ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانصفحه برش پرسلان بر پنیک

در سایر های مختلف

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : تیغ اره

زیر دسته بندی محصول : تیغ اره روکش سرامیک

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

285,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات صفحه برش پرسلان بر پنیک

✅ ساخت چین
✅ در چهار سایز 115، 230 و 250 و 300 میلیمتر ( در انتخاب سایز دقت نمایید )
✅ با دوام
✅ مناسب انواع سرامیک پرسلان
✅ قیمت رقابتی
✅ طول برش تضمینی بالا
 

راهنمای خرید تیغ برش سرامیک پرسلان پنیک

ابتدا در قسمت سایز، قطر صفحه برش پرسلان بر پنیک را انتخاب کنید و سپس فرآیند خرید را ادامه دهید. قطر صفحه به میلیمتر می باشد.

 

ویژگی های تیغ اره پرسلان بر پنیک

【اندازه و جنس】: این تیغه سرامیک پرسلان بر از آلیاژ فلزی با کیفیت با دانه های الماس ساخته شده است که بادوام و استحکام بالایی دارد. موجود در اندازه های مختلف برای انتخاب، اندازه: 115، 180، 230، 250 و 300 میلی متر، ضخامت: 1.2 میلی متر، قطر شفت 22 میلیمتر تیغه اره الماس سرامیک پرسلان بر دارای بدنه سخت با 1.22 میلی متر است. ضخامت
【تیغه اره پرسلان بر مرطوب و خشک】: این تیغه پرسلان بر دارای یک لبه الماس 10 میلی متری، تیغه اره چینی فوق العاده نازک با تراشه های رایگان برای برش، منطبق با دستگاه دستی با آربور 7/8 یا 5/8 اینچی است. قابل استفاده در انواع مختلف فرز و مینی فرز و برش کاشی، ایده آل برای برش مرطوب و خشک. علاوه بر این، نصب آن آسان و آماده استفاده است.
【طراحی رینگ توربو】: تیغه اره پرسلان بر مرطوب دارای لبه توربو است که به افزایش راندمان کار، بدنه قوی و فرمول مواد عالی کمک می کند، الماس با کیفیت بالا می تواند برش کارآمدی داشته باشد و عمر طولانی تری ارائه دهد. آنها ضخامت مناسبی دارند، به اندازه‌ای نازک هستند که از دست دادن مواد را به حداقل می‌رسانند، اما به اندازه‌ای ضخیم هستند که در طول برش‌ها جابجا نشوند.
【عملکرد بالا】: تیغه های اره الماسی با دندانه های X ارائه می شود که برش سریع و صاف را ارائه می دهد. ماتریس الماس با کارایی بالا عمر طولانی و حذف مواد را افزایش می دهد. این تیغه مانند کره پرسلان را برش می دهد. ضخامت 1.2 میلی متر می تواند قطر اصلی را حفظ کند و برش های مستقیم و برش های عمیق تر را آسان تر می کند.
【کاربردهای گسترده】: تیغه فرز ما می تواند به عنوان تیغه سرامیک پرسلان، تیغه کاشی سرامیا، تیغه گرانیت، تیغه الماس و سایر تیغه های سنگ تراشی نازک در دسترس باشد. اخطار گرم: برای محافظت شخصی خود، قبل از شروع کار، توصیه می کنیم از عینک ایمنی، هواکش، دستکش جوشکاری، کفش ایمنی و سایر تجهیزات مناسب استفاده کنید. و غیره)

 

چه نوع تیغه ای برای برش سرامیک پرسلان بهتر است؟

برای چیدن سرامیک پرسلان باید آن‌ها را به اندازه برش دهید، به عنوان مثال با اره مدور یا فرز. اگر می خواهید مطمئن شوید سرامیک پرسلان آسیب نمی بینند و به درستی بریده می شوند، چه نوع تیغه ای بهترین انتخاب خواهد بود؟ راهنمای ما را بخوانید تا متوجه شوید که در آن روش‌های مختلف برش سرامیک پرسلان را مورد بحث قرار می‌دهیم.

تیغه برای برش سرامیک پرسلان

بهترین گزینه برای برش سرامیک پرسلان تیغه های الماسی هستند. آنها از فولاد با پوشش الماس ساخته شده اند، که آنها را بسیار سخت، بادوام و برای برش دقیق عالی می کند. تیغه های برش سرامیک پرسلان را می توان با مواد دیگری مانند بتن، گرانیت یا پانل های دیواری نیز استفاده کرد.

با این حال، قبل از شروع استفاده از یکی، باید بدانید که کدام نوع در مورد شما بهترین است. دو نوع اصلی برای انتخاب وجود دارد. اولی تیغه های قطعه بندی شده هستند که دندانه ها به صورت قطعه ای ثابت می شوند، با شکاف هایی که فرآیند برش سرامیک پرسلان را بسیار پایدارتر می کند، که همچنین باعث کاهش دمای تولید شده در هنگام استفاده از تیغه الماس می شود.

نوع دوم تیغه های الماس پیوسته هستند. به جای قطعات، آنها یک لایه الماس پیوسته دارند که لبه را پوشانده است، که آنها را برای برش مواد سخت مانند سرامیک پرسلان یا سرامیکی عالی می کند. یک مزیت این است که آنها همچنین آسیب تصادفی به سطح مواد برش را بسیار دشوار می کنند.

