ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار تومانجعبه حدیده و قلاویز هونگدا

ست حدیده و قلاویز همراه با شاب دنده

نوع محصول : ابزار تراشکاری و سوراخکاری

دسته بندی محصول : قلاویز و حدیده

زیر دسته بندی محصول : حدیده

مدل
54 پارچه
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

17,555,000

تومان

درباره محصول

مشخصات جعبه حدیده و قلاویز هونگدا

✅ مدل جعبه حدیده و قلاویز هونگدا 33 پارجه : از سایز 3 تا 12 میلیمتر و دارای جعبه پلاستیکی

✅مدل جعبه حدیده و قلاویز هونگدا 54 پارچه : از سایز 3 تا 20 میلیمتر و دارای جعبه فلزی

✅ دارای یک پیچگوشتی ، دسته حدیده ، دسته قلاویز ، شاب دنده و جعبه فلزی می باشد.

✅ ساخته شده از آلیاژ M2 که HSS-E سخت کاری شده می باشد.

راهنمای خرید جعبه حدیده و قلاویز هونگدا

✅ برای خرید جعبه حدیده و قلاویز هونگدا، ابتدا در قسمت مدل محصول، تعداد پارچه جعبه حدیده و قلاویز هونگدا خود را مشخص کنید و سپس فرآیند خرید خود را ادامه دهید.

✅ جعبه حدیده و قلاویز هونگدا دارای دو مدل 33 پارچه با جعبه پلاستیکی و 54 پارچه با جعبه فلزی می باشد.

شرایط مرجوع کردن جعبه حدیده و قلاویز هونگدا

✅ برای مرجوع کردن جعبه حدیده و قلاویز هونگدا، هیچ ضربه یا آسیبی به جعبه آن نباید وارد شده باشد.

✅ بسته بندی محصول باید مطابق حالت اولیه آن باشد.

✅ هیچ کدام از اقلام موجود در آن، نباید استفاده شده باشد یا خط و خشی به آن وارد آمده باشد.

✅ در صورتی که اهمال از طرف فروشنده نباشد، هزینه مرجوعی کالای جعبه حدیده و قلاویز هونگدا به هر دلیلی با خریدار می باشد.

 

نحوه استفاده از ست جعبه حدیده و قلاویز بیاموزید

ست جعبه حدیده و قلاویز یکی از آن جعبه ابزارهایی است که داشتن آن بلافاصله ضروری نیست، اما پس از تهیه آن برای کار شما ضروری می شود. فرقی نمی‌کند مکانیک، صنعتگر، فلز یا چوب‌کار یا حتی علاقه‌مند به کارهای خود باشید، یک ست جعبه حدیده و قلاویز برای شما بسیار مفید خواهد بود. حدیده ها و قلاویز ها ابزارهای تراشکاری هستند که برای ایجاد رزوه روی اجزایی مانند پیچ، پیچ و مهره و ایجاد سوراخ رزوه ای برای پیچاندن اجزا به کار می روند.

قلاویز یک ابزار رزوه‌دار است که در قسمت ماده جفت جفت، شیارهایی را برش می‌دهد یا تشکیل می‌دهد. بنابراین، یک قلاویز باعث ایجاد رزوه در داخل یک سوراخ می شود. از سوی دیگر، حدیده یک ابزار رزوه‌ دار است که در قسمت نر یک جفت‌کننده، رزوه هایی را برش می‌دهد یا تشکیل می‌دهد. بنابراین، یک قالب روی سطح میله‌های استوانه‌ای رزوه‌هایی ایجاد می‌کند تا یک پیچ یا رزوه ایجاد کند. هم یک قلاویز و هم یک حدیده، رزوه های جدید ایجاد می کنند یا رزوه های آسیب دیده را تعمیر می کنند.

قلاویزکاری و تنظیم کردن

مجموعه جعبه حدیده و قلاویز شامل قلاویز های دستی، حدیده ها و مته‌هایی با اندازه‌های مختلف برای کاربردهای مختلف است. دسته هایی برای چرخاندن در مجموعه موجود است. این مجموعه همچنین شامل نمودارهایی برای تعیین مته و قلاویزهای مناسب برای مطابقت با اندازه و گام رزوه است که با آن شاب دنده میگویند. برخی از مجموعه های حدیده و قلاویز دستی ممکن است حاوی راهنماهای قفل پیچشی، قلاویزهای درشت و قلاویزهای ظریف و ابزارهای دیگر با هزینه بالاتر باشند.

