ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانخانه

محصولات

ابزار برقی و شارژی

سنگ رومیزی

سنگ رومیزی سه نظام دار محک مدل DGD-125/2

سنگ رومیزی سه نظام دار محک مدل DGD-125/2

دستگاه سنگ سنباده 125 میلیمتر با سه نظام و صفحه سنباده محک

نوع محصول : ابزار برقی و شارژی

دسته بندی محصول : سنگ رومیزی

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

3,000,000

تومان

درباره محصول

مشخصات سنگ رومیزی سه نظام دار محک مدل DGD-125/2

✅موتور پر قدرتمند
✅دارای گارد محافظ
✅دارای قاب محافظ تلقی
✅تک سرعته و تک فاز
✅مناسب برای کاربری‌های سبک
✅مجهز به پایه های پلاستیکی
✅سنگ سنباده 125 میلیمتر
✅دارای سه نظام با 10 میلیمتر و صفحه سنباده

گارانتی: 12 ماه شرکت محک البرز ابزار

 

ابزارهای فلزی را با سنگ رومیزی تیز و صیقلی نگه دارید

در حالی که حتی بهترین سنگ رومیزی ممکن است برای استفاده در هر پروژه خانگی یا صنعتی کمی افراطی باشد، این ابزارهای مفید برای افرادی که اغلب با فلز کار می کنند یا در مشاغل صنعتی کار می کنند که با تعمیرات قطعات فلزی مرتبط است، مانند مکانیک خودرو، عالی هستند. کار یا ساخت و ساز

این ابزار قدرتمند می‌تواند لبه‌های زبر را صاف کند و سطوح فلزی را صیقل دهد، و موارد مشابه موارد دیگر. سنگ های رومیزی نیز ابزار های بسیار خوبی هستند که اگر به صنایع دستی یا سرگرمی های مختلف علاقه مند هستید، می توانید آن ها را در اختیار داشته باشید، زیرا سنگ های رومیزی می توانند در ساخت جواهرات و حتی کاردستی مدل ها به شما کمک کنند.

سنگ رومیزی چیست؟

سنگ رومیزی دستگاهی است که معمولاً با چرخ‌های آسیاب 125 و 150 و 175 و 200 میلیمتری عرضه می‌شود که لبه‌های زبر را خرد می‌کند، سوراخ‌ها را صاف می‌کند، سطوح فلزی را صیقل می‌دهد، زنگ زدگی را از بین می‌برد یا حتی به مواد فلزی شکل می‌دهد. می توانید از آسیاب نیمکتی برای سمباده زدن یا صیقل دادن انواع فلزات و حتی چوب های سخت استفاده کنید. این ماشین‌ها با چرخ‌های سنگ‌زنی عرضه می‌شوند که بسته به نوع کاری که باید انجام دهید، خوب یا طبیعی هستند. شما می توانید به راحتی سنگ های چرخ ها را تعویض کنید تا از سنگی دیگر استفاده کنید که برای آن کار خاص در دست دارید.

یک سنگ رومیزی، برای رسیدن به استخوان‌های خالی آن، اساساً دو سنگ چرخنده است که به اندازه ترکیب شن و ماسه آنها قدرتمند هستند. هر چه شن بالاتر یا درشت تر باشد، آن سنگ قدرتمندتر خواهد بود. هرچه شن ریزتر یا شن کمتر باشد، سنگ برای سنباده زدن یا پرداخت ریزتر آسان تر خواهد بود. سنگ دارای سنگ ریزه بالاتر بیشتر روی فلز برای از بین بردن زنگ استفاده می شود، جایی که می توان از سنگ دارای سنگ ریزه ریزتر برای صاف کردن یا صیقل دادن استفاده کرد بدون اینکه بیش از حد ساینده باشد.