برش سرامیک پرسلان

سرامیک های پرسلان بسیار سخت هستند، بنابراین برای برش آنها به تیغه های خاصی نیاز است. همانطور که می دانید اینها تیغه های الماس هستند. آنها هم هنگام برش و هم برش دادن سرامیک پرسلان به خوبی کار می کنند. با این حال، به خاطر داشته باشید که برای برش دادن باید از تیغه هایی استفاده کنید که ضخامت آنها حداقل دو برابر تیغه های برش است که معمولا حداکثر 3 میلی متر هستند. بنابراین تیغه های سنگ زنی باید حداقل 6 میلی متر ضخامت داشته باشند، در غیر این صورت ممکن است آسیب ببینند.

علاوه بر تیغه ها، به تجهیزات مناسبی مانند اره های مدور، برش سرامیک پرسلان یا فرز نیز نیاز خواهید داشت. با این حال، باید به خاطر داشته باشید که برش سرامیک پرسلان با فرز می تواند بسیار مشکل باشد. از آنجایی که این یک وسیله دستی است، باید بسیار دقیق از آن استفاده کرد تا به سرامیک پرسلان ها آسیبی وارد نشود. یک انقباض جزئی برای آسیب رساندن به لبه های مواد برش کافی است.

روش های مختلف برش سرامیک پرسلان

علاوه بر تقسیم بندی قبلی که در مورد تیغه های برش سرامیک پرسلان ذکر شد، دسته بندی دیگری نیز وجود دارد. برخی از تیغه ها فقط برای استفاده خشک در نظر گرفته شده اند، در حالی که برخی دیگر برای برش مرطوب در نظر گرفته شده اند. دانستن این روش ها خوب است، به خصوص اگر این سوال را دارید که کدام تیغه برش سرامیک پرسلان را انتخاب کنید.


برش مرطوب سرامیک پرسلان

پس بیایید با نگاهی به برش مرطوب شروع کنیم. این روش مستلزم خنک شدن تیغه با آب است، بنابراین نگران دمای بالای ایجاد شده در هنگام اصطکاک تیغه در برابر مواد بریده شده نخواهید بود. در نتیجه، با برش مرطوب می توانید بدون نیاز به استراحت برای خنک شدن تجهیزات، به طور مداوم کار کنید. خنک شدن با آب همچنین به این معنی است که تیغه های مرطوب بسیار بیشتر دوام می آورند.

برش خشک سرامیک پرسلان

برای برش خشک سرامیک پرسلان به چه تیغه ای نیاز خواهید داشت؟ در این صورت باید بسیار بادوام باشد. با این حال، حتی با کیفیت ترین تیغه ها را نمی توان به طور مداوم بدون خنک کننده استفاده کرد، بنابراین توصیه می شود هر 2 دقیقه یک بار از بریدن سرامیک پرسلان استراحت کنید. برای جلوگیری از آسیب رساندن به تجهیزات، تنها پس از خنک شدن کامل تیغه، می توانید به برش برگردید.

برش در زاویه سرامیک پرسلان

علاوه بر دو روشی که قبلاً ذکر شد، ممکن است با چالش پخ کردن سرامیک پرسلان نیز مواجه شوید، یعنی برش لبه های آنها با زاویه 45 درجه. این هنگام قرار دادن سرامیک پرسلان در گوشه ها بسیار مهم است. پخ زدن به شما این امکان را می‌دهد که سرامیک پرسلان گوشه را کاملاً با یکدیگر مطابقت دهید و می‌توانید با استفاده از فرز انجام دهید.

سوال باقی می ماند - کدام تیغه برای سرامیک پرسلان با زاویه بهتر است؟ توجه داشته باشید که در این حالت به یک تیغه پیوسته نیاز خواهید داشت که باید سفت کننده اضافی نیز داشته باشد. این به طور قابل توجهی خطر آسیب دیدن سرامیک پرسلان را کاهش می دهد. اگر شک دارید، بهتر است از فروشنده بپرسید که آیا مدل خاصی در این مورد مناسب خواهد بود، زیرا پخ کردن کاشی ها با چرخ زاویه ای دستی به دقت و دقت زیادی نیاز دارد. پیمانکاران حرفه ای که خدمات نوسازی را ارائه می دهند از ماشین آلات ویژه ای برای این منظور استفاده می کنند که مجهز به تیغه های قابل تعویض است که برش دقیق را در زاویه 45 درجه تضمین می کند.


کدام تیغه الماس برای برش سرامیک پرسلان بهتر است؟

علاوه بر معیارهایی که قبلاً برای انتخاب بهترین تیغه الماس برای برش سرامیک پرسلان ذکر شد، باید به مشخصات فنی دستگاهی که تیغه با آن استفاده می شود نیز توجه کنید. تیغه های زیادی با مشخصات متفاوت در بازار وجود دارد که حتما باید قبل از خرید آن را بررسی کنید.

