ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانخانه

محصولات

ابزار نجاری و آهنگری

پیچ دستی

پیچ دستی صبا فک 14 سانتی متر

پیچ دستی صبا فک 14 سانتی متر

گیره نجاری و گیره آهنگری با دسته چوبی و پلاستیکی

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : پیچ دستی

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

385,000

تومان

درباره محصول

مشخصات پیچ دستی صبا

✅ دسته پلاستیکی و دسته چوبی

✅ سایز بندی کامل

✅ کیفیت عالی

✅ ساخت ایران

✅ متریال عالی

✅ قک 14 سانتی متر

✅ قک قوی

راهنمای خرید پیچ دستی صبا فک 14 سانتی متر

برای خرید پیچ دستی صبا فک 14 سانتی متر، ابتدا در قسمت سایزطول محصول مورد نظر خود را انتخاب کنید، سپس در قسمت مدل محصول، نوع و جنس دسته را انتخاب کنید و سپس فرآیند خرید را ادامه دهید.

پیچ دستی صبا فک 14 سانتی متر دارای سایز بندی طولی از سایز 20 سانتی متری تا 200 سانتی متری می باشد. همچنین محصول پیچ دستی صبا فک 14 سانتی متر در دو نوع دسته چوبی و دسته پلاستیکی عرضه میگردد.

 

گیره نجاری برای چه مواردی استفاده می شود؟

 

گیره F به این دلیل نام خود را گرفته است که به شکل حرف "F" است.

گزینه های بسیار مفیدی در مورد گیره های پروژه شما وجود دارد. هر گیره دارای  هدف و عملکرد خاصی است که آن را از بقیه جدا می کند. گیره آهنگری یا گیره نجاری یک وسیله مکانیکی ساده است که برای نگه داشتن قطعات در نجاری یا فلزکاری قبل از اینکه اتصال دائمی با چسب، چسب، میخ یا پیچ ساخته شود، استفاده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گیره های آهنگری یا گیره نجاری و آنچه که می توان از آنها استفاده کرد، به خواندن زیر ادامه دهید.

گیره نجاری برای چه مواردی استفاده می شود؟
گیره نجاری یا گیره آهنگری یک وسیله مکانیکی ساده است که برای نگه داشتن قطعات در نجاری یا فلزکاری قبل از اینکه اتصال دائمی با چسب، چسب، میخ یا پیچ ساخته شود، استفاده می شود.

این از دو میله افقی تشکیل شده است که توسط یک میله عمودی به هم متصل شده اند و دارای یک پیچ بزرگ بر روی میله افقی متحرک است که امکان سفت شدن آن را فراهم می کند.

نام گیره از شکل آن گرفته شده است که شبیه حرف "F" است. از گیره F به عنوان گیره سرعت نیز یاد می شود. گیره F مشابه گیره G عمل می کند زیرا یک فک در انتهای یک میله ثابت است در حالی که فک دیگر متحرک است و می تواند به راحتی در موقعیت های مختلف بلغزد.

با این حال، گیره G دارای فک هایی است که می توانند به طور قابل توجهی بازتر از یک گیره نجاری باز شوند. شکل گیره نجاری اغلب توسط آماتورها و حرفه ای ها برای اتصال قطعات کار استفاده می شود، زیرا فک های آن کاملاً موازی هستند که می توانند قطعات پروژه را در کنار هم نگه دارند. گیره نجاری در اندازه های مختلف موجود است و این امکان انجام فعالیت های مختلف گیره را فراهم می کند.

گیره سبک نجاری از چندین قسمت تشکیل شده است که به آن اجازه می دهد قطعه کار را محکم نگه دارد، از جمله:

