ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار تومانتیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344

تیغ اره عمود بر بلند بوش مخصوص چوب

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : تیغ اره

زیر دسته بندی محصول : تیغ اره چوب بر

مدل
طرحاصل
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

145,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات تیغ اره عمود بر چوب بلند بوش مدل T344

✅ در دو مدل طرح ( ساخت چین ) و اصل ( ساخت سوییس )
✅ مناسب برش انواع چوب
✅ مدل استاندارد T344
✅ دارای انتهای تی شکل
✅ مناسب نصب روی انواع عمود بر های برقی مثل : آاگ، اطلس کپکو، بوش، دیوالت، فستول، رونیکس، هیتاچی، ماکیتا، متابو، دی سی ای، محک و غیره
✅ طول کل 152 میلیمتر
✅ طول کار گیر 120 میلیمتر
✅ دارای قابلیت برش سریع
✅ فاصله دندانه ها 4 میلیمتر
✅ ساخته شده از آلیاژ HCS
✅ قابلیت برش ضخامت بین 5 تا 100 میلیمتر و بیشتر
✅ دارای عدم قابلیت برش مورب

راهنمای خرید تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344

✅ برای خرید تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344، ابتدا در قسمت مدل، نوع تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 را انتخاب کنید و سپس فرآیند خرید را ادامه دهید.

✅ مدل در کالای تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 منضور کشور سازنده می باشد.

✅ تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 در دو مدل اصلی ( کشور سازنده سویس می باشد ) و طرح بوش ( کشور سازنده چین می باشد ) موجود می باشد.

✅ تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 به صورت کارت پنج عددی به فروش می رسد.

شرایط مرجوع کردن تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344

در صورتی که اهمال از طرف فروشنده نباشد، هزینه مرجوعی کالای تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 به هر دلیلی با خریدار می باشد.

✅ بسته بندی تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 باید در شرایط اولیه خود باشد هیچگونه آسیبی ندیده باشد و از پلمپ خود خارج نشده باشد.

✅ هیچ کدام از تیغ های تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 نباید استفاده شده باشد.

✅ در صورت استفاده حتی از یک تیغ، امکان مرجوعی وجود ندارد.

 

11 نکته برای ایجاد برش های تمیز و دقیق با تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344

اره عمود بر ابزاری عالی برای زمانی است که می خواهید منحنی ها و اشکال ناهموار را برش دهید و برش های خشن انجام دهید. اما اره عمود بر بهترین ابزار برای برش برش های تمیز و دقیق نیست و اغلب پارگی زیادی ایجاد می کند. پس چگونه شانس خود را برای برش های تمیز و دقیق با تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 افزایش دهیم؟

برای ایجاد یک برش تمیز و دقیق با اره عمود بر، تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 می خواهیم از تیغه تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 تی شکل با ضخامت های متفاوت بسته به جنس استفاده کنیم، تنظیم مداری باید روی 0 تنظیم شود، از راهنمای برش برش های مستقیم استفاده کنید، جسم را محکم کنید. می خواهید برش دهید و بگذارید ابزار برش را انجام دهد.

در این مقاله، ما عمدتاً بر روی برش چوب با اره عمود بر تمرکز می کنیم، اما برخی از نکات و ترفندها برای برش بیشتر مواد مفید هستند.


1. تیغه اره عمود بر مناسب را انتخاب کنید

تیغه های اره عمود بر در شکل ها و اندازه های مختلف تولید می شوند. و بیشتر اوقات کاربرد خاصی دارند. یکی برای برش فلز، دیگری برای برش سریع چوب و دیگری برای برش تمیزتر در چوب وجود دارد.

اول از همه، برای انجام برش های تمیزتر می خواهیم از تیغه تی شانک استفاده کنیم. تیغه T-shank در مقایسه با تیغه U-shank بهتر ایمن شده و لرزش کمتری دارد.

اگر اره عمود بر شما فقط تیغه های U-shank می گیرد، فقط باید با آن کار کنید.

TPI (دندان در هر اینچ) تیغه به ضخامت چوب بستگی دارد. TPI بالاتر همیشه برش تمیزتری ایجاد نمی کند، ما باید یک TPI خوب در مقایسه با ضخامت مواد پیدا کنیم.

هنگام برش چوبی که ضخیم‌تر از 1 اینچ (2.5 سانتی‌متر) است، توصیه می‌کنم از تیغه‌ای با TPI بین 6 تا 10 استفاده کنید. اگر مجبور باشید ابزار را به زور از چوب عبور دهید، تیغه شروع به برش اریب می‌کند که این کار را غیرممکن می‌کند. یک برش تمیز ایجاد کنید

برای قطعات نازک‌تر چوب، می‌توانیم از تیغه‌هایی با TPI 10 و بالاتر استفاده کنیم. تیغ اره عمود بر چوب بوش مدل T344 یک گزینه عالی برای برش قطعات نازک تر چوب است. تیغه های اسکرول اغلب پارگی کمتری ایجاد می کنند، برش تمیزتری دارند و برای برش منحنی ها و شعاع های تنگ عالی هستند.

