ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانگونیا جوشکاری پارس مگنت

گونیا مگنتی جوشکاری

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : انواع شابلون و گونیا

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

185,000

تومان

درباره محصول

ویژگی های گونیا جوشکاری پارس مگنت

✅ ساخت چین با ثبت اختراع پارس مگنت

✅ دارای زوایای دقیق

✅ آهنربای قوی

✅ رنگ کوره ای

✅ کیفیت بالا

✅ مناسب انواع جوشکاری

✅ در سه سایز 3، 4 و 5 اینچ

راهنمای خرید گونیا جوشکاری پارس مگنت

✅ برای خرید گونیا جوشکاری پارس مگنت، ابتدا در قسمت سایز، اندازه گونیا جوشکاری پارس مگنت متناسب با پروژه خود انتخاب کنید و سپس فرآیند خرید را ادامه دهید.

✅ گونیا جوشکاری پارس مگنت در سه سایز 3، 4 و 5 اینچ موجود می باشد.

شرایط مرجوع کردن گونیا جوشکاری پارس مگنت

✅ در صورتی که اهمال از طرف فروشنده نباشد، هزینه مرجوعی کالای گونیا جوشکاری پارس مگنت به هر دلیلی با خریدار می باشد.

✅ گونیا جوشکاری پارس مگنت نباید از بسته بندی وکیوم خود خارج شده باشد.

✅ هیچ گونه آسیبی به بدنه گونیا جوشکاری پارس مگنت نباید وارد آمده باشد.

✅ بسته بندی گونیا جوشکاری پارس مگنت باید در شرایط اولیه خود باشد.

مشخصات گونیا جوشکاری یا گونیا مگنت دار

قدرت قوی: گونیا جوشکاری دارای نگهدارنده آهنربایی کوچک از هر جسم فلزی آهنی با تحمل وزن بالا می باشد.
ایمن و ایمن: این گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی، آهن را گرفته و در زاویه ای که برای کار ایمن و کارآمد نیاز دارید، نگه می دارند. گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی با صفحات انتهایی لعابی با براقیت بالا فشرده هستند
سه زاویه: گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی با طراحی پیکان سنگین، مواد را در 45 درجه، 90 درجه و 135 درجه برای دسترسی آسان پشتیبانی می کند. قابل استفاده به عنوان نگهدارنده دو طرفه برای کارهای جوشکاری، مونتاژ و علامت گذاری
چند منظوره: گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی قطعات را به هم متصل می کنند، دستان شما را برای کارایی کارآیی آزاد می کنند و ایمنی کار را بهبود می بخشند، همچنین می توان از گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی به عنوان شناور برای جدا کردن صفحات فولادی استفاده کرد.
کارایی: گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی کار جوشکاری شما را کارآمدتر و دقیق تر می کند

 

گونیا جوشکاری چیست؟

گونیا های جوشکاری لوازمی هستند که حاوی آهنرباهای قوی هستند که توسط صفحات فلزی پوشانده شده است. آنها شبیه مربع های جوشکاری و گیره های زاویه ای هستند. برای این، آنها را گونیا های مغناطیسی و گیره های مغناطیسی نیز می نامند.

صفحات فلزی آنها فراتر از آهنربا است تا قطعات کار گرد یا ناهموار را با پایداری بالاتر نگه دارد. این شکاف همچنین آهنربا را از فلزات داغ دور نگه می دارد.

گونیاهای جوشکاری بزرگ دارای یک سوراخ انگشت بزرگ در مرکز خود برای نصب و برداشتن آسان تر هستند. برخی از انواع از یک سوراخ شش گوش یا یک سطح برای اهرم جداکننده استفاده می کنند.

برخی دیگر سوراخ های پرچ شده کوچکی در لبه های خود دارند تا بتوانید آهنرباهای بیشتری را به عنوان عناصر ثابت ترکیب کنید.

گونیاهای جوشکاری گوشه‌های تیز ندارند تا راحت‌تر جابجا شوند و در مفاصل قرار بگیرند.