میله: میله یک گیره نجاری را می توان بازوی کشویی نیز نامید. میله یک قطعه فلزی بلند و مستقیم است که به اندازه کافی استحکام دارد تا فشار ناشی از بستن قطعات بزرگ و سنگین را تحمل کند. میله گیره معمولاً از فولاد آهنگری ساخته می شود که تمپر شده و چقرمگی فلز را افزایش می دهد. با وجود اینکه حرارت دادن فولاد می تواند سختی فولاد را به حداقل برساند، اما باعث می شود که فولاد کمتر شکننده شود. لبه های دندانه دار در امتداد بالای میله وجود دارد که به فک متحرک در هنگام استفاده در بستن کمک می کند. میله گیره به سبک نجاری نیز می تواند گالوانیزه شود تا مقاومت میله در برابر زنگ زدگی افزایش یابد.
فک ها: فک های یک گیره به سبک نجاری صفحات فلزی نازکی هستند که به موازات یکدیگر قرار می گیرند و برای گرفتن قطعه کار و ثابت نگه داشتن آن در جای خود استفاده می شوند. فک ها را می توان به عنوان براکت نیز نامید. یکی از فک ها در انتهای میله ثابت می شود در حالی که فک دیگر را می توان در امتداد بازوی کشویی حرکت داد، بنابراین در موقعیت مورد نیاز تنظیم می شود. فک ها دارای صفحات گیره هستند که قسمتی است که با قطعه کار تماس برقرار می کند. این صفحات گیره معمولاً با پدهای پلاستیکی پوشانده می شوند تا قطعه کاری که گیره می شود آسیب نبیند.
پیچ: یک گیره نجاری شامل یک پیچ رزوه‌دار است که برای کنترل حرکت فک متحرک استفاده می‌شود. پیچ می تواند سفت یا شل شود، که منجر به نزدیک شدن فک متحرک به فک ثابت شده و روی قطعه کار بسته شود، یا می تواند منجر به دور شدن فک متحرک از فک ثابت شود و قطعه کار را آزاد کند.
دسته: گیره نجاری معمولاً دارای یک دسته بزرگ است که هنگام سفت شدن یا باز شدن پیچ، گرفتن راحت را برای کاربر فراهم می کند. دسته به گونه ای طراحی شده است که فقط با یک دست کار می کند، زیرا دست دیگر معمولاً برای انجام عملکرد دیگری با قطعه کار استفاده می شود.
قفل فنری: برخی از گیره های نجاری حاوی یک قفل فنری هستند که به فک متحرک اجازه می دهد به سرعت در امتداد بازوی لغزنده هنگامی که ماشه فشار داده شده است لغزش یابد. پس از رها شدن ماشه، فک در موقعیت صحیح قفل می شود.
فک کج: برخی از مدل های گیره نجاری نیز با صفحه کج کننده ای ساخته می شوند که به فک متحرک متصل می شود. این به گیره این توانایی را می دهد که بر روی قطعات کار مخروطی یا زاویه دار بچسبد.

روش استفاده از گیره نجاری یا گیره دستی

گیره نجاری یا گیره آهنگری دستگاهی کاملاً آسان برای استفاده است، اما برای اطمینان از استفاده صحیح از آن و انجام کارآمد کار خود، باید چند مرحله ساده را دنبال کنید.

قبل از شروع استفاده از گیره، مواد اتصال مورد استفاده را انتخاب کنید. چه چسب، میخ یا هر نوع چسب دیگری، باید چسبی را انتخاب کنید که موادی را که استفاده می کنید به خوبی و برای مدت طولانی نگه دارد.

همچنین برای جلوگیری از لکه دار شدن چسب گیره، باید یک ورق کاغذ مومی را روی میله گیره قرار دهید. سپس باید چسب را به قسمتی از قطعه کار که می خواهید به هم وصل کنید بمالید.

می توانید از چیزی مانند برس انعطاف پذیر برای پخش کردن چسب به طور یکنواخت در سطح مواد استفاده کنید. سپس مواد باید در محل قرارگیری چسب در کنار هم قرار گیرند تا اتصال آنها تسهیل شود.

در این مرحله، باید گیره را روی قسمت های متصل قرار دهید و فک ها باید در اطراف آنها بسته شوند. فک ها باید در مقابل قطعات کار محکم بسته شوند تا محکم بمانند.

با این حال، فک ها را نباید خیلی سفت کرد زیرا نیروی بیش از حد ممکن است منجر شود و چسب یا چسب از مفصل نشت کند، که به نوبه خود می تواند باعث بیرون آمدن قطعات در نهایت شود.

همچنین می‌توان از گیره‌های اضافی برای اطمینان از پخش یکنواخت فشار در کل قطعه کار استفاده کرد. سپس باید گیره را روی قطعه بگذارید تا ببندد و سپس وقتی قطعه کار سفت و خشک شد آن را جدا کنید.

گیره سبک نجاری معمولاً در نجاری یا حتی فلزکاری برای نگه داشتن قطعات چوبی یا فلزی در جای خود در حالی که به طور دائم متصل هستند استفاده می شود. غیر حرفه ای ها می توانند به راحتی آن را برای انجام کارهای ساده در خانه انجام دهند، جایی که قطعات باید به یکدیگر متصل شوند.

