ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانسنباده زن مشتی

سنباده زن دستی پیچی

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : سنباده

زیر دسته بندی محصول : سنباده ورقه ای

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223
درباره محصول
 

مشخصات سنباده زن مشتی پیچی

✅ ساخت ایران

✅ ساخته شده از مواد مرغوب

✅ دارای یک پیچ تنظیم جهت محکم کردن سنباده

✅ خوش دست

✅ استفاده راحت و آسان

✅ مناسب سنباده زنی زوایا

 

نکاتی برای اصول سنباده زنی


قدرت و سنباده دستی را برای نتایج خوب و بدون اتلاف وقت ترکیب کنید.

به گفته شکسپیر، مسیر عشق واقعی هرگز صاف نبود، و به نظر می‌رسد که صاف کردن چوب واقعی به ندرت باعث می‌شود که عشق سیراب شود. بی حوصلگی و ترس در میان کارگران نجاری هنگام سمباده زدن پروژه هایشان احساس رایج تر است. اما سنباده‌زنی مناسب بخش مهمی از نجاری است، بنابراین لطفاً نکات و تکنیک‌هایی را بخوانید که خستگی شما را به آرامش و ترس شما را به سرگرمی تبدیل می‌کند.
گردنم را بیرون می‌آورم و می‌گویم که هیچ پروژه‌ای نباید بدون سمباده‌کاری به پایان برسد. حتی اگر یک قهرمان با هواپیمای دستی باشید یا در کار اسکراپر مهارت داشته باشید، نمی‌توانید سطحی یکنواخت و صاف و یکنواخت داشته باشید. به ناچار تغییرات کوچکی در عمق گذرگاه‌های مجاور تیغه ایجاد می‌شود، در حالی که کف صفحه می‌تواند نوارهای چوبی را که ممکن است پس از اعمال لکه یا پوشش شفاف ظاهر شوند، درخشان کند.
کسانی که صرفاً به ابزارهای برقی متکی هستند، ناگزیر با علائم و الیافی که توسط غلتک‌های تغذیه خرد شده‌اند، آثار و الیافی خواهند داشت. میزهای روتر می توانند خط و خش بر جای بگذارند، و مونتاژ اغلب باعث ایجاد لکه های چسب اشتباه می شود. تمام این لکه ها باید قبل از اعمال پوشش از بین بروند و سنباده زدن بهترین راه برای رسیدن به این هدف است. کارآمدترین روش برای سنباده زدن سطح، ترکیبی از سنباده کاری و سنباده دستی است

ابزار برای سنباده

دستیابی به سطحی با سنباده خوب به کارآمدترین روش مستلزم ترکیبی از سنباده کاری و سنباده دستی است.

سنباده های مدار تصادفی

این دستگاه ها برای از بین بردن مقدار زیادی چوب از سطوح بزرگ عالی هستند. آنها برای مناطق کوچک کمتر مناسب هستند و شکل آنها از رسیدن آنها به گوشه های داخلی جلوگیری می کند.

لنت سنباده

سنباده‌های پد که نسبت به سنباده‌های مدار تصادفی تهاجمی‌تر نیستند، راحت‌تر کنترل می‌شوند، که آنها را برای مناطق باریک‌تر و محدودتر مانند پایه‌های میز و داخل کابینت‌ها مناسب می‌کند.

ابزار سنباده دستی

با دست سنباده بزنید تا کار تمام شود. برای مناطق صاف، از یک بلوک پشتی ساخته شده از چوب پنبه یا لاستیک استفاده کنید تا از فشار ناهموار انگشتانتان جلوگیری شود. برای ترد نگه داشتن قالب ها، از پروفیل های لاستیکی تجاری یا فوم های ساخته شده در فروشگاه برای پشت کاغذ سنباده استفاده کنید.