برای چه کاری می توانم از سنگ رومیزی استفاده کنم؟

سنگ های رومیزی معمولاً در دنیای مکانیک خودرو برای از بین بردن زنگ زدگی یا پولیش استفاده می شوند، اما می توانید از سنگ رومیزی در کارهای بی شماری استفاده کنید. می‌توانید تقریباً در هر جایی که به چیزی صیقلی، سمباده‌شده، آسیاب یا صاف‌شده نیاز دارید و روی مواد سنگین مانند تعداد بی‌شماری از فلزات، چوب یا سایر سطوح سخت‌تر استفاده کنید. اگر با فلز کار می‌کنید، می‌خواهید روی یک سنگ رومیزی سرمایه‌گذاری کنید، زیرا آنها ابزار قدرتمندی هستند که استفاده آسانی دارند و اگر به درستی از آنها مراقبت شود، تا آخر عمر برای شما دوام خواهند آورد.

می توانید از سنگ رومیزی روی ماشین برای از بین بردن زنگ یا رنگ قدیمی استفاده کنید، می توانید از آن برای تیز کردن ابزارهایی مانند ابزار آلات باغبانی و کشاورزی یا چاقو استفاده کنید و می توانید از سنگ رومیزی برای خرد کردن فلز یا صاف کردن و جلا دادن فلز استفاده کنید. همچنین می توانید با این نوع ابزار آلات برقی چوب یا فلز را برش دهید و بتوانید لبه های چوب ها و فلزات را شکل دهید. با سنگ های ظریف‌تر و کوچک‌تر، می‌توانید حتی از این سنگ های رومیزی روی مدل‌ها یا جواهرات یا هر نوع کاردستی سرگرمی که نیاز به سنگ زنی دارد استفاده کنید. سنگ های رومیزی اساساً می توانند با اتصالات سنگ مناسب به همان اندازه قدرتمند یا ظریف باشند که شما نیاز دارید.


چگونه بهترین سنگ رومیزی را انتخاب کنیم

هنگام انتخاب سنگ رومیزی بعدی خود باید به چند نکته توجه داشت و اینها تنها تعدادی از عوامل اصلی هستند که باید به آنها توجه کنید. همیشه به یاد داشته باشید که هر سنگ رومیزی فرصتی برای تعویض سنگ ها دارد، بنابراین قبل از شروع هر کاری تحقیق کنید به چه نوع سنگ هایی نیاز دارید تا آماده وارد شوید. شما نمی خواهید از سنگ ریزه یا سایش بیش از حد در یک پروژه ظریف مانند جواهرات یا چوب استفاده کنید، بنابراین بهتر است به خاطر داشته باشید که هر چه اندازه سنگ ریزه سنگ سنگین تر باشد، چرخ قدرتمندتر خواهد بود. هرچه شن ریزتر باشد، سنگ ظریف تر خواهد بود.


سایز سنگ دستگاه سنگ رومیزی

اندازه سنگ دستگاه سنگ رومیزی به شما کمک می کند تعیین کنید که پرداخت چه نوع کاری را می تواند انجام دهد. معمولاً سنگ های سنگ رومیزی در سنگ های 125، 150، 175 و یا 200 میلیمتری عرضه می‌شوند. این اندازه به اندازه چرخ سنگ زنی واقعی اشاره دارد. در حالی که اینها معمولی ترین هستند، استفاده از چرخ 3 اینچی برای پروژه های کوچکتر و صنایع دستی غیر معمول نیست. این چرخ‌ها برای تیز کردن چاقوها، خلاص شدن از شر رنگ‌های قدیمی، تمیز کردن کثیفی یا زنگ‌زدگی، و حتی می‌توانند فلز و چوب را سمباده بکشند، عالی هستند. اینها ماشین های فوق العاده ای هستند که می توانید در خانه خود داشته باشید، بنابراین می توانید به راحتی انواع پروژه های صنعتی را بدون پرداخت هزینه های یک کارگر یا پیمانکار انجام دهید.


نوع سنگ دستگاه سنگ رومیزی

متداول ترین سنگ های دستگاه سنگ سنباده از کاربید سیلیکون، اکسید آلومینیوم، اکسید آلومینیوم سرامیکی، سیم، و صافی ساخته می شوند. بیشتر دستگاه های سنگ سنباده یا سنگ رومیزی دارای دو چرخ هستند که یکی از آنها کمی قوی تر از دیگری است. قوی تر یا سنگ با شن بیشتر برای انجام کارهای تهاجمی تر مفید است.