قلاویز ها و حدیده ها فلزات و سایر آلیاژ ها را برش می دهند. تولید شده از فولاد سخت کاری شده HSS یا فولاد کربنی سخت شده، که در آن نوع اول بسیار قوی تر است و برای طیف وسیع تری از مواد استفاده می شود. این مواد برش برای رزوه کشی فولاد، چدن، چدن، فلزات غیرآهنی، پلاستیک، چوب نرم و چوب سخت مناسب هستند.

قلاویز دستی چیست

قلاویزها سطح داخلی یک سوراخ را رزوه می‌کنند تا اجزایی مانند مهره‌ها یا سوراخ‌ها (کور یا از طریق) برای پیچاندن پیچ یا پیچ ایجاد کنند. سه نوع اصلی قلاویز وجود دارد. دوشاخه، ثانویه و مخروطی (که در ایالات متحده به نام های کف، پلاگ و مخروطی نیز شناخته می شود). تصویر زیر سه نوع را نشان می دهد:

قلاویز دوشاخه


همانطور که در شکل A مشاهده می شود، قلاویز دوشاخه تقریبا بدون مخروطی است (فقط یک رزوه مخروطی) و دارای لبه برش مداوم است. آن را برای برش رزوه ها تا انتهای یک سوراخ کور مناسب می کند. قلاویز دوشاخه به دلیل انتهای مخروطی کوتاه نمی تواند فرآیند قلاویز کاری به سوراخ بدون رزوه را شروع کند. سایر انواع قلاویزها با انتهای مخروطی، فرآیند قلاویز کاری را قبل از اینکه یک دوشاخه یک رزوه پیوسته به پایین ایجاد کند، شروع می کنند.

قلاویز نوع دوم


قلاویز نوع دوم دارای 3 تا 5 رزوه مخروطی است و بنابراین می تواند فرآیند قلاویز کاری را شروع کند. رایج ترین نوع قلاویز مورد استفاده است. انتهای مخروطی به مرکز و تراز کردن قلاویز با سوراخ کمک می کند.

قلاویز مخروطی

 

قلاویز مخروطی دارای 8 تا 10 رزوه مخروطی است. قلاویز کاری به مواد سختی که نیاز به قلاویز کاری آهسته دارند یا در برنامه های کوچک که قلاویز به راحتی می شکند جایی است که قلاویز مخروطی بهترین کار را دارد.


چگونه از قلاویز استفاده کنیم؟

بیشتر عملیات قلاویز کاری به صورت دستی انجام می شود، اما قلاویزهای برقی مانند قلاویز برقی نقطه مارپیچی به صورت الکتریکی هدایت می شوند. عملیات قلاویز کاری نیز می تواند توسط ماشین تراش، ماشین حفاری شعاعی، ماشین مته نیمکتی و ماشین های کارگاهی مشابه انجام شود. ما در مورد عملکرد دستی استفاده از قلاویز از آنجایی که رایج ترین است صحبت خواهیم کرد. فرآیند قلاویز کاری شامل چندین مرحله است که در زیر توضیح داده شده است:


سوراخ را آماده کنید:

1.این اولین مرحله قلاویزکاری است. ایجاد سوراخی است که معمولاً با سوراخی به قطر کمتر از قطر بیرونی قلاویزها می‌رسد. این قطر را اندازه مته قلاویز می نامند.
2.مته مورد استفاده برای قطر سوراخ در نمودار مته و قلاویز، معمولاً در داخل مجموعه جعبه حدیده و قلاویز ذکر شده است. در ماشین آلات نیز موجود است.
3.سوراخ را سوراخ کنید، یا یک سوراخ کور یا سوراخ از طریق سوراخ.
اطمینان حاصل کنید که تمام تراشه ها از سوراخ خارج شده اند.
انتخاب قلاویز و دسته قلاویز: دوباره از نمودار برای انتخاب اندازه قلاویز دستی مناسب برای پروژه خود استفاده کنید. به یاد داشته باشید که قلاویزها انواع مختلفی دارند. ممکن است لازم باشد قبل از اتمام کار با قلاویز برقی، با یک قلاویز دستی مخروطی شروع کنید.
بسته به اندازه قلاویز دستی، از دسته قلاویز جغجغه ای مناسب استفاده کنید. معمولا دو اندازه وجود دارد. استفاده از دسته قلاویز جغجغه بزرگتر برای یک قلاویز دستی کوچک ممکن است منجر به نیروی بیش از حدی شود که می تواند قلاویز را بشکند.