سنباده زنی برقی حرف اول را می زند

البته، شما می توانید تمام سمباده خود را با دست انجام دهید، اما چرا؟ حتی اگر از سنباده‌های برقی در هر جایی که عملی است استفاده کنید، تقریباً در هر پروژه‌ای به اندازه کافی سمباده دستی وجود خواهد داشت تا رضایت زیادی از انجام دستی به شما بدهد. سنباده های برقی با سرعت بسیار بیشتری نتایج را ارائه می دهند و با حداقل تمرین سطح صاف تری نسبت به سمباده زدن با دست به تنهایی ارائه می دهند.
خبر خوب این است که بر خلاف بسیاری از تجهیزات فروشگاه شما، ابزار سنباده با کیفیت هزینه زیادی برای شما نخواهد داشت. اکیداً پیشنهاد می کنم یک سنباده مدار تصادفی تهیه کنید. سنباده پد نیز مفید است، و من توضیح خواهم داد که چرا یک سنباده جزیی اختیاری است. ماسک گرد و غبار و محافظ شنوایی را فراموش نکنید.

حذف سریع ذخایر با سنباده مداری تصادفی - سنباده های مداری تصادفی ماشین های فوق العاده ای هستند. پد دارای حرکت دوگانه است: در یک دایره و همچنین در یک مدار خارج از مرکز می چرخد. این سنباده‌ها برای صاف کردن و صیقل کردن سریع چوب خام عالی هستند. مدل‌های کف دستی پنج اینچی رایج‌ترین مدل‌ها هستند، اما می‌توانید نسخه‌های دو دستی ۶ اینچی را نیز خریداری کنید.
اکثر سنباده‌های مدار تصادفی سوراخ‌هایی در لنت (و البته روی کاغذ سنباده) برای استخراج گرد و غبار دارند. دیسک‌های سنباده با چسب حساس به فشار (PSA) که ارزان‌تر است یا سیستم‌های هوک و حلقه قابل استفاده مجدد، پشتیبان می‌شوند.
سنباده های قدیمی باید وقتی روی سطح چوب قرار می گیرند روشن شوند، در غیر این صورت وقتی می خواهید آنها را برای فرود بیاورید، خیلی سریع می چرخند و چوب را می ریزند. اکثر مدل‌های جدید دارای کنترل الکترونیکی سرعت هستند که به شما امکان می‌دهد تا سنباده را بلند کنید تا آن را روی سطح مجاور قرار دهید بدون اینکه مجبور باشید هر بار آن را خاموش کنید و دوباره راه‌اندازی کنید.
سنباده‌های مدار تصادفی روی سطوح بزرگ به سرعت کار می‌کنند و دو تکه چوب را در یک صفحه می‌آورند. با این حال، در لبه‌های قطعه کار، قسمت اعظم لنت را روی چوب نگه دارید، در غیر این صورت خطر ظروف یا گرد شدن روی لبه را خواهید داشت. به همین ترتیب، این سنباده ها را در حرکت نگه دارید. روی یک نقطه تمرکز نکنید، یا می توانید یک کاسه کوچک ایجاد کنید.
اگر می توانید پروژه خود را جهت دهید تا به صورت افقی کار کنید. با اجازه دادن به وزن سنباده برای شما، کنترل بیشتری با خستگی کمتر به دست خواهید آورد. همچنین، زیر مجموعه ها را قبل از چسباندن شن و ماسه کنید. سنباده زدن قاب و پانل، پیش بند میز یا قسمت های کشو قبل از مونتاژ بسیار آسان تر است.

سنباده‌های پد کنترل بیشتری را در نواحی کوچک ارائه می‌دهند—سندباده‌های پد، که به آن سنباده‌های کف یا سنباده‌های پایانی نیز می‌گویند، از یک الگوی مداری ساده استفاده می‌کنند و لنت نمی‌چرخد و عملکرد سنباده‌زنی بسیار آهسته‌تری را ارائه می‌کند، اما کنترل بیشتری دارد. پد مربعی به ابزار اجازه می دهد تا نسبتاً به گوشه های داخلی نزدیک شود (اما مراقب باشید که آن را خیلی نزدیک کنید، جایی که می تواند به سرعت سطح مجاور را بجود). این نوع سنباده روی سطوح کوچکتر مانند لبه های قفسه ها یا پایه های میز و همچنین در داخل کابینت ها و سایر فضاهای محدود به خوبی کار می کند.