حرفه ای ها همچنین می توانند به راحتی از آن برای کاربردهای سنگین استفاده کنند زیرا اندازه و استحکام آن به آن اجازه می دهد تا نیروی قطعه کار بزرگتر و سنگین تر را تحمل کند. قسمت های متحرک گیره نجاری باید به طور مرتب روغن کاری شوند و باید به طور مرتب تمیز شوند و همچنین در جای خشک نگهداری شوند. همچنین باید به طور مرتب روغن کاری یا گالوانیزه شود تا از زنگ زدگی جلوگیری شود، زیرا زنگ زدگی می تواند مانعی در هنگام بستن باشد.

 

گیره چیست؟

بسیاری از ما ممکن است فقط با داشتن یک چکش یا اره بتوانیم از پس آن برآییم، اما همان فلسفه تک ابزاری در مورد گیره ها جواب نمی دهد. این به این دلیل است که هیچ گیره ای وجود ندارد که به اندازه کافی همه کاره باشد که بتواند همه کارهای گیره ما را انجام دهد.

خوشبختانه، گیره در سبک‌ها، اندازه‌ها و مدل‌های مختلف وجود دارد و همانطور که هر نجاری به شما می‌گوید، نمی‌توانید تعداد زیادی داشته باشید.

در اینجا سریع هستند. به گیره های ضروری که برای انجام پروژه های تعمیرات خانه و نجاری نیاز دارید نگاه کنید. به خاطر داشته باشید که ممکن است نیاز به خرید چندین نوع گیره با اندازه های مختلف داشته باشید، به عنوان مثال، گیره C یا گیره فنری، اما معمولاً یک گیره میتر یا گیره نواری کافی است.

کاربرد های پیچ دستی

گیره نجاری یا گیره آهنگری ابزار مفیدی است که برای ثابت نگه داشتن قطعه کار در هنگام کار استفاده می شود. کاربردهایی که می توان برای آنها از گیره استفاده کرد عبارتند از:

نجاری و کار با چوب: می توان از گیرپیچ دستی برای نگه داشتن یک تکه چوب روی میز کار برای انجام انواع کارهای نجاری مانند اره کردن یا تعقیب استفاده کرد.

رنگ آمیزی: گیره پیچ دستی می تواند ابزار مناسبی برای ثابت نگه داشتن قطعه کار در حین رنگ آمیزی باشد.

فلزکاری: برای کاربردهایی مانند جوشکاری، سنگ زنی یا ساخت، گیره  پیچ دستی ابزاری ایده آل برای نگهداری انواع فلزات از جمله فولاد، آهن، آلومینیوم و مس است.

سوراخ کاری: می توان از گیره های پیچ دستی برای محکم نگه داشتن قطعه کار روی میز مته استفاده کرد.

براده کردن: فشار براده باعث حرکت قطعه کار می شود، بنابراین گیره پیچ دستی برای این نوع کاربرد مفید است.

چسباندن: می‌توان از گیره‌های پیچ دستی برای نگه‌داشتن اجزاء در جای خود در زمان انتظار برای چسباندن چسب استفاده کرد.

 

گیره نجاری یا پیچ دستی چگونه کار می کند؟


گیره ها اجسام را در مکان هایی محکم نگه می دارند. خواه برای چسباندن یک شی به سطح کار یا برای نگه داشتن دو یا چند شی در کنار هم استفاده می شود، هدف از گیره ها این است که برای انجام کار مورد نیاز، یک چنگ محکم برای کاربر فراهم کند.

اگر یک گیره فقط یک فک داشته باشد، آنگاه دستگاه طوری طراحی شده است که در ارتباط با یک سطح کار، مانند یک نیمکت برای تثبیت یک شی، استفاده شود. با این حال، اگر یک گیره دارای دو فک باشد، آنها با هم کار می کنند تا مورد را نگه دارند.

بسته به مکانیسم مورد استفاده، فک ها در انواع مختلف گیره ها به طور متفاوتی کنترل می شوند. برخی از انواع از مکانیزم ماشه استفاده می کنند که به موجب آن فک ها با استفاده از یک ماشه یا اهرم تنظیم می شوند.

از طرف دیگر، برخی از انواع دارای یک پیچ معمولی هستند که گیره را تنظیم می کند. هنگامی که پیچ می چرخد، گیره ها در اطراف قطعه کار بسته می شوند و فشارهایی برای ثابت نگه داشتن آن در جای خود اعمال می شود.

 

 

 
 
 
 
نوع محصول:
گیره دستی یا گیره نجاری یا گیره آهنگری
جنس دسته:
در دو نوع چوبی و پلاستیکی
طول فک:
14سانتی متر
سایز بندی:
از سایز 20 سانت تا 200 سانت
جنس:
فولاد
کاربرد:
مناسب نجار ها و آهنگر ها
کشور سازنده:
ایران
افزودن نظر