ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار تومانسر پیچ گوشتی کینگ تایوان

نوک پیچگوشتی کینگ

نوع محصول : ابزارهای دستی و عمومی

دسته بندی محصول : سرپیچ گوشتی

رنگ
تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

155,000

تومان

درباره محصول
 

راهنمای خرید سر پیچ گوشتی کینگ یا نوک پیچ گوشتی کینگ

طول سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی: طول ها از 2/5 سانت تا 20 سانت موجود می باشد که بسته به موجودی آنها نمایش داده می شود.
یک سر یا دو سر بودن نوک پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی: نوک پیچ گوشتی ها به دو دسته یک سر یا دو سر تقسیم می شود که یک سر ها قابل استفاده با دریل برقی یا دریل شارژی و پیچ گوشتی برقی یا پیچ گوشتی شارژی می باشد. سر پیچ گوشتی های دو سر به دو دسته دوسر چهارسو (++)و یک سر دو سو و یک سر چهارسو (+-) تقسیم میشوند که قابل استفاده با پیچ گوشتی شارژی یا پیچ گوشتی برقی نمی باشد.
نوع سر پیچ گوشتی یا مدل نوک پیچ گوشتی :
PH0:سری پیچ گوشتی چهارسو ریز به اصطلاح نوک پیچ گوشتی عروسکی
PH1:سر پیچ گوشتی چهارسو متوسط یا نوک پیچ گوشتی چهارسو کمی ریز تر از پیچ های ام دی افی
PH2:سر پیچ گوشتی چهارسو سایز استاندارد و رایج پی های ام دی اف، این نوک پیچ گوشتی چهارسو مناسب اکثر پیچ های پر مصرف به ویژه در زمینه ام دی اف و چوب می باشد.
PH3:سر پیچ گوشتی چهار سو با سایز درشت یا نوک پیچ گوشتی چهارسو مناسب پیچ های نصب
SL7: سر پیچ گوشتی دو سو مناسب اکثر پیچ های دو سو ، این نوک پیچ گوشتی دو سو رایج ترین سایز مصرفی پیچ های دو سو را شامل می شود.
SL8:سر پیچ گوشتی دو سو پهن مناسب پیچ های دو سو نصب
 

سر پیچ گوشتی در گذر زمان

ابزار هایی که امروزه در کارگاه ها ، کارخانه ها و یا خانه استفاده می شوند کمک می کنند تا کارها سریعتر و با کیفیت مناسب تری انجام شود به همین دلیل هر روزه با ابزارهایی روبرو میشویم که کارایی بیشتر و کیفیت های بالاتری به ما ارائه می کند. یکی از پرکاربردترین ابزار آلات مورد استفاده نوک پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی است که قدمت استفاده از پیچ گوشتی به قرن های قبل برمی گردد که از آن برای باز و بستن پیچ های مختلف استفاده می شد. با تنوعی که برای پیچ ها در طی زمان اتفاق افتاد باعث شد که ابزارآلات باز و بسته کردن آنها نیز متنوع شده و اشکال گوناگونی داشته باشد. برای همین لازم است تا برای کارهای متفاوت، انتخاب درست و مناسبی داشته باشیم و این مسئله نیازمند این است که با ساختار، جنس و کاربرد انواع سر پیچ گوشتی بیشتر آشنا شویم.

با پیشرفت تکنولوژی و گذشت زمان پیچ گوشتی های دستی جای خود را به دریل ها و پیچ گوشتی های برقی دادند و مصرف کننده می تواند با خریدن یک دریل یا پیچ گوشتی هایی با سری قابل تعویض به همراه نوک پیچ گوشتی های متعدد، کار خود را راحت تر کرده و با سرعت عمل بیشتری جوابگوی نیاز خود باشند.

سر پیچ گوشتی چیست

یکی از کار راه انداز ترین و دم دستی ترین ابزارآلاتی است که در هر جعبه ابزاری یافت می شود و همانطور که از اسمش مشخص است وظیفه اش باز یا بسته کردن پیچ هاست که ظاهراً کار ساده‌ای است اما انجام همین کار ساده با نبود ابزار مناسب بسیار دشوار و یا گاهی غیر ممکن است.

تقسیم بندی نوک پیچ گوشتی

سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی ها دارای تنوع گسترده در سری خود است که این قسمت وظیفه باز و بسته کردن را به عهده دارد به همین دلیل نام گذاری آنها بستگی به مدل و ظاهر پیچی دارد که می تواند روی آن کارایی داشته باشد. مدل های مختلف نوک پیچ گوشتی بر اساس شکل ظاهری، طول و دو طرفه یا یک طرفه قابل استفاده بودن آن دسته بندی می شود.

