ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانخانه

محصولات

تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی

محافظ گوش

صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107

صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107

محافظ گوش و محافظ ایمنی گوش جهت صدا گیری گوش

نوع محصول : تجهیزات ایمنی و آتش‌نشانی

دسته بندی محصول : محافظ گوش

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

325,000

تومان

درباره محصول

مشخصات صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107

✅ دارای دسته فوم دار

✅ دارای قدرت بالا جهت گرفتن صدای محیط

✅ فنری

✅ دارای طول عمر بالا

✅ ساخت چین

شرایط مرجوع کردن صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107

✅ در صورتی که اهمال از طرف فروشنده نباشد، هزینه مرجوعی کالای صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107 به هر دلیلی با خریدار می باشد.

✅ هیچ آسیبی به بدنه صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107 نباید وارد آمده باشد.

✅ هیچ آسیبی به فوم های صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107 نباید وارد آمده باشد.

✅ هیچ گونه خط و خش و یا رنگ رفتگی و یا کثیفی نباید روی صدا گیر و محافظ گوش فوم دار مدل EP-107 باشد.

 

معرفی صدا گیر و محافظ گوش

محافظ شنوایی برای کاهش (تضعیف) سر و صدایی که به گوش کاربر می رسد استفاده می شود و بنابراین خطر آسیب شنوایی ناشی از سر و صدای زیاد را کاهش می دهد. اثربخشی محافظ شنوایی یا صدا گیر و محافظ گوش اغلب توسط عوامل شخصی و محیط کار محدود می شود و می تواند شنیدن صداهای هشدار را کاهش دهد. به این دلایل، محافظ شنوایی باید با دقت انتخاب و استفاده شود و نباید به عنوان جایگزینی برای کاهش سر و صدا در محل کار استفاده شود.

این مقاله راهنمایی در مورد انتخاب و استفاده از محافظ شنوایی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا و توصیه های استاندارد ارائه می دهد.


خطر شنیدن بدون صدا گیر و محافظ گوش

قرار گرفتن بیش از حد در معرض صدا صدمات جبران ناپذیری به شنوایی شما وارد می کند. اغلب آسیب به تدریج با هر بار قرار گرفتن در معرض مجدد بدتر می شود، اما برخی از صداهای سطح بسیار بالا، مانند صدای شلیک اسلحه و انفجار، می توانند باعث آسیب فوری شوند.


آسیب ناشی از قرار گرفتن در معرض طولانی مدت صدا بدون صدا گیر و محافظ گوش

قرار گرفتن در معرض طولانی مدت می تواند ناشی از کار منظم در یک شغل یا محل کار پر سر و صدا باشد. گیرنده هایی که سیگنال را از گوش به مغز ارائه می دهند در اثر نویز بیش از حد آسیب می بینند، اغلب بدون اینکه صدا خیلی بلند یا دردناک به نظر برسد. گیرنده ها بهبود نمی یابند. با گذشت زمان گیرنده های بیشتری آسیب می بینند و کاهش شنوایی را افزایش می دهند.


آسیب آنی صدا بدون استفاده از صدا گیر و محافظ گوش

صداهای سطح بسیار بالا، مانند آتش بازی، تیراندازی یا انفجار می تواند منجر به آسیب شود که باعث از دست دادن فوری شنوایی یا سایر آسیب های شنوایی شود. خطر آسیب آنی به طور معمول با حداکثر فشار صوتی اوج C-weighted لحظه ای صدا تعیین می شود.

چه زمانی و در کجا صدا گیر و محافظ گوش مورد نیاز است


الزامات دستورالعمل عوامل فیزیکی اتحادیه اروپا (نویز).

