی دهد. توصیه می کنیم هر بار قسمت های 6-8 اینچی (15-20 سانتی متری) را اسپری کنید. قبل از بازرسی به سازنده اجازه دهید خشک شود.

5. بازرسی
نقص ها با یک نشانه قرمز تیره مشخص می شوند. ترک های بزرگ بلافاصله ظاهر می شوند. ترک های ریز ممکن است چند دقیقه طول بکشد تا ایجاد شوند. یک خط یا خط نقطه چین، ترک، دور، یا فورج فورج یا بسته شدن سرد را نشان می دهد. اگر گسترده و عمیق باشد، نشانه رشد و گسترش می یابد. تخلخل، انقباض، عدم چسبندگی و نشتی به صورت نقاط یا مناطق رنگی محلی ظاهر می شود. اگر نقص بزرگ یا گسترده باشد، اینها نیز رشد می کنند و گسترش می یابند.

افزودن نظر