نام گذاری سر پیچ گوشتی ها

به سرپیچ گوشی‌هایی که چهار سو هستند به اختصار PH و به سرپیچ گوشی هایی که دو سو هستند به اختصار SL گفته می شود و اعدادی که کنار PH یا SL ذکر می‌شود مربوط به ضخامت نوک می باشد.

امروزه کارخانه های تولید کننده سر پیچ گوشتی بیشتر آنها را به صورت مگنتی یا آهنربایی روانه بازار می کنند. آهنربای این سر پیچ گوشتی باعث جذب پیچ به خود شده و از افتادن آن جلوگیری می کند و برای مواردی که پیچ کوچک بوده و امکان گم شدن آن وجود دارد مخصوصاً در جاهایی که دسترسی به آن مشکل است بسیار مفید و کارآمد است.

انواع سر پیچ گوشتی ها

در زیر به تنوعی که نوک پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی ها دارند به صورت اجمالی اشاره می شود، سر پیچ گوشتی چهارسو، نوک پیچ گوشتی دوسو، سرپیچ گوشتی شش پر، سر پیچ گوشتی آلنی، سر پیچ گوشتی ستاره ای و...

هرکدام از این نوع نوک پیچ گوشتی ها دارای سایزبندی و طول های مختلف هستند که از ۳ سانت تا ۲۰ سانت متغیر است.

در ادامه تعدادی از نوک پیچ گوشتی هایی که بسیار عمومی‌تر و متداول هستند را توضیح می دهیم

سر پیچ گوشتی یک سر چهارسو

به سر پیچ گوشتی گفته می شود که قسمت انتهای آن صاف و بدون شیار است و داخل دریل یا پیچ گوشتی برقی یا پیچ گوشتی هایی با سری قابل تعویض قرار می گیرد و در قسمت جلو دارای نوک چهار سو می باشد.

 سر پیچ گوشتی یکسر دوسو

مدلی از سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی که قسمت انتهای آن صاف بدون شیار است و مانند مدل نوک پیچ گوشتی یک سر چهارسو، یک طرف آن قابل استفاده است و طرف دیگر داخل دریل یا پیچ گوشتی های قابل تعویض قرار می گیرد.

سر پیچ گوشتی دو سو یا همان تخت از رایج ترین نوع سرپیچ گوشتی هاست که ظاهر سر آن به شکل خط صاف بوده که درون شکاف پیچ قرار گرفته و آن را باز میکند

سر پیچ گوشتی چهارسو نوع تکامل یافته سر پیچ گوشتی تخت بوده که حالت بعلاوه داشته شکل ظاهری آن باعث می شود که سر پیچ گوشتی داخل پیچ کمتر سر خورده و چرخاندن آن راحت تر باشد.

سر پیچ گوشتی دو سر چهارسو

نوعی از سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی است که هر دو قسمت انتهایی و ابتدایی آن قابلیت استفاده را دارد و هر دو سر آن دارای نوک چهارسو است که مانند نوک پیچ گوشتی های یکسر قابلیت اتصال و استفاده روی دریل یا پیچ گوشتی برقی ایا پیچ گوشتی های با سری قابل تعویض را دارد.

سر پیچ گوشتی دو طرف دو سو

از انواع نوک پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی هستند که ابتدا و انتهای این نوک پیچ گوشتی قابل استفاده است و هر دو طرف دو سو می باشد و قابل استفاده روی پیچ گوشتی برقی دریل و پیچ گوشتی با سری قابل تعویض است.

سر پیچ گوشتی یکسر دوسو یک سر چهارسو

هر دو طرف این نوع نوک پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی قابل استفاده است که یک طرف آن دارای نوک چهارسو و طرف دیگر آن دارای نوک دو سو است. و این قابلیت را دارد که هر دو نوع پیچ دو سو یا چهار سو را باز کند.

سر پیچ گوشتی ستاره ای

سر پیچ گوشتی ستاره ای که نام تجاری آن ترکس بوده و نوک آن چند وجهی است. کد اختصاری پیچ گوشتی های ستاره ای PZ است که پیچ هایی با این مشخصات ظاهری را باز میکند.

سر پیچ گوشتی های آلنی

این نوک پیچ گوشتی با حرف H نمایش داده می شود و پیچ هایی که آلن خور هستند را باز می کند

 
 
 
خاصیت آهنربایی:
دارد
کشور سازنده:
تایوان
توضیحات:
در طول های 2/5 تا 20 سانت، مدل یک سر دو سو و یک سر چهار سو ( +- یا PH-SL) یا دو سر چهار سو (++ یا PH-PH)
افزودن نظر