 

هنگامی که هیچ وسیله جایگزینی برای جلوگیری از قرار گرفتن در معرض نویز خطرناک وجود ندارد، دستورالعمل مستلزم آن است که محافظ‌های شنوایی فردی مناسب و مناسب در دسترس باشند. اینها باید برای همه کارگرانی که نوردهی آنها بیشتر از مقادیر عمل نوردهی پایین تر است در دسترس باشد در حالی که افرادی که نوردهی آنها بالاتر از مقادیر عمل بالاتر است باید از محافظ شنوایی استفاده کنند. محافظ ها باید محافظت کافی برای کاهش قرار گرفتن در معرض گوش به زیر مقدار حد مجاز ارائه دهند.


استفاده از ارزیابی ریسک برای شناسایی افراد در معرض خطر

ارزیابی ریسک برای شناسایی افرادی که بالاتر از مقادیر پایین‌تر یا بالاتر از ارزش‌های بالاتر و مکان‌های کاری و وظایفی که به طور قابل‌توجهی در مواجهه با آن‌ها نقش دارند، ضروری است. ارزیابی خطر باید افرادی را که به حفاظت شنوایی نیاز دارند، میزان حفاظت مورد نیاز و زمان و مکان استفاده از آن مشخص کند. قرار گرفتن در معرض نویز شخصی روزانه هر فرد را می توان از سطح نویز و مدت زمان هر کار پر سر و صدا در روز کاری آنها یا با اندازه گیری میزان مواجهه فرد در طول روز کاری با استفاده از نورسنج صدا (دزیمتر نویز) محاسبه کرد. اگر از یک دزیمتر نویز استفاده شود، دستگاهی که یک رکورد ثبت شده از نحوه تغییر سطح صدا با زمان ارائه می دهد، به شناسایی دوره های نویز و وظایف مهمی که ممکن است نیاز به استفاده از محافظ شنوایی باشد کمک می کند.

در ارزیابی خطر مهم است که هنگام استفاده از محافظ شنوایی، عوامل ایمنی در نظر گرفته شود. صدا گیر و محافظ گوش توانایی فرد را برای شنیدن صداهای هشدار کاهش می دهد. برای مثال، ممکن است نیاز داشته باشید که قابلیت شنیدن زنگ هشدار، کار ایمن در حین حرکت خودرو یا ارتباطات گفتاری را در نظر بگیرید.

حفاظت کافی ضروری است، اما از تضعیف بیش از حد (حفاظت بیش از حد) و نیاز به استفاده در مواردی که نیازی به حفاظت نیست، باید اجتناب شود.


انتخاب بهترین صدا گیر و محافظ گوش

تمام محافظ ها باید دارای نشان گواهی CE باشند. این علامت تأیید می کند که محافظ الزامات مقررات اروپایی در مورد تجهیزات حفاظت فردی (معمولاً بر اساس استانداردهای سری EN 352) مطابقت دارد.


انواع محافظ شنوایی
صدا گیر و محافظ گوش

گوش‌بندها دارای لیوان‌های پلاستیکی سخت با مهر و موم بالشتک‌دار و آستر جذب‌کننده صدا هستند. فنجان ها با یک هدبند کشیده محکم روی گوش ها قرار می گیرند. گوش‌بندها به راحتی و سریع قرار می‌گیرند و هنگام پوشیدن به وضوح قابل مشاهده هستند.

مهم است که بند سر کشیده به درستی پوشیده شود. هدبند معمولاً روی سر بسته می‌شود، اما برخی از گوش‌بندها دارای هدبند کششی هستند که پشت سر بسته می‌شود. در مواردی که چنین است، معمولاً یک نوار نگهدارنده دوم روی سر بسته می شود. اگر بتوان از گوش‌بندها در هر جهت استفاده کرد، عملکرد ممکن است در هر جهت متفاوت باشد.


صدا گیر و محافظ گوش نصب شده روی کلاه

 

برخی از صدا گیر و محافظ گوش ها مستقیماً روی کلاه ایمنی نصب می‌شوند. اینها می توانند عملکرد و تناسب قابل اعتمادتری نسبت به کلاه ایمنی و گوش بند جداگانه ارائه دهند.

