ارسال رایگان به سراسر کشور برای خرید بالای 600 هزار تومانکولیس معمولی اینسایز مدل 1205

کولیس معمولی تمام استیل چک

نوع محصول : ابزارهای اندازه گیری دقیق و لیزری

دسته بندی محصول : کولیس

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

1,570,000

تومان

درباره محصول
 

مشخصات کولیس معمولی اینسایز مدل 1205

 
✅ محدوده اندازه گیری در سه سایز 150-0 و 200-0 و 300-0 میلیمتر
✅ دقت 3 صدم میلیمتر
✅ جنس : فولاد ضد زنگ
✅ ساخت چین
✅ دقت بسیار بالا
✅ دارای جعبه محافظ پلاستیکی
✅ کالیبره شده
 

کولیس ورنیه چیست؟

پس از اختراع کولیس ورنیه، به ابزاری محبوب و مفید برای اندازه گیری در هر کسب و کاری تبدیل شد. طول یک خط مستقیم را می توان دقیقاً با کولیس ورنیه اندازه گیری کرد.

می توانید از آن برای یافتن قطر داخلی لوله یا استوانه، طول جسم، یا عمق یک بشر یا ظرف استفاده کنید. این ابزار برای اکثر کارگران در بخش تولید ضروری است.

کولیس های ورنیه به دلیل کاربر پسند بودن، سادگی طراحی و اطمینان از دقت اندازه گیری، در تولید ضروری شده اند. کولیس ورنیه ابزاری است که برای زرادخانه هر صنعتگر ضروری است.

 کولیس معمولی اینسایز چیست؟

کولیس معمولی اینسایز قطعه ای از تجهیزات اندازه گیری است که به دلیل دقت فوق العاده بالا شهرت دارد. مقیاس کولیس معمولی ورنیه اینسایز، که نام خود را از ریاضیدان فرانسوی پیر ورنیه گرفته است، یک ابزار بصری است که به فرد اجازه می دهد تا اندازه گیری دقیقی را بین دو خط فارغ التحصیلی در مقیاس خطی با استفاده از درون یابی مکانیکی انجام دهد.

برای تعیین قطر استوانه های توخالی از داخل و خارج جسم استفاده می شود. علاوه بر این، از فک های اندازه گیری کولیس معمولی اینسایز می توان برای تعیین دور یک جسم دایره ای استفاده کرد.

این یک ابزار اندازه گیری است که بسیار دقیق است. ابزار دقیق مشابه این ابزار کولیس معمولی اینسایز در فرآیند اندازه گیری خطی با بالاترین دقت ممکن استفاده می شود.

هنگامی که دو مکان در فضا یا زمان با یکدیگر مقایسه می شوند، فاصله بین آن نقاط در امتداد یک خط مستقیم را می توان تعیین کرد.


محدوده کولیس های معمولی اینسایز چیست؟

بسیاری از مشاغل برای انجام صحیح وظایف خود به اندازه های مختلف کولیس نیاز دارند. انواع مختلفی از کولیس در بازار موجود است که هر کدام محدوده منحصر به فرد خود را دارند.

حداکثر ظرفیت کولیس معمولی اینسایز با تفاوت بین کوچکترین اندازه گیری و بیشترین قرائت اندازه گیری تعیین می شود. طول مقیاس اصلی معمولاً به عنوان معیار استفاده می شود.

محدوده اندازه گیری معمولی کولیس معمولی اینسایز 300 میلی متر است. کولیس های دقیق تر معمولی نیز امروزه به راحتی در بازار موجود است. برای گرفتن بهترین نتیجه، کمی بیشتر برای کولیس خرج کنید.


خواندن کولیس معمولی اینسایز

خواندن از مقیاس کولیس معمولی اینسایز برای اندازه گیری بسیار مهم است. قرائت کولیس معمولی اینسایز به کمترین فاصله ای که ممکن است با کولیس معمولی اینسایز اندازه گیری شود اشاره دارد. این قرائت به صورت کسری بیان می شود.

کولیس Vernier نیز برای این مفهوم کلمه ای به نام "Resolution" دارد. کولیس های معمولی  مورد استفاده در اندازه گیری های امپریالیستی دارای وضوح 0.001 اینچ هستند. کولیس های ورنیه که از سیستم متریک استفاده می کنند دارای وضوحی هستند که از 0.02 میلی متر تا 0.05 میلی متر متغیر است.

در انتهای مقیاس کولیس معمولی اینسایز، معمولاً نشانه ای از وضوح را خواهید یافت. برای به دست آوردن نتیجه دقیق از قرائت کولیس معمولی اینسایز، باید آن را دو بار یا حتی سه بار مصرف کنید.

