ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانگردبر متغیر چوب موتا

گردبر متغیر مخصوص چوب و ام دی اف و کناف

نوع محصول : ابزار تراشکاری و سوراخکاری

دسته بندی محصول : گردبر

زیر دسته بندی محصول : گرد بر چوب و MDF

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

205,000

تومان

درباره محصول

ویژگی های گردبر متغیر چوب موتا

✅محدوده قابل تنظیم: قطر سوراخ برش: 1-3/16 اینچ - 4-3/4 اینچ (30 - 120 میلی متر و 30 - 200 میلی متر و 30 - 300 میلی متر)، عمق برش: 1/8 اینچ - 2 اینچ (3 - 50 میلی متر)، قطر ساقه: 3/8 اینچ (10 میلی متر)
✅گردبر متغیر چوب موتا به طور گسترده در: نجاری، نورافکن، دهانه بشقاب پلاستیکی، بلندگوی و غیره استفاده می شود. ایده آل برای سوراخ کاری نجاری، ورقه ورقه، پلاستیک، اکریلیک، تخته سه لا، کامپوزیت، گچ، لاستیک و مقوا.
✅اره هوله‌کش فولاد کربنی با کیفیت بالا: تیز و بادوام برای استفاده. بدنه سوپاپ دارای مقیاس شفاف برای اندازه گیری سریع و برش دقیق است. طراحی قابل تنظیم دو تیغه، جلوه گرد مستقیم، برش صاف و بدون سوراخ.
✅استفاده آسان: گردبر متغیر چوب موتا در اندازه های متریک درجه بندی شده است، فقط مقیاس مورد نظر خود را انتخاب کنید، لبه های داخلی نگهدارنده های تیغه را در برابر درجه بندی اندازه قرار دهید.
✅بسته شامل: 1 عدد گردبر متغیر چوب موتا، 1 عدد مته، 1 عدد آچار آلن، مجموعا 2 جفت تیغه. غیر قابل استفاده برای: فلز، شیشه.

نحوه استفاده از گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب )

هر زمان که یک پروژه نیاز به سوراخ گرد در یک تکه مواد صاف دارد، به ابزار گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب ) نگاه کنید تا کار را انجام دهید. یک پیوست برش دایره دارای یک پین در مرکز دایره است که به عنوان یک محور عمل می کند و ابزار گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب ) را در اطراف دایره هدایت می کند. نتیجه یک سوراخ گرد مرتب و تمیز در مواد است. اتصالات طوری تنظیم می شوند که سوراخ هایی با قطر کمتر از 30 میلیمتر و حداکثر 300 میلیمتر اینچ ایجاد کنند.

1.الوار 2 در 2 را به موازات سطح کار خود و با فاصله بیشتر از قطر دایره ای که برش می دهید قرار دهید. موادی را که می برید روی دو تکه الوار قرار دهید. یک گیره در دو طرف قرار دهید تا مواد و الوار را روی میز کار نگه دارد.
2.مرکز سوراخ دایره ای را روی مواد علامت بزنید. با مته و مته سوراخی را از طریق مواد روی علامت سوراخ کنید تا از یک سوراخ راهنما استفاده کنید.
3.قطعه برش و پیوست برش دایره ای را روی ابزار گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب ) نصب کنید. پیوست برش دایره را به اندازه دایره ای که می خواهید برش دهید تنظیم کنید. عمق برش پیوست را به ضخامت مواد به اضافه 1/8 تا 1/4 اینچ تنظیم کنید.
4.دریل چرخشی را در یک دست و گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب ) را با دست دیگر بگیرید. دریل را روشن کنید. با یک حرکت صاف، پین راهنما را به داخل سوراخ راهنما ببرید و همزمان اجازه دهید قطعه برش در مواد بریده شود و برش را در آن فرو کنید.
5.دریل برقی را در جهت عقربه های ساعت به صورت دایره ای حرکت دهید. برای جلوگیری از پاره شدن یا ترک خوردن مواد، با یک قطعه سوم 2 در 2 با نزدیک شدن به اتمام برش، مواد را نگه دارید. ضمیمه برش دایره ابزار و مته را هدایت می کند تا یک دایره کامل در مواد برش دهید.

