ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار تومانگردبر چوب و کناف

گردبر تک مخصوص چوب و کناف

نوع محصول : ابزار تراشکاری و سوراخکاری

دسته بندی محصول : گردبر

زیر دسته بندی محصول : گرد بر چوب و MDF

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

69,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات گردبر چوب و کناف

✅از سایز 19 تا سایز 150 میلیمتر

✅مطابق کیفیت ست گردبر های چوب

✅دارای یک عدد دنباله رایگان روی تمامی سایز ها

✅قابل نصب روی تمامی دریل های برقی و دریل های شارژی

✅مناسب سوراخکاری کناف و چوب و پلاستیک

 

چگونه گچ و کناف را سوراخ کنیم؟

گچ بری و کناف بافتی است که به دلیل دوام، مقرون به صرفه بودن و زیبایی، اغلب برای دیوارهای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شود.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که گچ کاری و کناف را برای خانه خود انتخاب می کنند، ایده سوراخ کردن گچ برای هر پروژه خانگی باید استرس زا باشد.

در حالی که بسیاری از چیزها ممکن است در سوراخکاری گچ بری اشتباه باشد، شما باید تکنیک صحیح را برای انجام درست این کار بدانید. این مقاله راهنمای دقیق گام به گام برای حفاری انواع سوراخ در گچ را به شما ارائه می دهد.

چگونه کناف یا گچ کاری را سوراخ کنیم؟ برای سوراخکاری در کناف یا گچ، به مته های سنگ تراشی تخصصی با نوک های کاربید یا روکش الماس نیاز دارید. گچ بری یک لایه سخت و شکننده از پوشش سطوح دیوار است، بنابراین مته کاربید و نوک الماس می تواند به راحتی روی آن خراشیده شود و بدون ترک خوردن سوراخی ایجاد کند. استفاده از قابلیت چکش کاری هنگام سوراخکاری در لایه تزئینی جلویی توصیه نمی شود.

شما باید نوع گچ کاری مورد استفاده در خانه خود را بشناسید تا بدون ایجاد آسیب، آن را سوراخ کنید.

برای شناسایی نوع گچ کاری که با آن سر و کار دارید و مراحلی را که برای سوراخ کردن گچ اصلی باید دنبال کنید، بخوانید.


انواع گچ بری:

گچ بری نوعی گچ است که با سیمان، ماسه، آب و آهک درست می شود.

گچ بری به صورت مرطوب روی دیوارها و سقف ها اعمال می شود که سپس سفت می شود و یک پوشش تزئینی ایجاد می کند. این روکش تزئینی برای بسیاری از افراد انتخابی ارجح است زیرا بسیار مقرون به صرفه است و رنگ را به خوبی حفظ می کند.

شما می توانید گچ را به عنوان یک سنگ ساخته دست بشر در نظر بگیرید.

به همین دلیل است که اگر دانش درستی نداشته باشید، ایده حفاری یک سوراخ در کناف یا گچ ممکن است بسیار دشوار و در واقع بسیار مشکل باشد.

برای سوراخ کردن مناسب در گچ کاری، اولین قدم این است که نوع گچ کاری مورد استفاده در خانه خود را شناسایی کنید. اگر به دیوارهای گچبری مختلف نگاه کنید، همه آنها بسیار شبیه به هم هستند. در حالی که ممکن است تشخیص آن سخت باشد، دو نوع مختلف گچ کاری در ساختمان ها استفاده می شود.

شما باید تفاوت بین این دو نوع گچبری را بدانید تا بدانید با کدام نوع گچ کاری سروکار دارید.


1. گچ بری سیمان:

این فرم سنتی گچ بری با سیمان پرتلند، آب و سنگدانه ها ساخته می شود.

گچ بری سیمان روی روکش دیوار اعمال می شود که ابتدا با یک مانع آب و سپس یک شبکه سیمی پوشانده می شود. این مش سیم چیزی است که به گچ سیمان استحکام باورنکردنی آن را می دهد.

اگرچه ظاهر آن دقیقاً شبیه کناف یا گچ مصنوعی است، گچ سیمانی را می توان از طریق سختی آن شناسایی کرد. اگر به دیوار ضربه بزنید و بسیار سفت و بدون صدای توخالی است، به این معنی است که گچ کاری اصلی در دست دارید.

این در واقع یک خبر خوب است زیرا می توانید به راحتی با دنبال کردن مراحل زیر، یک سوراخ در گچ سیمان ایجاد کنید.


2. کناف یا گچ مصنوعی:

این نوع نسبتاً جدید گچ کاری اغلب به عنوان "سیستم های عایق و پایان بیرونی" (EIFS) نامیده می شود. بر خلاف گچ بری سیمان، کناف یا گچ مصنوعی شامل محصولات مبتنی بر اکریلیک است که در سطل هایی که برای پوشش فوم عایق استفاده می شود، موجود است.

