ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانخانه

محصولات

ابزار نجاری و آهنگری

چوب ساب

مجموعه 5 عددی چوب ساب سردریلی

مجموعه 5 عددی چوب ساب سردریلی

چوب ساب سردریلی در 5 مدل

نوع محصول : ابزار نجاری و آهنگری

دسته بندی محصول : چوب ساب

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223
درباره محصول
 

مشخصات مجموعه 5 عددی چوب ساب سردریلی

 
کیفیت بالا: ساخته شده از مواد فولادی ضد زنگ HSS، از طریق عملیات سطح سیاه آغشته به آتش، تیزتر و دوام آن را تضمین می کند.
طول چوب ساب سردریلی: 28 میلی متر، قطر: 13 میلی متر، قطر ساقه: 1/4 اینچ (6.3 میلی متر).
✔ راندمان تولید بالا، راندمان پردازش چندین برابر بیشتر از فایل، نزدیک به 10 برابر بیشتر از ساقه چوب ساب سردریلی کوچک است.
مناسب برای نجاری و کنده کاری چوب: این مجموعه چوب ساب سردریلی برای سنگ زنی، صیقل دادن، شکل دادن و براق کردن سطوح چوب نرم، پلاستیک و لاستیکی عالی است. برای چوب سخت قابل استفاده نیست.
استفاده آسان: این چوب ساب سردریلی دارای ساقه های 1/4 اینچی است که برای همه دریل ها مناسب است. اگر این چوب ساب سردریلی برای شما مناسب نیست، لازم نیست نگران باشید، به شما کمک می کند تا از نجاری لذت ببرید.
✔ برای همه انواع جزئیات کار در چوب کاری عالی است، برای برش ماشینی، سنگ زنی، سنباده کاری، حفاری، تیز کردن، کنده کاری، سوراخ کردن، کارهای صنعتی و نیمه صنعتی خانگی و استفاده عمومی ساختمان / مهندسی استفاده می شود.
 

چوب ساب سردریلی چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

وقتی صحبت از یک مغازه چوب‌ فروشی حرفه‌ای می‌شود، ابزار و لوازم مختلف زیادی در اطراف وجود دارد، اما برخی از عجیب‌ترین آنها احتمالاً سوخاری‌های چرخشی هستند. اگر تا به حال چوب ساب سردریلی ندیده اید، ممکن است کمی گیج شوید.

بالاخره از چوب ساب سردریلی برای چه استفاده می کنید؟

این دقیقاً همان چیزی است که بسیاری از مته های چرخشی مانند چوب ساب سردریلی هستند. در واقع، سوهان های دوار حتی مانند رنده پنیر که در آشپزخانه خود استفاده می کنید، عمل می کنند. نگران نباشید اگر قبلاً از آن استفاده نکرده اید، ما در مورد اینکه آنها چه هستند، چگونه از آنها استفاده می کنید صحبت خواهیم کرد و نکاتی در مورد اشکال مختلف و حتی ابزارهای مناسب برای استفاده با چوب ساب سردریلی به شما خواهیم داد.

نگران نباشید، این کاملا طبیعی است که بخواهید پس از خواندن این مقاله مجموعه ای از چوب ساب سردریلی برای خود تهیه کنید.


چوب ساب سردریلی چیست؟

در اصل، چوب ساب سردریلی ابزارهایی هستند که به گونه ای طراحی شده اند که مقدار متوسط ​​تا زیاد مواد را خیلی سریع حذف کنند. اکثر چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب برای طیف وسیعی از مواد، از جمله بیشتر چوب ها و پلاستیک ها، کار می کنند. برخی نیز برای سنگ کاری و شکل دادن به کاشی طراحی شده اند، اما تمایل دارند تخصصی تر باشند.

حتی چند فرز فرم وجود دارد که برای کار با فلز سخت می شوند!

مهم است که مطمئن شوید از نوع مناسبی از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب برای موادی که با آن کار می کنید استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر بخواهید از آن برای شکل دادن به یک تکه مبلمان چوبی استفاده کنید، احتمالاً یک چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب بسیار تهاجمی و کنترل آن سخت خواهد بود.