میزان دقت کولیس معمولی اینسایز

اکثر کولیس های معمولی دارای مشکلات تحمل هستند. تلورانس یا خطای ابزار، دقت اندازه گیری کولیس معمولی را توصیف می کند. به طور معمول، کولیس های معمولی برای اندازه گیری هایی با تحمل خطای پایین استفاده می شود.

از آنجایی که احتمال خطا کمی وجود دارد، اندازه گیری های با تلورانس پایین دقیق و قابل اعتماد هستند. میزان دقت کولیس معمولی اینسایز +- 0.03 میلی متر (+- 0.0015 اینچ) است.

اگر کولیس شما تلرانس داشته باشد، قرائت های مثبت و قرائت های منفی را مشاهده خواهید کرد. اطمینان حاصل کنید که یک کولیس با تلورانس قابل قبول خریداری کرده اید.


کاربرد عمده کولیس معمولی اینسایز

در هر صنعتی که نیاز به اندازه گیری وجود دارد، استفاده از کولیس معمولی اینسایز را برای سه نوع اندازه گیری مشاهده خواهید کرد. آن ها هستند:

در فرآیند اندازه گیری قطر داخلی یک سیلندر یا لوله کولیس معمولی اینسایز استفاده می شود. برای تعیین طول چیزی که اندازه گیری می شود کولیس معمولی اینسایز مفید است.
هنگام اندازه گیری قطر اجسام مدور، کولیس معمولی اینسایز ابزار انتخابی است.
کولیس های معمولی اینسایز برای طیف گسترده ای از زمینه ها، از جمله صنعت تولید، حوزه حرفه ای ها و رشته مهندسی مفید هستند.


اصل کار کولیس های معمولی اینسایز

درک مفهوم کار می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که فرآیند واقعا چگونه کار می کند. مقیاس روی خط کش اصلی، و همچنین مقیاس روی خط کش ورنیه، با هم جزء اساسی سیستم اندازه گیری را تشکیل می دهند.

مقیاس روی خط کش اصلی بیشتر به منظور نمایش مقدار صحیح شی مورد اندازه گیری استفاده می شود. مقیاس روی خط کش ورنیه در درجه اول به منظور نمایش مولفه اعشاری شی مورد اندازه گیری استفاده می شود.

مقدار شی اندازه گیری شده را می توان با کنار هم قرار دادن مولفه صحیح و بخش اعشاری اندازه گیری بدست آورد.

 

 کاربرد برتر کولیس معمولی اینسایز در بخش های مختلف

کولیس معمولی اینسایز به طور گسترده در زمینه های مختلف مربوط به اندازه گیری استفاده می شود. به طور روزانه، اکثریت قریب به اتفاق صنایع نیاز به استفاده از این ابزار دارند.

در قسمت بعدی این مقاله، در مورد بسیاری از زمینه های تخصصی که در آن کولیس معمولی اینسایز در سطح قابل توجهی استفاده می شود بحث خواهیم کرد.


1. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در خودرو

خروجی صنعت خودرو مقدار قابل توجهی است. اما این شامل طیف گسترده ای از اجزا است. برای تولید هر نوع خودرو، تولید قطعات کوچک کاملا ضروری است.

برای ساخت و اندازه گیری دقیق قطعات بسیار کوچک، کولیس معمولی اینسایز مورد نیاز است. اندازه گیری دقیق عمق، عرض، ارتفاع و ارتفاع و همچنین ابعاد داخلی و خارجی را ارائه می دهد.


2. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در صنعت فولاد

هنگام ایجاد یا بازرسی ابعاد محصول جانبی برای اطمینان از رعایت معیارها باید از کولیس معمولی اینسایز استفاده شود. این ابزار طول، عرض و ارتفاع را اندازه گیری می کند.

این ابزار کولیس معمولی اینسایز سوراخ ها، عرض لوله، دور مهره های فلزی و غیره را اندازه گیری می کند. کولیس معمولی اینسایز در صنعت فولاد بسیار مهم است. برای اندازه گیری داخلی و خارجی فولاد استفاده می شود. همچنین برای اندازه گیری فولاد در انواع مختلف استفاده می شود.


3. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در هوافضا

دقت و صحت هر دو جنبه بسیار مهم صنعت هوانوردی هستند. صنعت هوانوردی به شدت به دقت دقیق وابسته است. حتی یک تغییر حاشیه ای در ابعاد یک جسم می تواند اثرات فاجعه باری داشته باشد.

بنابراین، کولیس معمولی اینسایز به حفظ استانداردهای ایمنی بالای قطعات کوچکی که در عملکرد پرواز استفاده می‌شوند، کمک می‌کند. این به ارائه اندازه گیری بدون خطا کمک می کند.


4. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در آزمایشگاه های تحقیقات علمی

کاربردهای زیادی برای کولیس معمولی اینسایز در تحقیقات علمی وجود دارد. اندازه گیری هایی که نیاز به دقت بالایی دارند، مانند اتصال دو قسمت از یک جسم بزرگتر، اغلب با کولیس های معمولی انجام می شوند.


5. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در پزشکی

از مجموعه وسیعی از ابزارهای مورد استفاده در طی عملیات جراحی و تشخیصی تشکیل شده است. کولیس های معمولی معمولاً در تجارت پزشکی به عنوان ابزار جراحی استفاده می شوند.

زیرا برای مصارف پزشکی، ابعاد تجهیزات پزشکی باید با نهایت دقت اندازه گیری شود. بنابراین کولیس معمولی اینسایز مسئول اطمینان از دقت و صحت این ابزار است.

این ابزارهای پزشکی بدون استفاده از آنها قابل تولید نیستند. با توجه به حساسیت شدید ابزارها به کوچکترین اختلال، باید همیشه با دقت بسیار مورد استفاده قرار گیرند.

 

6. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در آموزش و پرورش

در این زمینه اغلب از این دستگاه استفاده می شود. انبساط مواد در اثر تغییرات دما را مطالعه می کند تا خواص آنها را شناسایی کند.

کولیس ابزار اولیه ای است که دانشجویان رشته های مهندسی برای اندازه گیری موارد موجود در برنامه درسی فیزیک که اشکال متنوعی دارند با اصلاح صفر اشتباه استفاده می کنند. از آن برای اندازه گیری داخل، خارج و همچنین عمق جسم استفاده می شود.


7. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در نجاری

این یک وسیله ضروری برای همه کسانی است که با چوب کار می کنند. برای اندازه گیری طول پانل یا مورب، عرض قطعات و فاصله بین دو یا چند سوراخ استفاده می شود.


8. استفاده از کولیس معمولی اینسایز در قفل اسمیتینگ

برای ساخت قفل و کلید به کلیدهایی با طرح های پیچیده و مکانیزم قفل با اشکال پیچیده نیاز دارید.

به همین دلیل، از کولیس معمولی اینسایز برای برش‌های دقیق و دقیق روی سطوح فلزی قفل‌ها استفاده می‌شود. این به اندازه گیری قطر و ضخامت با دقت و دقت بالایی کمک می کند.


سوالات متداول در مورد کالیبره کردن کولیس معمولی اینسایز و کاربردهای آن


تیزبینی کولیس معمولی اینسایز چیست؟

در آزمون کولیس معمولی اینسایز، عدم همسویی بین دو بخش خط بر حسب حدت بینایی اندازه گیری می شود. از آنجایی که مقیاس ورنیه بر اساس ایده حدت کولیس معمولی اینسایز است، اندازه گیری دقیقی را ارائه می دهد.


کولیس معمولی اینسایز امپریال چیست؟

کولیس های معمولی امپریال معمولاً دارای وضوح 0.001 اینچ هستند و وضوح یا کوچکترین فاصله قابل اندازه گیری کولیس متریک معمولی از 0.02 میلی متر تا 0.05 میلی متر متغیر است.


میله عمق کولیس معمولی اینسایز چیست؟

یک میله نازک از سوراخ ایجاد شده توسط پیچ شست هنگام چرخاندن پیچ بیرون می آید.


منفی خوانی چیست؟

هنگامی که فک‌های کولیس معمولی اینسایز در آستانه بسته شدن هستند، مقدار قرائت از مقدار واقعی 0.00 میلی‌متر به میزان منفی منحرف می‌شود. این معنای عبارت خطای منفی صفر است.


مثبت خوانی چیست؟

هنگامی که فک های کولیس معمولی اینسایز بسته می شوند، قرائت در مقایسه با قرائت واقعی 0.00 میلی متر مثبت است، که منظور از اشتباهات مثبت صفر است.

فرمول حداقل شمارش چیست؟

فرمول حداقل شمارش کولیس معمولی اینسایز با تقسیم کوچکترین قرائت در مقیاس اصلی بر تعداد کل تقسیمات مقیاس ورنیه تعیین می شود.


نتیجه

کولیس معمولی اینسایز یک ابزار اندازه گیری بسیار ارزشمند است. سادگی و طیف وسیعی از کاربردهای آن، آن را به ابزاری بسیار محبوب تبدیل کرده است.

 

آلیاژ:
استینلس استیل ( استیل ضد زنگ )
منبع تغذیه:
ندارد
بازه اندازه گیری:
در سه اندازه 150-0 و 200-0 و 300-0 میلیمتر
دقت:
0.03± میلی متر
کشور سازنده:
چین
مدل نمایش:
آنالوگ
درگاه خروجی:
ندارد
افزودن نظر