یکی از جنبه هایی که باید بررسی شود سرعت برش است. تیغه های در نظر گرفته شده برای سرامیک پرسلان و سایر مواد سخت نباید از سرعت برش در محدوده 30 تا 39 متر بر ثانیه تجاوز کنند. این برای جلوگیری از آسیب دیدن تیغه در حین استفاده بسیار مهم است. آنهایی که سرعت برش بیش از 40 متر بر ثانیه دارند برای مواد نرم مانند چوب یا سنگ آهک مناسب هستند.

دومین جنبه بسیار مهم چنین تیغه های الماسی اندازه آنها است، یعنی قطر آنها. این مقدار با توجه به دستگاهی که برای برش سرامیک پرسلان استفاده می کنید بسیار مهم است. اندازه های مختلفی در بازار موجود است. کوچکترین تیغه ها 40 میلی متر قطر دارند، در حالی که بزرگ ترین تیغه ها حتی می تواند تا 900 میلی متر هم باشد. به عنوان یک قاعده کلی، هر چه تیغه بزرگتر باشد، می توانید مواد بزرگتری را پردازش کنید. تیغه هایی با قطر بیشتر را می توان در ابزارهای قدرتمندتر نیز استفاده کرد.

پارامتر دیگری که باید به خاطر بسپارید قطر فلنج نصب است. رایج ترین آنها دیسک هایی با قطر سوراخ نصب 22.2 میلی متر هستند، اگرچه برخی از مدل ها سوراخ های بزرگ تری دارند. بنابراین اگر می خواهید بدانید کدام تیغه برای کیس شما مناسب است، اندازه فلنج نصب دستگاه مورد استفاده را بررسی کنید.

کدام نوع تیغه برای برش سرامیک پرسلان بهتر است - خلاصه

قبل از اقدام به برش سرامیک پرسلان، ابتدا باید به تجهیزاتی که استفاده می کنید فکر کنید. اگر از آسیاب زاویه دار، برش یا اره مدور استفاده می کنید، مطمئن شوید که تیغه مناسبی را برای کار انتخاب کرده اید. انواع زیادی برای انتخاب وجود دارد که برای مواد مختلف در نظر گرفته شده است، با مشخصات یا طراحی متفاوت.

برای سنگ زنی به تیغه متفاوتی نسبت به برش نیاز دارید. خود برش را می توان با استفاده از روش های مختلفی انجام داد و انتخاب تیغه برش اشتباه می تواند به تیغه و خود سرامیک پرسلان آسیب برساند. همین امر در مورد انتخاب تیغه ای با مشخصات اشتباه نیز صدق می کند. بنابراین، اگر شک دارید، همیشه از فروشنده یا سازنده مشاوره حرفه ای بگیرید.

 

بهترین روش برش کاشی و سامیک پرسلان

بهترین روشی که سازندگان کاشی های چینی برای برش انتخاب کرده اند همان روشی است که برش دهنده ها دائماً از آن استفاده می کنند، اما نکته اینجاست که تنها یک راه برای این کار استفاده نمی شود. سرامیک پرسلان نوعی کاشی سفالی است که بسیار سخت، صاف، پخته شده و صیقلی است. این دو ویژگی است که کاشی های چینی و سرامیک پرسلان را برای استفاده در دیوارها، کف حمام و کف آشپزخانه مناسب می کند. با این حال، این کاشی های شیشه ای ظریف هستند و به راحتی شکسته می شوند. در صورت نیاز به برش آنها، که برای هر نصب لازم است، این کار دشوار است. بیشتر عملیات ها حداقل به سه نوع برش نیاز دارند: قسمت های بزرگ، قسمت های کوچک جدا شده، و منحنی هایی که برای قرار گرفتن در اطراف سینک ها، وان ها و سایر موانع بریده شده اند. علاوه بر این، اگر کاشی بزرگی (12×12 یا بزرگتر) می سازید، برش دایره ای یا مستطیلی در مرکز کاشی ترجیح داده می شود.

 

سرامیک پرسلان مانند کاشی های سرامیکی معمولی نیست، اگرچه هنوز هم برای فرم سرامیکی به عنوان کاشی های خاک رس با سطح لعاب دار واجد شرایط است. کیفیت عملکرد آن بین کاشی های سرامیکی استاندارد و کاشی های شیشه ای است. کاشی‌های چینی از خاک رس متفاوتی نسبت به کاشی‌های سرامیکی که ذرات کوچک‌تری دارند و در دمای بالاتر پخته می‌شوند، ایجاد می‌شوند. با این حال، روش های مورد استفاده برای برش سرامیک پرسلان معمولاً برای چینی نیز قابل استفاده است. از آنجایی که سرامیک پرسلان شکننده است و به راحتی خرد یا شکسته می شود، باید اقدامات احتیاطی خاصی انجام شود. کار با دقت و استفاده از آب برای روغن کاری تیغه اره و دریل برای جلوگیری از گرم شدن بیش از حد و برش قبل از برش واقعی راز نتایج فوق العاده است.

