ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانتیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B

تیغ اره عمود بر مخصوص MDF

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : تیغ اره

زیر دسته بندی محصول : تیغ اره ام دی اف بر

مدل
طرحاصل
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

85,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B

✅ در دو مدل طرح ( چینی ) و اصل ( سویسی )

✅ دارای استاندارد T101B

✅ دارای تیغه های رو به بالا

✅ دارای قابلیت برش تمیز بدون لب پریدگی

✅ مناسب انواع ام دی اف و لمینیت

✅ دارای انتهای تی شکل

✅ در کارت های 5 عددی

راهنمای خرید تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B

✅ برای خرید تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B، ابتدا در قسمت مدل ، کشور سازنده یا طرح و اصل بودن محصول تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B را انخاب کنید.

✅ تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B در کارت های پنج عددی عرضه می شود.

 

شرایط مرجوع کردن تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B

✅ برای مرجوع کردن تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B، تیغ ها نباید از بسته خود خارج شده باشند.

✅ بسته بندی محصول باید در حالت اولیه خود باشد و تغییری نکرده باشد.

✅ تیغ ها نباید به کار زده شده باشد.

✅ در صورتی که اهمال از طرف فروشنده نباشد، هزینه مرجوعی کالای تیغ اره عمود بر ام دی اف بوش مدل T101B به هر دلیلی با خریدار می باشد.

 

آیا می توان ام دی اف را با تیغ اره عمود بر ام دی اف برش داد؟

شما دوام تخته فیبر با چگالی متوسط یا MDF را دوست دارید، به خصوص به این دلیل که آب بندی یا رنگ آمیزی آن بسیار آسان است. با این حال، وقتی نوبت به بریدن ام دی اف می رسد، اینجاست که با مشکل مواجه می شوید. شما به دنبال ابزار برش عالی هستید و فکر می کنید که یک تیغ اره عمود بر ام دی اف است، اما مطمئن نیستید. آیا می توان ام دی اف را با تیغ اره عمود بر ام دی اف برش داد؟

ام دی اف را می توان به راحتی با تیغ اره عمود بر ام دی اف، با تیغه ای که بین 6-10 TPI (دندان در هر اینچ) دارد، برش داد. ام دی اف برای برش نرم است، بنابراین تیغ اره عمود بر ام دی اف استاندارد با 20 تا 40 دندان برای برش های معمولی بهترین است و میزان پارگی را کاهش می دهد.

اگر به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد جزئیات برش ام دی اف با تیغ اره عمود بر ام دی اف هستید، به جای درستی آمده اید. در این راهنما، من به شما می گویم که چگونه تخته ام دی اف را با تیغ اره عمود بر ام دی اف (بدون بریدگی) برش دهید و همچنین نحوه استفاده از تیغ اره عمود بر ام دی اف را برای برش دادن ام دی اف روکش شده به شما می گویم. شما نمی خواهید آن را از دست بدهید!

چگونه می توان تخته ام دی اف را با تیغ اره عمود بر ام دی اف برش داد؟

در زیر مراحل برش ام دی اف را در خانه به شما نشان می دهم. برش آن بسیار آسان است و این راهنما به شما کمک می کند تا بهترین پایان ممکن را داشته باشید.

مراحل برش تخته ام دی اف با تیغ اره عمود بر ام دی اف به شرح زیر است:

وسایل ایمنی خود را بپوشید
یک تیغه مناسب که بین 6-10 TPI داشته باشد وصل کنید.
MDF را به میز کار خود بچسبانید
نواحی برش خورده را علامت بزنید
از اره عمود بر برای برش دادن ام دی اف استفاده کنید

برای جلوگیری از خم شدن تیغه اره عمود بر حتماً از راهنمای من پیروی کنید.

اجازه دهید این مراحل را با جزئیات بیشتری توضیح دهم.

مرحله 1: تجهیزات ایمنی خود را بپوشید

برای ایمنی خود، هنگام استفاده از اره عمود بر یا هر نوع ابزار برقی دیگر، همیشه باید از وسایل محافظ استفاده کنید. شما باید دستکش و عینک نجاری داشته باشید. به خصوص در مقایسه با برش انواع دیگر چوب، ام دی اف تمایل زیادی به ریختن گرد و غبار در هنگام برش دارد. شما نمی خواهید که گرد و غبار در چشمان شما باشد، بنابراین عینک ضروری است!

