ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار توماندستگاه خراطی محک مدل WL-330V

ماشین خراطی کارگیر 33 سانتیمتر دور متغیر محک

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : مغار و منبت کاری

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223
درباره محصول

مشخصات دستگاه خراطی محک مدل WL-330V

✅بدنه چدنی ریختگی
✅موتور جدید بی صدا
✅به همراه ساپورت دستی
✅مرغک با قابلیت تغییر اسپیندل
✅ طول قطعه کار تا 330 میلیمتر
✅ قطر قطعه کار تا 250 ميليمتر
✅فاصله بین دو مرغک: 330 میلیمتر

گارانتی: 12 ماه شرکت محک البرز ابزار

 

انتخاب بهترین دستگاه خراطی برای کارگاه شما

 

چه نوع دستگاه خراطی بخرم؟

به این سادگی نیست. آنچه شما نیاز دارید به بودجه، فضا و اهداف چرخشی شما بستگی دارد. آیا می خواهید بیشتر دوک گردانی (ایجاد یک جسم استوانه ای) انجام دهید؟ یا چرخاندن صفحه (با استفاده از یک دیسک فلزی، صفحه رویی، برای چسباندن چوب به دستگاه خراطی چوب خود، بنابراین بتوانید وسیله ای را که نمی توان به طور همزمان روی سر و دم محکم کرد) بچرخانید؟ آیا تراشکاری سرگرمی اصلی شما برای نجاری خواهد بود یا برای تقویت کار چوبی خود یک دستگاه خراطی چوب می خرید؟

انواع دستگاه خراطی چوب

امروزه، دستگاه های خراطی چوب در سه نوع مینی، میدی و فول سایز عرضه می‌شوند که هر کدام دارای نقاط قوت و ضعفی هستند که آنها را کم و بیش برای انواع خاصی از کارهای تراشکاری مناسب می‌کند.

به عنوان مثال، مینی تراش برای چرخاندن خودکار، وسایل کوچک و مینیاتورها عالی هستند. تراش های میدی برای ایجاد دوک های مبلمان و کاسه های متوسط ​​مناسب تر هستند. و دستگاه های خراطی چوب با اندازه کامل می توانند هر کار تراشکاری را انجام دهند.

با این حال، همانطور که نژادهای سگ از چیهواهوا تا نیوفاندلند را در بر می گیرند، اما همگی یک "سگ" ضروری دارند، عناصری وجود دارند که تراش را به یک دستگاه خراطی چوب تبدیل می کنند.

دستگاه های خراطی چوب مدرن دارای یک تخت ساخته شده از چدن یا فولاد جوشی هستند که قسمت بالایی آن مجموعه‌ای از راه‌ها را دارد: دو نوار موازی با عرض و فاصله ثابت که پایه، دم و بانجو (پایه ابزار) روی آن نصب شده‌اند. در حالی که هد استوک در یک انتهای تخت ثابت است، دم و بانجو آزادند تا بر روی راه هایی که مطابق با کاربرد ترنر است، سر بخورند. دستگاه های خراطی چوب حداقل دارای یک استراحتگاه ابزار، یک مرکز درایو، یک مرکز زنده و یک صفحه جلو هستند.

منصفانه است که توجه داشته باشید که افزایش قیمت معمولاً به معنای بهبود قابلیت استفاده است. با پرداخت بیشتر، دستگاه با کنترل های دوستانه تر، سنگین تر می شود. برای مثال، دستگاه های خراطی چوب بسیار کم‌هزینه دارای اهرم‌هایی روی بانجو هستند که با یکدیگر برخورد می‌کنند و تنظیم را دشوار می‌کنند. با پرداخت بیشتر، یک دم، بانجو و تکیه گاه ابزار برای شما به ارمغان می آورد که بدون نیاز به نیروی اضافی قفل می شود.

اگر به دنبال ماشین تراش هستید، بیایید به دنبال چه چیز دیگری باشید.