روش ایجاد رزوه با قلاویز دستی

مواد مورد نظر را با گیره محکم کنید.
قلاویز دستی را وارد کنید، مطمئن شوید که در مرکز و تراز قرار دارد، و در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و دو چرخش کامل انجام دهید. سپس نیم چرخه را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این روند را تا زمانی که رزوه کامل شود تکرار کنید. این سبک قلاویزکاری مانع از آسیب رساندن مواد شکسته به رزوه های جدید می شود.
برای کاهش گرما و انتقال تراشه ها از مایع برش در طول فرآیند استفاده کنید
مواد را نگه دارید و ضربه بزنید وسط و تراز.
اگر مقداری نیروی محدود کننده احساس کردید، نیم چرخش را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و دوباره امتحان کنید. قلاویز را به زور فشار ندهید، در غیر این صورت خطر شکستن قلاویز یا ساختن رزوه های های نادرست وجود دارد.
قلاویز را بردارید:دسته قلاویز جغجغه ای را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا قلاویز کاملاً بیرون بیاید. فرآیند قلاویز کاری کامل شده است.

 حدیده

حدیده ها می توانند مواد استوانه ای شکل را در خارج از سطح، مانند میله، رزوه کنند تا یک پیچ بسازند. دو نوع حدیده کلی وجود دارد: حدیده و حدیده قابل تنظیم. یک حدیده جامد یک رزوه اسمی را با عمق ثابت قطع می کند. دقت به دقت حدیده و سایش بستگی دارد. فشرده سازی و رها شدن حدیده قابل تنظیم برای دستیابی به کلاس های مختلف تناسب رزوه امکان پذیر است. چرخاندن پیچ های یکپارچه حدیده را تنظیم می کند.  طرح قالب معمولی را نشان می دهد.


چگونه از حدیده استفاده کنیم؟

فرآیند رزوه کاری با حدیده شامل چندین مرحله است که در زیر توضیح داده خواهد شد:

میله را آماده کنید: قطر مواد باید کمی کوچکتر از قطر اصلی قالب باشد. قالب دارای یک طرف پخ است که به عنوان سمت ورودی میله استفاده می شود. پخ کمک می کند تا قالب روی میله متمرکز شود و نیروی چرخش شروع هنگام رزوه کشی را کاهش می دهد.
انتخاب حدیده و آچار: مانند فرآیند قلاویز کاری، از نمودار برای انتخاب حدیده مناسب با یک دسته حدیده با اندازه مناسب استفاده کنید.
موضوعات را ایجاد کنید؛ مواد را با گیره محکم کنید.
حدیده را طوری روی مواد قرار دهید که طرف پخ شده شروع به رزوه ها کند. حدیده را در مرکز قرار دهید و آن را تراز کنید، در جهت عقربه های ساعت بچرخانید و دو چرخش کامل انجام دهید.
سپس نیم چرخه را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید. این روند را تا زمانی که رزوه کامل شود تکرار کنید. در صورت نیاز از مایع برش استفاده کنید.
حدیده را بردارید. آچار را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا حدیده کاملاً بیرون بیاید. فرآیند رزوه زنی کامل شده است.

استفاده از حدیده گرد جامد

معیارهای انتخاب برای مجموعه های جعبه حدیده و قلاویز

هنگام انتخاب جعبه حدیده و قلاویز مناسب برای استفاده باید چندین نکته را در نظر گرفت. در اینجا موارد مهم ذکر شده است:

جنس: فولاد سخت کاری شده گرانتر از فولاد کربنی سخت شده است اما برای مواد بیشتر مقاوم تر و مناسب تر است.
تعداد و محدوده قطعات: بررسی کنید که اندازه های تنظیم شده در محدوده مورد نظر شما از رزوه های مورد نیاز برای برش باشد.
ابزارهای اضافی: برخی از مجموعه ها دارای ابزارها و نمودارهای اضافی هستند که می توانند مفید باشند.
آیا قطعه در برابر خوردگی مقاوم است؟
قابلیت های کاربرد/مواد مجموعه ذکر شده در اطلاعات محصول سازنده را بررسی کنید.
بررسی کنید که کیف حمل بادوام باشد. کیس قطعات را ذخیره می کند.

 

 

x
سایز بندی:
در دو مدل 3-12 ( 33 پارچه جعبه پلاستیکی ) و 3-20 ( 54 پارچه جعبه فلزی )
نوع:
جعبه حدیده و قلاویز دستی
کیفیت:
بسیار عالی، ساخته شده از آلیاژ HSS-E
کاربرد:
جهت ایجاد رزوه - حدیده کاری و قلاویز کاری فلزات
کشور سازنده:
جمهوری خلق چین
توضیحات:
دارای دسته حدیده و دسته قلاویز ، شاب دنده و پیچ گوشتی
افزودن نظر