با این حال، برخی از ترکیب‌های کلاه ایمنی و صدا گیر و محافظ گوش موجود در بازار فقط برای محدوده محدودی از اندازه‌های سر مناسب هستند و قبل از خرید، ارزش بررسی هرگونه محدودیت را دارد.


گوش گیر

 

گوش‌گیرها در گوش، معمولاً در مجرای گوش یا بالای ورودی کانال گوش قرار می‌گیرند. آنها با مهر و موم کردن مجرای گوش محافظت می کنند. برخی از گوش گیرها ممکن است به یک بند یا باند کش دار نصب شوند.

چسباندن گوش گیرها معمولاً تحت تأثیر سایر لباس‌های پوشیده از سر و تجهیزات محافظ شخصی قرار نمی‌گیرد، اما قرار دادن صحیح آنها ممکن است دشوار باشد. پیروی از دستورالعمل های سازنده برای نصب بسیار مهم است و اکثر کاربران به کمک و آموزش اولیه نیاز دارند.

گوش گیرها می توانند شل کار کنند و کاربران به مکانی ساکت نیاز دارند تا بتوانند آنها را دوباره نصب کنند. گوش گیرها باید با دست های تمیز نصب شوند، بنابراین استفاده از آنها ممکن است در محیط های کاری کثیف یا گرد و غبار نامناسب باشد.


گوش گیرهای قالبی سفارشی

گوش‌گیرهای قالب‌گیری شده سفارشی می‌توانند راحت‌تر نصب شوند، اما اگر اتصال یا قالب‌گیری نادرست باشد، عملکرد ضعیفی خواهند داشت. تست‌های تناسب سازنده بر روی فردی که استفاده می‌کند قبل از استفاده از گوش‌گیر ضروری است، و اغلب در طول عمر محافظ، تست‌های تناسب تکراری لازم است.


حفاظت دوگانه

در مواردی که صدا گیر و محافظ گوش یا گوش گیر به تنهایی نمی تواند تضعیف کافی را ایجاد کند، صدا گیر و محافظ گوش و گوش بند را می توان با هم استفاده کرد (محافظت دوگانه). متأسفانه، هنگامی که به تنهایی استفاده می شود، نمی توان تضعیف ترکیب را از روی داده های میرایی صدا گیر و محافظ گوش و گوش گیر پیش بینی کرد. داده های میرایی اندازه گیری شده برای ترکیب مورد نیاز است. تولیدکنندگان می توانند داده هایی را برای برخی از ترکیبات صدا گیر و محافظ گوش و گوش بند ارائه دهند، اما انتخاب محدود است.


ویژگی های خاص صدا گیر و محافظ گوش

برخی از محافظ‌های شنوایی مجهز به ویژگی‌های الکترونیکی برای کمک به برقراری ارتباط یا کاهش تضعیف محافظ در دوره‌های آرام هستند. برخی دیگر از ویژگی های الکترونیکی برای ایجاد تضعیف بیشتر استفاده می کنند. همچنین از فیلترهای مکانیکی برای ارائه پاسخ فرکانس مسطح در برخی محافظ ها استفاده می شود.

محافظ های ترمیم صدا

محافظ های بازیابی صدا از یک سیستم صوتی الکترونیکی برای انتقال صدای بیرون به گوش و دور زدن محافظ استفاده می کنند. در دستگاه های دارای علامت CE، بهره سیستم باید اطمینان حاصل کند که صدای بازیابی شده در سطح ایمن باقی می ماند و تضعیف کامل در صدای سطح بالا ارائه می شود. این دستگاه‌ها با سر و صدای بالا و متناوب مانند شلیک گلوله مفید هستند، جایی که به کاربر اجازه می‌دهند در زمان ساکت بودن صداهای اطراف خود را به وضوح بشنود در حالی که هنگام شلیک اسلحه محافظت فوری می‌کنند.