نیروی کشش آهنربا به چه چیزی اشاره دارد؟

سازندگان ادعا می کنند که آهنرباهای جوشکاری آنها می تواند چندین برابر وزن خود را بکشد. بیایید آن را با جزئیات بیشتر ببینیم.

محبوب ترین آهنرباهای جوشکاری حداکثر کشش 25 پوند (11.3 کیلوگرم)، 50 (22.5 کیلوگرم)، یا 75 پوند (34 کیلوگرم) دارند.

آهن‌رباهای کوچک‌تری وجود دارند که می‌توانند 9 پوند (400 گرم) را بکشند و آهنرباهای بسیار قوی‌تری با کلیدهای روشن و خاموش وجود دارند که می‌توانند بیش از 1000 پوند (453 کیلوگرم) را بکشند.

نیروی کشش آهنربا به حداکثر نیرویی که می تواند در طولانی ترین طرف بکشد اشاره دارد. هرچه یک طرف آهنربا کوتاهتر باشد، نیروی کشش ضعیف تری دارد.

حداکثر نیروی کشش زمانی معتبر است که طولانی ترین ضلع به مرکز قطعه کار و برای یک ضخامت فلز خاص متصل شود. اغلب 3/8 اینچ (9.5 میلی متر). اگر فلز نازک تر باشد، نیروی کشش ضعیف تر است.

آهنربا و قطعه کار نیز باید در حالت استراحت باشند. شما نمی توانید قطعه کاری را که وزن آن به اندازه نیروی کشش آهنربا است حرکت یا بلند کنید.

علاوه بر این، برای به دست آوردن حداکثر نیروی کششی، قطعه کار باید از خاک تمیز، بدون پوشش و دارای سطح یکنواخت باشد.
آهنرباهای جوشکاری برای چه مواردی استفاده می شود؟

آهنرباهای جوشکاری برای مربع کردن و نگهداری فلزات فرومغناطیسی با هر شکلی مانند لوله، لوله یا استوک میله استفاده می شود. فلزات فرومغناطیسی آنهایی هستند که حاوی مقادیر زیادی آهن، نیکل یا کبالت هستند.

بیشتر پروژه های جوشکاری از فلزات فرومغناطیسی مانند فولاد نرم استفاده می کنند. آنها می توانند آنها را حتی در صورت داشتن پوشش هایی مانند فولاد گالوانیزه نگه دارند.

استفاده از آهنرباهای جوشکاری سریعتر و تطبیق پذیرتر از مربع ها و گیره های جوشکاری سنتی است. اگر از قطعات کوچک تا متوسط ​​استفاده کنید، می توانند در وقت شما صرفه جویی زیادی کنند.

با مربع ها و گیره های جوشکاری سنتی، باید از مربع برای تنظیم زاویه استفاده کنید. سپس از گیره ها برای نگه داشتن فلزات روی میز جوش استفاده کنید. با آهنربای جوشکاری، هر دو ابزار را با هم ترکیب می کنید.

در مقایسه با گیره های زاویه جوش، آنها همچنان آسان تر، سریع تر و همه کاره تر هستند.

گونیاهای جوشکاری قاب کوچکی دارند و می‌توانند در فضاهای محدودی که گیره‌های جوشکاری سنتی نمی‌توانند جای بگیرند.

در صورت امکان می توانید از گونیاهای جوشکاری زیادی برای نگه داشتن یک بخش یا کل پروژه خود استفاده کنید تا بتوانید قبل از جوشکاری آن را بررسی کنید.

فراتر از جوشکاری، می توانید از آنها برای نگهداری فلزات برای هر فرآیند اتصال دیگری مانند لحیم کاری یا لحیم کاری استفاده کنید.

کار دیگری که می توانید با گونیاهای جوشکاری انجام دهید این است که آنها را با یک تکه پلاستیک یا پارچه بپیچید و محل کار خود را از گرد و غبار فلزی و براده ها تمیز کنید.