اکثر چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب برای کار با ابزارهای دستی و کمک به ایجاد کار دقیق طراحی شده اند. آنها مواد بیشتری را نسبت به کاغذ سنباده حذف می کنند و برای انواع مختلفی از اشکال کار می کنند که بیشتر چرخ ها و سایر ابزارها را آسیاب می کنند.

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب نیز به ویژه برای جزئیات کوچک و گوشه های محکم مفید هستند، زیرا می توان از یک سوهان کوچک برای حذف مقادیر کم و زیاد مواد استفاده کرد. این بدان معناست که شما احتمالاً می توانید کار شکل دهی را با سوهان انجام دهید، و سپس کارهای تزئینی دقیق را با همان سوهان انجام دهید!


چوب ساب سر دریلی چگونه کار می کنند؟

قبلاً اشاره کردیم که چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب از جهاتی شبیه رنده پنیر شما در خانه هستند. این به این دلیل است که آنها تقریباً یکسان کار می کنند. سوخارها دارای برش‌های تیغه‌ای کوچک زیادی در فلز پایه هستند که در حین چرخش سوخ، مواد را می‌گیرند و حذف می‌کنند.

برخی از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب تهاجمی تر از بقیه هستند. سوخاری‌های تهاجمی‌تر دارای بخش‌های عمیق‌تری در فلز هستند، درست مانند بزرگ‌ترین لایه روی رنده شما. چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب های جزئی دارای دهانه های کوچک تری هستند که در هر بار مواد کمتری را حذف می کنند.

با این حال، پرخاشگری نسبی سوخاری شما به نحوه استفاده شما نیز بستگی دارد. کاربران ماهر می توانند از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب تهاجمی برای کارهای دقیق استفاده کنند، اگرچه برعکس این موضوع صادق نیست. دلیلش این است که چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب مفصلی که برای برداشتن مواد بیش از حد به یکباره استفاده می‌شود، احتمالاً قبل از انجام کار مسدود شده و در نهایت کدر می‌شود.


مزایای الگوی ناهموار در چوب ساب سر دریلی شما

اگر به یک چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب نگاه کرده باشید، احتمالا متوجه شده اید که بریدگی های راپ دقیقاً در یک راستا قرار ندارند. اگرچه این الگو دقیقاً تصادفی نیست، اما در نگاه اول شبیه آن است.

اما چرا توزیع کاملاً یکنواختی از عناصر برش در سراسر چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب وجود ندارد؟

زیرا اگر همه عناصر برش در یک ردیف قرار گیرند، کشش بیشتری روی ابزار ایجاد می‌کنند و در حین کار، چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب را از مسیر خارج می‌کنند. اگر می دانستید قرار است به چه سمتی بکشد، به طور بالقوه می توانید کشش اضافی را جبران کنید، اما این به سختی استفاده از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب می افزاید.

در عوض، سازنده الگوی پراکنده تری از عناصر برش در سراسر چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب ایجاد می کند. الگوی تصادفی به جلوگیری از کشیدن چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب در هر جهت خاصی کمک می کند و کنترل بیشتری را به کاربر می دهد.

البته، این همیشه کامل نیست. هر زمان که از یک چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب جدید استفاده می کنید، باید توجه داشته باشید که آیا کششی وجود دارد که سعی می کند ابزار شما را به یک جهت بکشد. فقط آن را یادداشت کنید و در صورت وجود به کار خود ادامه دهید.

خوشبختانه، بسیاری از ابزارهای دستی چرخشی که برای استفاده با آنها طراحی شده اند، به اندازه کافی سنگین هستند که به مقابله با کشش باقی مانده در خود چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب کمک کنند.

چرا شکل های مختلفی از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب وجود دارد؟

یک سوال متداول از کاربرانی که برای اولین بار استفاده می کنند این است که "چرا شکل ها و اندازه های زیادی وجود دارد؟" مانند هر ابزار دیگری، چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب دارای اشکال و اندازه های تخصصی زیادی هستند تا استفاده از آنها برای کارهای خاص آسان تر شود.

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب معمولاً به اشکال مختلف از استوانه گرفته تا کره و مخروط هستند. ابعاد دقیق هر شکل، و تغییرات درون شکل، باعث می شود تا انواع مختلفی از اشکال طبیعی از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب ایجاد شود.

