ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانمته الماسه چهار شیار دیاجر فرانسه

مته الماسه چهار شیار ساخت فرانسه برند دیاجر

نوع محصول : ابزار تراشکاری و سوراخکاری

دسته بندی محصول : مته

زیر دسته بندی محصول : مته و قلم چهار شیار

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

135,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات مته الماسه چهار شیار دیاجر فرانسه

 
✅ ساخت فرانسه
✅ دارای الماس تخت بسیار قدرتمند
✅ مناسب انواع سنگ و بتن های غیر مسلح
✅ دارای شفت مناسب دریل های بتن کن چهار شیار
✅ در طول های 110، 160 و 260 میلیمتر
✅ از قطر 4 تا 14 میلیمتر
✅ کیفیت بسیار بالای اروپایی
 
 

راهنمای خرید مته الماسه چهار شیار دیاجر فرانسه

ابتدا در قسمت سایز، اندازه قطر و طول مته را مشخص کنید، عدد اول بیانگر قطر و عدد دوم بیانگر طول می باشد. به طور مثال سایز 110*6، 6 میلیمتر قطر مته و 110 میلیمتر طول مته می باشد. سپس فرآیند خرید را انجام دهید.

ویژگی های مته الماسه چهار شیار دیاجر فرانسه

3 نقطه پشتیبانی، اثرات ضربه را به محور مته هدایت می کند و قدرت تخریب را افزایش می دهد
نوک "Z" اثر سوزاندن را تقویت می کند و دقت بالایی را ارائه می دهد.
پروانه Tri-zone حذف و استخراج گرد و غبار را بهینه می کند

 

راهنمای نهایی برای مته الماسه چهار شیار SDS  انواع، کاربردها و راهنمای خرید مته الماسه چهار شیار

اگر در بازار مته های مته الماسه چهار شیار  SDS هستید، این پست وبلاگ باید حتما بخوانید. بیت های SDS ابزارهای همه کاره ای هستند که می توانند در بسیاری از مصالح بنایی مختلف استفاده شوند. در این مقاله مته های الماسه چهار شیار SDS چیست و انواع مختلف بیت های SDS موجود در بازار امروز را مورد بحث قرار می دهد. ما همچنین در مورد اینکه کدام مته الماسه چهار شیار مته های چکشی SDS باید استفاده شود و همچنین نکاتی در مورد خرید مته های الماسه چهار شیار SDS برای پروژه بعدی شما ارائه خواهیم کرد!

در این وبلاگ به موارد زیر خواهیم پرداخت:

تفاوت بین مته های الماسه چهار شیار SDS
راهنمای خرید مته های الماسه چهار شیار SDS و پروژه شما
مته های بدون گرد و غبار یا توخالی
چه چکش های تخریبی با کدام مته کار می کنند
منشا مته های الماسه چهار شیار SDS

تفاوت بین SDS Plus و SDS Max چیست؟

 

در حالی که مته های SDS و SDS-Top بسیار کمتر رایج هستند و مته های الماسه چهار شیار SDS-TE-S بیشتر برای برنامه های قلم و تخریب هستند، SDS Plus و SDS Max احتمالاً دلیل حضور شما در اینجا هستند. پس چه فرقی دارد؟

از نظر فیزیکی تفاوت های اندازه در مته های چهار شیار و پنج شیار وجود دارد. SDS Plus مته های الماسه چهار شیار دارای ساقه 10 میلی متری است در حالی که SDS Max مته های پنج شیار دارای ساقه 18 میلی متری است. این بدان معناست که مته های SDS Max دارای قابلیت افزایش یافته برای کار سنگ‌تراشی سخت‌تر، مقاومت در برابر گشتاور و نیروی بیشتر هستند.

محدوده مته الماسه چهار شیار SDS Plus از نظر طول کوتاه‌تر است و برای کارهای سبک‌تر و سوراخ‌هایی با قطر کوچک‌تر طراحی شده است. آنها را به یک وظیفه خانگی واگذار نکنید. گاهی اوقات زمانی که کار نیاز به سوراخ بزرگتری ندارد یا زمانی که نزدیک به لبه کار می کنید، نیاز به استفاده از مته الماسه چهار شیار SDS Plus دارید. به خصوص هنگام کار در نزدیکی لبه، یک مته کوچکتر و کم قدرت ترجیح داده می شود زیرا خطر کنده شدن یک قطعه بتن از لبه بیرونی را کاهش می دهد.