آهنربا چه فلزاتی را نمی تواند نگه دارد؟

آهنرباهای جوشکاری انواع فلزات قابل جوشکاری محبوب مانند

نمرات آستنیتی فولاد ضد زنگ، به عنوان مثال، 304، 308، 310، 316. با وجود آن، آنها حاوی آهن و نیکل هستند.
آلومینیوم.
فلز مس.
برنز.
برنج.

اگر آهنرباهای شما به فولاد ضد زنگ می چسبد، ممکن است فولاد ضد زنگ دوبلکس و قابل جوش باشد. در غیر این صورت، ممکن است فولاد ضد زنگ فریتی یا حتی بدتر از آن مارتنزیتی باشد و جوشکاری آن بسیار سخت باشد.

این فلزات فرومغناطیسی نیستند زیرا حاوی آهن یا نیکل نیستند. یا ساختار داخلی آنها به آنها اجازه نمی دهد با میدان های مغناطیسی، به عنوان مثال، فولاد زنگ نزن آستنیتی، تعامل داشته باشند.


معایب گونیاهای جوشکاری

گونیاهای جوشکاری هنگام استفاده از آنها در فرآیندهای داغ مانند جوشکاری معایبی دارند.

آهنرباها به گرما حساس هستند. اگر آنها را در معرض دمای بالا قرار دهید، شروع به از دست دادن قدرت می کنند. پس از یک نقطه، آنها به اندازه کافی قوی نخواهند بود که قطعات کار را در کنار هم نگه دارند و ممکن است حوادثی رخ دهد.

آهنرباهای نئودیمیم که در آهنرباهای روشن و خاموش و آهنرباهای V-pad هستند به دماهای بالا حساس هستند. اگر دمای آنها بالاتر از 175 درجه فارنهایت (80 درجه سانتیگراد) نباشد، خوب کار می کنند.

اکثر گونیاهای جوشکاری دیگر از مواد مغناطیسی سرامیکی استفاده می کنند و می توانند تا دمای 400Fº (205Cº) کار کنند.
این محدودیت باعث می‌شود که آهن‌رباهای جوشکاری برای نگهداری قطعات داغ یا اگر می‌خواهید آنها را از قبل گرم کنید، نامناسب هستند.
علاوه بر این، اگر دمای آهنربا به دمای کوری برسد، خاصیت مغناطیسی خود را از دست خواهد داد. آهنرباهای نئودیمیم مغناطیس خود را در 600 درجه فارنهایت (315 درجه) و آهنرباهای سرامیکی در 840 درجه فارنهایت (450 درجه) از دست می دهند.
آهنرباها همچنین اگر ضربه بخورند، مثلاً در اثر افتادن یا اگر به آنها ضربه بزنید تا آنها را از مفصل جدا کنید، خاصیت مغناطیسی خود را از دست می دهند.
آهنرباها همچنین می توانند در اثر ضربه خرد شوند زیرا شکننده هستند.
گونیاهای جوشکاری قوی هستند، اما نمی توانند قطعات کار را به اندازه گیره های سنتی محکم نگه دارند. اگر آنها یا قطعه کار را به طرفین حرکت دهید، خواهید دید که انجام آن کار سختی نیست. این نیز می تواند باعث تصادف شود.
اگر آهن رباها را برای مدت طولانی روی مفاصل بگذارید، هر گونه مغناطیس باقیمانده، براده های فلزی را در محل اتصال جذب می کند.

اما مهمترین نقطه ضعف آهنرباهای جوشکاری مورد بعدی است.


آیا گونیاهای جوشکاری بر جوشکاری تاثیر می گذارند؟

گونیای جوشکاری در صورتی که دارای قوس الکتریکی باشد می تواند بر جوشکاری تاثیر بگذارد. این به این دلیل است که هر میدان مغناطیسی نزدیک به یک قوس مسیر آسان‌تر یا سخت‌تری را برای کمان ارائه می‌دهد. این کار باعث می شود که کمان از مسیر مورد نظر خارج شود.

این جهت گیری نادرست قوس، ضربه قوس (یا سرگردانی قوس) نامیده می شود و هنگام استفاده از جریان مستقیم (DC) بسیار قابل توجه است. اگر از جریان متناوب (AC) استفاده می کنید، تأثیر روی قوس بسیار کم است.