انتخاب دستگاه خراطی چوب: ظرفیت هایی که مهم هستند

قطر دوک دستگاه خراطی چوب: همه تراش های مینی و میدی دارای یک دوک 1 اینچی با هشت رشته در هر اینچ هستند. در حالی که این برای چرخاندن دوک های مبلمان و کاسه ها تا قطر حدود 12 اینچ بیش از حد کافی است، اما برای کارهای سنگین روی صفحه کافی نیست. این به این دلیل است که یک دوک 1 اینچی می‌تواند بین یاتاقان‌های هد استوک با نیروهای زیادی که در حین کار با صفحه‌ای پر بار وارد می‌شود، خم شود.

بنابراین، بیشتر دستگاه های خراطی چوب بزرگ از دوک 1-1/4 اینچی یا 33 میلی متری (هنوز با هشت رشته در هر اینچ) استفاده می کنند. این دوک ها با تبدیل به اعشار 1.250 اینچ و 1.299 اینچ هستند - بسیار نزدیک. کاری که تفاوت 0.049 اینچ انجام می دهد افزایش سفتی بیش از 1 اینچ از 2.44 برابر به 2.85 برابر است، زیرا سفتی یک میله گرد با افزایش قطر با توان چهار افزایش می یابد. افزایش های کوچک در قطر به طور قابل توجهی استحکام را افزایش می دهد. با این حال، این تفاوت برای انتخاب یک دوک بر دیگری کافی نیست.

 

چرخش دستگاه خراطی چوب: سازندگان اندازه‌گیری «تاب» را به‌عنوان دو برابر ارتفاع مرکز فهرست می‌کنند – چیزی که دستگاه روی تخت می‌چرخاند. با این حال، چرخش واقعی تراش، ارتفاع مرکز بر روی بانجو است، زیرا این پایه برای استراحت ابزار باید زیر همه دوک‌ها و بیشتر صفحات رویی باشد. دو دستگاه خراطی چوب با تاب یکسان می توانند ارتفاع بانجو متفاوتی داشته باشند. بسیاری از تولیدکنندگان اکنون چرخش را روی بانجو و همچنین روی تخت فهرست می‌کنند، اما بررسی آن سودمند است.

اگر هدف اصلی شما چرخش دوکی قطعات مبلمان است، بعید است که نیاز به چرخش بزرگتر از قطر 4 اینچی داشته باشید، بنابراین چرخش 6 اینچی بر روی بانجو کافی است.

فاصله مرکز تا مرکز دستگاه خراطی چوب: فاصله بین مرکز اغلب به عنوان اندازه‌گیری ذکر می‌شود که هنگام محاسبه فاصله از دماغه دوک ماشین تراش تا دماغه دم آن، با همسطح دم با انتهای تخت، به دست می‌آید. با این حال، باید بدانید که هنگام چرخش، درایو و مراکز زنده نیاز به نگه داشتن یک دوک دوکی دارند، این فاصله را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. بسیاری از تولیدکنندگان اکنون فاصله واقعی بین مرکز را با مراکز عرضه شده ماشین تراش فهرست می کنند.

همانطور که گفته شد، اکثر مراکز عرضه شده در تراش های مینی و میدی ضعیف هستند. این به ویژه در مورد مرکز زنده صادق است. ارتقاء به یک بهتر، فاصله مرکز تا مرکز را تا 3 اینچ کاهش می دهد. در بیشتر موارد، می توانید با آویزان کردن دم از تخت به این میزان، یک یا دو اینچ فضا به دست آورید.

اگر هدف شما این است که از دستگاه خراطی چوب خود در یک کارگاه خانگی برای چرخش قطعات مبلمان استفاده کنید، به دستگاه خراطی چوب نیاز دارید که بین 29 تا 36 اینچ فاصله داشته باشد.

 

کنترل کننده قدرت و سرعت دستگاه خراطی چوب: رتبه های قدرت موتور الکتریکی اغلب اغراق آمیز است. به طور کلی، ضرب قدرت اعلام شده اکثر تراش های مینی و میدی در حدود 0.75 شما را بسیار به توان واقعی نزدیک می کند. دلیل این امر این است که حداکثر امتیاز اسب بخار را فقط می توان برای چند ثانیه قبل از سوختن موتور حفظ کرد. چیزی که واقعا اهمیت دارد، رتبه بندی مداوم است.