 

چگونه یک دایره را در چوب برش دهیم - 6 روش مختلف

نحوه برش دایره در چوب را به شش روش مختلف یاد بگیرید، بسته به ابزاری که در گاراژ یا کارگاه خود دارید!

 

برش دایره در چوب می تواند مشکل باشد، شکی در آن نیست. بریدن یک خط مستقیم به اندازه کافی سخت است، چه رسد به یک دایره کامل! با این حال، با ابزار مناسب و روش مناسب، کاملاً قابل انجام است. به زودی می توانید به راحتی دایره ای را در چوب برش دهید!

روش های ایجاد دایره در چوب

روش های مختلفی برای مقابله با این کار وجود دارد. هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. برخی از تکنیک ها دقیق تر هستند و برخی برای برش سریع بهتر هستند. قبل از شروع برش، هر روش را مرور کنید تا بدانید کدام یک برای پروژه شما بهترین کارایی را دارد.

1.بریدن سوراخ دایره ای در مقابل بریدن دایره چوبی

در نظر داشته باشید که برخی از این روش ها برای بریدن سوراخ دایره ای و برخی برای ایجاد دایره چوبی است. به عنوان مثال، اگر در حال ساخت تخته های کورن هول هستید، می خواهید یک سوراخ دایره ای ایجاد کنید.

اما اگر می خواهید یک دایره چوبی درست کنید، مانند نقطه های کناری این میز لگو IKEA، می خواهید داخل برش دایره ای را دست نخورده نگه دارید.

حالا بیایید یاد بگیریم که چگونه یک دایره را در چوب برش دهیم!


2.برش دایره در چوب با گردبر چوب

استفاده از اره سوراخ دار ساده ترین راه برای برش دایره های چوب برای پروژه شما است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که گردبر چوب خود را در سه نظام دریل یا دریل ستونی خود قفل کرده و شروع به برش کنید. می توانید از گردبرهای چوب برای برش دایره هایی از قطر 19 میلیمتر تا 150 میلیمتر استفاده کنید. 

 

مشکلات استفاده از گردبر چوب


استفاده از گردبرهای چوب ساده ترین است، اما دارای چند اشکال است. در اینجا مواردی وجود دارد که باید به آنها توجه کنید.


گرم شدن بیش از حد گردبرهای چوب

در حین برش، فقط از فشار متوسطی استفاده کنید و هر چند ثانیه گردبر چوب را به سمت بالا بکشید تا خاک اره از برش شما خارج شود. اگر این کار را نکنید، گردبر چوب شما ممکن است بیش از حد گرم شود. اگر روی چوب داخل سوراخ آثار سوختگی دیدید، می دانید که خیلی داغ شده است!


منفجر کردن

سمت ورودی سوراخ تمایل به بریدن تمیز دارد، اما پشت آن داستان دیگری است! اگر اقدامات احتیاطی مناسب را انجام ندهید، می توانید در سمت خروجی سوراخ ضربه جدی وارد کنید.

فشار ناشی از گردبر چوب می تواند باعث شود که به جای تمیز کردن برش، پشت تخته خرد شود. یک تکه چوب ضایعاتی را زیر آن بچسبانید تا از وزش آن جلوگیری شود و آن الیاف را در سرتاسر برش در جای خود نگه دارید.

عمق محدود گردبر چوب

اگر می خواهید دایره ای را در یک تکه چوب ضخیم تر برش دهید، ممکن است با عمق اره سوراخ خود محدود شوید. اما یک ترفند وجود دارد که می توانید مواد را دو برابر ضخامت اره سوراخ خود برش دهید!

شروع به بریدن سوراخ در یک طرف چوب کنید. وقتی اره سوراخی شما پایین آمد، مته را برعکس کنید تا بیرون بیاید. سپس یک مته معمولی را در سوراخی که در مرکز دایره باقی مانده از مته اره سوراخ قرار دارد، وارد کنید. تمام مسیر را تا پشت تخته سوراخ کنید.