برش کاشی چینیدر بخش کاشی در حال رشد، کاشی های چینی ترجیح داده شده ترین گزینه هستند. وقتی کیفیت را در نظر می گیرید، به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. انتخاب کاتر مسئله اصلی کاشی های چینی است و تهیه آنها چالش برانگیز است. برش های کاشی چینی را می توان برای خراش دادن آسان لایه های چینی شکننده و کاشی های آسیب دیده استفاده کرد. کاشی های چینی نسبت به کاشی های سرامیکی معمولی در برابر ترافیک شدید، سایش شیمیایی و ضربه مقاوم تر هستند. نصب کاشی می تواند گران و وقت گیر باشد، به خصوص در هنگام جایگزینی طرح های قدیمی. سرامیک پرسلان ارزش بلندمدت را فراهم می کند.

 

این کاشی با کارایی بالا است که در طول زمان سایش را مدیریت می کند و در عین حال در زمان و کار نیز صرفه جویی می کند. اگر تصمیم به سرمایه گذاری در سرامیک پرسلان دارید، باید تمام کاشی ها را بشمارید. برای کمک به محافظت از سرامیک پرسلان خود، از این نکات مفید در مورد روش های صحیح برش استفاده کنید هنگام کار با سرامیک پرسلان سخت تر یا سنگ طبیعی و نیاز به فشارهای برش بالا، تیغ پرسلان بر یک انتخاب عالی است. یک پمپ آب قابل برنامه ریزی، تیغه ها و کاشی ها را سرد نگه می دارد در حالی که گرد و غبار را کاهش می دهد و دقت و ایمنی را بهبود می بخشد. بازوهای قابل تنظیم این اره مرطوب آن را برای ایجاد درزهای دقیق، اریب ها و برش های ریز عالی می کند.


برش کاشی چینی


برش کاشی های چینی را می توان با استفاده از ابزارهای مختلفی انجام داد، از گیره های کاشی ساده گرفته تا برش های کاشی گران تر. هر ابزار رویه مخصوص به خود را دارد که باید با نظارت مناسب دنبال شود. در مقایسه با اره‌های مرطوب، این روش‌ها راحت‌تر، سریع‌تر و آسان‌تر اجرا می‌شوند. اره های کاشی مرطوب بهترین ابزار برای برش کاشی های چینی و سرامیک پرسلان هستند، اما به دلیل هزینه و تلاش مورد نیاز، تکمیل آنها نسبت به کارهای معمولی خانگی یا کارهای جزئی که انجام می دهیم دشوارتر است. گزینه ارجح است.

 

تیغه‌های کاشی، فرز و مینی فرز، برش‌های کاشی، اره‌های کاشی مرطوب، چرخ‌های مرطوب (تیغه‌های الماسی) و مته‌ها همگی ابزارهای رایج برای برش کاشی‌های چینی و سرامیک پرسلان هستند. برش قوس یا قطعات دایره ای کاشی با استفاده از اره کاشی مرطوب سخت است. گیره های کاشی برای این کار مناسب هستند. همچنین برای ایجاد برش های ثابت عالی است. بسیاری از کارگران در کسب و کار ساختمان به طور گسترده از نیپر کاشی استفاده می کنند. این به دلیل عملکرد اولیه آنها است و اکثریت ما فقط به بریدن قطعات کوچک از کاشی ها علاقه مندیم. هنگام برش بخش های دایره ای سیم پیچ، توصیه می کنیم از نیپرهای کاشی استفاده کنید. برای برش های مستقیم و زاویه دار، از اره کاشی مرطوب استفاده کنید. استفاده از نسل جدید نیپک های کاشی با دندانه های قابل تعویض نیز امروزه گزینه خوبی است. کاشی های چینی و سرامیک قدیمی ممکن است به دلیل سختی کاشی های چینی امروزی بشکنند.


بهترین راه برای برش سرامیک پرسلان


فرز بهترین روش و ابزار برای برش کاشی های چینی و سرامیک پرسلان است زیرا می تواند چندین برش در هر اندازه و شکلی از جمله برش های L، برش های دایره ای، برش های مستقیم و برش های مربعی ایجاد کند. به جای ایجاد سوراخ در کاشی های چینی و سرامیک پرسلان اطراف توالت برای افشای ضایعات، از برش سیم پیچی استفاده کنید. به سادگی فرز را در دست خود بگیرید و آن را در سراسر لبه ای که می خواهید برش دهید بکشید و فرز به سرعت و تمیز شروع به کار می کند. کاشی و سرامیک با استفاده از برش کاشی به اندازه و شکل دلخواه برش داده می شود. با این حال، بسته به بافت، می توانید سرامیک پرسلان و کاشی های چینی خاصی را با یک برش کف کاشی دستی معمولی برش دهید. این سریع‌ترین ابزار برش است و در میان کارگران نجاری محبوب است زیرا به شما امکان می‌دهد نوع برش را بسته به نوع و اندازه کاشی تغییر دهید.

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که کاشی ها را مانند کاغذ با کاتر کاغذ برش دهید و لبه ها را با سنگ سنباده صاف کنید تا سطح صاف تری داشته باشید. کاشی‌های سرامیکی و چینی با اره‌های کاشی مرطوب بریده می‌شوند و لبه‌های تمیز و صافی باقی می‌مانند. همانطور که قبلاً گفته شد، داشتن اره مرطوب از نظر مالی امکان پذیر نیست. با این حال، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که باید مزایا و معایب استفاده از اره مرطوب برای برش کاشی های چینی را در نظر بگیرید. به نظر ما بهترین روش برای برش کاشی چینی است. از آنجایی که آنها می توانند سطح کاشی های چینی را خراش دهند، باید از یک اره مرطوب با تیغه قابل تنظیم برای برش تمیزتر استفاده کنید. کار به آرامی و با تیغه های جدید همیشه ایده خوبی است.