به عنوان مثال، یک چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب سیلندر بزرگ برای از بین بردن سریع بسیاری از مواد یا برای تبدیل زاویه 90 درجه به منحنی خوب است. اما یک چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب کروی برای ایجاد شکاف در مواد شما، شکل دادن به عناصر تزئینی گرد و سایر جزئیات خوب است.

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب های مخروطی برای کارهای دقیق تر و ایجاد اشکال مثلثی تزئینی در مواد شما عالی هستند.


چوب ساب سر دریلی های با چه ابزارهایی کار می کنند؟

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب ها برای کار با طیف نسبتاً وسیعی از ابزارهای چرخشی طراحی شده اند، اگرچه هر چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب با هر ابزاری کار نمی کند.

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب ها نیز تمایل دارند سرعت کمتری را نسبت به برخی ابزارها ترجیح دهند، به این معنی که ابزارهایی مانند چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب ها اغلب گزینه خوبی نیستند.

با این حال، دریل معمولی شما احتمالا یک انتخاب محکم است. شما می‌خواهید در صورت امکان سرعت‌های زیر 3000 دور در دقیقه را برای کارآمدترین استفاده از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب خود حفظ کنید.

این به این دلیل است که در دور بالای 3000 دور در دقیقه، چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب زمان کافی برای "گرفتن" موادی که با آن کار می کنید و پاک کردن آن را ندارد. به جای کارآمدی، فقط مقادیر بسیار کمی از مواد را می گیرد.

این کمی غیر شهودی است، اما بسیاری از چوب ساب های سر دریلی یا فرز فرم های چوب زمانی که بالاتر از سرعت مشخصی بچرخند، در واقع کندتر کار می کنند.

اگر متوجه شدید که چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب شما در حال از دست دادن قدرت است، سعی کنید سرعت ابزار خود را کمی کاهش دهید.

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب می توانند با ابزارهای برقی دستی نیز کار کنند. با این حال، آن ابزارهای کوچکتر معمولاً برای پاک کردن بسیاری از مواد خوب نیستند. موتور داخل ابزار برای بار سنگین ثابت از بین بردن مقدار زیادی مواد طراحی نشده است. چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب که با این ابزارهای کوچکتر ارائه می شوند برای کارهای دقیق و شکل دادن به قطعات کوچک در نظر گرفته شده اند.

اگر می خواهید یک قطعه بزرگتر مانند اتصالات مبلمان را شکل دهید، باید از ابزار بزرگتر و قدرتمندتر مانند دریل گیربکسی استفاده کنید.

هر چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب دارای مجموعه متفاوتی از سازگاری ابزار است. برای اینکه بدانید چه گزینه هایی دارید، باید به تک تک چوب ساب های سر دریلی یا فرز فرم های چوب نگاه کنید. انتخاب ابزار مناسب از آنجا به تطبیق ابزار با نیازهای پروژه بستگی دارد.


نحوه استفاده از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب

اکنون که به این موضوع پرداختیم که چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب چیست و چگونه کار می کند، بیایید در مورد نحوه استفاده از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب صحبت کنیم. این راهنما بسیار کلی است تا بتوانید از این نکات و مهارت ها با هر ابزار و برای هر پروژه ای استفاده کنید.

این همچنین به این معنی است که پرایمر خوبی است، اما ما قصد نداریم به جزئیات چگونگی دستیابی به شکل یا طرح خاصی با سوهان چرخشی بپردازیم.


لوازمی که علاوه بر چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب خود به آن نیاز دارید

درست مانند هر ابزار برقی، خود چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب تنها یکی از چیزهایی است که برای یک پروژه به آن نیاز دارید. در اینجا سایر ابزارها و لوازم کاری وجود دارد که باید قبل از شروع کار آماده کنید.
ابزار:

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب (و جایگزین)

دریل، یا سایر ابزارهای چرخشی سازگار

یک مسواک قدیمی یا برس سیمی برای تمیز کردن چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب

کاغذ سنباده (برای اتمام کار)

 

تجهیزات ایمنی

داشتن تجهیزات ایمنی مناسب برای کار با چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب مانند هر ابزار برقی مهم است. در حالی که می توانید تجهیزات ایمنی خود را کمی بر اساس آنچه که با آن راحت هستید و بهترین کار را برای شما انجام می دهد سفارشی کنید، بهتر است تجهیزات ایمنی بیش از آنچه نیاز دارید داشته باشید.