محافظ های گوش ارتباطی

محافظ های ارتباطی ارتباطات سیمی یا بی سیم را در داخل محافظ فراهم می کنند و می توانند برای ارتباطات تیمی یا رادیو سرگرمی مفید باشند. محافظ های ارتباطی با علامت CE که برای ارتباطات ضروری طراحی شده اند ممکن است صدا را در سطوح بالقوه خطرناک برای اطمینان از شنیدن کافی ارائه دهند. دستگاه هایی که فقط برای سرگرمی طراحی شده اند به سطح ایمن محدود می شوند. مهم است که قبل از استفاده بررسی کنید که این دستگاه ها صداها و آلارم های هشدار را پنهان نمی کنند.


محافظ های گوش پاسخ تخت

اکثر محافظ ها در فرکانس های بالا تضعیف بیشتری نسبت به فرکانس های پایین ارائه می کنند. این کار صداها را خفه و مخدوش می کند و وضوح گفتار را کاهش می دهد. محافظ های پاسخ فرکانس تخت با استفاده از فیلترهای مکانیکی به عنوان محافظ های میرایی کم تا متوسط موجود هستند. آنها اغلب برای نوازندگان هدف قرار می گیرند، اما برای هر کسی که نیاز به شنیدن با حداکثر وضوح و حداقل اعوجاج در هنگام استفاده از محافظ شنوایی دارد مفید است.


حذف فعال نویز صدا گیر و محافظ گوش

برای خنثی کردن صدا می توان از صدایی با سطح یکسان اما فاز مخالف استفاده کرد. حذف نویز فعال با برخی از گوش‌بندها برای تضعیف بیشتر در دسترس است. در فرکانس های پایین تا حدود 500 هرتز موثر است. از این نوع محافظ گوش معمولاً در حمل و نقل هوایی و نظامی استفاده می شود.


انتخاب مقدار مناسب حفاظت صدا گیر و محافظ گوش

یک محافظ شنوایی باید از قرار گرفتن در معرض بیش از مقدار حد مجاز جلوگیری کند، و همچنین باید قرار گرفتن در معرض نویز را به کمتر از مقدار عمل بالا، ترجیحا زیر مقدار عمل پایین‌تر کاهش دهد. اگر کارگران دارای نوردهی متغیر هستند، باید مطمئن شوید که محافظ‌ها برای بدترین حالتی که ممکن است با آن مواجه شوند، کافی هستند. محافظ هایی که نوردهی را بیش از 15 دسی بل کمتر از مقدار عمل بالایی کاهش می دهند، معمولاً محافظت بیش از حد یا بیش از حد در نظر گرفته می شوند. اگر کارگران بیش از حد محافظت شوند، گوشه گیری غیرضروری و مشکل شنوایی را تجربه خواهند کرد. آنها ممکن است تصمیم بگیرند محافظ را حذف کنند و خطر آسیب شنوایی را در پی داشته باشند.

تضعیف ارائه شده توسط هر محافظ به ویژگی های تضعیف محافظ و محتوای فرکانس نویز بستگی دارد. سه روش استاندارد برای تخمین سطح گوش هنگام استفاده از محافظ شنوایی وجود دارد که هر کدام از اندازه گیری های مختلف نویز و مجموعه داده های محافظ استفاده می کنند.


انتخاب صدا گیر و محافظ گوش برای محیط کار و سازگاری با سایر تجهیزات حفاظت فردی

فعالیت کاری، محیط و سایر تجهیزات حفاظت فردی مورد استفاده بر سبک محافظ شنوایی مورد نیاز تأثیر می گذارد.