متوجه خواهید شد که مته های الماسه پنج شیار SDS Max دارای طول های بسیار طولانی تری برای جاسازی عمیق تر است. مقداری همپوشانی بین این دو وجود دارد اما SDS Max مته های پنج شیار عموماً برای کاربردهای حفاری عمیق‌تر و سخت‌تر طراحی شده است.

تغییر SDS-Max مته الماسه پنج شیار برای داشتن استحکام پیچشی بهبود یافته ایجاد شده است، به این معنی که می توان آن را با سرعت های بالاتر هدایت کرد و همچنان نیروی خود را بدون شکستگی حفظ کرد. هنگام حفاری در بتن، به دلیل میلگردها و سنگدانه هایی که به صورت متراکم در داخل بتن فشرده می شوند، مته ها به ناچار با مقاومت بیشتری مواجه می شوند.

یک مته همه کاره، هنگامی که یک گل میخ بزرگتر دارید که باید در عمق جاسازی شود یا هنگام سوراخ کردن زیرلایه های ضخیم تر، از یک مته الماسه پنج شیار SDS Max استفاده می کنید. به عنوان مثال، زمانی که باید از دیوار برای یک مجرا یا سیم کشی سوراخ کنید.

هنگام خرید قطعات سنگ تراشی، انواع مختلف موجود را در نظر بگیرید و به دنبال آن باشید که متناسب با کاربرد شما باشد. فقط نروید یکی بخرید چون ارزانتر است.


راهنمای خرید مته الماسه چهار شیار : به دنبال چه چیزی باشم؟

 

مته های الماسه چهار شیار بنایی SDS بیشتر در پس از نصب لنگرها در ساخت و سازهای بتنی و کاربردهای بنایی مانند سنگ یا آجر استفاده می شوند. اگر به عنوان یک حرفه ای کار می کنید، استفاده از مته های مختلف SDS دارای مزایا و معایبی است.

قبل از خرید قطعات سنگ تراشی SDS خود، مهم است که مطمئن شوید که با مته فعلی شما سازگار هستند. یکی دیگر از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، کاربرد است. سوراخ با چه قطری سوراخ می کنید؟ به چه چیزی حفاری می کنید؟ بتن، سنگ، آجر؟ آیا گرد و غبار بتن خطراتی دارد؟ این سوالات می توانند برای موفقیت پروژه شما کاملاً مهم باشند. هنگامی که اینها را تحت کنترل دارید، می توانید به انواع مته ها و ویژگی های خود بروید.

هنگام انتخاب هر مته الماسه چهار شیار SDS باید به دنبال ویژگی های کلیدی باشید. شامل:

نوک کاربید
طراحی نوک
مقدار و طرح فلوت
مته های بدون گرد و غبار

نوک کاربید مته الماسه چهار شیار 

مته های الماسه چهار شیار SDS در هنگام سوراخ کردن تحت فشار و اصطکاک جدی قرار می گیرند که گرما تولید می کند و بر یکپارچگی مته الماسه چهار شیار تأثیر می گذارد. به همین دلیل مته های الماسه چهار شیار SDS ما از کاربید تنگستن استفاده می کنند.

مته‌های الماسه چهار شیار SDS تقویت‌شده با کاربید تنگستن تقریباً دو برابر فولاد سفت‌تر هستند و به طور مؤثر گرما را از بین می‌برند. مواد نوک، لبه برش تیز را بهتر از ابزارهای فولادی حفظ می‌کند، و امکان پرداخت صاف‌تر و حذف کارآمد مواد را فراهم می‌کند.

مارک های دیگر اغلب می توانند از کاربید تیتانیوم استفاده کنند که اگرچه سخت تر است، اما گرما را نیز از بین نمی برد. رسانایی حرارتی آن بسیار بالاتر از کاربید تنگستن است که به بقیه قطعات فولادی وارد می شود و عمر کاری آن را کاهش می دهد.

