ارسال رایگان با پست به سراسر کشور برای خرید بالای ۸00 هزار تومانسر پیچ گوشتی اس جی اس

نوک پیچ گوشتی مخصوص دریل برقی و دریل شارژی

نوع محصول : ابزارهای دستی و عمومی

دسته بندی محصول : سرپیچ گوشتی

تماس با مشاور به صورت آنلاین : 02166723223

قیمت:

75,000

تومان

درباره محصول
 

نحوه استفاده صحیح از سر پیچ گوشتی

در خانه، در کارگاه یا در محل، بستن هر نوع پیچ یک راه اساسی برای اتصال مواد به یکدیگر است. اگر به درستی انجام شود، با استفاده از قطعه های نوک پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی مناسب، پیچ ها یک روش ساخت و ساز جذاب، قوی و بدون اشتباه را ایجاد می کنند. اما برای انجام یک کار خوب، پیچ ها باید به درستی رانده شوند. پیچ های بد ممکن است الوار را شکافته، فرورفتگی محرک ممکن است به هم بخورد (که برداشتن آنها را در آینده دشوار می کند)، یا در بدترین حالت ممکن، یک یا چند سر پیچ ممکن است بریده شود و باعث کار بیشتر و عوارض جبران ناپذیر شود. .


اهمیت نوک پیچ گوشتی و سر پیچ گوشتی

اگر قطعات پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی دقیقاً روی سر پیچ قرار نگیرند، نمی‌توانید پیچ‌ها را به طور مؤثر بچرخانید. به شرطی که اندازه مناسبی برای فرورفتگی پیچ باشد، مقداری به طور موثر به حرکت خود ادامه می دهد تا زمانی که شروع به سایش کند یا نیروی وارد شده به پیچ مستقیماً در راستای ساقه نباشد. در این شرایط، شیارهای سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی تماس کاملی برقرار نمی‌کنند و منجر به "هرز کردن" می‌شوند. این فرآیندی است که طی آن سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی از سر پیچ بیرون می لغزد زیرا گشتاور چرخاندن پیچ از مقدار معینی فراتر می رود.

 فرآیند بیرون پریدن نوک پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی همچنین در جایی رخ می دهد که تلاش لازم برای فشار دادن پیچ به چوب بیشتر از گشتاور اعمال شده برای چرخاندن آن باشد. نتیجه در هر صورت آسیب به شکاف پیچ و سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی است. در بدترین حالت، گشتاور بیش از حد اعمال شده به پیچی که تمایلی به چرخش ندارد، سر را از بین می برد.

چهار نوع سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی رایج

سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی های مغناطیسی دارای یک شکاف دوگانه و با دقت ماشین‌کاری شده‌اند و اکنون با تمام ابزارها از جمله ابزارهای دارای سیستم گیربکسی و هر سه نظام اتومات دریل که در همه دریل های برقی رایج است، کاملاً سازگار هستند. سر های پیچ گوشتی یا نوک های پیچ گوشتی همچنین از سیستم کد رنگی برای شناسایی آسان در جعبه ابزار شلوغ استفاده می کنند:

پیچ های نصب شده: سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی باید دقیقاً متناسب با شیار پیچ باشد تا آنها به درستی بچرخند. یک سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی نامناسب باعث آسیب فوری به سر پیچ می شود.


سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی فیلیپس (آبی)

قطعات سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی فیلیپس از یک فرورفتگی ستاره ای شکل در سر استفاده می کنند. آنها برای صنعت خودرو در ایالات متحده در اوایل قرن بیستم توسعه یافتند و برای استفاده با یک گشتاور خاص از قبل طراحی شده اند. به این ترتیب پیچ را نمی توان بیش از حد سفت کرد.


سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی پوزیدرایو (قرمز)

سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی پوزی درایو ساخته شده از هد فیلیپس است و در کارگاه ها بسیار رایج است. تجارت، صنعت و خانه. می توانید قبل از اینکه "سر پیچ هرز شود" رخ دهد، گشتاور بیشتری را به سر پیچ اعمال کنید.


سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی تورکس (زرد)

یک فرورفتگی به شکل «ستاره» دیگر، اما در اینجا محرک در داخل سر فرود می آید، به موازات ساقه و دریل. به این ترتیب گشتاور کارآمدتر اعمال می شود. نتیجه این است که "بیرون پریدن سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی" کمتر اتفاق می افتد، اما یک نقطه ضعف سیستم سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی تورکس این است که کشیدن پیچ بیش از حد در چوب بسیار آسان تر می شود.

تنظیم کلاچ گشتاور دریل برای بستن سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی

به غیر از بریدن سر پیچ، اتفاق دیگری که گاهی اوقات اتفاق می‌افتد این است که وقتی پیچ به طور کامل به خانه هدایت شد، دریل برای چند ثانیه به چرخش ادامه می‌دهد. یکی از دو چیز ممکن است به نتیجه برسد. اولاً، سر پیچ عمیقاً در زیر سطح یا در مرحله دوم، نوارهای رزوه حرکت می کند. زمانی که پیچ به چرخش ادامه می‌دهد، اما در چوب نیش نمی‌زند، این به راحتی قابل مشاهده است. خوشبختانه، همه دریل‌ها دارای یک کلاچ حساس هستند که می‌توانید آن را متناسب با اندازه پیچ تنظیم کنید و همچنین از نوع چوب آن استفاده کنید. بنابراین، راندن یک پیچ 4x50 میلی‌متری در بلوط به تنظیم کلاچ بالا و هنگام رانندگی در درخت کاج نیاز به یک کلاچ پایین‌تر دارد. تنظیم صحیح کلاچ همچنین از آسیب غیر ضروری به زمین های محرک سر پیچ جلوگیری می کند.