نحوه برش سرامیک پرسلان 20 میلی متری


از آنجایی که دیوار سرامیک پرسلان 20 میلی‌متری نسبت به کاشی‌های معمولی 10 میلی‌متری استحکام کششی بالاتری دارد، ممکن است برش آنها دشوارتر باشد. دانستن نحوه استفاده از کاتر و تیغه مناسب هنگام برش کاشی های چینی 2 سانتی متری برای جلوگیری از آسیب رساندن به کاشی و تیغه برش بسیار مهم است. اول، در حین برش صفحات ضخیم چینی، دو جنبه مهم اندازه مورد نیاز تیغه اره کاشی الماس و ظرفیت غوطه ور کردن تیغه برش با استفاده از برش کاشی چینی است. اندازه تیغه ها متفاوت است، بنابراین مطمئن شوید که برش کاشی متناسب با اندازه تیغه مورد نیاز است و تیغه با دستگاه سازگار است.

طبق تجربه بسیاری از کاشی‌کاران ماهر، تیغه اولیه اغلب یک یا دو بار با کاشی نسبتاً ضخیم قبل از از دست دادن توانایی برش خود بریده می‌شود. پس از آن، تیغه الماس به حدی خراب می شود که دیگر نمی توان آن را با استفاده از سنگ آهن استاندارد ثابت کرد. پاسخ اصلی توسط بسیاری از کاشی ها و لایه های آجری کشف شد. این کاشی ها با یک تیغه توربوشارژ برش داده شدند. این برش‌ها نسبتاً ضعیف هستند، اما تیغه‌ها تهاجمی‌تر هستند و به راحتی می‌توانند این نوع چینی را برش دهند. پس از آن، پس از هر برش باید زمانی را به تکمیل کاشی اختصاص دهید. این امر مخصوصاً زمانی صادق است که می خواهید کاشی ها در مکان مناسب خود نمایش داده شوند. توصیه می شود با تیغه سرامیکی بازسازی شود. اگر از تیغه‌ای با کیفیت پایین استفاده می‌کنید، باید 2 تا 3 بار در طول همان برش به حالت تعلیق درآیید، که هزینه زیادی برای سنگ‌های الماسی برای شما به همراه خواهد داشت. برای شروع، ارتفاع تیغه را به نصف عمق کاشی (10 میلی متر) تنظیم کنید تا تیغه از کاشی عبور کند. پس از برش، ارتفاع تیغه را طوری تنظیم کنید که عمق باقیمانده کاشی پر شود و تیغه بتواند کاشی را بدون اعمال فشار برش دهد.


برش سرامیک پرسلان 20 میلی متری با فرز


از فرز برای برش و تیز کردن فلزات و سنگ ها استفاده می شود. به عنوان مثال، با یک ابزار فرز، می توانید کاشی های چینی و سرامیک پرسلان 20 میلی متری را برش دهید، لوله ها را تیز کنید، سوراخ هایی را از فولاد جدا کنید و شکاف های عمیق ایجاد کنید. یک فرز وجود دارد که هم با باتری و هم با منبع تغذیه اصلی کار می کند. اندازه سنگ آسیاب نیز باید در نظر گرفته شود. آیا یک فرز کوچک با دیسک 115 میلی متری دارید یا به یک فرز بزرگ با دیسک 230 میلی متری نیاز دارید؟ اینها فاکتورهایی هستند که باید هنگام انتخاب بهترین فرز برای خود در نظر بگیرید.

برخی از بزرگ‌ترین فرزها دارای خواص و منابع انرژی منحصربه‌فردی هستند، در حالی که برخی دیگر به سادگی جزئیات دارند. هنگامی که به دنبال یک فرز با کیفیت بالا هستید، موارد زیر را در نظر داشته باشید: بیشترین قطر سنگ آسیاب یا دیسکی که باید زده شود با عددی در اندازه گیری فرز نشان داده می شود. یک دیسک 4، 4.5 یا 5 اینچی برای اکثر پروژه های پروژه های غیر حرفه ای کافی است. در واقع، از آنجایی که کار با دیسک های پرسلان بر بزرگ می تواند دشوار یا پر زحمت باشد، این اندازه ها و وزن های جمع و جور برای افرادی که خودشان این کار را انجام می دهند مناسب هستند. دیسک های پرسلان بر بزرگتر (قطر تا 9 اینچ) معمولاً در محیط های تجاری توسط متخصصان برش مواد ضخیم تر مورد استفاده قرار می گیرند. فرز باید با بزرگتر شدن اندازه دیسک بزرگتر شود تا مقاومت برش را تحمل کند. در نتیجه، این ابزار سنگینی است که می تواند سریعتر از یک آسیاب زاویه دار کوچک باعث خستگی دست شود. فرزها در دو نسخه سیمی (پلاگین) و بی سیم (با باتری) عرضه می شوند. فرز های سیمی معمولاً مستقیماً به یک سوکت متصل می شوند و قدرت بیشتری را در یک سطح ثابت تولید می کنند. از طرف دیگر، مدل سیمی کاربر را به یک منطقه فیزیکی محدود می کند و محدوده را بدون سیم کشی داخلی محدود می کند. سیم ها نیز مستعد برش هستند و ممکن است هنگام کار بر روی کاشی های سرامیکی سفید ناخوشایند باشند.