طراحی نوک مته الماسه چهار شیار 

از آنجایی که اکثر قطعات سنگ تراشی دارای نوک های متفاوتی هستند، ادغام آنها با فلوت های فولادی و اسپلین در بین مارک ها متفاوت است. ویژگی های کلیدی طراحی که باید به دنبال آن باشید این است که نوک آن جوش یا وارد شده باشد. اما چه فرقی دارد؟

طرح های نوک جوش داده شده به دلیل نزدیک تر بودن فلوت ها به نوک، عملکرد سریع تری در حذف مواد دارند. نوک های درج شده یا فرورفته می توانند برای مدت طولانی تری تیزتر بمانند، اما اغلب فقط برای مواد نرم تر استفاده می شوند. نوک های درج گرد و غبار بیشتری باقی می ماند که به معنای تمیز کردن و برس کشیدن بیشتر سوراخ خواهد بود.

مورد بعدی که باید به دنبال آن باشید، طرح نوک است. مته های الماسه چهار شیار مختلف SDS دارای موارد زیر خواهند بود:

نوک های متقاطع که می توانند عملکرد بیشتری را از طریق میلگرد ارائه دهند، اما گرد و غبار بیشتری را بر جای می گذارند. تکه هایی با نوک برش متصل به فلوت ها گرد و غبار بتن را کارآمدتر از آن هایی که طرح ضربدری دارند استخراج می کنند.
نوک های کاربید میلگرد پخ شده راندمان مورد نیاز برای تخریب از طریق میلگرد و عمر کاری بیت را متعادل می کند. همیشه به دنبال نکات پخ برای افزایش استفاده از مته الماسه چهار شیار باشید.
تکه های مولتی کاتر یا Y-کاتر اغلب در مته های بدون گرد و غبار یافت می شوند تا گرد و غبار را به طور موثر به سوراخ های خلاء منتقل کنند. اما آنها را می توان در مته های SDS Plus و SDS Max نیز یافت. در  مته های استاندارد، این طرح‌ها به دلیل طراحی نوک درج شده‌شان نمی‌توانند آنقدر مفید باشند.

مقدار و طراحی فلوت مته الماسه چهار شیار 

فلوت ها از شفت به سمت اسپلاین می روند تا گرد و غبار را به طور موثر حذف کنند و از گرفتگی نوک آن جلوگیری کنند. فاصله زیاد بین نوک و فلوت می تواند مضر باشد، اما میزان و طراحی فلوت نیز می تواند مضر باشد.

مقدار فلوت ها معمولاً با طراحی نوک مشخص می شود. هر چه فلوت های بیشتری داشته باشید، مواد بیشتری با سرعت بالایی حذف می شوند. با این حال، توجه به این نکته مهم است که هم تعداد زیاد و هم کم فلوت ها می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. مته های الماسه چهار شیار 3 تا 4 می توانند بهترین مصالحه برای حفاری در بتن و بنایی باشند.

طراحی فلوت بالاتر، یعنی فلوت‌هایی با چرخش کمتر، امکان حذف بیشتر گرد و غبار را فراهم می‌کند، در حالی که فلوت‌های کم‌عمق‌تر و سفت‌تر می‌توانند مستعد گرفتگی در نوک آن باشند. فلوت‌های کوتاه‌تر به فشار کمتری در حین سوراخ‌کاری نیاز دارند، اما مواد زیادی را حذف نمی‌کنند که باعث کند شدن کار می‌شود.

مته های بدون گرد و غبار یا توخالی

مته های بدون گرد و غبار مورد توجه خاص خود قرار می گیرند. مته‌های بدون گرد و غبار جدید در بازار از نوک و سوراخ‌های خود استفاده می‌کنند تا گرد و غبار را از مته دور کرده و به مسیر خلاء به عنوان حفاری بکشند. این اجازه می دهد تا شرایط کاری تمیزتر و حفاری کارآمدتر، به ویژه زمانی که گرد و غبار سیلیس بتن نگران کننده باشد.

سوراخ های خلاء یک راه حل به روز برای مشکل قدیمی مسدود شدن غبار بتن سوراخ های مته است که معمولاً سوراخ های ناقص ایجاد می کنند. حفره های خلاء گرد و غبار را از روی ذره می کشانند و سوراخ های مته تمیز و شفافی را باقی می گذارند. مته های بدون گرد و غبار که در کاربردهای مهار شیمیایی استفاده می شوند، می توانند نیاز به دمیدن و برس کردن سوراخ ها را قبل از تزریق لنگرهای شیمیایی از بین ببرند.