سنگ ریزه مناسب از ابتدا تا انتها - با هر یک از انواع سنباده، من ترجیح می دهم با کاغذ 150 گریت به جای 120 دانه روی بیشتر قطعات شروع کنم، حتی اگر برداشتن برخی از آثار آسیاب بیشتر طول بکشد. برای چوب هایی که در حال حاضر شکل خوبی دارند، به خصوص در مورد کالاهای ورق با روکش نازک، من با کاغذ 180 شروع می کنم.
توجه: دانه‌هایی که در اینجا به آنها اشاره می‌کنم بر اساس مقیاس FEPA هستند که از پیشوند P به جای مقیاس جایگزین CAMI یا C استفاده می‌کند. در محدوده 150 تا 220، دانه ها تقریباً معادل هستند، اما بهتر است با کاغذ از یک مقیاس کار کنید.
استفاده از یک تکه کاغذ سنباده را تا زمانی که تمام ماسه ها از بین نرود و چیزی جز کاغذ باقی نماند ادامه ندهید. اگر برای وقت خود هزینه کنید، این یک اقتصاد کاذب است. و اگر برای سرگرمی مشغول نجاری هستید، خوب، یک دسته از آن را بردارید. به محض اینکه احساس کردید کاغذ سنباده متوقف شده یا شروع به گرفتگی می کند یا زمانی که نیاز به اعمال فشار بیشتر دارد، به بخش جدیدی از کاغذ سنباده بروید.
پس از تجربه سخت این روش، اجازه دهید به شما اطمینان دهم که جاروبرقی و/یا باد کردن کل قطعه بین شن‌ها بسیار مهم است. من هر دو را انجام می دهم، سپس آن را با یک پارچه چسبناک پاک می کنم. یک تکه شن 150 که روی پد 220 گریت شما بچرخد باعث می شود وقتی نتایج را ببینید نفرین کنید.

نکاتی برای سمباده کاری کارآمد

با کابینت، سمباده زدن را از داخل شروع کنید: اگر در حالی که سرحال هستید از داخل شروع کنید، به جای اینکه در پایان کار را کم کنید، چند دقیقه بیشتر برای انجام درست آن وقت صرف خواهید کرد.
برای تخته سه لا روکش شده، می توانید با کاغذ 180 گریت شروع کنید و در صورت تمایل داخل آن را متوقف کنید
حداقل دیده یا استفاده شود. از یک بلوک سنباده دستی در گوشه ها و در هر قسمت قابل مشاهده تر مانند لبه های چوب جامد استفاده کنید.
زمان بیشتری را به نواحی قابل مشاهده و مواردی که احتمال لمس آنها وجود دارد اختصاص دهید. پایان دادن به کاغذ 180 برای چوب های نرم خوب است، اما برای چوب های سخت به 220 گریت بروید. در دانه های انتهایی، یک درجه ریزتر عمل کنید تا لکه را به عمق جذب نکند و یا شفاف شود.


چگونه متوجه می شوید که سنباده کاری شما به پایان رسیده است؟

مقداری ارواح معدنی را روی سطح پاک کنید و چوب را به سمت نور قوی ببینید. به رنگ زیبایی که ظاهر می شود توجه نکنید. در عوض، به سطح برای خراش های مشخص نگاه کنید، به خصوص نوع زشت مداری. شما دوست دارید ظاهری یکنواخت و بدون مناطق ناهموار یا خراش های برجسته را ببینید. گاهی اوقات دیدن این درست در لحظه تبخیر آسان‌تر است، زمانی که شیارهای خراش همچنان با مایع براق می‌شوند در حالی که سطح بالایی از خشکی کدر است. اگر این گام را بردارید، از عذابی که بسیاری از افراد هنگام اعمال لکه فقط برای دیدن بیرون زدن خراش ها تجربه می کنند، اجتناب خواهید کرد.