همچنین از نظر سختی با گچ سیمانی متفاوت است. هنگامی که به آن فشار وارد می کنید، کناف یا گچ مصنوعی نسبت به احساس خیلی سفت و سخت نیست. همچنین، اگر روی آن ضربه بزنید، صدای توخالی در می آید.

اگر متوجه شدید که با کناف یا گچ مصنوعی سروکار دارید، لطفاً با فروشنده خود تماس بگیرید تا دستورالعمل های خاصی را در مورد سوراخ کردن آن دریافت کنید.

هرگونه تلاش برای سوراخ کردن کناف یا گچ مصنوعی بدون پیروی از دستورالعمل های خاص سازنده نه تنها می تواند ضمانت آن را باطل کند بلکه می تواند آن را در معرض آسیب آب و قالب قرار دهد.


مراحل سوراخ کردن در کناف یا گچ:

مراحل و ابزاری که باید برای سوراخ کردن کناف یا گچ استفاده کنید بسته به ابعاد سوراخی که می خواهید سوراخ کنید متفاوت است. با این حال، اولین و مهمترین مرحله قبل از شروع فرآیند یکسان است.

شما باید مطمئن شوید که هیچ لوله یا سیم برقی در جایی که می خواهید حفاری کنید وجود نداشته باشد.

بهترین و بدون خطا برای انجام این کار، نگاهی به نقشه ساختمان است. اگر نقشه ساختمان در دسترس ندارید، به محیط اطراف نگاه کنید تا مطمئن شوید که هیچ لوله یا سیمی در نزدیکی منطقه قابل مشاهده نیست.

اکنون که مطمئن شدید به هیچ سیم یا لوله‌ای آسیب نمی‌رسانید، می‌توانید برای یادگیری نحوه سوراخ کردن گچ به خواندن ادامه دهید.


مراحل سوراخ کردن یک سوراخ کوچک در کناف یا گچ:

اگر می خواهید سوراخی در گچ کاری با قطر کمتر از 10 میلیمتر ایجاد کنید، می توانید از مته الماسه سنگ کاربید/نوک الماسی همراه با مته استاندارد استفاده کنید.

اول از همه، موقعیت سوراخ را از روی زمین با استفاده از یک متر اندازه گیری کنید. حالا موقعیت را با مداد برای دقت مشخص کنید.
عمق سوراخ ها را با استفاده از نوار چسب مشخص کنید. اطمینان حاصل کنید که سوراخ فقط 5 سانتی متر عمیق تر از طول پیچ باشد.

مته سنگ تراشی را در مته استاندارد قرار دهید.

مته را عمود بر دیوار نگه دارید و با سرعت کم شروع به حفاری کنید. هنگامی که قطعه در داخل گچ قرار گرفت، فشار محکمی وارد کنید، اما مطمئن شوید که فقط زمانی فشار وارد می‌کنید که هیچ مقاومتی احساس نمی‌کنید.
هنگامی که عمق مورد نظر را سوراخ کردید، جهت مته را برعکس کنید تا مته از گچ جدا شود.
زباله ها را با استفاده از هوای فشرده از سوراخ خارج کنید.
درزگیر گچبری را در سوراخ قرار دهید و لنگر را وارد کنید.

مراحل ایجاد سوراخ بزرگ در کناف یا گچ:

برای سوراخ کردن یک سوراخ در گچ، که قطر آن بیش از 10 میلیمتر است، به یک مته چکشی نیاز دارید. یک بار دیگر، شما از یک مته الماسه با نوک کاربید/الماس استفاده خواهید کرد.

برای اطمینان از دقت، با اندازه گیری و علامت گذاری موقعیت سوراخ شروع کنید. حالا با استفاده از نوار چسب عمق سوراخ را مشخص کنید.
مته سنگ تراشی را در مته ثابت کنید و مطمئن شوید که ویژگی چکش روی مته انتخاب شده است.
مته را عمود بر دیوار نگه دارید و شروع به سوراخ کاری کنید.
فقط در صورت عدم وجود مقاومت به مته فشار وارد کنید.
هنگامی که عمق مورد نظر خود را سوراخ کردید، جهت مته را برعکس کنید تا مته از گچ جدا شود.
سوراخ حفر شده را با هوای فشرده تمیز کنید.
مقداری درزگیر اکریلیک بزنید و لنگر را وارد کنید.

مراحل سوراخ کردن یک سوراخ گرد در کناف یا گچ:

هنگام نصب دریچه خشک کن یا هواکش، باید یک سوراخ گرد در گچ سوراخ کنید.

کار سختی به نظر می رسد، اما گردبر چوب و کناف می تواند آن را بسیار ساده تر کند. از آنجایی که می خواهید یک منطقه بزرگ را از یک ماده بسیار سخت برش دهید، توصیه می شود از مته چکشی استفاده کنید.