آیا ارتباط صوتی لازم است؟ محافظ های ارتباطی یا پاسخ مسطح را در نظر بگیرید.
آیا کاربر بین مناطق پر سر و صدا و ساکت حرکت می کند یا در هنگام نویز متناوب به محافظ های شنوایی نیاز است؟ در نظر بگیرید که آیا ایمنی کاربر با محافظ های بازیابی صدا بهبود می یابد یا خیر.
آیا حفظ کیفیت صدای شنیده شده مهم است؟ استفاده از محافظ های پاسخ تخت (که اغلب به عنوان محافظ شنوایی برای نوازندگان فروخته می شود) را در نظر بگیرید.
آیا الگوی مواجهه از دوره های کوتاه مدت و مکرر تشکیل شده است؟ گوش بند ها راحت تر از گوش گیر نصب و جدا می شوند.
آیا کاربر نیاز به استفاده از سایر لباس های سر پوشیده یا تجهیزات محافظ شخصی دارد؟ گوش گیرها یا گوش بند های یکپارچه (مانند گوش بند های کلاه ایمنی) یا گوش بند سازگار و ترکیبی از تجهیزات محافظ شخصی باید ترجیح داده شوند.
آیا پوشنده در محیط کثیف کار می کند؟ در صورت استفاده از گوش گیر، نیاز به تجهیزات شستشوی دست باید در نظر گرفته شود.
آیا پوشندگان در دمای بسیار پایین، احتمالاً زیر 20- درجه سانتیگراد کار می کنند؟ گوش‌بندهای معمولی ممکن است به درستی عمل نکنند و گوش‌بندهایی با دمای پایین مورد نیاز خواهند بود.

انتخاب صدا گیر و محافظ گوش برای نیازهای شخصی و راحتی

هیچ نوع محافظ شنوایی برای همه کاربران مناسب نیست. مهم است که انتخابی از محافظ های مناسب تهیه کنید و به کارگران اجازه دهید آنچه را که راحت تر می بینند انتخاب کنند. در صورت امکان هر دو صدا گیر و محافظ گوش و گوش گیر را در انتخاب خود بگنجانید و تنوع را هم در اندازه و هم از نظر سبک در نظر بگیرید. کاربران باید بر اساس موارد زیر را انتخاب کنند:

راحتی صدا گیر و محافظ گوش
سهولت در نصب صحیح صدا گیر و محافظ گوش
توانایی شنیدن و کار در هنگام پوشیدن محافظ
اختلال شنوایی موجود

آسایش ممکن است آسایش فیزیکی و آسایش اجتماعی باشد. از هیچ کس نباید خواسته شود که برای مدت طولانی از محافظ شنوایی استفاده کند که باعث ناراحتی می شود. اگر استفاده کننده از ظاهر محافظ شنوایی خود آگاه باشد، بعید است که به طور موثر از آن استفاده شود. محافظ‌های محجوب ممکن است توسط کسانی که در مکان‌های عمومی کار می‌کنند مانند مکان‌های موسیقی و سرگرمی که ظاهر مهم است ترجیح دهند.

نصب صحیح گوش گیرها می تواند دشوار باشد، به خصوص اگر کاربر مجرای گوش باریک یا کج داشته باشد. گاهی اوقات می توان مشکلات را با آموزش نصب و همچنین داشتن طیف مناسبی از گوش گیرها حل کرد. گوش گیرهای قالب گیری سفارشی نیز ممکن است راه حلی را ارائه دهند.

مهم است که اطمینان حاصل شود که همه کاربران محافظ شنوایی همچنان می توانند به اندازه کافی خوب بشنوند تا ایمن کار کنند. اگر کاربر محافظ ناشنوا باشد و نیاز به استفاده از سمعک داشته باشد، مراقبت های ویژه ای لازم است. محافظی که بتوان با سمعک استفاده کرد باید در نظر گرفته شود. برای استفاده از محافظ های شنوایی، الزامی برای برداشتن سمعک از فرد مناسب نیست.


تضمین بهترین استفاده از صدا گیر و محافظ گوش در محل کار

انتظار می رود که محافظ شنوایی در محل کار تضعیف کمتری نسبت به پیش بینی داده های سازنده بدهد. این پدیده با ارزیابی های آزمایشگاهی ثابت شده است. به عنوان مثال. گوش بند ممکن است تنها 49% تا 86% امتیاز اسمی خود را کاهش دهند. این عدم تطابق می تواند به دلیل تناسب نامناسب، تأثیر سایر تجهیزات و لباس های محافظ شخصی، برداشتن محافظ در محیط پر سر و صدا و پیری محافظ باشد.