مرحله 2: تیغه اره منبت کاری اره مویی مناسب را تهیه کنید
بهترین تیغ اره عمود بر ام دی اف برای برش ام دی اف چیست؟

بهترین تیغ اره عمود بر ام دی اف برای برش MDF باید بین 6-10 TPI (دندان در هر اینچ) داشته باشد. تیغه اره عمود بر کاری اره مویی باید حداقل 1 اینچ (25 میلی متر) بیشتر از ضخامت ام دی اف باشد.

تعداد دندان هایی که انتخاب می کنید به نوع برشی که می خواهید انجام دهید بستگی زیادی دارد.

مرحله 3: ام دی اف را محکم کنید

روی میز کار یا ایستگاه کاری خود، تخته MDF را صاف قرار دهید. یک لبه تخته باید بالای لبه میز شما باشد. هنگامی که تخته در جای خود قرار گرفت، آن را با گیره از همه طرف محکم کنید.

من توصیه می کنم از یک اسب اره برای برش دادن وسط تخته ام دی اف استفاده کنید.

پس از برش ام دی اف، ممکن است بخواهید سطح را صاف کنید تا صاف شود.

مرحله 4: مناطقی را که می خواهید برش دهید علامت بزنید

با قفل شدن تخته ام دی اف، در مرحله بعد، زمان برنامه ریزی برش ها فرا رسیده است. با استفاده از یک مداد، یک طرح کلی روی سطح تخته بکشید، جایی که با تیغ اره عمود بر ام دی اف خود را برش می دهید. وقتی از طرح کلی راضی هستید، می‌توانید با قلم یا نشانگر روی آن بروید تا بتوانید طرح کلی را به وضوح ببینید.

مرحله 5: برش ها را با تیغ اره عمود بر ام دی اف ایجاد کنید

اکنون زمان برش MDF با استفاده از تیغ اره عمود بر ام دی اف است. کفش اره عمود بر خود را در نقطه شروع طرح برش زاویه دهید، و تیغه را با خطوطی که ترسیم کرده اید در یک ردیف نگه دارید. اره عمود بر را به زور وارد قطعه کار نکنید. اجازه دهید تیغه برش را انجام دهد.

چگالی ام دی اف ایجاب می کند که حرکات خود را هدفمند و در عین حال آهسته نگه دارید. هرگز عجله نکنید و فشار زیادی هم وارد نکنید.

چگونه می توان ام دی اف روکش شده را با تیغ اره عمود بر ام دی اف برش داد؟

اگر به دنبال یک روکش فوق العاده بادوام برای پروژه نجاری خود هستید، ممکن است از ام دی اف روکش شده استفاده کنید. این با ام دی اف معمولی متفاوت است زیرا دارای روکش های چوبی در بالای قطعات تخته فیبر است. هر دو طرف دارای روکشی هستند که 0.5 میلی متر ضخامت دارد. روکش به برشی ظریف و مرتب نیاز دارد.

بهترین تیغ اره عمود بر ام دی اف برای ام دی اف روکش دار تیغه ای است که دارای 15 تا 20 TPI (دندان در هر اینچ) باشد زیرا از پارگی روکش جلوگیری می کند. تعویض تیغه برش رو به پایین از آسیب دیدن روکش سطح جلوگیری می کند.

اگر به جای وسایل معمولی ام دی اف روکش شده خریداری کرده اید، همچنان می توانید از اره مویی برای برش چوب استفاده کنید. یک اره مدور به همان خوبی کار خواهد کرد.

سعی کنید برای جلوگیری از پارگی، به خطی که می‌خواهید برش دهید، نوار ماسک اضافه کنید.

مراحلی که در بالا توضیح دادم در اینجا قابل اجرا هستند. برخی از کارگران نجاری قبل از بریدن چوب روکش شده با اره عمود بر، از یک چاقوی کاربردی استفاده می کنند، زیرا این کار به اره عمود بر کمک می کند تا راحت تر از چوب متراکم برش بزند.

می توانید چوب را از هر دو طرف برش دهید زیرا ام دی اف روکش شده معمولاً دارای یک لایه روکش در هر دو طرف است. فقط در صورتی که روکش شما این کار را نمی کند، می خواهید هنگام برش، طرف روکش رو به بالا باشد.

توصیه می‌کنم هنگام برش ام‌دی‌اف معمولی، حتی آهسته‌تر از شما حرکت کنید، زیرا خطر بریدگی با لمینت می‌تواند بیشتر باشد.