قدرت مطلق فرز های بی سیم معمولا کمتر از فرز های سیمی است. علاوه بر این، عملکرد به ظرفیت باتری بستگی دارد، بنابراین باتری مرده می تواند باعث خرابی در وسط یک پروژه شود. از طرف دیگر، آسیاب زاویه ای قابل شارژ به نرمی کار می کند و برای استفاده در مکان های کوچک ایده آل است. سرعت یک فرز بر حسب چرخش در دقیقه (rpm) اندازه گیری می شود. برخی از آسیاب های بسیار قدرتمند می توانند از 12000 دور در دقیقه تجاوز کنند، در حالی که سرعت های معمول بین 5000 تا 10000 دور در دقیقه است. با این حال، به خاطر داشته باشید که RPM در حالت "بدون بار" است. به عبارت دیگر، دیسک چیزی را برش نمی دهد یا آسیاب نمی کند. به سادگی در هوا می چرخد. این سرعت در صورت برش یا پرداخت دیسک بسیار کاهش می یابد. بدیهی است که هر چه سرعت در دقیقه بیشتر باشد، ابزار راحت تر و سریعتر می تواند مواد مورد نظر را برش دهد. با این حال، دیسک صفحه برش پرسلان بر به سرعت گرم می شود و می تواند منفجر شود و خطر آسیب را به همراه داشته باشد. از دیسک صفحه برش پرسلان بر صحیح برای کار استفاده کنید و از حداکثر سرعت پشتیبانی شده برای دیسک صفحه برش پرسلان بر آگاه باشید. سرعت یک فرز بر حسب چرخش در دقیقه (rpm) اندازه گیری می شود. برخی از فرز های بسیار قدرتمند می توانند از 12000 دور در دقیقه تجاوز کنند، در حالی که سرعت های معمول بین 5000 تا 10000 دور در دقیقه است. با این حال، به خاطر داشته باشید که RPM در حالت "بدون بار" است. به عبارت دیگر، دیسک صفحه برش پرسلان بر چیزی را برش نمی دهد یا فرز نمی کند. به سادگی در هوا می چرخد.

این سرعت در صورت برش یا پرداخت دیسک صفحه برش پرسلان بر بسیار کاهش می یابد. بدیهی است که هر چه سرعت در دقیقه بیشتر باشد، ابزار راحت تر و سریعتر می تواند مواد مورد نظر را برش دهد. با این حال، دیسک صفحه برش پرسلان بر به سرعت گرم می شود و می تواند منفجر شود و خطر آسیب را به همراه داشته باشد. از دیسک صفحه برش پرسلان بر صحیح برای کار استفاده کنید و از حداکثر سرعت پشتیبانی شده برای دیسک صفحه برش پرسلان بر آگاه باشید. از دیسک صفحه برش پرسلان بر صحیح برای کار استفاده کنید و از حداکثر سرعت پشتیبانی شده برای دیسک آگاه باشید. برای مثال، دیسکی که با سرعت 7500 دور در دقیقه می‌چرخد، سریع‌تر می‌چرخد، تحت فشار قرار می‌گیرد، می‌تواند خرد شده و زباله‌های چرخ آسیاب را به پرواز درآورد. محافظت از فرز، که نیمی از دیسک صفحه برش پرسلان بر را می پوشاند، یک اقدام ایمنی بسیار مهم است. هدف آن محافظت از دست های کاربر در برابر جرقه ها و زباله های پرنده و همچنین محافظت از سطح در برابر آسیب هنگام استفاده از آسیاب در مکان های کوچک است. برخی از فرز ها دارای حفاظ های قابل تنظیم هستند، در حالی که برخی دیگر از حفاظ های دائمی استفاده می کنند. گزینه‌های قابل حمل محبوب‌تر هستند، زیرا می‌توانند برای محافظت از افراد در برابر فضله پرندگان تنظیم شوند و می‌توانند چپ دست یا راست دست باشند. با این حال، اگر محافظ متحرک بسته نشود، ممکن است از گجت بیفتد. حفاظ ثابت دوام بیشتری دارد و از فرز نمی افتد. فرزهای زاویه ای ابزارهای سریع و قوی هستند که در هنگام روشن شدن تمایل به جهش دارند. این امر به ویژه در صورتی صادق است که سنگ فرز مورد نظر بزرگ و سنگین باشد. وقتی موتور معکوس می شود، ممکن است فرز به دست کاربر بپرد و باعث آسیب جدی شود. برای جبران تاخیر، فناوری استارت نرم، خروجی موتور را در ابتدا محدود می کند و به تدریج آن را تا زمانی که فرز به حداکثر سرعت برسد، افزایش می دهد. این کنترل دریچه گاز قدرت خروجی از جمع شدن فرز در هنگام راه اندازی جلوگیری می کند، ایمنی را افزایش می دهد و لرزش را در بازوها و مچ دست کاربر کاهش می دهد.