اروپایی‌ها قدرت موتور را بر حسب کیلووات ذکر می‌کنند که مقدار بسیار منصفانه‌تری از توان پیوسته یا واقعی است. از آنجایی که یک اسب بخار قدرت 745.7 وات دارد، تشخیص اسب بخار از روی یک کیلووات آسان است.

مینی تراش ها دارای یک موتور 1/2 اسب بخار هستند که احتمالاً نزدیک به 1/3 اسب بخار است اما برای این اندازه تراش کافی است. تراش‌های Midi معمولاً با یک موتور 1 اسب بخار مجهز می‌شوند، اما این موتور در اسپیندل به 3/4 اسب بخار نزدیک‌تر می‌شود. این واقعیت که تقریباً همه تراش های مینی و میدی با سرعت متغیر دارای موتور و کنترلر DC (جریان مستقیم) هستند به این امر کمک می کند. باز هم، این به طور کلی برای کارگاه های خانگی و نیازهای فروشگاه مبلمان کوچک کافی است.

دستگاه های خراطی چوب با اندازه کامل مدرن دارای حداقل یک موتور القایی سه فاز 1-1/2 اسب بخار هستند که با یک درایو فرکانس متغیر (VFD) مرتبط است. یک VFD جریان خانه تک فاز 60 هرتز شما را می گیرد و آن را با هر سرعت سیکلی بین 2 تا 60 هرتز به جریان سه فاز تبدیل می کند. از آنجایی که سرعت یک موتور القایی توسط نرخ فاز جریان کنترل می شود، این امکان کنترل دقیق سرعت را با کاهش ناچیز قدرت در سرعت های پایین فراهم می کند. در مقابل، موتورها و کنترل‌کننده‌های DC در سرعت‌های پایین افت قدرت بیشتری دارند.

VFD ها همچنین اجازه می دهند یک سوئیچ از راه دور به کنترلر متصل شود. این اجازه می دهد تا مجموعه دوم کلیدهای استاپ و استارت به صورت مغناطیسی در هر جایی که تراشکار مناسب بداند متصل شود. این هم یک راحتی خوب و هم یک عامل ایمنی است.

تمام موتورهای 2 اسب بخاری و بزرگتر به پریز 220 ولت نیاز دارند. تمام تراش های مینی و میدی با ولتاژ 120 ولت کار خواهند کرد.

وزن دستگاه خراطی چوب: وقتی صحبت از ماشین تراش می شود، وزن مزیت محسوب می شود. ارتعاش با وزن نسبت معکوس دارد، بنابراین ماشین های چدن سنگین تمایل به جذب ارتعاش دارند. در 20 سال گذشته، با این حال، ماشین آلات ساخته شده از فولاد جوش داده شده - به ویژه بستر - به خط مقدم آمده اند. اگر به درستی طراحی شوند، جوش ها مانند یک ترک در لیوان شراب عمل می کنند و لرزش را متوقف می کنند.

سه کلاس خراطی چوب

همانطور که قبلاً اشاره کردم، امروزه عرضه گسترده ای از تراش های مینی، میدی و فول سایز وجود دارد. اجازه دهید به نوبه خود نگاهی به هر یک از دسته بندی ها بیندازیم.

مینی تراش دستگاه خراطی چوب: در دهه آخر قرن بیستم، تعدادی از تولیدکنندگان ماشین های تراش نیمکتی کوچک با تخت کوتاه را تولید کردند. با هدف افزایش موج تراش های خودکار (اولین کیت های قلم در سال 1987 عرضه شد)، آنها را "مینی تراش" نامیدند. این ماشین‌های تراش کوچک محبوبیت زیادی در بین مدل‌سازان، نوجوانان و کسانی که فقط می‌خواهند بدون صرف هزینه زیاد چرخش را امتحان کنند، پیدا کرد. مینی تراش ها معمولا دارای دوک های 1 تا 8، تاب های 8 تا 10 اینچی و 12 تا 15 اینچ بین مراکز هستند.