چگونه می توان ام دی اف را بدون تراشه برش داد؟

هر بار که سعی می کنید ام دی اف را برش دهید، چه لمینیت باشد یا نه، سردرد زیادی برای شما ایجاد می کند. آیا این ابزاری است که استفاده می کنید؟ شاید این تکنیک شما نادرست است؟ چگونه می توان ام دی اف را بدون تراشه برش داد؟

در اینجا 9 نکته برای برش MDF برای جلوگیری از خرد شدن وجود دارد:

از تیغه ای باریک استفاده کنید که 10 TPI (دندان در هر اینچ) یا بیشتر داشته باشد
از یک تیغ اره عمود بر ام دی اف استفاده کنید که به سمت پایین برش می دهد نه بالا
تنظیم نوسانی روی اره مویی را روی صفر قرار دهید
از یک تیغه اره منبت کاری اره مویی جدید یا تیز استفاده کنید
ابتدا از نوار ماسک استفاده کنید و خط روی نوار را علامت بزنید
ابتدا از یک چاقوی کاربردی با یک تیغه تیز استفاده کنید تا ابتدا سطح را بچسبانید
به آرامی با اره منبت کاری اره مویی برش دهید - آن را مجبور نکنید
اطمینان حاصل کنید که از ام دی اف با کیفیت خوب استفاده می کنید تا مطمئن شوید که الیاف انباشته هستند
تکه ام دی اف را برگردانید و از پایین برش دهید

اجازه دهید هر یک از این موارد را کمی بیشتر توضیح دهم تا دلیل اهمیت آنها را روشن کنید.


1. از یک تیغه ظریف استفاده کنید

یک تیغ اره عمود بر ام دی اف با دندانه های بیشتر همیشه برش صاف تری ایجاد می کند. دندان های کوچک مواد را با سرعت کمتری حذف می کنند که به جلوگیری از پارگی کمک می کند. یک تیغه دندانه‌های کمتری دارد و خیلی سریع برش می‌دهد، بنابراین ظاهری خشن به شما می‌دهد.

هرچه دندانه های تیغه شما بیشتر باشد، برش دادن ام دی اف بدون بریدگی یا آسیب رساندن به آن آسان تر خواهد بود. از تیغه ای با حداقل 50 دندان و 80 دندان استفاده کنید. بسیاری از کارگران نجاری گزارش می دهند که تیغه ای با 60 دندان نقطه شیرین است.


2. از تیغه ای استفاده کنید که به سمت پایین برش می دهد

شاید متوجه شده باشید که رایج ترین تیغه های اره منبت کاری اره مویی در حرکت رو به بالا بریده می شوند. این کار چوب های زائد را به سمت بالا می کشد و می تواند باعث خرد شدن سطح شود. می‌توانید تیغه‌هایی بخرید که دندان‌هایشان به سمت پایین است، یعنی در حرکت رو به پایین برش می‌دهند. این به این معنی است که هر چیپ بیرونی در سمت پایین برد شما قرار خواهد گرفت.
3. تنظیم نوسانی را روی صفر قرار دهید

اکثر اره‌های اره‌ای با کیفیت مناسب دارای صفحه‌ای در کناره‌ی خود هستند که با بالا و پایین رفتن تیغه، میزان بیرون آمدن تیغه را به طور متناوب تغییر می‌دهد. انتخاب یک تنظیم 3 به شما یک برش تهاجمی سریعتر می دهد.

اگر متوجه شدید که تیغه شما همچنان در حال تولید تراشه در شماره 3 است، تنظیمات را کاهش دهید.
4. از یک تیغه نو یا تیز استفاده کنید

تیغ های اره عمود بر ام دی اف کالایی هستند، بنابراین هر زمان که نیاز به برش تمیز و مرتب داشتید از استفاده از تیغه جدید نترسید. سفت نباش! تیغه ها ارزان هستند. یک مورد جدید از اینجا بگیرید و بعداً از من تشکر خواهید کرد.

5. ام دی اف را با یک چاقوی ابزار بزنید

من قبلاً به این موضوع اشاره کردم، اما قبل از استفاده از اره مدور یا اره عمود بر برای بریدن تخته، چیزی را می توان گفت برای نمره دادن به چوب ام دی اف. اگر مشکلات ثابتی در مورد خرد شدن یا بریدگی ام دی اف دارید، آن را امتحان کنید. مطمئن شوید که تیغه چاقوی شما تیز است.
6. از نوار چسب استفاده کنید

گاهی اوقات استفاده از نوار ماسک روی سطح و سپس علامت گذاری خط من روی نوار مفید است. نوار به نگه داشتن الیاف سطحی در جای خود کمک می کند که می تواند برش منظم تری ایجاد کند.