این یکی دیگر از ابزارهای برش مستقیم است. یک خط برش را روی صفحه کاشی علامت بزنید، کاشی و پرسلان را در پایه قرار دهید و برای استفاده از آن، خط برش را با چرخ امتیازدهی تراز کنید. چرخ را در امتداد خط با فشار متوسط ​​بکشید. تمیز کردن در یک نقطه امکان پذیر نیست. معمولا دو یا سه امتیاز هزینه دارد. اگر خیلی محکم فشار دهید کاشی ها و سرامیک پرسلان ممکن است بشکنند. پس از علامت گذاری خط، برش را از لبه پایه آویزان کنید و اهرم را به آرامی و محکم فشار دهید تا کاشی شکسته شود. برش کاشی مسلماً پرکاربردترین ابزار برش کاشی است زیرا ارزان تر است، فضای کمتری را اشغال می کند و شلوغی کمتری نسبت به اره کاری مرطوب دارد. بزرگترین اشکال این است که نمی توان از آن برای برش نوارهای باریکتر از 4.3 اینچ استفاده کرد. یک اره مرطوب برای این مورد نیاز است. می توانید از نیپر نیز استفاده کنید.

تیغه های اره منبت کاری اره مویی برای برش کاشی های چینی


یک ماشین خوب می تواند نیمی از کار اره منبت کاری اره مویی را انجام دهد، اما حتی اگر تیغه ها برای برش کاشی های چینی به درستی کار نکنند، زمان سختی خواهید داشت. با این حال، گزینه های متعددی در بازار وجود دارد که ممکن است برای کاربران بی تجربه بسیار زیاد باشد. به همین دلیل است که ما این راهنمای مختصر را برای انتخاب تیغه اره گردآوری کرده ایم که به برخی از رایج ترین انواع مورد نیاز شما نگاه می کند و پیدا کردن لوازم جانبی مناسب برای نیازهای شما را کمی آسان تر می کند. قبل از برداشتن هر چیزی، در حالت ایده آل باید توجه داشته باشید که پازل دارای تیغه T یا U-blade است (اینها شکل لبه هایی هستند که وارد دستگاه می شوند و در تصویر پیوست نشان داده شده اند).

تیغه‌های تی در طول زمان بسیار رایج‌تر شده‌اند، و به احتمال زیاد این چیزی است که شما به آن نیاز دارید، به خصوص اگر دستگاه شما در حافظه فعلی گنجانده شده باشد. از طرف دیگر، تیغه های U-shank معمولاً در پازل هایی که آنها را برش می دهند، دیده می شوند. Ryobi در واقع مجموعه ای از تیغه ها را می سازد که هر دو ساقه را در جای خود نگه می دارد. اگر یک پازل قدیمی دارید که پیدا کرده اید، این عالی است. نقطه شروع. من مطمئن نیستم که چه نوع است. به‌ویژه برخی از پازل‌های قدیمی‌تر دارای تیغه‌های U-shank با سوراخ‌های اضافی هستند که تعمیر آن‌ها ممکن است دشوار باشد، مگر اینکه تیغه جدید را تعویض و جا دهید. به احتمال زیاد تیغه های چوبی یا فلزی را در فروشگاه سخت افزاری محلی خود خواهید یافت، اما گزینه های تخصصی تری مانند تیغه های سرامیکی دست ساز، کاشی، سیمان فیبر، پانل های ساندویچ، ورقه ورقه ها و مواد نرم مانند چرم و لاستیک نیز وجود دارد. تیغه‌ها معمولاً به این روش مارک‌گذاری و به بازار عرضه می‌شوند، اما از آنجایی که مواد و عناوین محصول یا محدودیت‌های توضیحات قابل مقایسه هستند، تعیین اینکه آیا تیغه‌ای که نیازهای شما را برآورده می‌کند یا خیر، ساده است. هیچ محدودیتی وجود ندارد. پلاستیک نمونه خوبی است. این یک ماده بسیار معمولی برای برش اره منبت کاری اره مویی است، با این حال، تنها چند تیغه اره مویی به طور خاص برای این منظور طراحی شده است. اگر بخواهیم منصف باشیم، باید انواع مختلفی از پلاستیک را برش داد، اما برای اکثر مصالح ساختمانی خانه و باغ، یک تیغه چوبی کافی است. اگر نمی توانید تیغه مناسبی را برای مواد مورد نظر خود پیدا کنید، ارزش آن را دارد که در اینترنت جستجو کنید یا از همکاران خود برای توصیه ها بخواهید. همچنین ممکن است متوجه شده باشید که تیغه اره منبت کاری اره مویی از مواد متفاوتی تشکیل شده است. این اغلب بر روی تیغه و بسته بندی چاپ می شود و به راحتی به عنوان مخفف مانند HCS که مخفف فولاد کربن بالا است قابل تشخیص است. از آنجایی که این تیغه ها می توانند خم شدن را تحمل کنند و اغلب مقرون به صرفه هستند، درختان مخروطی و پلیمرهای سبک وزن اغلب مورد استفاده قرار می گیرند. می توان انتظار داشت که این تیغه ها خم شدن و خمش را تحمل کنند زیرا فلز نسبتاً نرم و انعطاف پذیر است، اما دندان ها سریعتر از انواع دیگر سایش می شوند، به خصوص هنگامی که روی مواد سخت استفاده می شود. HSS مخفف فولاد پرسرعت است که اغلب در تولید مته های فلزی استفاده می شود (قبل از اختراع آن، فلز معمولاً با سرعت پایین ماشین کاری می شد تا از سایش ابزار جلوگیری شود).