آهنرباهای جوشکاری فقط برای چسباندن در نظر گرفته شده اند. اگر آهنرباها را روی قطعه کار داشته باشید و به آنها جوش دهید، در معرض خطر جوشکاری معیوب هستید.

تأثیر آهنربا جوش بر روی قوس بستگی دارد

قدرت کشش آهنربا


فاصله از قوس. قدرت میدان های مغناطیسی هر چه بیشتر از قوس فاصله داشته باشد با سرعت زیادی کاهش می یابد.
اندازه قطعه کار. هرچه قطعه کار بزرگ‌تر باشد، میدان‌های مغناطیسی بیشتری را می‌تواند جذب کند و دامنه آهنربا را کاهش دهد.

علاوه بر این، اگر آهن رباهای قوی را برای مدت طولانی روی میز جوش خود بگذارید، می توان آن را برای همیشه مغناطیسی کرد. هنگامی که قوس را از نزدیکی این ناحیه مغناطیسی رد می کنید، باعث ایجاد ضربه قوس می شود.

به چه گونیای جوشکاری نیاز دارید؟

قبل از انتخاب یک یا چند گونیا جوشکاری باید در مورد آن فکر کنید

نیروی کشش آنها.
اندازه آنها.
زوایای مختلفی که ارائه می دهند.
اگر قرار است گوشه های بیرون را نگه دارند.
به عنوان مثال، تطبیق پذیری آنها ارائه می شود، اگر آنها بتوانند برای ایجاد وسایل بزرگتر ترکیب شوند.
اگر کلید روشن و خاموش دارند.

برای اکثر کارهای جوشکاری، یک جفت پیکان 25 پوند (11.5 کیلوگرم) یا آهنرباهای جوشکاری چند زاویه ای تمام چیزی است که نیاز دارید. آنها ارزان هستند، به راحتی پیدا می شوند و برای اکثر پروژه ها زوایای کافی دارند.

سپس اگر دوست دارید با گونیاهای جوشکاری کار کنید، می توانید موارد تخصصی تری را خریداری کنید.


چگونه گونیاهای جوشکاری خود را تمیز کنیم

 

 

هنگامی که شروع به استفاده از گونیاهای جوشکاری می کنید، متوجه خواهید شد که براده های فلزی و گرد و غبار را به سرعت جذب می کنند.

آهنرباهای روشن و خاموش این مشکل را ندارند زیرا وقتی آنها را خاموش می کنید کثیفی از بین می رود.

اما در اینجا چند راه برای حذف گرد و غبار فلز از آهنرباهای ساده وجود دارد.

اگر هوای فشرده دارید، از آن برای پاک کردن تمام کثیفی ها از آهنربای جوش استفاده کنید. این ساده ترین راه است.
برای تمیز کردن آهنربا از یک برس با موهای پلاستیکی سفت استفاده کنید.
می توانید از آهنربای نئودیمیومی که با پلاستیک پوشانده شده است برای حذف کثیفی استفاده کنید. آهنرباهای نئودیمیم قوی ترین هستند و می توانند پرکننده های فلزی را از اکثر گونیاهای جوشکاری دیگر بکشند. سپس پلاستیک را بردارید تا کثیفی از بین برود و تکرار کنید.

نتیجه

گونیاهای جوشکاری ابزارهای مفیدی هستند که می توانند به مکان یابی سریع و صحیح قطعات کار فرومغناطیسی کمک کنند.

از آنها برای چسباندن جوش قطعه کار استفاده کنید. رها کردن آنها بر روی قطعه کار در حین جوشکاری توصیه نمی شود زیرا می توانند با قوس جوش تداخل داشته باشند و باعث نقص شوند. همچنین ممکن است در اثر قرار گرفتن در معرض حرارت جوش استحکام خود را از دست بدهند.