سنگ زنی جزئیات و قالب گیری

پس از سنباده کاری مناطق باز، چگونه باید مناطق پروفیل را سنباده بزنید؟ تولیدکنندگان، سنباده‌های جزئی را به عنوان پاسخی برای سمباده‌زنی به هر شکل و هر فضای محدودی تبلیغ می‌کنند. این سنباده ها دارای انواع لنت هایی هستند که متناسب با پروفیل های مختلف طراحی شده اند. اگرچه من صاحب چند دستگاه سنباده ریز هستم، اما می‌توانم بدون آنها زندگی کنم، بیشتر به این دلیل که تغییر مداوم کاغذ روی آنها بسیار مشکل است. آنها به دلیل ماهیت خود، عمل سنباده خود را در ناحیه کوچکی از کاغذ سنباده قرار می دهند که خیلی سریع فرسوده می شود.
بیشتر اوقات فکر می کنم انجام قالب گیری، گوشه های داخلی و سایر قسمت های کوچک با دست سریعتر است. برای ترد نگه داشتن قالب ها، از پروفیل های لاستیکی تجاری استفاده کنید که اکثر اشکال محدب و مقعر را می پوشانند، یا می توانید بلوک های پروفایل خود را از قطعات پانل عایق فوم بسازید.
دانه‌های انتهایی پانل‌های برجسته نیاز به توالی سنباده‌زنی خاصی دارد تا آن را به بقیه پانل تبدیل کند. با سنباده زدن روی دانه ها با کاغذ 150 یا 180 برای مقابله با بافت زبر شروع کنید. سپس کل پروفیل را در چهار طرف پانل با کاغذ 180 یا 220 سنباده بزنید. در آخر، فقط دانه‌های انتهایی را با کاغذ 320 سنباده بزنید، و در حرکات کوتاه با دانه‌ها همراه شوید تا هرگونه خراش دانه‌ای متقاطع را از بین ببرید و توانایی دانه‌های انتهایی برای جذب سطح را کاهش دهید.


سنباده زنی با قدرت - سطوح صاف با قدرت سنباده کاری

سنباده زنی پانل های بزرگ

سنباده‌های مدار تصادفی با سطوح تماس گسترده‌ای که دارند، به طور طبیعی روی پانل‌های بزرگ در خانه هستند.

سنباده زنی قطعات عریض

باز هم، یک سنباده مدار تصادفی در اینجا به خوبی عمل می کند. نکته: سنباده زدن قطعاتی مانند پیشبند رومیزی قبل از مونتاژ آسانتر است.

سنباده زنی قسمت های باریک

روی قطعات کوچکتر مانند قطعات یک قاب، سنباده پد کنترل بیشتری نسبت به سنباده مداری تصادفی می دهد.

سنباده زنی با قدرت – جزییات سنباده کاری نیرو

روشی سریعتر برای شن و ماسه قالب گیری. سنباده‌های جزیی با مجموعه‌ای از لنت‌های مختلف طراحی شده‌اند که برای اکثر پروفیل‌های قالب‌گیری طراحی شده‌اند. شعاع روی این پد با مهره پیش بند مطابقت دارد.
کاغذ سنباده پشت چسب دار که از لنت یک سنباده با جزئیات برقی جدا می شود

یکی از معایب سنباده های جزئیات این است که کاغذ سنباده با پشت چسب اغلب از لنت جدا می شود.

پیشرفت خود را بررسی کنید

در حالی که قطعه کار با نور قوی روشن می شود، چوب را با مقداری مواد معدنی پاک کنید و سطح را برای خراش های آشکار و مناطق ناهموار بررسی کنید.
سنباده زنی نهایی با دست، رنگ پایانی به شما می دهد