مته های بدون گرد و غبار همچنین می توانند قرار گرفتن در معرض سیلیس کریستالی را که معمولاً به گرد و غبار سیلیس می گویند، کاهش دهند. گرد و غبار سیلیس از مصالح بنایی در هنگام خرد کردن، سوراخ کردن، اره کردن یا صیقل دادن آزاد می شود. ذرات ریز از سنگ تراشی که به سیستم تنفسی می لغزند، می توانند پیامدهای سلامتی فاجعه باری داشته باشند و باعث ایجاد شرایط سلامتی ناتوان کننده و ناتوان کننده با قرار گرفتن در معرض زیاد شوند. مته‌های بدون گرد و غبار به عنوان یک کنترل مهندسی شده کمک می‌کنند زیرا گرد و غبار بتن حاوی سیلیس را قبل از تبدیل شدن به هوا استخراج می‌کنند.

مته های بدون گرد و غبار در هر دو مدل مته الماسه چهار شیار SDS Plus و مته الماسه پنج شیار SDS Max با طرح های نوک زیادی عرضه می شوند. صرف نظر از نوع مته، این مته ها کارآمد هستند و در هنگام سوراخ کردن و لنگر انداختن، جایی برای خطا باقی نمی گذارند.


از کدام مته الماسه چهار شیار SDS استفاده کنم؟

هنگام کار با سنگ تراشی، هر دو ابزار SDS Plus و SDS Max به یک اندازه قادر به دریافت نتایج مورد نظر شما هستند. یک مته الماسه پنج شیار SDS Max می تواند ابزاری سخت و قدرتمند برای انجام کار باشد. اما ممکن است ظرافت در حفاری ریزتر، نزدیک به لبه حفاری نباشد.

اکنون همه عوامل کلیدی مرتبط با مته های الماسه چهار شیار SDS و انتخاب را می دانید. مهم ترین نکته این است که کار را در نظر بگیرید و از حقایقی که بیان کردیم برای انتخاب خود استفاده کنید. و اگر کورکورانه به شغلی می‌روید، بهتر است بیش از حد آماده باشید تا آمادگی ناکافی در محل. در بسیاری از موارد، ممکن است به معنای فرآیند حفاری آسان‌تر و نتیجه سریع‌تر باشد. و این هرگز چیز بدی نیست.

ما این راهنمای مته الماسه چهار شیار SDS تاکتیکی را ایجاد کردیم تا به شما کمک کند بهترین مته های الماسه چهار شیار SDS-Plus و SDS-Max موجود در بازار را انتخاب کنید. و اگر در مورد جنبه های مطرح شده در این مقاله سوالی دارید، نظرات خود را در وب سایت فروشگاه اینترنتی ابزار آلات رضوان ثبت کنید. .


آیا همه مته های الماسه چهار شیار SDS با چکش های تخریب سازگار هستند؟

 

خبر بد این است که خیر، شما به یک ابزار برقی متفاوت با یک چاک SDS برای مته های الماسه چهار شیار مختلف نیاز دارید. مته های الماسه چهار شیار SDS قدیمی در همان مته های SDS Plus قرار می گیرند، اما به یک دریل چکش تخریب چهار شیار SDS Plus نیاز دارند. و مته الماسه چهار شیار SDS Max نیاز به مته چکشی SDS Max خود دارد. اندازه ساقه از سازگاری هر مته الماسه چهار شیار با دریل بتن کن چکشی دیگر جلوگیری می کند. بنابراین مهم است که به وظیفه خود فکر کنید. به کار نگاه کنید و در نظر بگیرید:

من چه چیزی را سوراخ می کنم؟ بتن سخت تر است یا شاید سنگ؟
اندازه سوراخ مورد نیاز است؟ چه عمقی نیاز دارم؟

صرف نظر از این که مته SDS Plus یا SDS Max باشد، وقتی در یک دریل چکشی قرار می‌گیرد، کافی است آن را وارد کنید تا با طراحی ساقه‌اش ثابت بماند و از شل شدن مته جلوگیری کند. دریل های چکشی دوار مجهز به چاک SDS دارای فنر هستند. به سادگی وارد کردن، چرخاندن، و ایمن است. همانطور که بوش در سال 1975 طراحی کرد.

خطوط کناری مته های الماسه چهار شیار SDS امکان حرکت در امتداد شفت را فراهم می‌کنند و عملکرد چکش را افزایش می‌دهند. همانطور که بیت می چرخد و بتن را می برد، حرکت پودر شدن، مته های الماسه چهار شیار SDS را بیشتر در جای خود فشار می دهد.