طول تیغه نیز باید بیشتر از ضخامت چوبی باشد که می برید. اگر اینطور نیست، اره عمود بر در حین انجام برش زیاد می لرزد.

برای بریدن یک تکه چوب به ضخامت 2 اینچ (5 سانتی متر)، بهتر است یک تیغ اره عمود بر 3 اینچی (7.5 سانتی متری) داشته باشید.

2. از یک راهنما استفاده کنید

اکثر برش هایی که ما با اره عمود بر انجام می دهیم با دست آزاد است. تنها راهنمائی که ما داریم، اره عمود بر است که می تواند روی یک سطح صاف قرار گیرد و برش تیغه را عمود بر سطح صاف می کند.

برای برش یک خط مستقیم با اره عمود بر بهتر است از یک راهنمای برش استفاده کنید. یک راهنمای برش/حصار ساده را می توان با چند گیره و یک تکه چوب مربع ساخت.

چگونه یک راهنمای برش درست کنیم:

برش را علامت بزنید
فاصله بین تیغه اره عمود بر تا لبه پایه اره مویی را علامت بزنید
خط دوم را به همان فاصله مرحله 2 علامت گذاری کنید
یک قطعه چوب مربعی را در خط دوم محکم کنید تا به عنوان نرده از آن استفاده کنید.
شیئی را که می خواهید برش دهید به یک سطح صاف ببندید
شروع به برش کنید

3. از اره عمود بر با کیفیت استفاده کنید

کیفیت اره عمود بر بیشتر اوقات تعیین کننده کیفیت برشی است که شما می توانید انجام دهید. اکنون می توان با یک اره عمود بر ارزان یک برش خوب ایجاد کرد، اما با یک اره عمود بر خوب بسیار ساده تر است.

مشکل یک اره بی کیفیت این است که موتور معمولا ضعیف تر است. از این رو هنگام برش باید از نیروی بیشتری استفاده کنید که مجدداً باعث تغییر مسیر تیغه در وسط برش می شود.

من نمی گویم که برای ایجاد یک برش تمیز باید بهترین اره عمود بر را داشته باشید. اما داشتن حداقل یک اره عمود بر نجاری با کیفیت خوب به شما در این راه کمک زیادی می کند.

4. قطعه کار را به درستی ایمن کنید

محکم کردن قطعه برای ایجاد یک برش تمیز با اره عمود بر بسیار مهم است.

چوب را روی یک میز صاف یا میز کار محکم کنید تا قطعه کار محکم شود. این برای اطمینان از عدم حرکت قطعه کار در حین اجرای برش است.

یک صندلی نیز برای محکم کردن قطعه به خوبی کار می کند.

هرچه قطعات متحرک کمتری هنگام برش با اره مویی داشته باشید، برش بهتری خواهد داشت.


5. تنظیمات Orbital را تنظیم کنید

اگر می‌خواهید پارگی چوب را کاهش دهید و به یک برش تمیز برسید، تنظیم مداری یکی از مهم‌ترین تنظیمات است.

تنظیم مداری زاویه برش تیغه را تنظیم می کند و با تنظیم مداری روشن، تیغه در یک حرکت دایره ای بیشتر برش می دهد.

تنظیم مداری معمولاً یک اهرم در کنار اره عمود بر است که از 0 شروع می شود و در 3 به حداکثر می رسد.

تنظیم تنظیم مداری روی حداکثر (معمولاً 3) باعث ایجاد برشی با پارگی بیشتر دانه های چوب و به طور کلی برش خشن تر می شود. اما اره عمود بر سریعتر برش می دهد.

با تنظیم تنظیم مداری بر روی (0) برش تمیزتر با پارگی کمتر ایجاد می شود اما زمان برش طولانی تر خواهد بود.


6. مواد را به درستی علامت گذاری کنید

مطمئن شوید که یک علامت قابل مشاهده قوی برای برش ایجاد کنید.

وقتی شروع به برش می‌کنید، تراشه‌های چوب دید را کاهش می‌دهند و دیدن خط سخت‌تر می‌شود. داشتن یک خط قوی به شما کمک می کند تا خط را در طول برش دنبال کنید.

اگر بر روی یک برش 90 درجه مثلاً 2X4 با مربع سرعت علامت گذاری می کنید، مطمئن شوید که ماده ای که علامت گذاری می کنید در واقع مربع شده باشد. برخی از الوارها می توانند سطحی ناهموار یا تابیده باشند. حتی اگر آن را از قبل بریده شده و آسیاب شده از مرکز خانه محلی خود خریداری کرده باشید.


7. بگذارید ابزار کار را انجام دهد

برش اجباری باعث پیچ خوردن تیغه در حین برش می شود. این باعث ایجاد یک لبه برش ناهموار می شود. اگر برش را بیش از حد فشار دهید، انتهای قطعه چوب بیشتر شبیه یک چهارم لوله خواهد بود تا مربع.