 

چگونه از گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتیی استفاده کنیم؟

انجام کار جوشکاری همیشه آسان یا ساده نیست. برای به دست آوردن نتایج مطلوب نیاز به صبر، تکنیک مناسب و ابزار مناسب دارد. به خصوص، اگر کار را به تنهایی انجام می دهید، قطعاً می توانید از کمک هایی برای انجام آن جوش نمونه استفاده کنید.

اینجاست که آهنرباهای جوشکاری به تصویر کشیده می شوند. علاوه بر این، گیره های جوشکاری نیز برای انجام یک کار جوشکاری خوب کمک بزرگی هستند.

هر دوی این ابزارها به شما کمک می کنند تا تراز قطعات فلزی را که نیاز دارید و می خواهید به هم جوش دهید، حفظ کنید. آهنرباها و گیره ها در یک کار جوشکاری کوچک یا بزرگ نقش های متفاوت اما به همان اندازه مهم دارند.

در این مقاله، ما در مورد انواع مختلف آهنرباهای موجود، معنی و ویژگی های مناسب هر گونیا جوشکاری یا گونیا مگنتی، نحوه کمک آنها در جوشکاری و غیره به طور عمیق صحبت کرده ام. .

 

 

گونیا جوشکاری چیست؟

گونیا های جوشکاری یک ابزار عالی در جوشکاری هستند، زیرا با عمل به عنوان نگهدارنده، کار جوشکاری را آسان می کند. بنابراین، دستان خود را نسبتاً آزاد نگه دارید.

این آهنرباها دارای میدان مغناطیسی بسیار قوی هستند که می تواند انواع سطوح فلزی را جذب کند. به عنوان ابزاری در جوشکاری، با کمکی بودن قطعات فلزی را در زوایای مختلف مورد نظر، از 45 تا 135 درجه، کمک می کند.

این کار آنها را در موقعیت مناسب ثابت نگه می‌دارد در حالی که شما دو قطعه را به هم جوش می‌دهید تا جوش انتهایی عالی داشته باشید. این آهن‌ رباها عمدتاً از آلنیکو، نئودیمیم یا کبالت ساماریوم ساخته شده‌اند، که باعث می‌شود تا بتواند نیازهای جوشکاری شما را برآورده کند.

چگونه از گونیا های جوشکاری به درستی استفاده می کنید؟

تا به حال می دانید گونیا جوشکاری چیست و چگونه در کار جوشکاری کمک می کند. حال نحوه استفاده صحیح از آنها را در هنگام جوشکاری توضیح خواهم داد.

1.) قبل از شروع کار جوشکاری، دو قطعه فلزی را که می خواهید به هم جوش دهید، بردارید.

2.) سپس آهنربا را بردارید و به صورت افقی روی آن قطعات قرار دهید.

3.) به آهنربا اجازه دهید تا آنها را به طور ایمن در زاویه مورد نیاز کنار هم نگه دارد.

4.) اکنون، می توانید بدون دردسر جوشکاری را با آزاد نگه داشتن یکی از دستان خود شروع کنید، زیرا آهنربا قطعات را در جای خود نگه می دارد.

این یک فرآیند بسیار ساده است و از هر نظر مفید است زیرا شما نتایج جوش بسیار صاف تر و منظم تری دریافت می کنید.

هنگامی که می خواهید دو یا چند قطعه فلز را به هم بچسبانید، باید به یک نکته مهم توجه کنید، معمولاً باید آهنربا را روی قطعه ای که افقی است قرار دهید.

در حالی که قطعه دیگر باید در زاویه دلخواه ردیف شود. این باعث می شود که فلزات در کنار هم قرار گیرند.

تنها عیب استفاده از آهنرباهای جوشکاری سطح بالای مغناطیس آنها است که می تواند به راحتی سایر قطعات فلزی را جذب کند.

این چیزی است که شما نمی خواهید زیرا هم ترازی شما می تواند به راحتی خراب شود و جدا کردن آهنربا از قطعه فلزی می تواند بسیار دردسرساز باشد.


انواع مختلف گونیا های جوشکاری چیست؟

کار جوشکاری فقط از یک نوع فرآیند تشکیل نمی شود. ماشین آلات مختلفی برای انواع جوشکاری وجود دارد.

