ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانمغار قاشقی

مغار قاشقی دسته چوبی

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : مغار و منبت کاری

سایز
203025
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

225,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات مغار قاشقی

✅ ساخت ایران
✅ دسته چوبی مقاوم
✅ بسیار تیز
✅ دارای عمر بالا
✅ آلیاژ قدرتمند
✅ مناسب کاسه تراشی
 

حکاکی با مغار قاشقی چیست و چگونه از مغار قاشقی استفاده می کنید؟

 
 

حکاکی با مغار قاشقی یکی از ابزارهای منبت کاری برای کنده کاری نواحی مقعر است. در این مقاله، ما بررسی می‌کنیم که مغار تخت حکاکی با مغار قاشقی کاسه تراشی چیست، چگونه از سایر مغار قاشقی ها منحصر به فرد است و چگونه از آن در انواع پروژه‌های حکاکی استفاده کنیم.


مغار تخت در مقابل مغار قاشقی

اگر در کار منبت کاری تازه وارد هستید، ممکن است در مورد تفاوت بین مغار تخت و مغار قاشقی گیج شوید. چه چیزی مغار قاشقی را مغار قاشقی کاسه تراشی می کند؟ اعداد چاپ شده بر روی دسته مغار ها و مغار قاشقی ها چه اندازه و شکل لبه های برش آنها را به شما می گوید؟ قبل از اینکه در مورد ویژگی‌های یک مغار قاشقی حکاکی صحبت کنیم، اجازه دهید به طور خلاصه چند جزئیات در مورد مغار تخت و مغار قاشقی به طور کلی مرور کنیم.
در اینجا یک مقایسه سریع از مغار تخت و مغارهای قاشقی منبت کاری و کاسه تراشی وجود دارد:

مغار تخت خطوط مستقیم را قطع می کند. آنها در یک یا دو طرف تیغه اریب شده اند.
مغارهای قاشقی مغار هایی با انتهای گرد هستند. آنها منحنی ها و نواحی گرد را برش می دهند.
مغارهای تخت و مغارهای قاشقی منبت کاری چوب با کیفیت دارای برچسب 2 عددی هستند.
عدد اول میزان انحنای تیغه را مشخص می کند. این به عنوان جارو نیز شناخته می شود. هرچه این عدد بیشتر باشد، لبه برش تیغه منحنی بیشتری دارد. یک "منحنی" شماره 1 مستقیم است و یک مغار تخت را نشان می دهد. یک جارو شماره 2 به سختی منحنی است. یک جارو شماره 11 منحنی عمیقی دارد. در حدود شماره 12، "منحنی" یک مغار قاشقی به شکل V می شود. a #12 gouge به عنوان ابزار v part نیز شناخته می شود.
عدد دوم - معمولاً بر حسب میلی متر - عرض لبه برش مغار را نشان می دهد. عرض می تواند به باریکی 3 میلی متر و عرض 50 میلی متر یا بیشتر باشد. مجموعه ابزار حکاکی روی چوب برای مبتدیان اغلب شامل یک گیره 6 میلی متری، یک گیره 8 میلی متری، یک گیره 10 میلی متری و یک گیره 20 میلی متری است.

با در نظر گرفتن این جزئیات، بیایید نگاهی دقیق‌تر به قاشق حکاکی کنیم.

 

 

چگونه یک مغار قاشقی حکاکی از سایر مغار های کاسه تراشی منحصر به فرد است؟

این یک سوال عالی با بیش از یک پاسخ صحیح است زیرا همه مغارهای قاشقی حکاکی دقیقاً یکسان به نظر نمی رسند. ویژگی های امضای مغار قاشقی حکاکی عبارتند از:

یک ساق خم شده. بر خلاف ساقه مستقیم در بسیاری از مغارهای قاشقی، ساقه روی یک قاشق حکاکی شده خمیده است. نقطه خم شدن ساقه از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است. این شکل به این معنی است که وقتی لبه برش با بلوک چوبی برخورد می کند، زاویه دستگیره تقریباً 90 درجه است.
نمایه ای که شامل یک غوطه ور شدن قاشق مانند در نزدیکی لبه برش است. طول قسمت "قاشق" از سازنده ای به سازنده دیگر متفاوت است، همانطور که جارو کردن و عرض لبه برش مغار قاشقی حکاکی استاندارد آنها متفاوت است. با این حال، بیشتر مغار های قاشقی به نام خود شباهت دارند. شما می توانید آنها را از میان ردیفی از سنگ های کنده کاری روی چوب شناسایی کنید. آنها معمولاً در امتداد محور باریک و قاشقی شکل در نزدیکی لبه برش هستند.