ارزان ترین مینی تراش ها فقط چهار یا پنج پله قرقره برای کنترل سرعت دارند. بهتر است موتور و کنترلر DC دارند. در حالی که تنها قسمت مبلمانی که می‌توانید روی یک مینی معمولی روشن کنید یک دستگیره است، برای بسیاری از آنها اکستنشن تخت در دسترس است. با گسترش تخت، مینی را می توان به یک ماشین تراش نیمکتی تبدیل کرد که برای اکثر کارهای مبلمان قابل استفاده است. اگر فقط می خواهید چرخش را امتحان کنید، یک مینی می تواند اولین قدم عالی برای یک سرگرمی عالی باشد. به همین ترتیب، اگر فرزندی دارید که می خواهد بچرخد یا اگر جاه طلبی های شما به شدت قلم و مینیاتور است، انتخاب معقولی است.

ماشین‌های تراش میدی دستگاه خراطی چوب: در طول 10 سال اول قرن حاضر، بسیاری از تولیدکنندگان بستر دستگاه های خراطی چوب کوچک خود را تقویت کردند و ارتفاع دوک را 1 تا 8 افزایش دادند تا تاب 12 اینچی یا بهتر را ایجاد کنند. ترسیم mini 10 اینچ یا کوچکتر و midi بودن 12 اینچ و بزرگتر اکنون بخشی از فرهنگ لغت رایج است. یک ماشین تراش میدی انتخاب Goldilocks خواهد بود: نه خیلی بزرگ، نه خیلی کوچک، به اندازه کافی در مرکز فاصله با گسترش تخت، قدرت سرعت متغیر مناسب و هزینه معقول. یک روند اخیر این است که بانجو و پایه ابزار را تا 1 اینچ افزایش دهید، که به استحکام می‌افزاید و امکان تعویض پایه ابزار را با ماشین‌های بزرگ‌تر فراهم می‌کند.

به طور معمول، افزودن یک اکستنشن، فاصله بینی تا بینی بین دوک ها را بین 36 تا 45 اینچ افزایش می دهد. تراش میدی یک انتخاب عالی برای سازندگان مبلمان است، اما همچنان برای خودکار و مینیاتور عالی است. شما می توانید چیزهای کوچک را روی یک ماشین تراش بزرگ بچرخانید، اما نه برعکس. میدی ها برای چرخاندن کاسه نیز بسیار مناسب هستند (اگر هدف شما این است، پسوند تخت را فراموش کنید). دوک نخ ریسی 1 تا 8 و قدرت، میدی را به کار با صفحه سبک محدود می کند: شما فقط می توانید کاسه ها را تا قطر 12 اینچ بچرخانید.

 

دستگاه های خراطی چوب با سایز کامل: ماشین‌های تراش واقعاً بزرگ در این دسته زمانی برای کارگاه‌های آسیاب‌کاری و الگوسازان سرو می‌کردند، اما امروزه آنها انتخاب نجاران جدی به‌خصوص کاسه‌گردان‌ها هستند. اکثر دستگاه های خراطی چوب سایز کامل اکنون دارای تخت‌های مدولار هستند که می‌توان آن‌ها را برای کارهای بسیار طولانی با چرخش روی تخت به بزرگی 24 اینچ گسترش داد.

 

این بدان معنی است که آنها می توانند هر چیزی را از ستون های ایوان گرفته تا کاسه های بزرگ تبدیل کنند. همه آنها حداقل دارای موتورهای 1.5 اسب بخاری هستند، اما اکثر آنها 2 اسب بخار قدرت دارند و 3 اسب بخار یک ارتقاء اختیاری است. استاندارد صنعت اکنون کنترل سرعت VFD است. دستگاه های خراطی چوب سایز کامل می توانند همه این کارها را انجام دهند.