به طور مشابه، انواع مختلفی از گونیا های جوشکاری وجود دارد که در انواع مختلف پروژه های جوشکاری کمک می کنند.

بنابراین، من انواع گونیا های جوشکاری موجود را برای شما فهرست کرده ام تا بهتر بفهمید که چه نوع آهنربایی می توانید از آن استفاده کنید تا در پروژه جوشکاری به شما کمک کند.

1.) گونیا جوشکاری با سوئیچ

 

 

این نوع گونیا های جوشکاری که با سوئیچ ها عرضه می شوند برای فردی که در حال جوشکاری هستند بسیار مفید هستند زیرا می توانید هر زمان که بخواهید آنها را روشن و خاموش کنید.

آهنربا دارای یک سوئیچ است که می تواند توسط شما کنترل شود تا در صورت عدم استفاده از آهنربا آن را کنترل کند. آنها آهنرباهای بسیار قوی هستند که می توانند به راحتی به میز کار و سایر ابزارهای جعبه ابزار شما بچسبند.

بنابراین، زمانی که نیازی به نگرانی در مورد این موضوع نباشید، واقعاً کمک می کند، زیرا از تجربه صحبت کردن، می تواند بسیار دردناک باشد که آنها را پس از گیر کردن دور کنید.

این گونیای جوشکاری می تواند قطعات کار را در زوایای 45 تا 90 درجه نگه دارد. تا زمانی که برای شروع کار آماده نیستید، به یاد داشته باشید که کلید آهنربا را خاموش نگه دارید.

2.) گونیا جوشکاری پنج ضلعی

 

 

گونیای جوشکاری پنج ضلعی کاملاً یک گونیا جوشکاری همه کاره است زیرا زمانی که می خواهید وسایل را جمع آوری کنید، برای علامت گذاری، برای نصب لوله ها، جوشکاری و همچنین برای لحیم کاری کاملاً کار می کند.

نام خود نشان دهنده ویژگی اصلی آن این است که می تواند قطعه کار را در چندین زاویه مختلف مانند 45 درجه، 90 درجه و همچنین 135 درجه نگه دارد. هر نوع سطح فلزی سفت و سخت می تواند توسط این آهنربا با قدرت مغناطیسی خود جذب شود.

3.) گونیا جوشکاری پیکان

 

گونیا های جوشکاری فلش مانند گونیا های جوشکاری چند زاویه ای هستند که قطعات کار را در زوایای مختلف مانند 45 درجه، 90 درجه و 135 درجه نگه می دارند.

آنها به اندازه کافی قوی هستند تا سطوح فلزی سفت و سخت را بکشند. این آهنربا را می توانید به دلیل شکل فلش دار عمدتاً برای جوشکاری و مونتاژ به صورت نگهدارنده دو طرفه استفاده کنید.

4.) گونیا های جوشکاری قابل تنظیم

 

اگر به گونیا جوشکاری نیاز دارید که بتواند قطعات فلزی شما را در هر زاویه ای نگه دارد، گونیا جوشکاری قابل تنظیم انتخاب مناسبی است.

می تواند تا 360 درجه کامل بچرخد، بنابراین به فلز اجازه می دهد در هر زاویه ای که لازم است نگه داشته شود. برای کار جوشکاری و مونتاژ گزینه ایده آلی است زیرا می تواند وزن مواد را تا 25 کیلو گرم تحمل کند.

هنگامی که روی هر برنامه ای کار می کنید که به گرمای زیاد زیادی مانند لحیم کاری و جوشکاری نیاز دارد، می توانید از گیره های جوشکاری پیوندی قابل تنظیم همراه با این آهنرباها استفاده کنید، زیرا به شما در نگه داشتن صفحات فولادی در جای خود کمک می کنند. اگر فضای کاری شما کوچک یا محدود است، استفاده از آنها عالی است.