مهم نیست که چقدر می توانید از ماشین آلات برای مراحل اولیه سنباده استفاده کنید، باید به هر سطحی مقداری سنباده نهایی را با دست بدهید. در درجه اول، این کار برای خلاص شدن از شر خراش های کوچک مداری است که توسط ماشین ها باقی می ماند و آنها را با خراش های کوچکتر و ریزتر جایگزین می کند که همگی موازی با دانه های چوب هستند و بنابراین کمتر قابل توجه هستند.
تا جایی که ممکن است برای حفظ سطح صاف باید از کاغذ سنباده با یک بلوک سنباده پشتیبان تهیه کنید. به نظر من بلوک‌های لاستیکی به اندازه کف دست راحت‌تر هستند، زیرا می‌توان از آنها برای سنباده‌زنی مرطوب بین لایه‌های روکش استفاده کرد. انتخاب های دیگر شامل بلوک های چوب پنبه ای یا بلوک های چوبی با ورقه چوب پنبه است.
اگر قصد دارید از لکه بر پایه آب یا روکش شفاف استفاده کنید، چند مرحله اضافی وجود دارد. بعد از سمباده دستی نهایی، قطعه را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید. پس از خشک شدن چوب، با کاغذ همرنگی که با آن تمام کردید، خیلی کم سنباده بزنید، اما مراقب باشید که فقط دانه های برجسته را بردارید. مراقب کاغذ سنباده پوشیده شده با استئارات باشید: اگرچه آنها در جلوگیری از گرفتگی عملکرد بهتری دارند، به سمباده اجازه می دهند بیشتر دوام بیاورند و صاف تر بمانند، استئارات ها مومی هستند و با بسیاری از پوشش های مبتنی بر آب تداخل دارند و باعث ایجاد چشم ماهی در سطح می شوند. اگر قصد دارید از یک روکش بر پایه آب استفاده کنید، با سازنده مشورت کنید تا ببینید آیا پوشش با کاغذ سنباده استریت شده سازگار است یا خیر. در آخر، همانطور که برای تمام روش های تکمیل توصیه می کنم، هر مرحله سنباده را روی یک تخته نمونه آزمایش کنید.

سنباده کاری با دست – سطوح صاف سنباده کاری دستی
مناطق مسطح

برای حفظ سطح صاف، هنگام سنباده زدن مناطق بزرگ، همیشه باید از بلوک پشتی استفاده کنید.


سنباده زنی لبه ها

لبه‌های پروژه را نه تنها برای کاهش آسیب‌های آینده، بلکه برای جلوگیری از تشکیل تپه در لبه‌ها، بشکنید.

سنباده زنی دانه پایان

برای کاهش ظاهر تیره دانه انتهایی پس از اتمام قطعه کار، چوب را صاف کنید و منافذ را با سنباده زدن دانه های انتهایی تا کاغذ 320 پر کنید.


سنباده زدن بعد از چسب

بعد از چسباندن، مهم نیست که قطعات را قبل از مونتاژ چقدر سنباده بزنید، باز هم قسمت‌های کوچکی وجود دارد که می‌توانید با دست سنباده با کاغذ 220 یا 320 آن را لمس کنید. مناطقی که چسب با یک پارچه مرطوب پاک شده است ممکن است نیاز به صاف کردن داشته باشند.

ممکن است دو قطعه وجود داشته باشد که در یک صفحه کامل به هم نپیوندند. برای جلوگیری از سنباده زدن متقاطع در محل تلاقی دانه ها، یکی از قطعات را بپوشانید.


سنباده زدن با دست – سطوح منحنی سنباده کاری دستی

پروفیل های لاستیکی استفاده از یک پد لاستیکی متناسب با قالب به تیز نگه داشتن لبه های پروفیل کمک می کند.

سنباده زدن منحنی ها با دست. کاغذ را به گونه ای کانتور کنید که منحنی ها را در چوب قرار دهد.

فوم عایق به شکل منطبق بر پروفیل پانل، پشتوانه خوبی برای کاغذ سنباده ایجاد می کند

دانه انتهایی ممکن است نیاز به سمباده زدن با کاغذی باشد که یک درجه درشت‌تر از کاغذی است که در بقیه صفحه استفاده می‌شود، در این مورد، شن 150

سپس کل پانل را با شن 220 سنباده بزنید قبل از اینکه هرگونه خراش دانه های متقاطع را در طرفین دانه های انتهایی با استفاده از کاغذ 320 گریت با دانه بردارید.

نوع سنباده:
سنباده زن مشتی
زبری:
قابلیت نصب سنباده با انواع زبری
سایز بندی:
ندارد
کشور سازنده:
ایران
کاربرد:
سنباده زدن زوایا، گوشه ها و لبه ها
توضیحات:
دارای یک پیچ جهت نگهداری سنباده
افزودن نظر