برای اطمینان از استفاده مؤثر، یک برنامه کامل حفاظت شنوایی مورد نیاز است تا اطمینان حاصل شود که کارگران از محافظ شنوایی به طور کامل استفاده می کنند، آن را به درستی نصب می کنند و محافظ های شنوایی در شرایط خوبی نگهداری می شوند.


مشاوره و آموزش در مورد صدا گیر و محافظ گوش

در مورد معرفی محافظ شنوایی باید با کارگران و نمایندگان آنها مشورت شود. این فرصتی برای کارگران است تا مشکلات را برجسته کنند و در یافتن راه حل های عملی مشارکت کنند.

همچنین برای هر کاربر محافظ شنوایی آموزش لازم است. این باید پوشش دهد:

خطرات سر و صدا در محل کار و هدف از استفاده از محافظ شنوایی.
چه زمانی و در کجا باید محافظ شنوایی استفاده شود.
چگونه از محافظ ها مراقبت کنیم؛
چگونه و چه زمانی می توان محافظ های جایگزین را تهیه کرد.
نصب صحیح محافظ

محافظ شنوایی مناسب
گوش بند

قرار دادن گصدا گیر و محافظ گوش ها نسبتاً آسان است، اما مهم است که اطمینان حاصل شود که مهر و موم اطراف گوش شکسته نمی‌شود و کشش هدبند محکم است. گوش بند را در جهت صحیح قرار دهید و مطمئن شوید که جواهرات و موها با مهر و موم تداخل نداشته باشند. فریم‌های عینک معمولاً تأثیر ناچیزی دارند، اما مهم است که از فریم‌های بزرگی که مهر و موم فنجان را از سر بلند می‌کنند و به دنبال ماف‌هایی با مهر و موم‌های نرم‌تر هستند، خودداری کنید. معمولاً گوش‌بندها نباید روی کلاه‌ها پوشیده شوند، مگر اینکه به‌طور خاص طراحی شده باشند تا زیر گوش‌بند بدون کاهش قابل توجهی از میرایی استفاده شوند.

صدا گیر و محافظ گوش

رعایت دستورالعمل های سازنده در هنگام نصب بسیار مهم است. نکات زیر نیز ممکن است مفید باشد:

گوش‌گیرهای فومی فشرده‌شونده معمولاً به فشرده‌سازی با استفاده از یک عمل چرخشی نیاز دارند تا آن‌قدر نازک شوند که بتوانند عمیقاً در کانال گوش فرو شوند. سپس گوش گیر منبسط می شود تا مجرای گوش را پر کند. له کردن و فشار دادن گوش گیر به داخل کانال باعث تناسب بسیار ضعیف می شود.
هنگام قرار دادن گوش گیر، گوش خارجی (پنجره) را به سمت عقب و کمی به سمت بالا بکشید. این کار مجرای گوش را صاف می کند تا گوش گیر راحت تر وارد شود.
هنگامی که در مکانی پر سر و صدا قرار می گیرد، پوشنده می تواند تناسب را به دو روش بررسی کند:
اگر گوش گیر فاقد فیلتر صدا است، هنگام استفاده از صدا گیر و محافظ گوش، دست های خود را روی گوش خود قرار دهید. اگر این عمل صدا را تغییر دهد، صدا گیر و محافظ گوش ضعیف است.
اگر گوش گیر فیلتر دارد، با انگشت دهانه فیلتر را مسدود کنید. اگر وقتی فیلتر مسدود شده است، هیچ تغییری در صدا نمی شنوید، احتمالاً صدا گیر و محافظ گوش ضعیف است.
دستگاه‌هایی در دسترس هستند که نشانه‌ای از تضعیف گوش‌گیر به دست آمده توسط یک فرد را ارائه می‌دهند. اینها می توانند برای بهبود تناسب مفید باشند. با این حال، نتیجه تضعیف واقعی ممکن است قابل اعتماد نباشد زیرا هنوز هیچ استانداردی برای این دستگاه ها وجود ندارد.