این حداقل چیزی است که ما توصیه می کنیم:

پیش بند نجاری یا فلزکار

 عینک ایمنی

دستکش های نجاری (یا دستکش های کار سنگین)

محافظ گوش

 

تجهیزات متفرقه

این چیزهایی است که داشتن آنها مفید است، اما لزوماً برای کار با چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب لازم نیست.

پارچه ای مغازه

یک برزنت (برای گرفتن خاک اره و دیگر زباله ها در زیر محل کار خود پخش کنید تا تمیز کردن راحت تر شود)

یک گیره (برای نگه داشتن پروژه شما بسته به چیزی که روی آن کار می کنید)

 

لوازم تکمیلی

کار آماده سازی

قبل از شروع استفاده از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب خود، مهم است که کارهای آماده سازی انجام دهید. به این ترتیب کمتر احتمال دارد که اشتباه کنید و به احتمال زیاد بتوانید سریع و کارآمد کار کنید.

ابتدا شکلی را که می خواهید ایجاد کنید روی مواد خود بکشید. احتمالاً در حین کار علامت گذاری را حذف خواهید کرد، اما داشتن یادآوری به شما کمک می کند شکل اولیه خود را ایجاد کنید و یادآوری آنچه را که می خواهید راحت تر کنید.

همچنین باید به دنبال هر گونه شکاف یا ضعف در مواد خود باشید که می تواند روی چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب گیر کرده و مشکل ایجاد کند.

در نهایت، باید مطمئن شوید که فضای کاری شما شفاف و آماده است. هر چیزی را که نمی‌خواهید براده‌ها روی آن ریخته شود را بردارید زیرا چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب می‌توانند زباله‌های کوچکی را در همه جهات پرتاب کنند. اگر می‌خواهید از برزنت یا بوم برای تمیز کردن آسان‌تر استفاده کنید، باید قبل از شروع آن را بچینید. اگر می خواهید از گیره یا هر ابزار دیگری برای ثابت نگه داشتن قطعه کار خود استفاده کنید، آن را در بالای برزنت یا بوم قرار دهید.


مرحله 1: چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب مناسب را برای کار انتخاب کنید

هنگامی که تمام تجهیزات خود را آماده کردید و فضای کاری خود را آماده کردید، مرحله بعدی انتخاب چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب مناسب برای کار است.

خوشبختانه، چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب معمولاً به راحتی قابل تغییر هستند، به این معنی که می‌توانید در صورت نیاز برای بخش‌های مختلف پروژه خود، به یک چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب متفاوت تغییر دهید.

بیشتر اوقات می خواهید با چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب کمی تهاجمی تر شروع کنید، به این معنی که با عناصر برش بزرگتر یا بیشتر. هرچه خود سوهان بزرگتر باشد، مواد بیشتری را به یکباره از بین می برد، بنابراین یک سوهان کمی بزرگتر نیز اغلب محل خوبی برای شروع است.

چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب سیلندر معمولاً بیشترین مواد را حذف می کنند و همچنین کنترل و هدایت آنها نسبتاً آسان است. آنها انتخاب خوبی برای مبتدیان هستند، به خصوص اگر به دنبال حذف مقدار نسبتاً زیادی از مواد یا تغییر شکل مواد خود از مربع یا مستطیل به چیزی منحنی تر هستید.

با این حال، اگر کار با جزئیات انجام می دهید، باید یک چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب کوچکتر و کم تهاجمی تر داشته باشید و همچنین ممکن است بخواهید شکل اصلی متفاوتی را انتخاب کنید.

مرحله 2: ابزار مناسب را برای چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب انتخاب کنید

علاوه بر انتخاب سوپ مناسب برای کار، باید با ابزار مناسب نیز کار کنید. ما به طور کلی توصیه می کنیم از یک دریل یا سایر ابزارهای برقی سنگین برای برداشتن مقدار زیادی مواد به طور همزمان و از ابزارهای کوچکتر مانند  برای کارهای جزئی استفاده کنید.