 

اکثر دستگاه های خراطی چوب سایز کامل اکنون این قابلیت را دارند که سر را به انتهای تخت نزدیک کرده و آنها را به "تراش کاسه ای" تبدیل کنند. ایده این است که تخت کوتاه‌تر شود و به چوب‌گردان اجازه می‌دهد در جایی که سرش معمولاً قرار می‌گیرد بایستد و به آنها دسترسی و اهرمی عالی در هنگام چرخش بدهد. اگر کاسه های زیادی، به خصوص کاسه های بزرگ را می چرخانید، نمی توان مزیت این تنظیم را نادیده گرفت. (یک راه حل دیگر، امکان چرخاندن دماغه سر در حدود 45 درجه است. این امکان چرخش بیشتر صفحه و دسترسی بهتر در حین کار با صفحه را فراهم می کند، اما به خوبی یک تراش کاسه ای واقعی نیست.)

راه اندازی دستگاه خراطی چوب

 

هنگامی که دستگاه خراطی چوب جدید خود را به خانه آوردید، وقت آن است که آن را راه اندازی کنید. اگر تراش کوچک است، یکی از جذابیت‌های صاحب مغازه کوچک این است که می‌توانید آن را در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید زیر یک نیمکت نگهداری کنید. با این حال، وقتی صحبت از استفاده به میان می‌آید، اگر تراش را به نحوی روی نیمکت بچسبانید، بهتر عمل می‌کند. بستن هر انتها یا گرفتن هر انتهای در سگ های یک میز کار گزینه های عالی هستند. اگر نمی توانید مستقیماً به دستگاه خراطی چوب بچسبانید، پیچ و مهره تراش را به یک تکه تخته سه لا 3/4 اینچی که می توان آن را به نیمکت چسباند، یک راه حل است.

وقتی صحبت از ماشین های تراش بزرگتر می شود، اکثر صاحبان کارگاه ها آنها را کنار دیوار قرار می دهند. این ممکن است برای کار با اسپیندل درست باشد، اما کار با صفحه را محدود می کند. به نظر من بهتر است یک ماشین تراش را دور از دیوار یا حداقل در زوایای قائم با آن قرار دهید. شما به فاصله 24 اینچی بین پایه و دیوار برای قرار دادن میله ضربه ای نیاز دارید.

صاف کردن دستگاه خراطی چوب

 

تسطیح مناسب احتمالا یکی از عواملی است که در راه اندازی دستگاه خراطی چوب نادیده گرفته می شود. باید در طول مسیرها و در سرتاسر راه ها در هر انتها تراز باشد. در سرتاسر هر انتها مهم‌تر است، زیرا حالت‌های مختلف سطح در هر انتهای دستگاه خراطی چوب ممکن است باعث ایجاد پیچ و تاب در بستر شود (اغلب دلیل این است که مراکز به درستی تراز نمی‌شوند). یک سطح سازنده خوب ابزار کافی برای این کار است. به سادگی پیچ های تراز را در پایه یا پایه های ماشین تراش تنظیم کنید تا راه ها از انتها به انتها همسطح شوند. اکنون، به طور متناوب سطح را در سراسر راه ها درست در جلوی پایه و در انتهای مخالف قرار دهید و پیچ ها را تا زمانی تنظیم کنید که هر انتها به سطح مرده برسد. بهتر است بعد از تراز کردن، ماشین تراش را جابجا نکنید.

بودجه بندی برای ابزار

 

هنگام خرید دستگاه خراطی چوب، باید برای سیستم ها و ابزارهای تیز کردن ابزار بودجه نیز در نظر بگیرید – که این ابزارها به اهداف شما در تراشکاری چوب بستگی دارد. (کاربران مینی تراش می‌توانند با ابزارهای مینیاتوری ارزان‌تر کار کنند.) .

 به‌جای مجموعه‌هایی که می‌توانند شامل ابزارهایی باشند که هرگز استفاده نمی‌کنید یا ابزارهایی با اندازه اشتباه، ابزارهای تراشکاری را به‌صورت موقتی بخرید. از ست‌های فولادی کربنی زیرزمینی مقرون به صرفه خودداری کنید و، مگر اینکه جاه‌طلبی‌های شما بسیار ساده باشد، از ابزار کاربید خودداری کنید. دلیل این امر این است: اگر فقط می خواهید چند پروژه را بچرخانید، آنها یک انتخاب اقتصادی هستند زیرا مجبور نیستید یک فرز و اتصال های لازم برای تیز کردن ابزارهای معمولی بخرید. از سوی دیگر، آنها هرگز لبه‌های ترد، سطوح شیشه‌ای یا مهره‌های تصفیه‌شده را در دوک کاری رها نمی‌کنند که ابزارهای معمولی به‌درستی تیز می‌شوند.