چگونه از مغار قاشقی حکاکی استفاده می شود؟

مغار قاشقی ابزار حکاکی ایده آل برای برش های مقعر است. بنابراین، نه تنها یک مغار قاشقی شبیه قاشق است، بلکه مانند یک قاشق کار می کند - با دندان. شفت منحنی و جلوی اسکوپ شده به صورت پشت سر هم کار می کنند تا با هر ضربه، لقمه های قابل توجهی از چوب را پاک کنند. بنابراین، یک منبت‌کار باتجربه می‌تواند به سرعت کاسه مقعر قاشق چوبی، لیوان یا ظرف کوچک را با استفاده از یک قاشق چاقو کنده کند.

ممکن است تعجب کنید که آیا می توانید به جای یک مغار قاشقی از یک مغار خمیده معمولی استفاده کنید. در واقع، شما می توانید، و برخی از منبت کاران مرتباً این کار را انجام می دهند. آن‌ها یک مغار با جاروی متوسط ​​و تیغه‌ای بلندتر و پهن‌تر از مغار قاشقی انتخاب می‌کنند - چیزی شبیه شماره 5 یا 7 که حدود 20 میلی‌متر عرض دارد. سطح برش عریض همراه با شفت بلند این امکان را فراهم می کند که به طور موثر کاسه یک قاشق چوبی را بیرون بیاورید. با این حال، اگر ناحیه برش کوچک باشد، یک مغار قاشقی برای بریدن سطح مقعر مؤثرتر عمل می کند، زیرا می تواند با شعاع کمتری برش دهد. برخی از مغارهای خمیده بلند برای رسیدن به نواحی کوچکتر بسیار بزرگ هستند.

غالباً، منبت‌کارانی که برای بخش عمده‌ای از سطح مقعر از یک قلاب خم شده استفاده می‌کنند، از چاقوی قلابی برای رسیدن به نواحی کوچک استفاده می‌کنند و خطوط ضربه‌ای به جا مانده از مغار قاشقی را صاف می‌کنند. هنگامی که یک مغار قاشقیی حکاکی شده به خوبی از آن استفاده می شود، کار یک مغار قاشقی خم شده و یک چاقوی قلابی را انجام می دهد.

در چه نوع کنده کاری روی چوب از مغارهای قاشقی حکاکی استفاده می شود؟

مغارهای قاشقی برای هر پروژه کنده کاری که در آن باید یک کاسه را بیرون بیاورید و گرد کنید، به خوبی کار می کنند. آنها ابزار بسیار خوبی برای منبت کاری درختان متخصص در قاشق، کاسه، و دیگر ظروف آشپزخانه هستند. منبت‌کاران لاوسپون از آن‌ها نه تنها برای حک کردن کاسه قاشق، بلکه برای هر تزئینی که نیاز به برش مقعر دارد، استفاده می‌کنند.

انواع دیگر کنده کاری روی چوب به خوبی از ابزار حکاکی با قاشق استفاده می کنند. حکاکی‌های نقش برجسته متوجه می‌شوند که یک مغار قاشقی می‌تواند به گوشه‌های تنگ دسترسی داشته باشد و به مناطق زاویه‌دار دسترسی پیدا کند که مغارهای قاشقی بزرگ‌تر نمی‌توانند. حکاکی‌کنندگان هواپیمای تخت و کسانی که «دور» کار می‌کنند از مغارهای قاشقی حکاکی برای خالی کردن ویژگی‌های قطعات خود استفاده می‌کنند.

حکاکی براده تک نوع کنده کاری است که به ندرت نیاز به حکاکی با قاشق دارد. حکاکی تراشه با تمرکز بر خطوط مستقیم و الگوهای هندسی، به‌جای هر نوع مغار تخت، بیشتر به مغارها متکی است.

 

مغار قاشقی

حکاکی با مغار قاشقی دارای یک شفت منحنی، اغلب باریک و یک شیب قاشقی شکل در نزدیکی لبه برش است. این شکل آن را به ابزاری ایده آل برای برش قسمت های مقعر در قاشق ها و کاسه ها و هر مکان دیگری که نیاز به سوراخ کردن دارد تبدیل می کند.

حکاکی با مغار قاشقی ابزاری کاربردی برای تقریباً هر نوع کنده کاری است، به استثنای حکاکی براده ای که بر روی خطوط مستقیم تمرکز می کند و بر روی مغار تکیه می کند. از آنجایی که یک ابزار همه کاره است، یک مغار قاشقی حکاکی در بسیاری از مجموعه‌های ابزار حکاکی روی چوب برای مبتدیان گنجانده شده است.

مدل:
قاشقی
کشور سازنده:
ایران ( اصفهان )
نوع دسته:
چوبی
سایز بندی:
از 20 تا 30 میلیمتر
افزودن نظر