قطر سوراخ گردی را که باید دریل کنید پیدا کنید. بر این اساس مته گردبر کناف و چوب خود را انتخاب کنید. به عنوان مثال، برای یک لوله هواکش 10 سانتی متری به یک مته گردبر چوب و کناف سایز 100 میلیمتری نیاز دارید.
محل سوراخ را اندازه بگیرید و مرکز آن را روی دیوار با مداد علامت بزنید.
مته گردبر چوب و کناف را در مته ثابت کنید و ویژگی چکش را روی مته انتخاب کنید.
لبه برش گردبر چوب و کناف را روی محل سوراخ قرار دهید. دریل را عمود بر دیوار نگه دارید.
گچ و مواد زیر آن را به آرامی سوراخ کنید. برای برش یکنواخت سوراخ، فشار یکنواخت را به دریل وارد کنید.
از شلنگ هوا یا بلستر بوقلمون برای تمیز کردن گرد و غبار از سوراخ استفاده کنید. حالا از یک پارچه مرطوب برای پاک کردن گرد و غبار باقی مانده استفاده کنید.
لوله را نصب کنید،

نکاتی برای سوراخکاری کناف و گچ:

اندازه سوراخ خود را با دقت انتخاب کنید. اگر سوراخ برای پیچ خیلی کوچک است، می توانید در حالی که پیچ را با فشار از داخل آن عبور می دهید، به گچ آسیب وارد کنید. از طرف دیگر، اگر سوراخ خیلی بزرگ باشد، پیچ تکان می خورد.
از پیچ های فولادی ضد زنگ استفاده کنید که به راحتی در فروشگاه اینترنتی ابزار آلات رضوان در دسترس هستند. این پیچ ها شما را از مشکل برخورد با پیچ های زنگ زده نجات می دهند.
اگر می خواهید روی گچ یا کناف سوراخ کنید، مطمئن شوید که تجهیزات ایمنی مناسب را در دست دارید. عینک ایمنی یکی از تجهیزات ایمنی مهمی است که باید از آن استفاده کنید زیرا در طول فرآیند زباله های زیادی وجود خواهد داشت. استفاده از دستکش همچنین می تواند از بریدگی و خراش دستان شما جلوگیری کند.
مته خود را با فرو بردن آن در یک فنجان آب سرد خنک نگه دارید.
اگرچه همه این سوراخ ها را می توان با یک دریل استاندارد سوراخ کرد، اما استفاده از دریل چکشی احتمال نتایج خشن و گچ کاری آسیب دیده را کاهش می دهد.
اگر به مش سیم ضربه بزنید، نتیجه ممکن است کمی نامرتب باشد. نگران نباشید و برای رفع این وضعیت ادامه مطلب را بخوانید.

چگونه کناف یا گچ کاری آسیب دیده را تعمیر کنیم؟

اگرچه احتمال آسیب رساندن به گچ در حین پیروی از دستورالعمل های ذکر شده در بالا کم است، اما ممکن است تصادفاتی رخ دهد.

اگر گچ بر روی دیوار شما آسیب دیده و پوسته پوسته شده است، تا زمانی که ترک های بزرگی وجود نداشته باشد، می توانید به راحتی با آن مقابله کنید، در این صورت ممکن است نیاز به استخدام یک متخصص برای تعمیر آن داشته باشید.

اگر در اطراف سوراخ گچ شکاف یا پوسته وجود دارد، می توانید از درزگیری گچ استفاده کنید تا آنها را صاف کنید.

اگر متوجه فروریختن اطراف سوراخ شدید، قسمت های شل شده را پاک کنید، کاغذ جدید بمالید و چند لایه گچ کاری تعمیر کنید.


پرسش های مرتبط با کناف یا گچ:


آیا می توانم سوراخی را به داخل گچ بری بزنم؟

شما نمی توانید سوراخی را بدون آسیب رساندن به گچ بر روی آن سوراخ کنید. گچ کاری ماده ای دشوار است که حتی زمانی که از ابزار مناسبی استفاده می کنید، می توان با آن برخورد کرد و تلاش برای چکش زدن به آن توصیه نمی شود.

داشتن یک دریل شارژی در دست به شما کمک می کند تا در گچ کاری سوراخ کنید و انواع کارهای سنگین را در اطراف خانه آسان کنید.


آیا می توانم چیزهایی را روی گچ آویزان کنم؟

اگرچه ممکن است به نظر برسد که آویزان کردن هر چیز سنگین به گچ آسیب می رساند، گچ سیمان در واقع می تواند بارهای بسیار سنگین را تحمل کند. همانطور که قبلاً گفتم، این یک سنگ مصنوعی است که ما با آن سر و کار داریم.

در EIFS، باید مراقب بارهای سنگین باشید زیرا سوراخ های لنگر می توانند با گذشت زمان بزرگ شوند و باعث آسیب آب شوند.

 
سایز بندی:
از 19 تا 150 میلیمتر
نوع:
گردبر چوب و کناف
کیفیت:
متوسط
کاربرد:
مناسب چوب های نرم و کناف
کشور سازنده:
جمهوری خلق چین
توضیحات:
همراه با یک دنباله
افزودن نظر