به طور مشابه، تیغه های اره منبت کاری اره مویی HSS همیشه برای فلز مناسب نیستند. اگرچه دندان های HSS ممکن است برش مکرر مواد سخت را تحمل کنند، اما خود فلز بسیار سخت و سفت است. به عبارت دیگر، انحنا و انحنا می تواند باعث شکستن خیلی زود فلز شود. BIM مخفف Bi-Metal است که معمولاً یک ماده کامپوزیت ساخته شده از دو جزء ذکر شده در بالا است. شما می توانید با استفاده از HSS برای دندان ها و HCS برای بدنه تیغه برای ساختن تیغه ای که بدون آسیب خم می شود و مواد سخت را بدون کدر شدن دندان ها برش می دهد، بر اشکالات هر دو ماده غلبه کنید. در نتیجه، این تیغه ها برای برش های منحنی در مواد سخت تر مانند چوب سخت و فلز مناسب هستند. تیغه‌های BIM به دلیل فرآیند تولید اضافی مورد نیاز می‌توانند از گران‌ترین تیغه‌ها برای خرید باشند، اما افزایش طول عمر آن‌ها به این معنی است که می‌توان آن‌ها را یک سرمایه‌گذاری بلندمدت در نظر گرفت. افزایش دادن. کاربید تنگستن (TC) یک ماده بسیار سخت است که اغلب در ابزارهای صنعتی استفاده می شود. تیغه های TC به طور کامل از کاربید تنگستن ساخته نشده اند، بلکه دارای یک لایه ماسه کاربید تنگستن هستند که به جای دندان های کاربید یا معمولاً دندان های دندانه دار در لبه برش قرار می گیرند. هنگام برش مواد ساینده مانند کاشی های آشپزخانه و حمام، تخته های فایبر سمنت، تخته های گچی و پلاستیک های تقویت شده با فایبرگلاس، معمولاً از این ابزار استفاده می شود. TCG، RIFF و Diamond همگی کلماتی هستند که به فناوری های مشابه تیغه اشاره می کنند.


کاشی های سرامیک پرسلان سخت برش


به خصوص در مناطقی که برش های مکرر و برش های دقیق به طور منظم برای نصب سرامیک پرسلان مورد نیاز است. برش کاشی های سرامیک پرسلان سخت است و اغلب برای رسیدن به همان نتیجه نیاز به استفاده از کاشی های سرامیک پرسلان تخصصی تر دارد. برای برش سرامیک پرسلان می توان از فرز استفاده کرد. آسیاب زاویه می تواند خطوط مستقیم و دایره ای را برش دهد. این کار با ابزارهای تهاجمی دیسک صفحه برش پرسلان بر آسان تر می شود. این ابزار برای قالب گیری فوق العاده است. مانند یک ابزار دستی، موقعیت برش را علامت بزنید.

دور اتصال لوله حمام دایره ای بزنید. ماشین فرز را راه اندازی کنید و علامت گذاری را شروع کنید. یک جدایی کوچک بین مسیرها. کاشی ها را به تدریج برش دهید تا له نشوند. بعد از برش، لبه ها را بررسی کنید تا سطح صافی داشته باشند. ممکن است لازم باشد در برخی مناطق دوباره از طریق کارخانه سفر کنید. با استفاده از سنگ آهن، لبه برش را تیز کنید. برش دستی کاشی ها ممکن است مدتی طول بکشد تا قطعات کوچک بریده شوند، اما نتایج خوب است. ابزار دستی برای برش تراشه ها بدون استفاده از تراشه بهترین گزینه است اگر توانایی خرید یک ابزار پیشرفته را ندارید. برای برش کاشی می توان از ابزار دستی استفاده کرد. از طرف دیگر گیره های کاشی بهترین هستند. برش های دایره ای کاشی با اره های مرطوب سخت است. کل منطقه برش را علامت بزنید. با مداد و مقیاس، منطقه را بکشید. در امتداد لبه نیپرها یک خط بکشید. خط را با نیپک ها در مرکز فشار دهید. منطقه با فشار کافی از کاشی جدا می شود. صبر کنید تا قسمت کوچکی بریده شود. لطفا صبور و با ملاحظه باشید. برچسب زدن صحیح بسیار مهم است زیرا مکان های نامناسب می توانند کاشی ها را خراب کنند. پس از برداشتن هنر کاشی، لبه های تیز را با استفاده از بلوک های مالشی صاف کنید. برای برش دقیق، از ابزارهای دستی با ماندگاری طولانی استفاده کنید.

سایز بندی:
سایز قطر 115، 180، 230، 250 و 300 میلیمتر
سایز شفت:
22.2 میلیمتر
کاربرد:
انواع پسرامیک پرسلان
کشور سازنده:
چین
افزودن نظر