ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانست قلاویز چپگرد

ست قلاویز چپ گرد مخصوص باز کردن پیچ هرز و یا پیچ شکسته

نوع محصول : ابزار تراشکاری و سوراخکاری

دسته بندی محصول : قلاویز و حدیده

زیر دسته بندی محصول : قلاویز چپ گرد و پیچ هرز باز کن

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

495,000

تومان

درباره محصول

قلاویز چپگرد چیست و قلاویز کاری چیست و قلاویز چپگرد چه کاربردی دارد

برای اینکه کاربرد قلاویز چپ گرد ( پیچ هرز باز کن ) را بهتر متوجه شویم ابتدا باید بدانیم که قلاویز و قلاویز کاری چیست.

در واقع قلاویز، ابزاری است که با چرخش حول یک محور، باعث ایجاد رزوه داخل قطعات و مواد مختلف میشود و در بیشتر صنایع (سبک و سنگین) کاربرد دارد. جهت رزوه قلاویزها به دو صورت می باشد، موافق چرخش عقربه های ساعت و خلاف چرخش عقربه های ساعت یا به عبارت دیگر، راست گرد و چپ گرد می باشد که بیشتر قلاویز ها رزوه های آنها در جهت عقربه های ساعت است.

 شکل ظاهری قلاویز، استوانه ای و مانند پیچ بلند به نظر می‌رسد. بیشتر طول قلاویز دارای شیارهای افقی است که در انتها به یک مقطع چهارگوش ختم می شود این سطح مقطع برای این است که به راحتی داخل دسته قلاویز و یا قلاویز زن قرار بگیرد.

 اصولاً قلاویزها از فولادهای آلیاژی با سختی بالا یا همان فولاد تندبر (HSS) ساخته می شوند که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و شکستگی دارند.

ساختار قلاویز چپ گرد

قلاویز چپگرد ( پیچ هرز باز کن ) از نظر کاربرد، کاملاً با قلاویزهای معمولی تفاوت دارند و از لحاظ ظاهری شباهت زیادی با آن ندارد ولی

تا حدودی مانند قلاویز معمولی ظاهری مارپیچی دارد که هرچه از سر آن به جلو می رویم حالت مخروطی شکل پیدا می کند. انتهای قلاویز چپ گرد ( پیچ هرز باز کن ) مربعی شکل است که مثل قلاویز معمولی با دسته قلاویز بهترین کارایی را دارد.

کاربرد قلاویز چپ گرد چیست

جهت رزوه های روی قلاویز، خلاف عقربه های ساعت است. این جهت پیچش و همچنین ظاهر مخروطی شکل، این امکان را برای شما فراهم می کند که به راحتی بتوانید پیچ هایی که شکسته اند و یا مهره های هرز و پوسیده داخل لوله را به راحتی خارج کنید.

سایز بندی قلاویز چپ گرد

قلاویز های چپگرد ( پیچ هرز باز کن ) در سایزهای مختلفی تولید می شوند و عموما در در بسته بندی های چند عددی به مصرف کنندگان عرضه می شود.

بسته بندی قلاویز های چپ گرد ( پیچ هرز باز کن ) معمولاً در سه نوع ۵ عددی ۶ عددی و ۸ عددی می باشد که بر اساس نیاز افراد (متناسب با سایز پیچ شکسته) خریداری شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

قلاویز چپگرد ( پیچ هرز باز کن ) ۵ عددی،پیچ های شکسته را از سایز ۳ میلیمتر تا ۱۹ میلیمتر پوشش می دهد.

قلاویز چپ گرد ( پیچ هرز باز کن ) ۶ عددی می تواند پیچ های شکسته را از سایز ۳ میلیمتر تا ۲۲ میلیمتر پوشش داده و آنها را باز کند.

قلاویز چپگرد ( پیچ هرز باز کن ) ۸ عددی می‌تواند پیچ های شکسته و مهره های هرز شده را از سایز ۳ تا ۲۶ میلیمتر باز کند.

بسته بندی قلاویز های چپ گرد محکم و شکیل است که هرکدام از قلاویزها در جایی که برای آن تعبیه شده است قرار می گیرد که از گم شدن و آسیب دیدن آن ها جلوگیری می کند.

 

نحوه استفاده از قلاویز چپگرد

کار با قلاویز چپ گرد ( پیچ هرز باز کن ) بسیار آسان است، اگر داخل قطعه ای پیچی شکسته است ابتدا باید با مته یک سوراخ داخل آن ایجاد کنید، توجه داشته باشید که قطر مته باید کمتر از از دو سوم ضخامت پیچ باشد تا گوشت پیچ از بین نرود و همچنین بتواند قسمتی از سر قلاویز به طور کامل وارد سوراخ شود.

سپس قلاویزی را که متناسب با سایز سوراخ است را انتخاب کرده و داخل دسته قلاویز، گذاشته و آن را محکم می کنید.

سپس قلاویز را در خلاف جهت عقربه های ساعت چرخانده و به راحتی پیچ یا مهره شکسته را باز نمایید.

اگر متوجه شدید که قلاویز با پیچ شکسته یا مهره آسیب دیده درگیر نمی شود،چند ضربه روی آن بزنید و یا این که سایز قلاویز را عوض کنید.

سایز بندی:
در سه ست 5 و 6 و 8 عددی
نوع:
قلاویز چپگرد
کیفیت:
عالی
کاربرد:
برای باز کردن پیچ های هرز شده یا شکسته و یا شیر آب شکسته
کشور سازنده:
جمهوری خلق چین
توضیحات:
مناسب پیچ های به قطر 3-6، 6-8، 8-11، 11-14، 14-18، 18-20، 20-22، 22-26 میلیمتر
افزودن نظر