5.) آهنرباهای جوشکاری ورق فلزی

 

 

این نوع آهنرباها به دلیل ساخته شدن از فلزات خاکی کمیاب، قدرت و استحکام بیشتری دارند. دارای یک دسته پلاستیکی است که قرار دادن، جابجایی و برداشتن آن را در مقایسه با سایر آهنرباها سریعتر و آسانتر می کند.

هنگام کار بر روی قطعاتی مانند ورق های فلزی و پانل های فلزی خودرو، چه در حال برش، جوش یا رنگ آمیزی آنها باشید، می توانید از این آهن رباها کمک بگیرید تا با قرار دادن آنها در بالای قطعات، آنها را در جای خود محکم نگه دارید.

آهنربا همراه با پدهای لاستیکی قابل تعویض است که اصطکاک ایجاد می کند تا بتوانید قطعات بسیار بزرگتر و سنگین تر را کنترل کنید. به یاد داشته باشید که قبل از اتمام کار جوشکاری، این آهنرباها را جدا کنید.

 

6.) آهنرباهای جوشکاری مار

 

 

آهنرباهای جوش کاری مار نیز نوعی آهنربای ورقه ای هستند که قبل از اتمام کار جوشکاری باید جدا شوند.

این آهنربا به صورت دو پد مغناطیسی تخت و دارای کابل فلزی است که می توان آن را به هر جهت بنا به نیاز شما خم و پیچید.

همین کابل قطعاتی را که با آنها کار می کنید را نیز در زوایای مختلف نگه می دارد. یک گیره فنری نیز در این مجموعه تعبیه شده است که می توان از آن به جای یکی از سر آهنرباها برای نگهداری ابزارهایی که نسبتا کوچکتر هستند استفاده کرد.

 

7.) گیره های جوشکاری مغناطیسی

 

 

حتی اگر نام مغناطیسی در آن باشد، اینها گیره هستند و آهنربا نیستند. با این حال، دارای ویژگی های مغناطیسی سنگینی است که به همین دلیل هم کاربرد گیره ها و هم آهنرباها را دارد.

آنها عمدتاً برای قطعات بزرگتر فلزی که نیاز به جوش، ساخت و مونتاژ دارند استفاده می شوند. دارای دو بازوی مغناطیسی است که به یک دوک متصل شده است که به آن اجازه می دهد در زوایای 45 تا 90 درجه محکم قرار گیرد. همچنین تا حد زیادی به جلوگیری از پاشش جوش کمک می کند.

آیا گونیا های جوشکاری و گیره های جوشکاری یکسان هستند؟

بارها افرادی را داشته ایم که به دلیل ویژگی های مشابه این سوال را می پرسند. با این حال، آهنرباهای جوشکاری و گیره های جوشکاری یکسان نیستند.

اولی صرفاً آهنربایی است که جوشکارها هنگام نیاز به جوش، برش یا رنگ آمیزی فلز با نگه داشتن قطعات مختلف با قدرت مغناطیسی آنها از آن استفاده می کنند.

برعکس، دومی وسیله ای است که توسط جوشکارها استفاده می شود که دو یا چند قطعه را از طرف مقابل به هم فشار می دهد تا آنها را در کنار هم نگه دارد.

بسته شدن

دفعه بعد که تصمیم به جوشکاری گرفتید، به یاد داشته باشید که به دنبال گونیا جوشکاری ایده‌آل باشید تا کارتان آسان‌تر و ایمن‌تر شود.

همه گفته‌ها و انجام‌ها، مگنت‌های جوشکاری این مضرات را دارند که باعث ایجاد ضربه قوس می‌شوند، که اساساً یک انحراف نامطلوب در طول فرآیند جوشکاری است.

با نگه داشتن آهنرباها در فاصله مناسب می توان از این امر جلوگیری کرد زیرا قدرت مغناطیسی با فاصله کاهش می یابد. جوشکاری مبارک!

 

سایز بندی:
در سه سایز3، 4 و 5 اینج
جنس:
فولاد
ویژگی:
قابل استفاده در زوایای 90، 45، 180 و 135 درجه
توضیحات:
دارای آهنربای سرامیکی با قدرت بالا
افزودن نظر