حالا تخته را برگردانید و قسمت مرکزی اره سوراخ را با سوراخی که به تازگی ایجاد کرده اید ردیف کنید. گردبر با برش وسط تخته برخورد می کند و در نتیجه دو طرف تمیز ایجاد می شود!


3.برش سوراخ با مته گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب )

اگر نمی توانید گردبر چوب اندازه مناسب برای پروژه خود پیدا کنید، به جای آن یک گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب ) را امتحان کنید! به نظر شبیه قطب نما است، اما با یک تیغه واقعا تیز در انتهای آن به جای مداد.

با این حال، شما نمی توانید از یک برش دایره ای در یک دریل دستی استفاده کنید. شما باید از دریل ستونی استفاده کنید. گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب ) نامتقارن است و خارج از تعادل می چرخد. این می تواند در یک دریل دستی که به راحتی کنترل خود را از دست می دهد خطرناک باشد! حتی در یک دریل ستونی، باید سرعت را روی کمتر از 500 دور در دقیقه تنظیم کنید.

یکی از مزایای افزوده شده به گردبر متغیر چوب ( گردبر قابل تنظیم چوب ) این است که می توان تیغه را برعکس کرد تا لبه برش منحنی ایجاد کند. اگر می خواهید چرخ های چوبی برای اسباب بازی بسازید، این ابزاری است که باید استفاده کنید!


4. برش دایره در چوب با اره عمودبر

این ممکن است یکی از واضح ترین راه ها برای برش دایره در چوب باشد. اره منبت کاری اره مویی به عنوان ابزاری عالی برای برش های محکم و منحنی های فانتزی شناخته شده است. چند راه مختلف وجود دارد که می توانید برای بریدن سوراخ با اره مویی استفاده کنید. برخی برای برش های سریع که به دقت زیادی نیاز ندارند عالی هستند و برخی دیگر برش هایی با کیفیت پایان ایجاد می کنند!

دایره را بکشید

ابتدا دایره خود را روی سطح مواد خود اندازه بگیرید و بکشید. ساده ترین راه برای انجام این کار با پرگار است. فقط شعاع دایره خود را قفل کنید، نقطه را در مرکز قرار دهید، سپس بکشید! یک جایگزین ارزان‌تر، رشته‌ای است که به میخ و مداد بسته می‌شود، اما به‌دست آوردن اندازه مناسب کمی دشوارتر است.

برش دست آزاد با اره عمودبر

اگر لازم نیست دایره‌های شما کاملاً بی‌نقص باشند، می‌توانید آن را با دست آزاد با اره منبت کاری اره مویی برش دهید. نحوه شروع برش بستگی به این دارد که آیا یک دایره ایجاد می کنید یا یک سوراخ دایره ای برش می دهید.

هنگام بریدن یک دایره، می توانید به سادگی از لبه تخته شروع کنید و تیغه را به سمت خط کشیده شده خود هدایت کنید. اطمینان حاصل کنید که لبه بیرونی خط را برش داده اید، سپس لبه ها را سنباده بزنید تا به قطر دقیق مورد نیاز خود برسید. اگر چندتایی هم اندازه درست می‌کنید، آن‌ها را روی هم بچینید و تمام لبه‌ها را یکباره سنباده بزنید!

برای بریدن یک سوراخ دایره ای در یک تخته، ابتدا باید سوراخ کوچکتری برای تیغه اره عمودبر دریل کنید. با استفاده از مته سوراخی نزدیک به خط برش در داخل دایره ایجاد کنید.
 
سپس تیغه اره عمودبر را داخل سوراخ قرار دهید و با دنبال کردن لبه داخلی خط کشیده، دایره را برش دهید. سپس لبه برش خورده را سنباده بزنید تا اندازه کامل شود!