دریل های برقی با عملکرد چکشی می توانند در مصالح بنایی نرم تر مانند آجر یا بلوک توخالی استفاده شوند. اما چاک 3 فک آنها پاشنه آشیل آنهاست. اگر دریل برقی در حین استفاده از مته ساق صاف با مقاومت مواجه شود، خطر لیز خوردن مته افزایش می یابد. کشش و مهمتر از آن زمان را از دست خواهید داد. به عنوان یک تاجر، از ابزار مناسب برای کار استفاده کنید.

دریل های بتن کن چهار شیار

بزرگترین نکته هنگام انتخاب چکش چرخشی سرعت و میزان فعال سازی چکش در دقیقه است. این می تواند به معنای تفاوت بین یک کار دو دقیقه ای باشد که با یک مته کم قدرت به یک کار 15 دقیقه ای تبدیل می شود.


خاستگاه مته الماسه چهار شیار SDS

حفاری بتن یا سنگ با مته استاندارد تقریباً غیرممکن است، اما دریل ها و مته های الماسه چهار شیار SDS جوابگو هستند. پس از سه دهه توسعه در آلمان، این شکل جدید حفاری در سراسر جهان برای انواع مختلف کار استفاده شده است.

استفاده از دریل ها و مته‌های استاندارد، کاربران را ملزم می‌کرد تا سه فک اطراف ساقه را صاف کنند. مشکل این بود که به محض اینکه مته با مقاومتی مواجه شد، مته در سه نظام گیر کرد و نیاز به سفت کردن مجدد داشت. اغلب باعث ناامیدی و کاهش سرعت کار می شود. بعضی چیزها باید انجام شوند.

آنچه مورد نیاز بود یک سیستم تعویض مته سریع بود که هم ایمن بود اما هم امکان حرکت عمودی را در یک دریل بتن کن چکشی دوار فراهم می کرد. در جایی که دیگران سعی کردند از مته های اسپلاین در توسعه خود استفاده کنند، این بوش بود که محصولی قابل اعتماد را ارائه کرد. اینجاست که نبوغ آلمانی برای توسعه مته الماسه چهار شیار SDS اصلی وارد می شود. SDS Plus و SDS Max بعداً می آیند.

یکی از ویژگی های اصلی که SDS را از سایر انواع متمایز می کند نحوه قرار گرفتن آن در ابزار برقی شما است. در حالی که بیت های معمولی معمولاً با 3 فک چاک محکم می شوند، یک مته الماسه چهار شیار SDS دارای شکاف هایی برای اتصال آن و چرخش محکم با دقت و سرعت است.

معنی اصلی SDS که در دهه 1970 توسعه یافت، Stecken – Drehen – Sichern بود که در ترجمه به انگلیسی «Insert – Twist – Secure» است. عملی که معمولاً هنگام قرار دادن مته انجام می دهید.
مته های الماسه چهار شیار SDS امروز

امروزه SDS مخفف "Slotted Drive Shaft" است و در طول سال ها تکرارهای زیادی با تغییرات مختلف داشته است. یکی از ویژگی‌های خارق‌العاده مته های الماسه چهار شیار SDS این است که هنگام استفاده درون دریل نمی‌چرخند. تعدادی از انواع مته الماسه چهار شیار SDS وجود دارد که ممکن است خودتان از آنها استفاده کنید:

SDS
SDS-Plus
SDS-Max
SDS-Top
SDS-TE-S

مته ساده و اصلی SDS سال‌هاست که از تولید خارج شده است و مته های SDS-Top با جایگزینی مدل‌های دیگر به تدریج کنار گذاشته شده است. مته های الماسه چهار شیار SDS-TE-S عموماً اسکنه‌ها یا خراش‌هایی هستند که برای تخریب کردن یا تخریب کاربردهای بتن سازگار با «جک چکش» یا همان چکش تخریب استفاده می‌شوند. این روزها متداول ترین قطعات سنگ تراشی SDS که در سایت با آنها مواجه می شوید، معمولاً انواع SDS Plus و SDS Max هستند. این قطعات بتنی معمولی شما هستند، خواه بدون گرد و غبار، 3 فلوت، نوک جوش داده شده و غیره باشد.

 

افزودن نظر