سرعتی که می توانید برش دهید از اره عمود بر به اره عمود بر و تیغه به تیغه دیگر متفاوت است. تیغه ای با TPI کمتر می تواند سریعتر از تیغه ای با TPI بالاتر برش دهد و اره منبت کاری اره مویی قوی تر می تواند سریعتر از اره منبت کاری اره مویی ضعیف تر برش دهد.

اینکه چقدر سریع با تنظیمات خود برش های تمیز ایجاد می کنید با کمی تمرین به طبیعت دوم تبدیل می شود.


8. از اره عمود بر استفاده کنید که در آن می توانید تیغه را در حین برش ببینید

من ترجیح می دهم از اره عمود بر استفاده کنم که در حین انجام برش، تیغه را از بالا ببینم. این باعث می‌شود بدون خروج از مسیر، دنبال کردن خط را آسان‌تر کنید.

برخی از اره مویی ها تجهیزات زیادی در جلو دارند که تیغه را می پوشانند بنابراین هنگام برش آن را نمی بینید.

این اره عمود بر معمولاً به جای آن از راهنمای لیزری استفاده می کنند. اما حتی اگر در حین برش از راهنمای لیزر پیروی کنید، باز هم می تواند به دلیل کشش روی تیغه کج شود. و برش در نهایت پیچ خورده خواهد شد.

داشتن بازخورد بصری مستقیم در مورد برش تیغه خوب است.


9. نوار برزش

همانطور که در بالا می بینید، چسباندن ناحیه برش با نوار چسب قبل از برش، میزان پارگی را کاهش می دهد. من از یک تیغه چوب خشن و یک تنظیم مداری بالا برای هر دو برش استفاده کردم.

از آنجایی که اره عمود بر معمولاً در قسمت بالا برش می دهد، بیشترین پارگی الیاف چوب را روی سطح رو به روی شما ایجاد می کند.

برای کاهش پارگی، می توانید ناحیه برش را با مقداری نوار چسب بپوشانید. این الیاف چوب را در کنار هم نگه می دارد و لبه تمیزتری ایجاد می کند.

اما مطمئن شوید که پس از چسباندن نوار، خط برش را علامت بزنید.


10. از تیغه ای استفاده کنید که در پایین آمدن ضربه را قطع می کند

در برخی شرایط، ممکن است استفاده از یک تیغه اره عمود بر که به جای حرکت رو به بالا، قسمت پایین را قطع می کند، مناسب باشد.

استفاده از یک تیغه رو به پایین باعث ایجاد پارگی در سطحی می شود که رو به خارج از برش است. بنابراین اگر واقعاً نیاز دارید که سطح رو به رو پارگی نداشته باشد و لبه تمیزی داشته باشد، استفاده از تیغه های رو به بالا می تواند مفید باشد.

نقطه ضعف استفاده از تیغه رو به پایین این است که هنگام برش تیغه از سطح برش دور می شود. این باعث ایجاد لرزش بیشتر در هنگام برش می شود و کنترل اره مویی سخت تر است.

تیغه رو به پایین اره عمود بر را از سطحی که می برید دور می کند.

تیغه رو به بالا اره عمود بر را به سطحی که می برید می کشد.


11. نزدیک به خط برش دهید

همیشه لازم نیست خط را تا نقطه مورد نظر دنبال کنید. می‌توانید نزدیک خط را برش دهید و سپس با یک ابزار سنباده آن را تمیز کنید و به صورت مخفیانه روی خط بکشید.

فقط مطمئن شوید که برش را در سمت راست خط ایجاد می کنید.


12. تمرین، تمرین، تمرین

اره عمود بر یکی از ساده ترین ابزارها برای برداشتن و شروع برش است. اما رسیدن به یک برش تمیز با اره مویی نیز می تواند بسیار سخت باشد.

مانند هر ابزار دیگری، برای به دست آوردن نتایج دلخواه با اره مویی باید تمرین کنید.

بهترین راه برای خوب شدن در استفاده از اره مویی استفاده زیاد از آن است.

انواع تیغه ها را امتحان کنید، تنظیمات مداری را روی حداکثر تنظیم کنید، تنظیم مداری را روی 0 قرار دهید، و سعی کنید یک تکه چوب ضخیم و یک تکه چوب نازک تر را ببرید، از یک اره عمود بر ارزان استفاده کنید و اگر می توانید از اره منبت کاری اره عمود بر گرانتر استفاده کنید.

مطمئن شوید که ایمن بمانید، ما در اینجا با ابزارهای برقی کار می کنیم که در صورت عدم استفاده صحیح می توانند باعث آسیب شوند، شما مسئول ایمنی خود هستید.

سایز بندی:
طول 152 میلیمتر
سایز شفت:
شفت T شکل
کاربرد:
چوب
کشور سازنده:
در مدل اصلی سوییس | در مدل طرح چین
افزودن نظر