با استفاده از اره عمودبر دایره ای

اگر به برش دقیق تری نیاز دارید، باید از یک جک برش دایره ای برای اره عمودبر خود استفاده کنید. این جک یک نقطه مرکزی را روشن می کند که اره شما را در امتداد برش هدایت می کند. شما می توانید یکی را بخرید، اما مگر اینکه تعداد زیادی دایره درست کنید، احتمالاً ارزش پول را ندارد. برای یک برش هرازگاهی، می توانید به همین راحتی یکی را درست کنید!

ابتدا یک نوار نازک از چوب، مانند تخته سه لا، ½ اینچی، به عرض حدود 4 یا 5 اینچ بردارید. اره خود را به یک سر این تخته وصل کنید سپس سر دیگر را با میخ به مرکز دایره خود وصل کنید.

توجه: اگر از این جیگ برای برش دایره خود استفاده کنید، نتایج بسیار دقیقی دریافت خواهید کرد، اما لبه قطعه شما کمی پاره می شود. این به این دلیل نیست که شما کار اشتباهی انجام می دهید، این به سادگی ماهیت استفاده از اره عمودبر است.

5. برش دایره در چوب با اره نواری

اره نواری شبیه اره منبت کاری اره عمودبر با تیغه ای باریک است که برای انحنا طراحی شده است. شما می توانید با دست آزاد دایره ای را با اره نواری برش دهید، اما رسیدن به نتایج عالی با جیگ بسیار آسان تر است.

شما فقط در چند دقیقه یک اره نواری دایره ای ساده می سازید که از چوب های ضایعاتی برش می زند! این نسخه دارای پین قابل تنظیم برای تنظیم قطر به اندازه دلخواه شما می باشد.

قبل از اینکه برش خود را شروع کنید، باید مطمئن شوید که تمام تنظیمات اره نواری شما روی نقطه قرار دارند. برش شما متکی به اندازه‌گیری‌های دقیق است و اگر مواردی مانند کشش تیغه، بلوک‌های راهنما یا یاتاقان‌ها خاموش باشند، دایره دقیقی دریافت نخواهید کرد.


برش دایره در چوب با روتر

اگر به درستی انجام شود، استفاده از روتر برای برش دایره های بزرگتر، دقیق ترین دایره و همچنین تمیزترین برش را ارائه می دهد. برای برش دایره با روتر، باید از راهنما به نام ترامل استفاده کنید.

درست مانند اره منبت کاری اره عمودبر، اگر تعداد دایره های مختلف را برش دارید، می توانید یک ترامل بخرید.!

با این حال، می توانید به راحتی از چوب ضایعات نیز یکی بسازید.

6. برش دایره در چوب با اره رومیزی

این روش برای برش دایره در چوب کمی پیشرفته تر است. همانطور که احتمالا می دانید، اره رومیزی برای برش دایره در نظر گرفته نشده است. با این حال، با کمک یک جیگ فانتزی دیگر، می تواند دایره های بسیار دقیقی را نیز برش دهد.

جیگی که برای برش دایره روی اره رومیزی استفاده می کنید دقیقا برعکس موارد بالا است. به جای حرکت دادن اره، این جک به شما امکان می دهد چوب را روی تیغه بچرخانید. در ابتدا، پاس‌های بلند می‌زنید و گوشه‌های مربعی آن را قطع می‌کنید.

اما به زودی، برش های گوشه شما کوچکتر و کوچکتر می شوند. در نهایت، با چرخاندن آهسته چوب روی لبه تیغه کار را به پایان خواهید رساند تا زمانی که یک دایره باقی بمانید.

امیدواریم که بریدن دایره در چوب دیگر کار سختی به نظر نرسد! مهم نیست که چه ابزاری در کارگاه یا گاراژ دارید، می توانید با خیال راحت و دقیق با این پروژه مقابله کنید. روش ترجیحی شما کدام است؟

 

ز
 
 
 
سایز بندی:
حداکثر طول از 120 تا 300 میلیمتر
نوع:
گردبر قابل تنظیم
کیفیت:
متوسط
کاربرد:
مناسب انواع چوب و MDF
کشور سازنده:
جمهوری خلق چین
توضیحات:
همراه دو الماس اضافه و آلن
افزودن نظر