من پیشنهاد می‌کنم ابزارهایی را بخرید که از فولاد پرسرعت یا فولاد سخت کاری شده، یا از فلز پودری ساخته شده‌اند، که زمان نگه‌داشتن لبه‌ها را بین تیز کردن بیشتر می‌کند.

بله، شما باید ابزارهای خود را تیز کنید، با استفاده از سنگ رومیزی آنها را به شکل مناسب خرد کنید. (آنها به ندرت به این سمت می آیند.) تا جایی که می توانید یک سنگ رومیزی خوب بخرید، مانند یک سنگ رومیزی با سرعت کم که دارای چرخ های اکسید آلومینیوم است. یک بافر برای تراش دادن ابزارهای دوک پس از تراشکاری عالی است.

تجهیزات ایمنی استفاده از دستگاه خراطی چوب

 

همچنین باید تجهیزات ایمنی و اقدامات ایمن را در نظر بگیرید. حداقل محافظ چشم برای چرخش عینک هایی با محافظ های جانبی است که استانداردهای ANSI Z87.1 را برآورده می کند. اگر از عینک طبی استفاده می‌کنید، اپتومتریست شما می‌تواند برای شما یک جفت مطابق با استانداردهای Z87.1 بسازد، یا می‌توانید از عینک‌های شفاف مطابق با استاندارد بر روی عینک طبی خود استفاده کنید. یک گزینه حتی بهتر، پوشیدن محافظ صورت است که استاندارد Z87.1 را برآورده می کند - بیشتر آنها در واقع از آن فراتر می روند.

محافظت از شنوایی در اکثر چرخش ها عاقلانه است. هنگامی که پروژه خود را شروع می کنید و به سرعت مواد را از کاسه یا یک دوک نخ ریسی خارج می کنید، کار ناهموار می تواند صدایی بیش از 80 دسی بل منتشر کند زیرا ابزار به طور متناوب چوب و هوا را برش می دهد.

حفاظت از گرد و غبار در اطراف ماشین های تراش مشکل ساز است، بنابراین هر کاری که می توان برای مکیدن گرد و غبار قبل از ورود به ریه انجام داد، خوب است. می‌توانید شلنگ را از جاروبرقی HEPA نزدیک جایی که کار می‌کنید قرار دهید تا مقدار زیادی گرد و غبار را جذب کنید. با پوشیدن ماسک گرد و غبار خودرویی یا حتی بهتر از آن، ماسک تنفسی، از این گزینه جمع آوری گرد و غبار پشتیبان بگیرید.

و وقتی نوبت به روشن کردن ماشین تراش می رسد، شیطان سرعت نباشید. کار روی صفحه هرگز نیازی به تجاوز از 1200 دور در دقیقه ندارد، با 150 تا 800 دور در دقیقه برای زبری اولیه.

اسپیندل‌های تا 2 اینچ بسته به مهارت و تجربه ترنر، به سرعت اولیه بین 500 تا 1400 دور در دقیقه نیاز دارند.

همه اینها برای این است که بگوییم ماشین تراش فقط نوک کوه یخ است. بهترین دستگاه خراطی چوب بدون ابزار به همان اندازه خوب بی فایده است. بسیاری از چرخاندن منصرف می شوند زیرا هرگز ابزارها را به درستی شکل نداده و تیز نکرده اند، بنابراین یک سنگ رومیزی و سنگ سنباده مناسب یک ضرورت است. من چند تراشکار را می شناسم که به دلیل استنشاق بیش از حد گرد و غبار مجبور به ترک کار شدند. به کل بسته نگاه کنید، نه فقط به دستگاه خراطی چوب.

 

افزودن نظر