با این حال، این به نوع کار شما و نوع دریل ها نیز بستگی دارد.

شما همچنین باید مطمئن شوید که چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب شما با ابزاری که انتخاب می‌کنید سازگار است، زیرا این موضوع مشخص نیست.

در نهایت این نیاز به آزمون و خطا دارد. اگر به تازگی شروع به یادگیری نحوه استفاده از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب کرده اید، ایده خوبی است که از مقداری چوب ضایعاتی استفاده کنید و با چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب مختلف و ابزارهای سازگار خود آزمایش کنید تا زمانی که متوجه شوید هر ترکیب چه کاری می تواند انجام دهد و برای چه کاری بهتر است.


مرحله 3: آهسته و پیوسته شروع کنید

هنگامی که ابزار خود را انتخاب کردید و چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب را که می خواهید با آن شروع کنید، استفاده از سوهان نسبتاً ساده است.

قبل از اینکه چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب را به مواد خود لمس کنید، ابزار را شروع کنید. اگر سعی کنید چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب را در حالی که با مواد شما در تماس است شروع به چرخش کنید، احتمالاً از مسیر خارج شده و شکل دهی شما را خراب می کند.

می خواهید با سرعت متوسط ​​شروع کنید، نه خیلی سریع و نه خیلی آهسته. اگر از ابزاری استفاده می‌کنید که تنظیمات سرعت قابل تنظیم دارد، مانند اکثر ابزارهای چرخشی ، تنظیمات وسط باید برای شروع خوب باشد.

کنترل سرعت دریل می تواند دشوارتر باشد. اما اگر از دریلی با موتور سرعت قابل تنظیم ( دریل دیمر دار ) استفاده می‌کنید، باید ماشه را به آرامی فشار دهید تا به سرعت کار خوب دست پیدا کنید و آن را نگه دارید. برخی از تمرینات به این معنی است که ماشه را در حداکثر تنظیم خود نگه دارید. سایر تمرین‌ها را فقط باید تا نیمه نگه دارید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

به جای شکل دادن به یکباره، به آرامی کار کنید و لایه های مواد را به آرامی بردارید. همیشه می توانید برای لمس کردن و حذف موادی که به طور تصادفی جا مانده اند، به عقب برگردید. جایگزین کردن موادی که به طور تصادفی حذف کرده اید بسیار سخت تر است.

تکمیل کار

وقتی صحبت از چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب به میان می‌آید، وقتی شکل اولیه‌ای را که نیاز دارید به دست آورده‌اید، کارتان تمام نشده است. چوب ساب سر دریلی یا فرز فرم چوب یک سطح ناهموار و ناتمام را در اکثر مواد پشت سر می گذارند.

به جای اینکه آن سطح ناتمام را رها کنید و آن را خوب بنامید، باید چند قدم دیگر برای اتمام پروژه خود بردارید.

سنباده کاری مهمترین بخش در پایان کار است. شما معمولاً می خواهید حداقل یک بار با کاغذ سنباده متوسط ​​انجام دهید تا بدترین زبری را از سوهان دوار حذف کنید. این مهم است حتی برای بخش های مخفی پروژه شما و مناطقی که دیده نمی شوند یا استفاده نمی شوند زیرا سطح ناهموار به اندازه سطح صاف پایدار نیست.

اگر سطح پروژه خود را ناهموار بگذارید، به خصوص چوب می تواند در معرض آسیب آب و پوسیدگی باشد.

برای پرداخت ظریف تر، استفاده از کاغذ سنباده ریز را تا زمانی که سطح نهایی مورد نظر خود را بدست آورید، ادامه دهید.

بسته به موادی که با آن کار می کنید، باید کاری نیز انجام دهید تا پس از تکمیل پروژه، پروژه را مهر و موم کنید تا به ماندگاری طولانی تری کمک کنید.

 
 
 
قابلیت استفاده با دستگاه:
انواع دریل برقی و انواع دریل شارژی
کشور سازنده:
جمهوری خلق چین
لوازم هراه:
ندارد
اندازه:
شفت 6/3 میلیمتری | بیشترین ضخامت بدنه چوب ساب 13 میلیمتر
سایر توضیحات:
مناسب انواع چوب
افزودن نظر