اغلب اوقات یک تیغه تیز خوب بهتر از این روش است. هر چند آن را امتحان کنید.
7. از ام دی اف مرغوب استفاده کنید

من همیشه مواد با کیفیت تری مثل ام دی اف می خرم. به این ترتیب من می دانم که نرخ تراکم MDF بیشتر است و پیوند محکم تری دارد. این پیوند خطر پارگی را تا حد زیادی کاهش می دهد. آیا می دانید زمانی که ام دی اف ساخته می شود ضخامت آن 680 میلی متر است!!؟
8. از ته ام دی اف برش بزنید

من در واقع این کار را بسیار زیاد انجام می دهم که واقعاً خوب کار می کند. من معمولا فقط با اره منبت کاری اره مویی وارونه در پایین ورق برش می زنم. این امر مستلزم آن است که در استفاده از اره منبت کاری اره مویی نسبتاً مهارت داشته باشید. توصیه می کنم فقط ورق را برگردانید، پشت آن را علامت بزنید و فقط از پشت برش دهید.

از آنجایی که تیغه اره منبت کاری اره مویی به سمت بالا برش می دهد، ته آن را تراشه می کند و چهره خوب را با یک برش تمیز باقی می گذارد!


آیا می توان ام دی اف را با اره رومیزی برش داد؟

من در مورد استفاده از اره عمود بر و حتی اره های مدور برای برش ام دی اف صحبت کرده ام، اما اره رومیزی چطور؟ آیا این یک گزینه است؟

اره رومیزی می تواند به راحتی ورق ام دی اف را با تیغه اره 80 دندانه مناسب برش دهد. برای جلوگیری از گرفتگی برش، یک جاروبرقی برای حذف گرد و غبار توصیه می شود.

بیایید بیشتر توضیح دهیم. اره رومیزی برای برش های مستقیم از جمله برش های دادو، برش های برش و برش های عرضی در نظر گرفته شده است. برش های دادو برش های کانالی با کف صاف و دیواره مربعی در امتداد دانه های چوب ایجاد می کند. شما می توانید اتصالات جعبه را به خوبی با دو برش دادو به یکدیگر متصل کنید.

برش های دریده به معنای برش در طول چوب است. برش های متقاطع برش هایی هستند که در دانه های چوب ایجاد می شوند.

از آنجایی که اره های رومیزی بیشتر با تخته های چوب سازگاری دارند، ورق ام دی اف شما باید اندازه ای مشابه داشته باشد. همان نکاتی که در طول این مقاله در مورد آنها صحبت کردم، هنگام استفاده از اره رومیزی برای برش ام دی اف اعمال می شود.

شما باید تخته را محکم کنید، از تیغه ای با تعداد زیادی دندانه کوچک استفاده کنید و به آرامی برش دهید. من همچنین پیشنهاد می کنم یک نوع سیستم حذف خلاء داشته باشید، زیرا اگر گرد و غبار در موتور اره رومیزی بلند شود، اره می تواند از کار بیفتد.

اگر برای این کار از اره دایره ای استفاده می کنید، فقط مطمئن شوید که تیغه را در مسیر درست قرار داده اید. بیشتر مردم نمی دانند که اره مدور کدام یک می چرخد!

نتیجه کار با تیغ اره عمود بر ام دی اف

برش ام دی اف احتمالا ساده ترین ماده برای برش است زیرا از الیاف کوچک تشکیل شده است. ابزارهایی مانند اره عمود بر، اره های دایره ای و حتی اره های رومیزی بیش از حد توانایی برش آن را دارند. کلید جلوگیری از تراشه در ام دی اف (حتی ام دی اف روکش شده) این است که وقت خود را برای برش ها و امتیاز دادن به چوب از قبل اختصاص دهید.

به خاطر داشته باشید که از تیغه نو یا تیز استفاده می کنید زیرا چسب داخل ام دی اف می تواند چند برش تیغه شما را کدر کند.

سایز بندی:
سایز طولی 100 میلیمتر
سایز شفت:
تی شکل
کاربرد:
انواع ام دی اف و لمینیت
کشور سازنده:
در مدل اصلی سوییس و در مدل طرح چین
توضیحات:
دارای قابلیت کلین کات یا برش تمیز بدون لب پریدگی
افزودن نظر