بررسی قابلیت شنیدن صداهای هشدار و ضروری

محافظ شنوایی باعث کاهش شنوایی و وضوح صداها می شود. این ممکن است کاربران را در معرض خطر قرار دهد. بررسی کنید که وقتی کارگران محافظ شنوایی تعبیه شده‌اند، بتوانند صداهای ضروری مانند آلارم، حرکت وسایل نقلیه اطراف خود، ماشین آلات و گفتار فریاد زده را به وضوح بشنوند. یک تست گوش دادن باید انجام شود تا بررسی شود که هر فرد هنوز صداها را می شنود و به آنها پاسخ می دهد، به ویژه زمانی که انتظار شنیدن آنها را نداشته باشد.

در جاهایی که شنیدن هشدارهای صوتی دشوار است، می‌توان آن‌ها را با نشانگرهای بصری یا لرزشی تقویت کرد. آلارم ها همچنین می توانند به سیگنال ارسال شده به محافظ های ارتباطی متصل شوند.

کسانی که آسیب شنوایی دارند همچنان به محافظ شنوایی نیاز دارند. برای اطمینان از اینکه هنگام استفاده از محافظ ها می توانند ایمن کار کنند، مراقبت های ویژه ای لازم است. برخی از کارگران متوجه می‌شوند که لوله‌های گوشواره سمعک زمانی که زیر گوش‌گیر قرار می‌گیرند با رطوبت پر می‌شوند و صدا را مسدود می‌کنند. اگر کاربر سمعک هنگام استفاده از محافظ‌های بازیابی صدا، برداشتن سمعک را آسان‌تر می‌بیند، ممکن است در دوره‌های آرام، تقویت‌کننده مفیدی برای او فراهم کند.
به حداکثر رساندن عملکرد از طریق استفاده کامل

محافظ شنوایی باید همیشه در محیط های پر سر و صدا استفاده شود. این امر به ویژه در صورتی مهم است که از مقادیر اوج عمل فراتر رود زیرا کارگران در صورت عدم محافظت در معرض خطر آسیب فوری هستند.

اگر محافظ در هنگام قرار گرفتن در سطح صدای خطرناک برداشته شود، محافظت مؤثر در برابر قرار گرفتن در معرض روزانه یا هفتگی نیز به سرعت کاهش می یابد.

صدا گیر و محافظ گوش ها و گوش گیرهای قابل استفاده مجدد باید به طور مرتب بررسی شوند تا از سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود. آنها باید با پیروی از دستورالعمل های سازنده تمیز نگه داشته شوند. محافظ های شنوایی که خراب شده اند باید تعویض شوند و محافظ های جایگزین باید همیشه در دسترس باشند.
چک کنید که فنجان های گوش بند و مهر و موم ها سالم باشند. مهر و موم ها باید انعطاف پذیر باشند، اما ممکن است با افزایش سن و استفاده سفت و شکننده شوند. کشش هدبند ممکن است با استفاده کاهش یابد. کشش را با مقایسه با یک جفت گوش بند جدید بررسی کنید.
صدا گیر و محافظ گوش های نصب‌شده روی کلاه نباید با فشار دادن گوش‌پوش‌ها روی کلاه ایمنی نگهداری شوند. این می تواند به طور دائم مهر و موم را مخدوش کند.
صدا گیر و محافظ گوش یکبار مصرف فقط یک بار باید استفاده شود. صدا گیر و محافظ گوش های جدید را باید در دستگاهی آماده برای استفاده نگه داشت که تمیز و خشک نگه می دارد.
برای هر کارگر باید فضای مناسبی برای محافظ شنوایی خود فراهم شود.

 

 
 
 
 
افزودن نظر