قدرت دستگاه سنگ سنباده

برخی از سنگ های رومیزی یا دستگاه سنگ سنباده حجم قدرت را با وات اندازه گیری می کنند در حالی که برخی دیگر از سرعت دور در دقیقه استفاده می کنند. هرچه دستگاه های سنگ زنی یا سنگ رومیزی شما بزرگتر باشند، به نیروی بیشتری نیاز خواهند داشت. به عنوان مثال، یک دستگاه سنگ زنی یا سنگ سنباده درجه صنعتی، قدرت بسیار بیشتری نسبت به چرخ کوبنده تولید می کند، بنابراین مطمئن شوید که کدام سنگ رومیزی برای کار مورد نظر شما مناسب تر است.

مقایسه سنگ رومیزی یا دستگاه سنباده رومیزی در مقابل دستگاه فرز

در حالی که ممکن است یک دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی بسیار شبیه به یک دستگاه فرز به نظر برسد، یک دستگاه فرز صنعتی را می توان روی سطوح ظریف تری مانند چوب و کاشی استفاده کرد. دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی برای کارهای فلزی مانند اتومبیل یا کابین های فولادی در یک مجتمع مسکونی یا آپارتمانی مناسب تر است. دستگاه های سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی قدرت بسیار بیشتری مصرف می کنند و می توانند کارهای با ظرفیت بالاتر را مقیاس بندی کنند، جایی که دستگاه فرز صنعتی برای پروژه های شخصی یا پروژه های مقیاس کوچکتر مناسب است. توانایی پرداخت کردن مواد ظریف تری مانند شیشه، چوب و کاشی برای پروژه های خانگی عالی است، در حالی که دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی برای کارهای فلزی عالی است.

سوالات متداول در مورد کارایی دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی


روی چه چیزی می توانم از دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی استفاده کنم؟

سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی بهترین کاربرد را برای سنگ زنی فلزات یا تیز کردن ابزارها دارند. استفاده از دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی برای کمک به تیز کردن چاقوها یا سایر ابزارهای لبه تیز غیر معمول نیست. دستگاه های سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی نیز برای از بین بردن کثیفی ها یا زباله هایی که به مرور زمان بر روی سطوح فلزی ایجاد می شوند، عالی هستند. اینها را می توان بر روی سطوح فلزی، چوب و سایر موادی که استفاده از آنها سخت است استفاده کرد. حتی می توانید از آسیاب نیمکتی بر روی مواد ظریف تری مانند نجاری و ساخت جواهرات استفاده کنید.


آیا استفاده از دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی روی چوب بی خطر است؟

بله بسته به سنگ. برای چوب، می خواهید از سنگی استفاده کنید که سنگ ریزه ظریف تری دارد تا چوب را به دلیل فشار زیاد شکافته نکنید. هرچه سنگ ریزه بالاتر باشد، سنگ رومیزی می تواند قدرتمندتر باشد و اگر مراقب آن نباشید می تواند مواد شما را بشکند یا خراب کند.


چگونه می توانم بفهمم که از چه نوع سنگی در دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی خود استفاده کنم؟

چیزی که با خرید هر دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی عالی است این است که راهنمای کاربر را دریافت خواهید کرد که به شما کمک می کند تعیین کنید که چه نوع موادی می تواند دستگاه سنگ رومیزی یا سنگ سنباده رومیزی شما خرد کند. امکان استفاده از اتصالات مختلف سنگ های سنگ زنی فقط یک مزیت اضافی است زیرا می توانید به راحتی دستگاه خود را قابل تعویض کنید و قادر به انجام کارهای مختلف بدون خطر از بین بردن موادی که روی آن کار می کنید یا دستگاه خود را دارید.

 

قدرت :
200 وات
سرعت (دور در دقیقه):
3000
وزن:
5.5 کیلوگرم
قطر صفحه یا تیغه:
125 میلیمتر
کشور سازنده:
ایران
لوازم همراه:
سه نظام و صفحه سنباده
سایز سه نظام:
10 - 1.5 میلیمتر
افزودن نظر