نگهدارنده سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی مغناطیسی

نگهدارنده سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی مغناطیسی یک همراه ضروری برای هر کاربر دریل است. از یک میله فولادی شش ضلعی تشکیل شده است که یک سر آن سه نظام دریل را می گیرد. انتهای دیگر دارای یک استوانه فولادی کرومی است که هر سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی در آن قرار می گیرد. یک آهنربای کوچک نیز از افتادن سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی جلوگیری می کند. یکی دیگر از مزایای نگهدارنده سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی این است که پیچ های فولادی استاندارد (غیر ضد زنگ) نیز مغناطیسی شده اند و به انتهای سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی می چسبند. قابلیتی که به ویژه هنگام کار در فضاهای محدود مفید است.

نگهدارنده های مغناطیسی سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی و تقطعه های سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی در طول های مختلف موجود هستند، به این معنی که می توانید از ترکیب های جایگزین برای کاربردهای مختلف استفاده کنید. پیچ گوشتی را نیز می توان با قرار دادن یک نگهدارنده در یک دسته چوبی چرخانده درست کرد. هنگامی که نیاز دارید پیچ‌های برنجی ظریف را دقیقاً بچرخانید، این امر کنترل بیشتری را فراهم می‌کند.

هدایت سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی و جای پیچ تمیز

یک پیچ زمانی که در چوب رانده می شود، یک گوه عمل می کند و الیاف را به زور از هم جدا می کند، که در برخی موارد می تواند عواقب نامطلوبی داشته باشد. با استفاده از پیچ های مدرن، در کاج و سایر الوارهایی که به راحتی کار می شوند، این خیلی مشکل ساز نیست.

با این حال، راندن یک پیچ بزرگ در نزدیکی انتهای تخته ممکن است باعث شکافتن آن شود. راه حل این است که یک سوراخ پایلوت یا سوراخ ایجاد کنید که فشار جانبی روی الیاف چوب را در حین حرکت پیچ کاهش دهد.

هنگام استفاده از الوارهای بسیار متراکم تر، مانند بلوط، راش یا افرا شکر، راندن پیچ ها دشوارتر می شود. این احتمال وجود دارد که سر پیچ ممکن است بریده شود، مگر اینکه سوراخ‌های هدایت کننده و خلاصی را دریل کنید.


سوراخ هدایت کننده

سوراخی برای پیدا کردن و هدایت پیچ ایجاد شده که به رزوه ها اجازه می دهد به چوب گاز بزنند. به عنوان مثال، یک پیچ 4 میلی متری باید دارای سوراخ 2.5 میلی متری باشد.

سوراخ ترخیص

سوراخ سوراخ شده تا به ساقه پیچ، از جمله رزوه، از چوب عبور کند. بنابراین یک پیچ 4 میلی متری به سوراخ 4.5 میلی متری نیاز دارد.

اگرچه پیچ‌های چوب در حال حاضر دارای موم هستند، روغن‌کاری اضافی مانند لکه‌ای از موم شمع باعث می‌شود که آنها راندن آن‌ها را آسان‌تر کند، به خصوص در چوب‌های سخت‌تر.

دریل های ضربه

دریل های ضربه ای به روشی کاملاً متفاوت با کمبی کار می کند، اگرچه اساساً یک دریل قدرتمند، سریع و بی سیم است. تفاوت اصلی این است که مکانیسم ضربه‌ای درایور ضربه تا زمانی که گشتاور مورد نیاز برای ادامه رانندگی بیشتر از گشتاور تولید شده توسط قدرت چرخشی خود موتور نباشد، فعال نمی‌شود. به خواندن درایور ضربه ای یا دریل ترکیبی ما ادامه دهید؟

سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی کناف

برای پیچاندن ورق های گچ یا کناف به دیوار نیاز به پیچ های مخصوصی است که دقیقاً به گونه ای حرکت می کنند که قسمت بالای سر غرق شده با سطح تخته همسطح باشد. متخصصان در محل از سر پیچ گوشتی مگنت اتومات یا نوک پیچ گوشتی کناف استفاده می‌کنند، اما در جایی که شما فقط از چند پیچ استفاده می‌کنید، سر پیچ گوشتی مگنت اتومات یا نوک پیچ گوشتی کناف یا نگهدارنده سر پیچ گوشتی قابل تنظیم عمق تضمین می‌کند که آنها روی عمق صحیح تنظیم شده‌اند.

سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی مرکزی لولا

اتصال لولاها به یک پروژه ذاتاً ناخوشایند است، بیشتر به این دلیل که کوچکترین خطا در موقعیت سوراخ هدایت کننده باعث می شود که کانتر سینک لولا را از تراز بیرون بکشد وقتی پیچ ها کاملاً رانده می شوند. این باعث می شود آنها به صورت کج وارد شوند. یک سر پیچ گوشتی یا نوک پیچ گوشتی مرکزی لولا به طور منظم بر مشکل غلبه می کند زیرا دماغه مخروطی شکل در سوراخ فرو رفته است و عملاً سوراخ کردن در جایی به جز در مرکز دقیق غیرممکن است.

نتیجه

استفاده از پیچ های چوبی به قدری یک فعالیت معمولی است که به راحتی می توان فراموش کرد که حجم زیادی از فکر و پیشرفت در ساخت آنها وجود دارد.

خاصیت آهنربایی:
دارد
کشور سازنده:
چین
افزودن نظر